cHutocRromfiaarten. Verbeterd Waschmidiel voor wolvee. BRANDSTOFFEN. Paauwcs beroemde potten Veezalf. LANGEVELD DE ROOIJ, Boekh. Parkstraat. AMERIKAANSCH. PETROLEUM. De J'exelsche Pefroleum-handel AMERIKAANSCHE PETROLEUM Lemkes Tuyn's D. KEIJSER 8z., Burg Texel. Zij stellen voor FEUILLETON. Anthraciet, Eng. Kachelkolen, Ruhrkolen en Cokes. LEEUWARDENSCHE ZIEKTEN. D. J. BRUIN, Beurtschipper. Het zekerst in werking, gemakkelijkst in bereiding en billijkst van prijs. IV. Ruiter Zonen Amsterdam, Kloveniersburgwal 51. Wij berichten de ontvangst van eene keurige collectie Autochrom- kaarten, betrekking hebbende op Texel, die door hare keurige afwerking in kleurendruk, zeker door velen zullen worden gekocht. De prijs is 5 Cent per stak. Alleen verkrijgbaar bij Vraagt prijs voor de levering van prima Laatst dezer maand aanvoer van Anthraciet en Ruhrkolen. Zij, die hunne Cokes wenschen te ontvangen, kunnen die reeds uit pakhuis Oude- schild dagelijks afhalen. Vraagt tevens prijs van prima zuivere gegarandeerde Amerikaausclie (Niet goed terug). Prijzen scherp concurreerend. A. DROS Allizn. Er is niets wat iemand meer uitzijn humeur brengt, niets wat TJw geduld meer op de proef stelt, dan jeuking der huid. Aambeien maken U bijna krankzinnig, ze houden U den geheelen nacht wakker. Prikkelende huiduitslag is even slecht, en even moeilijk te genezen. Dergelijke kwalen worden met den dag erger. Dank zij verklaringen gelijk de volgende, beginnen de menschen in te zien dat zij een geneesmiddel onder hun bereik hebben tegen deze ziekten. Mejuffrouw J. de Vries, wonende Poptasteeg 7 te Leeuwarden, deelt ons mede Sedert de laatste achttien maanden was ik aangedaan met bloedende aambeien, die me heel wal last en pijn veroorzaakten. Ze hinderden mij bij 't loopen en zitten, en ook 's nachts had ik er van te lijden. Ik begon me ongerust te maken dat ik hier niet meer kon van afkomen, want ver schillende behandelingen, die ik ondergaan had, hadden niet het minste resultaat opgeleverd. Toen ik vernam van de genezingen door Foster's Zalf teweeggebracht, schafte ik mij dadelijk een doosje aan en nadat ik deze gedurende acht dagen zorgvuldig had toegepast, was ik geluk kig geheel van mijn lijden genezen. Het zal me aangenaam zijn, wanneer U het bovenstaande wilt publiceeren, want vele menschen zullen hierdoor geholpen kunnen worden. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die Mejuffrouw de Vries gehad heeft. Ze is te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. KUIPEH, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1,75 voor één of f 10, voor zes doozen. levert lste kwaliteit tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, Verkrijgbaar in potten van 10,15,20 schapen k 7 cent per schaap met inbegrip van den pot, bij den agent, Heeren Veehouders hebt gij reeds kennis gemaakt met bovenstaand heilzaam geneesmid del Het is onmisbaar op elke stal en waar beesten gehouden worden. Voor koeien, schapen, paarden, honden enz., beslist onmisbaar. Het geneest wonden, zweeren, uitslag, roos, openloopen, zeere speenen, neuzen, enz. Slechts 50 cent per pot, reeds bij vele winkeliers ver krijgbaar. Waar nog niet verkrijgbaar zenden wij 2 potten voor proef tegen postwissel van één Gulden. Wederverkooper gevraagd, tevens bieden wij aan Vliegenvangers, Vliegenlijm. Kiespijntinctuur, Pillen, Haarlemmerolie, enz. enz. Wederverkoopers vraag Prijscourant. Ruime provisie. "Winkeliers neemt proef. Wij garandeereD beslist best. Hauen uan Texel en lammerenueruoer. Boschje, Tent en Zandkuil. Gezicht op Den Burg bij