Buitenland. Pre dikbeur t e n, Marktberichten. Tot opDame blijkbaar van eene nieuwe comische scène voor de bioscoop, deed in een der voorgaande weken het volgende grappige tafereeltje dienst: Bij prachtig weer en kalme zee, zat een Franschman in een strandstoel te Zandvoort naar het mooie panorama, dat de zee bood, te kijken en viel in slaap. In dien tijd kwam de vloed opzetten en toen de man wakker werd stond hij met stoel en al in volle zee. Het gevaar ziende, waarin hij verkeerde, trachtte hij zich te redden, ontdeed zich van schoenen en kousen en wilde beproeven het strand te bereiken, doch bang zijnde, dat zijn pantalon bederven zoude door het zoute wa ter, ontdeed hij zich van dit kleedingstuk. Aldus plaste hij door het water naar het strand, alwaar hij door het publiek werd op gewacht. Uit angst voor een politie-agent, die terstond ter plaatse was, nam hij de vlucht, rende over het strand achtervolgd door de talrijke menigte, vloog de trap bij het café „Germania" op en liep door zijn haast een kellner met een blad met glazen bier omver, rende het café door en kwam zoo op straat, achtervolgd wordende door een steeds aan groeiend publiek. Bijna gegrepen door een politie-agent en zich in het nauw bevindende, springt de vreemdeling in een in volle vaart voorbij komende automobiel, tot schrik van eenige daarin zittende dames, zijn excuses makende over zijn kleeding en mededeelende, dat het ontbrekende kleedingstuk aan het strand lag. De chauffeur bracht hem toen naar het strand, waar een politie-agent hem wilde grijpen, doch de vluchteling snelde naar het Olympia Palace, waar hem de toegang geweigerd werd. Toen vloog hij terug naar het strand en sprong in een badkoets. In ongelooflijk korten tijd had hij zich daar gestoken in het badcostuum van een dame, en viel toen in handen van twee politie agenten die hem, begeleid door een menschen- drom en voorafgegaan door Duitsche muzi kanten, die in het gedrang gekomen waren, naar het politie bureau overbrachten. Een snuggere. Onder leiding van hun onderwijzers maak ten de leerlingen der drie hoogste klassen van de openbare school te Joure (Friesland) per tram een reisje naar Lemmer. Toen ze voor 'teerst de zee zagen, zeide een van hen: „Waar staat nu dat dit de Zuiderzee is, op de schoolkaart is dit duidelijk te lezen. De snuggere knaap meende dat zulks ook op het water moest staan. Drankwet. Op grond van niet te voldoen aan de bij Kon. besluit gestelde eischen, zijn te Roer mond aan niet minder dan 24 herbergiers de verloven geweigerd. Wanneer de lokalen zoodanig veranderd worden, dat ze aan de gestelde eischen voldoen, dan kan, bij aanvrage, het verlof nog verleend worden. Uit Frederiksoord schrijft men over een boschbrand bij Diever, van 2 dezer: Door onvoorzichtigheid van een paar ar beiders, die in het veen aan het werk waren en daar een vuurtje hadden aangemaakt om water te koken, ontstond hedenmorgen om streeks elf uur brand in het veld te Boschoord. Door de felle droogte en aangewakkerd dooi den wind was het vuur spoedig overgeslagen in het daarbijgelegen dennenbosch, waardoor het onmogelijk was den brand te beperken en moesten de bosschen te Zorgvlied ook aan de vlammen worden prijsgegeven. Bij het afzenden van dit bericht, hedenavond elf uur, is men het vuur in zooverre meester, dat dit niet verder kon voortgaan. Ieder die een schop of bijl kan hanteeren, alsmede 200 militairen uit het kamp te Diever, zijn den geheelen middag bezig geweest met het vellen van boomen, het graven van greppels enz. Thans is men bezig met eenige ossen om de brandende perceelen te ploegen, ten einde daardoor het vuur binnen die gedeelten te houden. Men spreekt, dat wel 40 H. A. bosch en heide is verbrand, doch met zekerheid kan dit niet worden gezegd, daar nog niet is na te gaan, welke verwoestingen het vuur nu reeds heeft aangericht. Verdwijn en kom te voorschijn. Zondagavond hebben twee straatjongens op den Noord-Blaak (Rotterdam een „bakkie" uitgehaald, waar ze in één woord satisfactie van genoten hebben. Wat was het