Rijndakpannen. Firma JtF.IKfMlmr, waschmiddel voor schapen Roode- blauwe- en verglaasde RijndakpanneD, Sehapeiiliouders ROMEIN k OUDENHOVEN. Het pas nieuw gebouwde WIERPAKHUIS, IJzeren en Stalen Scheepsbouw. -H AMERIKAANSCH. geheel genezen! dank zij de Sanguinose! bij Mej. A. M. KETJSER. alle soorten JCulpmcststoffen. De Jexelsche Petroleum-handel AMERIKAANSCHE PETROLEUM BERICHT. W. F. STOEL ZOON, Lemkes Tuyn's D. KIKKERT J.Hz. Waal. FEUILLETON. (&©©©©©©©©©©©©©©©0®©©<S>©©©©©<§>©©©©©^ Ik was zeer ziek, maar ben thans j£0000000000000000000000000<j Ondergeteekende levert tegen eoncurreerende prijs verschillende soorten o. a. Gewone Hollandsche Pannen. Model Holland. Kruispannen. Sluitpannen, Rijndaklei tegels enz. iff* Monsters aan huis. Aanbevelend, A. J. BRUIN, Schipper. Sedert 24 jaren wordt door ons een in den handel gebracht dat, niettegenstaande de vele concurrentie van allerlei surrogaten op dat gebied, een succes en debiet heeft mogen erlangen, dat ons het recht geeft het als het beste der bestaande Wasch zuiverings middelen aan te bevelen. 't Heeft, om geen der andere mindere en Engelsche soorten te noemen, boven dat van alle andere dit vóór, dat het na de Wassching door het anti-septisch (bederf werend) vermogen oorzaak is, dat de vliegen een veel langeren tijd van het schaap ver wijderd blijven. Verkrijgbaar in potten voor 10 Schapen a 70 cent en voor 20 Schapen a f 1,40 per pot, BURG OP TEXEL. levert steeds onder Openbare Controle en tegen uiterst eoncurreerende prijzen Prijscouranten od inlichtingen verkrijgbaar bij den Heer C. KUIP. He ondergeteekende belast zich gf9|y gaarne met het publiek verkoopen van roerende en vaste goederen, waarop voorschot wordt gegeven en, zoo verlangd, met dadeiyke afrekening. Verhuurt vaste goederen en transporteert deze onderhands J. E. WINKLER. Te koop bij inschrijving tot 21 Aug. met den Ondergrond, staande bij het dorp DEN 1IOORN. Inlichtingen zijn te be komen bij P. DUIN KEK Fz P.-H. Pol Ier, Texel. levert 1ste kwaliteit tegen scherp eoncurreerende prijzen. Aanbevelend, D. J. BRUIN, Beurtschipper. ADELIJK BLOED. Prijs f 1,75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27 Rot terdam, hoofd-depothoudervoor Nederland en Apo theken. Franco toezending tegen postwissel. Hierdoor deel ik mede, dat mijn zoon eiken MAANDAG gedurende Markttijd in „De Linde boom" te sproken is over den verkoop en de herstelling van Horloges, Regulateurs, Pendules, Gouden- en Zilverenwerken. Al myne artikelen worden tegen winkel prijzen, dus zonder verhooging alhier verkocht. Aanbevelend, OUST. BUHSE. Goudsmid. Ilorlogemaker. nerstelplaats van Stoom- en andere Werktuigen. IJzeren vletten te huur. ALKMAAR. liet zekerst in werking, gemakkeiykst in bereiding en blllijkst van prjjs. Verkrijgbaar in potten van 10, 15,20 schapen a. 7 cent per schaap, met inbegrip van den pot bij den agent, 5. Weldra bleek, dat hij een onweerstaanbare lust had in de schilderskunst en werd hij ge plaatst op het atolier van Cabanel te Parijs. Hij was spoedig geheel thuis te Parijs doch bleef vrij van al de gevaren, welke daar een jongeling loopt, die daar op eigen beenen moet staan. Voor een meisje, dat hij op de school voor schoone kunsten ontmoette, vatte hij ware liefde op. Mejuffrouw Louis Maréchal was nauwelijks 16 jaar, toen Marcellus, die belast werd met het copieeren van een schilderstuk van Murillo, een plaats naast haar kreeg, daar zij een ac.uarel naar hetzelfde schilderstuk moest vervaardigen. Haar moeder, eone deftige oude dame zat by haar. Toen Aurégan verscheen, vroeg hij ver schooning haar lastig te moeten vallen, zij maakt bereidwillig plaats voor hem. Marcellus maakte op die wijze kennis met moeder en dochter en maakte op hen een uitstekende in druk. Langzamerhand kwamen zij meer met elkaar in kennis en den jeugd eigen sprak hij weldra zeer vertrouwelijk met de dames, die hem zooveel belangstelling toonden. Mejuffrouw Maréchal had haar vader reeds zeer vroeg ver loren. Deze gelijkheid in hun lot scheen de jongelieden nog nader tot elkaar te brengen en de liefde van de moeder voor hare dochter ver levendigde bij Marcellus de herinnering aan dat aangename familieleven, waarvan hij reeds zoo vroeg verstoken was. Op verzoek van de moe der gaf hij het jonge meisje raad bij haar werk en toen zijn copie af was, kwam hij geregeld 2 maal per week aan het „Louvre," om het werk van Louis te verbeteren. Het jonge meisje ontving hem altijd recht vriendelijk. Het volgende jaar vond hy na de vacantie, die hij in de Vogezen had doorgebracht de dames in het Museum; het beeld van het joDge meisje was hem overal bij gebleven, een bewijs welk een indruk zij op hem reeds gemaakt had. Mevrouw Marichal noodigde hem uit des Don derdags, wanneer zij gewoon was gedurende den