aankomst. Aankomst Burg—Texel. Steenenplaats en Koogerstraat. Steenenplaats en Hoogerstraat. Binnenburg. Ingang Park. Hotels Lindeboom en Oranjeboom. Wederverkoopers rabat, bij eerste afname van minstens 10 stuks van iedere soort. Vrij naar'tFransch door A.B. 6. Wat Marcellus aangaat, deze beminde haar met geheel zijn hart en gevoelde slechts ware liefde voor haar. Hij had zich laten vangen door haar schoone oogen en vriendelijke lach zonder acht te slaan op haar dikwijls koelen blik. Zoodra de dokter te Parijs was aangekomen deden beide dames alles om hem maar aange naam te zijD. Het stond den dokter echter niet best aan, dat het jonge meisje zoo geheel ont bloot was van geld. Marcellus bracht zelf 60000 francs mede en zou later nog meer krijgen, maar voor het wonen te Parijs was dit wel wat weinig ten minste voor een kunstschilder. Hij vreesde, dat zjjn nee! uit geldgebrek gedwongen zou worden beroepsschilder te worden. Nu echter Marcellus blijkbaar reeds geheel door het jonge meisje was ingepakt, was het beter maar niet er zich tegen te verzetten, met hoeveel tegenzin hij dit ook deed. Het huwelijk werd bepaald op 2 maanden later, in Augustus. Dokter Maclcr keerde weder naar Charmettes terug, om tegen dien tijd weder te Parijs te komen. Marcellus Aurégon gevoelde zioh overgeluk kig. Weldra was alles gereed en scheidde slechts 3 weken hem van den met zooveel on geduld gewachten datum, toen het scheen of er iets was gekomen tusschen Louise en hem. Het jonge meisje was zichtbaar afgetrokken en koel en ook haar moeder was dat in niet geringe mate. Op zekeren dag vertelden zij hem, dat zij het groote nieuws gingen vertellen aan een ouden bloedverwant die buiten woonde en dus voor een week uit de stad gingen. Deze tijding trof Marcellus. nog nooit toch hadden zij van een bloedverwant gesproken, aan wien zij zoo'n verplichting hadden, hij wist dat ze geen familie hadden. Hij beproefde Louise in de oogen to zien, doch deze vermeed blijkbaar zijn blik. Hij vroeg haar waarheen ze ging met het doel dan mede te gaan, maar mevrouw Maréchal raadde zijn plan en vertelde hetn, dat de grijs aard in het Noorden woonde in de omstreken van Valenciennes, zonder bepaald aan te duiden waar en dat het in hun eigen belang was hem niet onaangenaam te zijn. Lang zouden zij niet afwezig behoeven te zijn en bovendien zou Louise hem alle dagen schrijven. Zij vertrokken en eerst 8 dagen later ontving Marcellus eindelijk een brief van zijn verloofde, waarin deze schreef, dat haar oude oom ernstig ziek was en dat het hen tot hun spijt niet mo gelijk zou zijn binnen 14 dagen of 3 weken thuis te komen, dat daardoor hun huwelijk zou moeten worden uitgesteld tot haar spijt, hiervan schreef zij geen enkel woord. Marcellus werd als door het onweer getroffen, hij bekeek het poststempel, dat was van Yalen ciennestwee uur later stapte hij in den trein en dien namiddag liep hij als een waanzinnige door Valenciennes. Hij vond er niemand en geen wonder, de dames waren te Lyon en de brief was door een vriend die te Valenciennes woonde daar ter post bezorgd. Ziehier wat er gebeurd waseen maand te voren had Louise dienst gedaan als bruidsmeisje bij een vriendin, die toon getrouwd was. Mar- culles was ook ter bruiloft genoodigd doch was verhinderd geweest aan die uitnoodiging te vol- doeD. op zijn aandringen was Louise echter er toch heen geweest. Zij had er een waar succes gehad met haar schoonheid en een oud vriend der familie een oude heer uit Lyon was op het eerste gezicht verlieid op haar geworden. Mijnheer Taillefer was 60 jaar oud on verre van