HET KOMT door EKKA, BRANDSTOFFEN. Prijscourant Steenkolen vee fi. DSDS Mn. den Snrj AUTOCHROMKAARTEN VAN TEXEL, 5 CENT PER STUK. P.S. Vaagt prijs van UITSLUITEND PRIMA AMERIKAANSCUE PETROLEUM per vat. AMERIKAANSCH. Vereeniging Christelijke bibliotheek. Ie soort grove Rulirkolen f0.975 fl,15 f 1,05 Eng. Kolen 0,95 Antliraciet 1,45 idem 1,80 Cokes 70 mM. 1,10 1,55 1,90 0,65 1- 0.60 FEUILLETON. XJitgever Gh F. O .A. L L E 1ST B _A. O EE. Aanvoer van Ruhr- en ^Anthracietkolen begin September. De Cokes reeds in de pakbnizen verkrijgbaar. Bestelling wordt aan lruis ingewacht. 10. De dankbaarheid van een bewoner van Den fielder. Uit dankbaarheid voor de verkregen weldaden en met den wensch dat velen nut mogen trek ken van hare ondervinding, machtigt ons een inwoner van Den Helder hare volgende ver klaring te publiceeren. Mejuffrouw A. HOFMAN, wonende Piet Hein- straat 3 te Den Helder, meldt ons: Gedurende ongeveer zes jaren heb ik vreeselijk geleden aan de nieren. Onophoudelijk had ik hevige pijn in den rug en de lendenen, waardoor ik zelfs genoodzaakt werd gebogen te loopen. Wanneer ik mij ongelukkig bukken moest, had ik erge steken in mijn rug en kon ik me haast niet meer oprichten. Mijn slaap ontweek me en 's morgens was ik meer vermoeid bij het opstaan dan den avond te voren bij het naar bed gaan. Ik had veel last van dikke voeten en beenen en somtijds waren zelfs mijn polsen en armen opgezwollen. De urine was altijd troebel en liet een zanderig bezinksel na, ter wijl ze een onaangename lucht verspreidde. Ik kreeg veel schemeringen voor de oogen en jwas immer mismoedig en treurig gestemd. Toen ik op aanraden van een kennis met Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen begon, kwam er een groote verandering in mijn toestand en toen ik twee doosjes geledigd had, was de pijn bijna geheel verdwenen, evenals de andere kenteekenen der ziekte. Ik gevoel me een heel ander mensch nu, doch zal nog eenigen tijd met uw uitstekend geneesmiddel voortgaan, ten einde van een algeheele genezing zeker te zijn. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beenen en blazen onder de oogen. (Waterzucht,) Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegeschreven aan het overvloedig water, afkomstig uit het bloed, dat doorgedrongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door de filtreering iLdien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld dat dergelijke gevallen volkomen genezen werden door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej HOFMAN gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor zes doozen. Sedcit 1897 gevestigd te Nijkerk. Heden werd aan do leden verzonden als fie of laatste doel van den 8on jaargang Prijs voor niet-leden, ingenaaid f 1,25; gebonden f 1,65. Begeerten des hartcD, door J. L. F. de Liefde, Zijn erfdeel door Ernst Scbrill, Jonge levens door Adelpha. In den 8on jaargaDg verschenen Wandelen in het licht door J. E. Schroder, Roeping door J. Visser, Het komt door Enka, ter gezamenlijke waarde van f 8,80. Deze 6 deelen omvatten samen 1033/< vel druks zoodat de leden in dezen jaar gang 33A vel gratis ontvingen. De intoekening op dezen en vorige jaargangen blijft opengosleld fi f 5,00 per jaargang. Het programma voor den 9en jaargang, waarop men nu reeds inteekenen kan, wordt spoedig bekend gemaakt. Van boord. Pakhuizen Oudeschild p ILL. den Burg p.H.L. Oudeschild p. n.L. 90 25 55 '10 Vrij naar 'tFransch door A.B. Ik ken hem, het is een uitstekend man, maar vroolijk zal het in huis wel niet zijn. O, in 't geheel niet, zei het jonge meisje glimlachend. Terwijl de dokter met mejuffrouw Spculow praatte, scheen Marcellus besloten zich zooveel mogelijk op een afstand te houden, maar dat was blijkbaar in strijd met de plannen van de jonge vreemdelinge, want om hem te nopen het zwijgen te verbreken en zich in het gesprek te mengen wendde zij zich rechtstreeks tot hem. Zoodra ik uw naam wist, mijnheer, zei zij, heb ik mij herinnerd uwe schilderstukken te New-York en te Parijs te hebben gezien. Voor 1 jaar zag ik er nog uwe schoone vijver met waterplanten en ik herinnerde mij die dadelijk toen ik het schilderstuk zag, waarmede U bezig waart, toen ik uw hulp inriep. O, ik houd veel van dergelijke stukken. U kunt ze dan ook wonderschoon weder geven, zei het jonge meisje, ik heb zelden het water zoo natuurlijk zien geschilderd dan overal op uwe schilderijen, en ik moet bekennen dat ik zeer gaarne eens uwe studies en schilder stukken welke ik hier zie zou willen beschouwen. O, dat mag u zeer gaarne, mejuffrouw, zei Marcellus. Beiden stonden op en gingen het atolier rond, voor elk schilderstuk blijvende staan om het te bezien, net oordeel van de vreemdelinge over elk afzonderlijk was zoojuist, dat do schilder onwillekeurig