I BOKST ZIEKTEN. «aar, Wéri falaftl «rwok Rijndakpannen. SANGUINOSE ST00MB00TDIENST waschmiddel voor schapen Geld verkrijgbaar Scliapenhouders ROMEIN OUDENHOVEN. Noordhollandsch Landbouwcrediet te Alkmaar. Groote voorraad. Verkrijgbaar bij Mej. G. ROEPER, Burg op Texel. Roode- blauwe- en verglaasde Rijndakpanneo, bij Mej. A.M. KEIJSER. 000® 0000© ABDIJSIROOP Klooster Sancta Paulo. 000000000000000^ n alle soorten JCulpmeststoffen. Lemkes Tuyn's D. KIKKERT J.Hz. Waal. pl. m. 12000 8TEENEN, (kleine gele,) is en blijft het beste middel tegen Bloed- EEEE= armoede, Zenuwzwakte en al hare gevolgen. Texel, Alkmaar, Purmerend, Leiden en tusschcn gelegen plaatsen. c. m:. koorn, FEUILLETON. Een verborgen Schat Agentschap van het J. E. WINKLER. Alkmaarsche Stoomsteenhouwerij. Horloges, Pendules, Regulateurs, OUST. BCJHSE. "V oor komt de teringSpuwt geen bloed0 Centraal-DepótL. I- AKKER, Yan Alkemadestraat 11, Rotterdam. Gewone Hollandsche Pannen. Model Holland. Kruispannen. Sluitpannen, Rijndaklei tegels enz. OG~ Monsters aan buis. A. J. BRUIN, Schipper. INTogte Koop: J. en C. WITTE, Cocksdorp. Lammeren en Vee zijn verzekerd. G. METS. Sedert 24 jaren wordt door ons een in den handel gebracht dat, niettegenstaande de vele concurrentie van allerlei surrogaten op dat gebied, een succes en debiet heeft mogen erlangen, dat ons het recht geeft het als het beste der bestaande Wasch zuiverings middelen aan te bevelen. 't Heeft, om geen der andere mindere en Engelsche soorten te noemen, boven dat van alle andere dit vóór, dat het na de Wassching door het anti-septisch (bederf werend) vermogen oorzaak is, dat de vliegen een veel langoren tijd van het schaap ver wijderd blijven. Verkrijgbaar in potten voor 10 Schapen a 70 cent en voor 20 Schapen a f 1,40 per pot, BURG OP TEXEL. op driemaandelijksche accepten, met en zonder borg. GELD tegen hypothecaire zekerheid, met voldoende overwaarde. Eiken Maandag gedurende Markttijd is een onzer in De Lindeboom" te spreken over den verkoop en herstelling van Gouden- en Zilveren werken, enz. Aanbevelend, Goudsmid. Horlogemaker. Nieuwediep. De dankbaarheid van een bewoner van Den Helder. ff. F. STOEI 200» Uit dankbaarheid voor de verkregen weldaden en met den wensch dat velea nut mogen trek ken van hare ondervinding, machtigt ons een inwoner van Den Helder hare volgende ver klaring te publiceeren. Mejuffrouw A. HOFMAN, wonende Piet Hein- straat 3 te Den Helder, meldt ons Gedurende ongeveer zes jaren heb ik vreeselijk geleden aan de nieren. Onophoudelijk had ik hevige pijn in den rug en de lendenen, waardoor ik zelfs genoodzaakt werd gebogen te loopen. Wanneer ik my ongelukkig bukken moest, had ik erge steken in mijn rug en kon ik me haast niet meer oprichten. Mijn slaap ontweek me en 's morgens was ik meer vermoeid bij het opstaan dan den avond te voren bij het naar bed gaan. Ik had veel last van dikke voeten en beenen en somtijds waren zelfs mijn polsen en armen opgezwollen. De urine was al tijd troebel en liet een zanderig bezinksel na, ter wijl ze een onaangename lucht verspreidde. Ik kreeg veel schemeringen voor de oogen en jwas immer mismoedig en treurig gestemd. Toen ik op aanraden van een kennis met Uw Foster's Rugpjjn Nieren Pillen begon, kwam er een groote verandering in mijn toestand en toen ik twee doosjes geledigd had, was de pijn bijna geheel verdwenen, evenals de andere kenteekenen der ziekte. Ik gevoel me een heel ander mensch nu, doch zal nog eenigen tijd met uw uitstekend geneesmiddel voortgaan, ten einde van een algeheele genezing zeker te zijn. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beenen en blazen onder de oogen. (Waterzueht,) Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegeschreven aan het overvloedig water, afkomstig uit het bloed, dat doorgedrongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door de filtreering iLdien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld dat dergelijke gevallen volkomen genezen werden door Foster's Rugpjjn Nieren Pillen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej HOFMAN gehad heeft. Zy zijn te Den Burg verkrygbaar by de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1,75 voor één of f 10,— voor zes doozen. De zwakheid van de longen is te wijten aan het veel- vuldig hoosten en fluimen opgeven, waardoor de longen wor- 0 den geforceerd. De zwakte der longen veroorzaakt longont steking, asthma en tering. Verwaarloos dus geen hoest of gv verkoudheid. Do ABDIJSIROOP Klooster Sancta Paulo ver- g% zacht en geneest den hoest en doet de fluimen gemakkelijk g\ opgeven, en geeft nieuwe kracht aan de longen. De Abdij- siroop Klooster Sancta Paulo heeft wegens hare merkwaardige werking op de adem halingsorganen duizende personen genezen, die door borst- of longziekten zijn aange tast. Neem daarom bijtijds het juiste geneesmiddel Wacht niet tot het te laat is PRIJS 11,—, 1 2,— en f 3,50 PER FLACON. levert steeds onder Openbare Controle en tegen uiterst concurreerende prijzen Prijscouranten eD inlichtingen verkrijgbaar bij den Heer C. KUIP. Het zekerst in werking, gemakkelijkst in bereiding en billijkst van prijs. Verkrijgbaar in potten van 10, 15,20 schapen 7 cent per schaap, met inbegrip van den pot bij den-agent, Ondergeteekende levert tegen concurreerende prijs verschillende soorten o. a. Aanbevelend, ÏOOO Pannen, 7 Ramen met kozijnen en glas en een partij Ankers zoo goed als nieuw, bij Eiken dag ontvangen wij dankbetuigingen, als onderstaand schrijven dat ons door tU88chenkomst van den Heer Happel, drogist in de Wagenstraat, gezonden wordt: Mijne Heeren Sedert 8 jaren ben ik lijdende geweest aan verschrikkelijke hoofdpijnen; zoo zelfs, dat ik voortdurend te bed moest liggen en niet kon velen dat iemand in mijne om geving wus. Dit werd gevolgd door ontzettende pijnen in den rug en de nierstreken. Ik moest telkens overgeven. In een woord ik was op van do zcnuweD. Ten einde raad ben ik met Uwe SaDguinose begonnen. Wat is dat een heerlijk middel! Ik ben nu geheel beter. Een ieder die dit leest zal kunneD begrijpen hoe gaarne ik deze verklaring afgeef in de hoop, dat ook andere lijderesson door de Saoguinose geholpen mogen worden gelijk ik. L. TEUNI8SEN, Wateringschestraat, Den llaag. Sanguinose ie beslist het beste middel in al zulke gevallen. Hoofdpijn, zwakte, algemeene verslappiDgstoestanden, gebrek aan eetlust, gebrek aan kracht, duizeligheid, slapeloosheid, moedeloosheid, pijn in den rug en aan de nieren, oververmoeidheid, kortom alle verschijnselen en gevolgen van bloedarmoede en zenuwzwakte worden stellig en afdoende verdreven door de Sanguinoso. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen, en kost U de behandeling slechts 12 V» ofl5 ets. per dag. Dut is goedkooper dun eenig ander dergelijk middel. PRIJS PER fl. f 1,50, 6 fl. 18.—, 12 fl. f15.