mooi, maar hij was buitengewoon rijk. Hij was voortdurend in haar nabijheid en vroeg haar zoo omstandig naar allerlei particuliere zaken en ol het nu werkelijk waar was dat ze al zoo spoedig zou gaan trouwen dat Louise begreep wat hij bcdoolde met die vragen on hom ton antwoord gaf, terwijl zij beteekenisvol glimlachte, dat een huwelijk niet gesloten was voordat men bij den ambtonaar van den Bur gerlijken stand was geweest. Dit antwoord was voor verschillondo opvat ting vatbaor en mijnheer Taillefer begreep er uit, dat Mejuffrouw Alaréchal een huwelijk uit berekening zou gaan sluiten en dat hy in zoo'n geval nog wel de overwinning kon behalen, dat oen jong meisje hom om hem zelf zou nemen zoo dwaas was hij niet dat to denkoD. Hij liet zich dadelijk aan mevrouw Maréchal voorstellen, vroeg haar verlof haar een bezoek te brengen. Den volgenden morgen legde hij dat bezoek af. Moeder en dochter wachtte hem reeds met ongeduld. Ilij meende mot mevrouw Maréchal alleen te zijn, doch Louiso luisterde achtereen gordijn verscholen het gehoelo gesprek af. Om de moeder meer op haar gomak te stollen liot hij het voorkomen alsof het huwelijk van haar dochter met Marcellus Dog maar een luchtkas teel was, hij verklaarde zijn liefde voor Louise en verbond zich 500000 francs aan haar te geven als bruidschat, als zij toestemde zijn vrouw te worden en 12000 francs 'sjaars aan zijn schoon moeder, die ongeveer 10 jaar jonger was dan hij. Hij had beiden wel minder duur kunnen koopen want moeder en dochter waren het leveD, dat ze tot heden geleid hadden zoo moe, dat zij van te voren reeds hadden besloten, dat zij de voor waarden hoe ook zouden aannemen en mevrouw Maréchal maakte slechte voor do vorm bezwaar; alles was dus veel vlugger geregeld dan mijn heer Taillefer had durven hopen en het jonge meisje, dat begreep van hoeveel gewicht haar jeugd en schoonheid in de oogen van den grijs aard waren, aarzelde niet Marcellus op te offeren aan haar liefde voor groote weelde. Het een en twintig jarige meisje kende de ware liefde nog niet. Bij haar was alles koele berekening, zij stelde den grijsaard en diens geld boven de trouwe liefde van Marcellus Aurégan. Zij wist echter nog niet op welke wijze zij dit afbreken van haar engagement met Marcel lus aan deze zou kenbaar maken. Wat mevrouw Maréchal aangaat deze was te verlangend om een weelderig leven te kunnen leiden, dan dat zij niet gaarne zich er mee wilde belasten, het Marcollus te melden. De dames wendden dus voor een reis naar het Noorden te maken, terwijl zij in werkelijk heid zi :h te Lyon bevonden en hun intrek had den genomen in een huis van don heer Tail lefer en van daar was het ook dat mevrouw Maréchal don briel aan den schilder schreef waarin zij haar „leedwezen" betuigde hem zoo veel verdriet aan to mooton doen; maar dat Louiso zich had vergist, toen zij meende dat do zusterlijke genegenheid, welke zij voor hom koesterde waro liefde was, dat zij op het laatste oogenblik gevoelde, dat het haar niet mogelijk was hom anders dun als een broeder lief te hebben. Louise smeekte Marcellos het haar te vergeven niet reeds eerder hem dit te bobben medegedeold maar zij had tot heden er don moed niet toe gehad het hem to zeggen hot moest nu echter gebeuren on zij hoopte, dat hij sterk zou zijn on hot govool waaraan zij gehoor gaf, zou waardeoron. Zij vreosdo, dat zij in don toekomst zou blijkon niet do vrouw te zijn wolko hij wol waard zou zijn to hebbon. (Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVELD DE ROOiJ/i'oxel.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4