geval Een der bengels had een langen zwarten draad waaraan een klein sigarettendoosje bevestigd was, over een boomtak geworpen. Het uiteinde daarvan werd door zijn com pagnon, op 6 a 7 meter afstands van de plaats vastgehouden, nummer een vervulde nu onder groot lawaai en geschreeuw de functie van toovenaar. Verdwijn riep hij tegen het doosje. Nummer twee trok nu aan het draadje en onder groote hilariteit van een zeer talrijk publiek verdween het doosje in het groen. Toen wederkom te voorschijn 't Doosje zakte weder schom melend naar beneden. Honderden menschen hebben „paf" van verbazing gestaan, omdat ze er niets van begrepen, anderen hebben, begrijpend, genoten van het kwajongenswerk. Dit spelletje heeft geruimen tijd geduurd, totdat de politie er een eind aan maakte. Dergelijke stelletjes met nieuwsgierige-kijk grage menschen ziet men alleen in Rotterdam en... elders! („Rott. Nbl.") Waar de brandweer voor wordt gebruikt. De Amsterdamsche brandweer werd behalve voor branden in 1904 zeven keer opgebeld wegens vechtpartij of twist, twee keer voor aanbranden van het eten, één keer voor een 1 vermisten jongen, die op het dak gevlucht was, één keer voor een opgeslotene, om hulp roepende vrouw en één keor door eon ver gissing van de telefoniste. Te Oldeboorn is, volgens een correspon dentent in de „L. Ct.," bij het afgraven van aarde van een erf, waarop een boerderij heeft gestaan, welke is afgebroken, diep in den grond in een laag zware kleiaarde een zeld zame vondst gedaan. Men vond n.l. do over blijfselen van een vuurhaard. Deze was rond en 1 M. in doorsnede. De wand was geheel van beenderen (schenkels), mooi aaneenslui tend in leem tegen elkaar opgezet. In het midden van de omsloten rondte stond een leemen pot van ongeveer 15 cM. in doorsnede, zóó diep in den grond, dat de bovenrand ervan met het overige gedeelte gelijk was. Deze pot was erg broos, de beenderen waren echter bijzonder gaaf. In den vuurhaard was een groote hoeveel heid asch, minstens wel drie kruiwagens vol. Te vlug aangespannen. De vrachtrijder v. H. te Haarlem kocht op de jaarpaardenmarkt van Woensdag een mooi jong paard, dat hoewel aan 't gareel nog niet gewoon, Vrijdag reeds in dienst gesteld was Op de Nieuwegracht te Haarlem schijnt het paard geschrikt te zijn, hij liep met wagen en al van den steilen kant in 't water en verdronk. Ook de schade aan de goederen is aanzienlijk. Volgens het Amsterdamsche gemeente verslag is ook in 1904 voortgegaan met het vangen van ratten door middel van honden (foxterriers,) die aan beltwerklieden behoorden en met rattenvallen. 4653 Ratten werden op die wijze gevangen en onschadelijk gemaakt. Het uitkeeren van een premie van 5 cents voor elke gedoode rat, welke door die werklieden werden aange bracht, bleef gehandhaafd. Dus f 232.65 aan premies. Nog een echteEen boer, met vrouw en vier kinderen aan het station Gramsber- gen, nienwe lijn der N. O. L.) BoerWat kost een kaartje naar Koevorden Chef: 20 cents. Boer Twee kaartjes dan Chef40 cents. BoerVoor twee kaartjes tegelijk is het toch wat minder Wat moet je dan hebben voor vier kaartjes Chef: Tachtig cents. Boer: Kom, ben je gek! Wat moet'k dan geven voor zes? Chef: Eén gulden, twintig cents. Boer Krèk 'n gulden, effen geld. Doen of niet, gauw weten. Chef, lachend Nee Boerenfamilie loopt kwaad weg. De trein fluit en vertrekt. Boer (tot zijn vrouw)Niet omkijken, hij fluit ons, hij wilt 't doen. (Tel.) In verschillende Duitsche bladen kwam onlangs eene advertentie voor waarin voor een meisje van 14 maanden bij een beschaafde christelijke familie in een kleine stad of op het land tegen een schadeloosstelling ineens een tehuis werdt gezocht. Aanbiedingen waren te richten aan het Internationaal In formatiebureau 60 Pontonvilli Road, Islington, Londen. Zij, die daarop ingingen, ontvingen een schrijven waarin een schadeloosstelling van 19,000 mark in het vooruitzicht werd gesteld, doch geëischt werdt toezending van 6 mark, voor correspondentiekosten. Vele personen zijn er aldus ingeloopen, daar zij natuurlijk