Aanbesteding. Marktberichten. AANBESTEDING. Predikbeurten, ADVERT ENTTEN. Den 29sten Juli a. s. AANBESTEDING. Vermist, aanbesteden een SCHAAP met OOILAM. A. D. EELMAN, Harkebuurt bij Oosterend. Door onzen vroegeren plaatsgenoot, den heer Alb. Dros Albz., werktuigkundig inge nieur, werd heden aan de Technische Hooge- school te Karlsruhe (Duitschland) het diploma behaald voor Electro techniek. Het was Dinsdag 50 jaar geleden, dat de gemeente Haarlemmermeer werd gesticht, een feit, dat gelijk voor de hand lag—fees telijk door de jubileerende gemeente wordt gevierd. Zoo ooit in Nederland een overwinning op den „wreeden waterwolf" is behaald, dan was het wel, toen in 1855 geconstateerd kon worden, dat de Haarlemmeer, tooneel van zoovele scheepsrampen en ergernis voor de omwonende landbezitters, die steeds zijn landhonger moesten voeden, droog was gelegd en 18000 hectaren land aan den Nederland- schen bodem waren toegevoegd. „Goud uit Schuim" schreef de jonge ge meente onder haar wapen, indachtig aan Vondels woord. „So wint de lantleeuw land, so puurt hij gout uit schuym." Terecht Armoede Eenigen tijd geleden werden te Goes, we gens wanbetaling, drie gezinnen op straat gezet. Twee er van hadden spoedig een andere woning, maar het derde, een huis houden met 7 kinderen, kon geen woning vinden. Na eenigen tijd in de schuur te hebben vertoefd, heeft de vader van het gezin gelden ingezameld en met toestemming van Burg. en Weth. op een stuk weiland bij het Roos jeshof een houten tent opgeslagen waarin het gezin intrek nam. Over verbinden en ontbinden. Een verliefde dronkaard wilde voor hij slapen ging nog een bezoek brengen aan zijn meisje, wonende op den Haagdijk te Breda. Zijn toekomstige schoonouders ontvingen hem onberispelijk, doch de booze geest die met den drank in het lichaam van den be zoeker was gevaren, zette hem aan tot allerlei onhebbelijkheden, die zoo erg werden, dat de candidaat schoonzoon uit het huis verwijderd werd. Toen werd de man nog boozer, hij trok een mes uit zijn zak, vernielde daarmee eerst een ruit, greep daarna zijn verloofde aan en verwondde haar vrij ernstig met zijn wapen. Dr. Moerel verbond de gewonde en het meisje ontbond de verloving. Gerechtelijke verkoop. Voor het tweede Kantongerecht te Rotter dam had zich te verantwoorden de hoer H. W. Driessen, deurwaarder bij de rechtbank beklaagd voor het innemen van de openbare straat zonder daarvoor vergunning te hebben van B. en Ws. Uit de behandeling der zaak bleek, dat de heer D. een inboedel had in beslag genomen, en bij den verkoop daarvan voor de woning een paar schragen met planken had gezet, waarop de man staat, die de goe deren aan de verkoopers vertoont. Natuurlijk had hij daarvoor geen vergunning gevraagd. De ambtenaar van het O. M. requireerde veroordeeling tot f 1 boete. De vraag is nu hier of, waar aan B. en Ws. vergunning voor het innemen der open bare straat moet gevraagd worden, dat college ook het recht heeft dat te weigeren. Wat had de deurwaarder dan moeten doen In huis verkoopen, daartegen verzet zich de bewoner, en is dat ook niet publiek, ter wijl de wet zegt, dat de goederen moeten worden verkocht ter plaatse waar ze zijn in beslag genomen, tenzij de rechtbank be veelt dat ze naar een andere plaats vervoerd worden. De uitspraak wordt met verklaarbare nieuwsgierigheid te gemoet gezien, Een lieve zoon. Maandagmiddag kwam zekere B. uit Rot terdam naar Dordrecht om zijn zieken vader aan het Maltena'spad te bezoeken. Wellicht was hij bevreesd treurige dingen te zullen zien en had hij, om zijn zenuwen wat te sterken, het noodige ingenomen, maar de invloed