wintertijd eenige kennissen te ontvangen, des avonds ook te komen. Van dit aanbod maakte hij gaarne gebruik. Hij hield van Mevrouw Maréchal als van eone oudere bloedverwante en een min ol meer teedere handdruk van Louise zette zijn hart in vuur. Vijl jaren gingen op dio wijze voorbij. Zijne liefde voor mejuffrouw Maréchal was steeds grooter geworden. Onderwijl hadden zijn schil derstukken meer en meer de aandacht getrok ken en iets wat maar weinigen te beurt valt, een kunstkooper uit New-York sloot een contract met hem, waardoor zijn toekomst verzekerd was. Hij was toen 27 jaar en zijn droom scheen hem nu voor verwezenlijking vatbaar, hij be sloot met zijn oom, die eenigo dagen bij hem kwam, alles te bespreken, de dames waren overigens geen onbekenden van den dokter. Marcellus was verder zeker van de toestem ming van mevrouw Maréchal en haar dochter; hij had naarmate hy meer zeker werd van zyn toekomst ook meer aaD Louise laten blijken, dat hij haar beminde en het jonge meisje had hem daarbij niet weinig aangemoedigd. Mejuffrouw Maréchal was toon 21 jaar oud, zij was zeer verstandig en mooi, doch zij vor- borg voor Marcellus, die niet in staat was zoo veel laagheid te doorgronden, geheel, hoe koud berekend zij was en dat zij in werkelijkheid niets anders op het oog had dan een onbezorgdo toekomst. Zij haakte er naar voor do toekomst bezorgd te zijn. Elk oogonblik toch kon haar moeder komen te sterven on zou het weduwenpensioon, waarvan boidon nu leefden, ophouden. Zij zou dan dus broodeloos zijn. Zij had altijd haar hoop gevestigd op een huwelijk als het eenige redmiddel. Daar zy nog nooit door iemand gevraagd was, had zij nu haar hoop gevestigd op Marcellus, uit gebrok aan eon rijkeren echtgenoot; dat hij haar wel om haar zelf verkoos, liot haar geheel koud. Zijn toekomst was nu al verzekerd en wanneer zijn oom eenmaal kwam to sterven, zou hy nog eon aardig kapitaaltje kunnen erven. Dat alles bedenkondo, had zij do jonge man aangemoedigd. (Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVELD DB ROOI], Toxel, Lees onderstaande verklaring. Ik kan naar waarheid verklaren, dat de SaDguinose mij van het grootste nut is geweest in een toestand van uitputting en zwakte. Wel meer dan 30 flesschen staal- wijn bad ik gebruikt en meer dan 1000 staalpillen alles zonder succes. Mijn geneesheer zeide, ik begrijp niet, dat u dit niet helpt, u hebt toch geen kwaal en geen ziekte, het is enkel zwakte Ten einde raad ben ik met de Sanguinose begonnen en heb 12 flesscheD gebruikt: ik ben er geheel door genezen. Mijn dokter was er verbaasd over. Dankbaarheid dwingt mij dit openlijk bekend te maken. Jacobastraat 168, Den Haag. M. BOUWMEESTER Verdouw. Sanguinose is beslist het beste middel in al zulke gevallen. Hoofdpijn, zwakte, algemeeoe verslappiDgstoestanden, gebrek aan eetlust, gebrek aan kracht, duizeligheid, slapeloosheid, moedeloosheid, pijn in den rug, pijn aan de nieren, oververmoeidheid, kortom alle verschijnselen en gevolgen van bloedarmoede en zenuwzwakte worden stellig en afdoende verdreven door de Sanguinose. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen, en kost U de behandeling slechts 12'/i of 15 ets. per dag. Dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. PRIJS PER fl. f 1,50, 6 fl. f8—, 12 fl. f15.— fg; Te Oosterend op Texel bij A. DROS. Franco rembours door VAN DAM Co., Den Ilaag. Men zegt dikwijls: Hij heeft een adelijk bloed door de aderen stroomen. Zou dat bloed van eene betere kwaliteit zijn als van iemand die niet adelijk is? In 't geheel niet. Ben lange reeks van voorouders is niet te verkiezen boven een droppel goed bloed. Het bloed van de geringste adelijke kan rijker, zuiverder zijn dan bet bloed van den zuiversten adelijke. Rijken en ar men, edelen en boeren zijn op het gebied van bloed hetzelfde. Zij zijn niet welvarender zoo lang zij de een als de andere een zuiver en rijk bloed hebben. Indien zij bet niet hebben, zullen de Pink Pillen dat rijke en zuivere bloed zoo wel aan den een als aan den ander geven. Door bot bloed te verrijken, de Juffrouw van Leeuwen, volgens portret. zenuwen te versterken, genezen de Pink Pillen bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, zenuwzwakte, scheele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjiebt. De behandeling is zeker, snei en niet duur. Zulks wordt ook verklaard door juffrouw W. van Leeuwen (Vogel) Do 28 te Sliedrecht, welke verklaart geruimen tijd lijdende te zijn geweest aan bloedarmoede en zenuwziekte, waardoor zij erg verzwakt was. Op aanraden van cenige kennissen besloot zij de Pink Pillen te gebruiken met bet gunstig gevolg dat zij in korten tijd geheel en al hersteld is geworden. Vrij naar 'tFranscb door A. B.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4