nooit meer iets hoorden. Daar waarschijnlijk in Nederlandsche bladen hetzelfde spelletje zal worden geprobeerd, zij men gewaarschuwd. („Arnh. Ct.") Een gevaarlijke slag. Het is bekend dat een slag op de maag, onder jongens veelal een maagpomp genoemd, iemand op een oogenblik don adem beneemt, en zeer gevreesd wordt. Onlangs is in Enge- ij land een jongen door zulk een slag op de 1 plaats doodgebleven. Het was eon gewoon jongensgevecht en de een gaf den ander met een rotting een slag in de maagstreek. Hij bleef nog een oogenblik staan, maar viel toen dood neer. Alle pogingen om het leven terug te roepen mislukten. Ér werd sectie gedaan, maar alle organen waren gezond. Er kon dus alloeo aan een hevige zenuwworking gedacht worden, maar het geval is wel een bewijs hoe gevaarlijk slagen of stompen op die plaats zijn. Vreemde manieren. Een bedelaar te Frankfort schelde bij een I huis aan en vroeg een aalmoes. Toen de 1 eigenaar weigerde, haalde de man een revol- I ver voor don dag en schoot den eigenaar neer. De bedelaar yiuchte in een naburig huis. Van daar schoot hij zijn revolver op de politie-agenten - gelukkig zonder iemand I te raken - leeg. Daarna werd hij pas overmand. Wat men alzoo verliest. Een advertentie uit een Pruisisch blad „Verloren een kinderwagen met een jonge- I ije van een half jaar, Zondag buiten gelaten bij een uitspanning to Lossenheim, óf mis- schien te Höchst of Unterliederbacb. Op de f sprei is geborduurd„Slaap wel, moeder waakt over u." Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Aangiften van 29 Juli tot on met 4 Aug. 1905. GEBORENJan zoon van Hendrik Willem Stark en Gesina Pais Oostereud, Suzanna Johanna d. v. Willem van Liore on Gcor- truida van Houte het Noorden; Aagje, d. v. Martinus Plaatsman en Frederika Boon (den Burg); Timotius, z. v. Willom de Porto en Dieuwertje Zijm (don Hoorn) Martha d. v. Pieter Willem Lap en Klazina Daalder (Pr. Polder.) ONDERTROUWD: Adrianus Elenus Stiggel- bout (den Burg en Johanna Schagen (O. S) GETROÜWD: Jan Reuvers en Kaatje Kalis (de Coeksdorp.) OVERLEDEN Jacob Roeper, oud 65 jaren, wonende te den BurgCornelisje Dijker, oud 73 jaar, wonende te den Hoorn Leven loos aangegeven kind van Johannes Kuip en C. C. Bakker (Nes), Adriaantje Kievit, oud 69 jaren, wonende te don Burg, Simon - de Wijn, oud 66 jaren, wonende te den Burg. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Den Burg Texel en de daaronder ressorteerendo, hulpkantoren werd gedurende de maand Juni 1905, Ingelegd f 34816,20'. Terugbetaald - 4996,12. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2871. Kondag 0 Augustus 1905. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur de Hr. van Zweden. Waal. Voorm. 10 uur ds. Smits. Den Hoorn. Nam. JJ uur ds. Visser. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Voorm. 10 uur Zondagschool. Nam. .3 uur de Ilr. Van Zweden. Coeksdorp. Voorm. half 10 do Hr. Barcnds. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Rooseboom Nam. 2 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Kuporus. Den Hoorn. Nam. 2 uur ds. Milatz. Scliagen, 3 Aug. Aangevoerd2 paarden f CO a f 10013 Stieren i 80 a f 325 12 Gelde- koeien t 240 a t 160; 40 Kaltkooicn t 160, 1230; 38 Nuchtere Kalveren f 8, a 20, 130 Schapen f 11 af 18; 250 Lammeron f 11, af lg 5 Varkens 1' 11,— al 1-1; 400 Vette Varkens 42 a 51 cent por kg.60 Vetto Koeion f 170 a f 260Graskalveron f af 30 Biggen f' 7 a f' 12Boter f 1,20 a f 1,30 per K.G.; Kipeieren f 3,30 a 13.80. Leiden, 4 Aug. Tor markt werdon heden aangevoerd: Ossen 185 stuks f 172 a f 259 83 Stieren 1' 60 a f 155: Veulens stuks f 0—a f 0 158 kalf'kooien f 168 a f 298 Melkkoeien f' 168 a 1 298; 209 Varokooien f 98 a 1131, 185 Vetto koeion f 172 a 1259 78 Vette kalveren f 41 a f 96; 61 Magere kalveren f 5,a 111; Graskalveron 1 af'598 Vetto schapen 1 22 a f 28892 schapen (weide) 118 af 24.2 Paarden f 68 al 72; 323 Mngero Varkens f 18 a f 36. Vetto Varkens a ct. 192 Biggen f 6 11, 726 Lammeren f 10, a f 15.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 2