daarvan bleef niet uit. In de woning bij den zieken vader trof hij een oom aan, met wien hij niet op al te vriendschappelijken voet verkeerde, en al spoedig kwam het tot een twist, gevolgd door een vechtpartij. De vader, hiervan niet gediend, liet de hulp der politie inroepen, aan wie hjj verzocht zijn zoon de deur uit te zetten. Dit was echter niet naar den zin des zoons, die zich aan deuren en kasten vastgreep, en eenmaal buiten gekomen, aan een der agenten een paar geduchte vuistslagen toediende. Het gevolg daarvan was, dat hy naar het hoofdbureau werd gebracht, waar, nadat by wat tot bedaren was gekomen, verbaal tegen hém werd opgemaakt ter zake van mishan deling van ambtenaren in functie f 1000 voor één gulden Naar aanleiding van het bericht dat een vrachtrijder voor een gulden met de beelte nis van Koning Willem I f 100 kreeg, schrijft een ingezetene van Groningen, dat hij reeds dertig jaar in 't bezit is van een 3-guldenstuk van 1820, met diezelfde beeltenis. Hij vraagt wat dit zeldzame muntstuk wel voor een liefhebber waard zal zijn, als voor een één guldenstuk, die er veel meer zijn, reeds f 1000 wordt betaald. („Pr. Gr. Ct.'«) Een proef met het reddingspantser. De heer L. Inpijn, wonende te Amsterdam, de uitvinder van het reddingspantser, dat in de bladen dezer dagen is besproken, nam Zondag in den IJssel een proef om de deug delijkheid er van te bewijzen Gekleed met zijn vinding is hij te elf uur in Zutfen te water gegaan, om zich naar Deventer te laten drijven. Omstreeks 27i uur waren de IJsselkade en de Schipbrug reeds zwart van menschen. Een donderend gejuich ging er op, toen tegen 4 uur de heer Inpijn aan het bad uit het water kwam, waar hem gelegenheid werd gegeven zich van droge kleeren te voorzien. De heer I. is alzoo ruim 5 uur te water geweest, was een weinig stijf, doch overigens in goede conditie. Het pantser weegt slechts 15 hectogram en kan zelfs onder de jas ge dragen worden. Gekleed met het pantser, drijft men in vertikale houding in het water, met het hoofd en zelfs een groot deel der schouders er boven. Of 't daar ook warm is. De hitte in New-York is zoo overweldigend dat het aantal ziektegevallen, ten gevolge van de hooge temperatuur, niet meer te contro leeren is. De hospitalen worden door vrou wen belegerd, die de artsen bidden en smeeken hun naar lucht snakkende kinderen te helpen. Het aantal zieken-wagens in de stad is absoluut ontoereikend. In den nacht van Donderdag op Vrijdag vielen twee mannen die op een dak sliepen, op straat. De eene bleef voor dood liggen, de andere werd zwaar gewond. Zondag 23 Juli 1905. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. 's Avonds 7 uur ds. Schroder. Waal. Voorin. 10 uur ds. Smits. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Visser. Oudeschtld. Voorm. 10 uur ds. Schroder. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. Van Zweden. Cocksdorp. Voorm. half 10 de Hr. Barends. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Rooseboom. Nam. 2 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Milatz. Den Hoorn. Nam. 2 uur ds. Milatz. Schagen, 20 Juli Aangevoerd: 4 paarden f 60 a 112021 Stieren f 60 a f 12070 Gelde- koeien f 110 a f 270; 27 Kalfkoeien f160, 1250; 25 Nuchtere Kalveren f 9, a 16, 585 Schapen 19 a f 28200 Lammeren f 9, af 17 Varkens faf 14 Vette Varkens 46 a 49 cent per kg.Vette Koeien 1 —afGraskalveren f af 40 Biggen f 7 a flO; Boter f 1,20 a f 1,30 per K.G.Kipeieren 1 3,20 a f 3.60. Leiden, 21 Juli. Ter markt werden heden aangevoerd: Ossen 233 stuks f 168 a f 295 68 Stieren f 95 a f 370; Veulens stuks 10a f 0 163 kalfkoeien i 178 a f 