vroeg of zij zich ook met de schilderkunst bezig hield. Oeb, zei zij, alleen maar met aquarellen. Ik heb in Amerika bij Ilalkins gewerkt en ik moet bekennen dat ik ver genoog gevorderd was om te Ptombieres cenigo studie te maken, waar over ik gaarne uw oordeel eens zou vragen als ik niet vreesde onbescheiden te zijn, zoo spre kende, keek zij Marcellus aan, deze werd getroffen door do vrijmoedigheid welke er in haar blik lag. Zeker wil ik ze met genoegen eens inzien, mejuffrouw, zei hij beleofd. "Welnu, dan zal ik even mijn portefeuille die ik in het rijtuig heb achtergelaten, gaan halen, ik vreesde namelijk, dat ik u schrik zou aanjagen wanneer ik verscheen met een porte feuille onder den arm. Voordat Marcellus het had kunnen verhinderen was zij deze reeds voorbij geloopen doch de dokter hield haar terug en belde Rosadie spoedig de portefeuille van den bezoekster binnen bracht. Het jonge meisje opende die dadelijk en de schilder die zich had voorgesteld gewone teekc- ningen te zullen te zien krijgen, zonder eenige waarde, waaraan zooveel rijke jonge dames hun tijd zoek brengen, keek hoogst verwonderd naar hot tiental waarlijk Schoone aquarellen die hem getoond werden. De artist kwam weer geheel bij hem boven, tot heden had hij op koelen beleefden toon ge sproken zooals hij dat gewoon was tegenover dames, thans echter riep hij in verrukking uit, terwijl hij het jonge meisje verwonderd aankeek O, welke schoone studies, welk een prach tige klourenmenging en welk oen vastheid van hand 1 Mejuffrouw Speulow luisterde oplettend. Waarlijk? zei zij, is uw oordeel werkolijk oprecht, mijnheer vrees niet streng te zijn in uw oordeel, bid ik CJ, ik bon U dankbaarder voor critiek dan voor een compliment, dat verzeker ik U. Mejuffrouw zei do dokter, die nadorbij was gekomen, U moot mijn neef wel zeer slecht kennen, om te kunnen denken dat hij in staat is een complimentje to maken aan wie dan ook 1 Ik spreek volkomon zooals ik het meen, zei Marcellus en ik moet U bekennen, dat ik nog maar zeidon zulke schoone studies heb gezien van een amatiur, er zijn wol schilders van beroep, ik heb zo wol gekend, die het niot beter zoudon kunnen en welk een fiinheid van toon Hij bekeek de aquarellen nu oplottond en sprak met zulk een warmte van tooD, dat zijn oom er zeer verwonderd over was. O, zei zij met een licht Engelsch accent dat zoo lief klonk uit haar mond, O, ik ben zoo blij, dat U mij dat zegt, mijnheer, want d ,t geeft mij moed U een vraag te doen, die misschien wel wat onboscheiden is maar die ik toch zoo gaarno had dat U toestemmend boant- woordde Aquarel bevalt mij zeer, alleen hob ik er dit tegen, dat men niet precies alles kan krijgen zooals men zich dit voorstelt, ik zou zoo gaarne in olieverf leeren schilderen en ik verzeker U mijnheer, dat ik cene ijverige leer linge zou zijD, als U er in kondet toestemmen mij eenige lessen er in te geven, gedurende den tijd, dat ik hier vertoef. Er heerschte eenige oogenblikken stilte, hot jonge meisje keek don schilder vragend aan. Ik heb nooit leerlingen gehad, zei hij eindelijk en ik vrees O, mijnheer, hernam zij, zonder hem te laten uitspreken, laat mij voor U mij een weigerend antwoord geeft, zeggen, dat ik onder wijzeres ben en in Amerika les geef, voor mijn brood, dat uw naam daar goed bekend staat en ik als ik zou kunnen zeggen een leerling van U te zijn, daarvan groot voordeel zou hebben. Yeeloischond bon ik bovendien niet, ik wil mij geheel regelen naar de uren, die U het bost oordeelt en wil gaan waarheen U zult gaan zonder dat CJ zich om mij zult behoeven te bekommeren. Op die wijze geloof ik niet, mejuffrouw, dat mijn neef een reden zal kunnen vinden om U een weigerend antwoord te geven, is het niet zoo, Marcellus, zei de dokter, die er voor wilde zorgen, dat z'jn neef geen ruw antwoord gaf. Het zou mij waarlijk moeielijk vallen, mejuffrouw, U te weigeren die raadgevingen te verstredkon, waarop U zoo zeer schijnt gesteld te zijn, ofschoon ze, dat verzeker ik niet van zooveel waardo zullen zijn, als U zich dat wel voorstelt, antwoordde Aurégan, die ondanks zich zelf toegaf omdat zijn oom hot wilde, maar die moeielijk zijn ontevredenheid geheel kon ver- bergon. Ik dank U zeer mijnheer, zei de vreomdo- linge, blijkbaar vast boslotcn in 't gehool niot te laten morken, dat zij begroop, dat hij togen zijn zin toestemde, hoo duidelijk dit overigens ook zichtbaar waswat uw voorwaarden met betrekking tot den prijs aangaat, ik neem aan, wat U ook mocht voorstellen, wij konnon in Amerika de waardo van goede raadgevingen en wij aarzelen nooit de waarde or van to botalcn en niettegenstaande dat zal ik mij nog aan u verplicht gevoelen. (Wordt vervolgd.) Gndrukt by LANGEVELD DE ROOll/i'oiel.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4