— Te Oosterend op Texel hij A. DROS. VAN DAM Co., Den Haag. De Vee en Goederen „Stoomboot Margaretha," zal op aanstaanden MAANDAG 24 dezer, en vervolgens eiken Maandag van TEXEL vertrekken naar PURMEREND, telkens des naiuid- dags 2 unr, tot het vervoer van Lammeren en Vee enz., en eiken Donderdag naar LEIDEN des morgens 7 uur. De dienst zal voorloopig plaats hebben vanaf beden tot einde Augustus. Burg, Texel 10 Mei 1905. Aangiften bij do Agenten: Vrij naar 't FraDseh door A. B. 45 Huwelijkscontract tusschen mijnheer hertog Pierre Annibal de Montoyer des Moums en mejuffrouw Anna Bertha Solange Gavaud d'Arconcey. Partijen hebben besloten te huwen onder gemeenschap van goederen. Mijnheer de hertog verklaart in do gemeonsehap te brengen zijn geheel vaderlijk erfdeel bestaande uit: een huis te Sermozy, bewoond door hem zelf', ge schat op eene waarde van 30000 irancs, (men luisterde ternauwernood) een portefeuille in houdende bankbiljetten en andere papieren van waarde tot een bedrag van nagenoeg 330000 francs, (enkele uitroepen van verwondering wer den gehoord) en eindelijk, de lezer verhief hier bij zijn stem, een som van naar gis 66 millioen fraDcs aan kleinodiën enz., vertegenwoordigende de schat der hertogen van Montoyer, terugge vonden door Men luisterde niet meer, men hoorde niets meer dan de talrijke uitroepen welke werden gehoord. Hebt ge het begrepen Hoeveel heeft hij gezegd Het is als in een sprookje Al te dwaas En waar zouden die millioenen wel zijn Dat zullen zij wel weten. O, welk een wonder 1 Nu is Arconcey weder gered, nu zal hij zijn dwaasheden weder beginnen Wat een geluk voor de kleine Solange Hij is niettemin notaris geweest. Ik ben rechtjblij, dat de familie nu weer zoo gelukkig is. Wat zullen er nu eeD feesten worden ge geven Wacht toch eens even, wacht het einde af, men moet toch weten, waar die millioenen zijnDezo en nog tal van andere uitroepen werden gehoord. De laatste uitroep was van mijnheer Marlot, daar hij onder zulk een gebabbel geen middel zag om het contract verder te doen voorlezen, sloeg de goede dokter met kracht op de tatel om stilte te verzoeken en toen hij dit eindelijk verkregen had, vertelde hij in enkele woorden, het avontuur door Pierre beleefd met betrek king tot het vinden van den schat. De jonge echtgenooten werden daarna harte lijk door allen geluk gewenscht. Men giDg aan tafel. Eono verrassing wachtte de dames nogieder van hen vond bij haar bord een klein doosje bevattende een pracht volle diamaDt. Do huwelijksfeesten duurden een geheele week en waren buitengewoon prachtig. De jonge echtgenooten verlieten Arconcey niet, zij gaven de voorkeur aan het geluk in eigen huis boven dat in hotels en spoortreinen. Besloten word tot den herbouw van het kasteel Montoyer volgens de plannen in de 14de eeuw gemaakt en dit plan werd nauwgezet ten uitvoer gebracht. De graai en de gravin wonen er heden met hun twee kinderen Sixtes en Petronolla. Wat de baron Arconcey aangaat, nu hij zich bevrijd zag van de zorgen voor het uithuwen zijner dochter is hij zijn gewoon zorgeloos leventje weder begonnen. Zijn nieuwe rentmeester werd echter gekozen door den hertog Annibal en dezo deed dit niet dan na grondig onderzoek De vreugde van den goeden doktor is vol maakt, Do dag na het huwelijk van Pierre ontving hij bericht, dat er aan het station te Sermozy een verzegelde wagen was aangekomen voor hem, aangegeven waardo 20000 francs en dat men zijn komst alwachtte om die te openen. Iiij snelde naar het station. Zijn kinderlijke vreugde bij het zien van al die kisten met geneosiniddolon voor zijn hospitaal en instru menten voor hem zelf is niet te beschrijven. En Gaspard Ook dezo werd niet vergeten, want op denzellden tijd waarop de doktor hot bericht van het station ontving, word door den brievenbesteller aan den trouwen dienaar een bericht gezonden, dat er voor hem aan hot post kantoor een aangeteekond stuk was aangekomen, Dat stuk bleek te zijn het eigendomsbewijs van het stuk grond hij Cidry waurom hij had ge vraagd niet alleon doch nog een deel dor na- burigo landerijen er bij, veel meer dau hij had durvon hopen, EINDE. Gedrukt bg LANGEVJSLD DE ItÜOlJ/l'cxo..

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4