285 Melkkoeien f 178 a 285118 Varekoeien f 98 a 1 140, 233 Vette koeien f 168 a 1295 83 Vette kalveren f 43 a f 89; 47 Magere kalveren f 7,a f 13Graskalveren f af203 Vette schapen f 22 a f 28537 schapen (weide) f 16 a f 22.; Paarden f af 198 Magere Varkens f 14 a f 35. Vette Varkens a ct. 221 Biggen f 6 10, 241 Lammeren f 10, a f 16 Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Aangiften van 15 Juli tot en met 21 Juli 1905. GEBORENCornells, z. v. Arie Ellen en Geertje Visman (Oosterond), Willemz. v. Arie Ellen en Geertje Visman (Oosterend), Johanna, Mariad. v. Dirk Huisman en Anna Maria Wegman (de Westen), Willem Cornells, z. v. Adriaan do Klerk en Adriana Koopman (Eierland.) ONDERTROUWD: Jan Reuvers en Kaatje Kalis. GETROUWD: Geono. OVERLEDEN Dirk Witte Cz., oud 17 mnd. (den Burg), Immetje Keij, oud 70 jaren (den Burg), Martjo Boon, oud 64 jaren (don Burg.) hopen onze geliefde Ouders, Jb. BAS EN Hl. BALS hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, en Behuwdzoon, T. HOOGMOED-Bas. P. J. D. BAS. Chr. HOOGMOED. Anna Paulowna, Juli 1905. De Heer en Mevrouw HIDDING Swellengrebel, betuigen door deze hunnen vriendelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, die zij bij gelegenheid van hun huwelijk mochten ondervinden. Arnhem, 20 Juli 1905. Die iets te vorderen heeft van- of verschuldigd is aan wijlen den Heer PIETER DROS Arie Zoon, overleden te De Cocksdorp op Texel den 7 Juni 1905, gelieve daarvan opgave te doen voor 1 Augustus a. s. aan den Heer A. DROS Pz. aldaar, of ten kantore van den ondergeteekende. G DIKKERS, Notaris. Die iets te vorderen heeft van- of verschuldigd is, of borgtochten onder zich heeft van wijlen Mej. de Wed. F. Duinker overleden te Prins Hendrik Polder Texel, den 18 Juni 1905, gelieve daarvan opgave te doen aan PIETER DUINKER FzPrins Hendrik Polder, Texel. Burgemeester en Wethouders van TEXEL, zullen op Woensdag 26 Juli a. s., 's middags 12 uur, ten Raadhuize dezer Gemeente, aanbesteden Het opsteken en onderhouden der Straatlantaarns in de verschillende dorpen alhier, gedurende het jaar 1905/6. De voorwaarden liggen ter Secretarie ter lezing. Texel, 13 Juli 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. KEIJSER Lo. Burgemeester. RUIBING, Secretaris. Het Bestuur van den polder Eijerland op Texel, zal op Woensdag 26 Juli 1905, 's na middags 6 uur, in het lokaal van den heer Jb. BUIJS Sr. te De Cocksdorp. Het leveren van een nieuwe HOLTEN MODDERBAK. Inschrijvingsbiljetten voor 26 Juli 1905 in te zenden aan den Dijkgraaf H. FLENS te Den Burg op Texel. Schetsteekening en voorwaarden liggen ter inzage bij voornoemden Dijkgraaf en den op zichter Jb. KALIS te De Cocksdorp op Texel, die tevens nadere inlichtingen verstrekken. Het College van Dagelijksch Bestuur van j het Waterschap „de 30 Gemeenschappelijke Polders op Texel" zal op Maandag den 31 Juli I 1905, des middags 12 uur in het Café „den 1 Burg" aan den Burg alhier, bij enkele inschrijving aanbesteden a. het grauen uan de sloot tusschen „de Bol" en den 2en diuarsioeg in het Noor den uanaf het Molenzwin tot aan de brug ouer het kanaal uan Waal en Burg. h. Het oeruoeren uan een partij qrintzand en betonblokken uanaf de Oostaijk naar den 2en dwarsweg bij het Molenzwin. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den opzichter Jb. HILLENIUS Wz. teOudeschild, bij wien de voorwaarden tor inzage liggen. Het Bestuur voornoemd, J. S. DIJT, Voorzittor. RUIBING, Secretaris. Schaap gemerkt metroode streop over don rug en oen A op de linkervoorbout. Kennisgeving verzocht s. v. p. door

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 2