SANGUINOSE HET KOMT door EKKA, Yagras. MIJNSTUTTEN. AMERiKAANSCH. f?!©©®©©©©©©©©©©©©©©©©©©© ^0@<g)0<gXg)0@000000000000000000000000^l Vereeniging Christelijke bibliotheek. FEUILLETON. is en blijft het beste middel tegen Bloedarmoede, Zenuwzwakte en al hare gevolgen. Sinds oen tieDtal jaren ben ik sukkelend; ik was zoo zwak, dat ik mijne gewone yp werkzaamheden niet kon verrichten ik kon niet gaan en niet zitten alles was mij te veel. Door tusschenkomst van den heer Job. "Wiepking, drogist te Ede, ben ik aan do Sanguinose begonnen. Na 't gebruik van twee flesscben gevoel ik aanmerkelijk beterschap. Mijn eetlust komt terug, 's nachts slaap ik veel beter. Ik was nagenoeg uitgeteerd en nu krijg ik weer vleesch en bloed. De lust tot werken komt terug, welke ik al dien tijd niet had. Het is mij een behoefte U dit te schrijven. U kunt van dit schrijven gebruik maken. Hoogachtend, Uw Dw.. Maanderheuvelen, Ede. DIRKJE VAN DROFFEIiAAR, huisvrouw van E. Altena. Sanguinose is beslist het beste middel in al zulke gevalleD. Hoofdpijn, zwakte, algemeene verslappingstoestandcn, gebrek aan eetlust, gebrek aan kracht, duizeligheid, /gj slapeloosheid, moedeloosheid, pijn in den rug, pijn aan de nieren, oververmoeidheid, kortom alle verschijnselen en gevolgen van bloedarmoede en zenuwzwakte worden stellig en afdoende verdreven door de Sanguinose. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen, en kost U do behandeling slechts 12'/i of 15 ets. per dag. Dat is goedkooper dau ecnig ander dergelijk middel. PRIIS PER fl. f 1,50, 6 fl. f8.—, 12 fl. f15.— /gj Te ©osterend op Texel bij A. DROS. en franco door VAN DAM Co., Fabr. Denüaag. Sedert 1897 gevestigd te Nijkork. Uitgever Gr. F. O _A_ LLE 1ST B _A_ C Hf. Heden werd aan de leden verzonden als fie of laatste deel van den 8en jaargaDg Prijs yoor niet-leden, ingenaaid f 1,25; gebonden f 1,65. Begeerten des harten, door J. L. F. do Liefde, Zijn erfdeel door Ernst Schrill, Jonge levens door Adelpha. In den 8en jaargaDg verschenen: Wandelen in het licht door J. E. Schröder, Roeping door J. Visser, Het komt door Enka, ter gezamenlijke waarde van f 8,80. Deze 6 deelen omvatten samen 1033/.t vel druks zoodat de leden in dezen jaar gang 33/i vel gratis ontvingen. De intoekening op dezen en vorige jaargangen blijft opengesteld A f 5,00 per jaargang. Het programma voor den 9en jaargang, waarop men nu reeds inteekenen kaD, wordt spoedig bekend gemaakt. .Altijd welkom te Den Burg. Goed nieuws van iemand uit onze omgeving is ons altijd welkom en wij zullen met belangstel ling het volgend berichtje van een Harlingsche lezen. Het zal eveneens voor velen onzer een waardevol nieuws zijn Mejuffrouw N. VISSER, wonende Kerkpoort straat 53 te Harlingcn, deelt ons medeVanaf het oogenblik dat ik met uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen begonnen ben, is het mij mogen gelukken verlichting te bekomen in een nier ziekte, waarvan ik reeds drie jaren het slacht offer geweest was. Ik had een slepende pijn, die mij zeer hinderlijk was in mijn werk, ook had ik veel last van een ongeregelde water- loozing, de urine zag erg donker en liet veel bezinksel na. Zonder de minste aanleiding kreeg ik opstij gingen van het bloed naar het hoofd, welke door huiveringen gevolgd werden, het leek wel koorts. Doorloopend gevoelde ik mij erg afgemat en lusteloostoen ik overal zoo uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen hoorde prijzen, liet ik daar van een doosje komen. Dit ééne doosje be zorgde mij reeds verlichting en ik kan u open hartig zeggen, dat na het gebruik van drie doozen ik een buitengewone verandering in mijn gestel kon waarnemen. Van de pijn kon ik haast niets meer bemerken, de urine kwam weer geregeld en was helder en ik acht het mijn plicht tegenover andere nierlijders mijn voor spoedige genezing bekend te maken, opdat zij hiervan nut kunnen trekken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Een kort woord gericht aan vrouwen. Velen onder u schijnen voortdurend ongesteldmisschien lydt gij aan hevige pijn in den rug, aan een kwaal die gelijkt op afmatting, aan migraine of overspanning der zenuwen. Wees niet te vlug in het vellen van een oordeel en met te zeggen dat gjj lijdt aan een der ziekten waaraan vrou wen lijden. Een groot aantal dezer ingebeelde „vrouwenziekten" zijn niets anders dan aan doeningen der Nieren. Verlies niet den moed en denk niet langer meer aan een ingebeelde kwaal, hetzijn misschien uw nieren welke in het spel zijn Verzeker u dat men u de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw VISSER gehad heeft. Zij zijn te den Burg verkrijgbaar by de firma Wed. P. KUIPER, drogist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel Af 1,75 voor één, of f 10— voor zes doozen. Te huur eenige perceelen LAND te Dijkmanshuizen, tot 1 December a.s. R. JOH. KEIJSER, den Burg. Xe koop een partij 12. Mevr. Spenlow maakte al haar vaste goederen te geldo en ging in Frankrijk woneD, vooral ook met het oog, om eenmaal haar dochters te kunnen uithuwen aan een of andere Hertog of markies, om dus met haar geld adelijke schoon zoons te koopeD. Dit zonderlinge idee nam haar geheel in beslag. Zij vestigde zich met haar drie dochters Maud Annie en Helena, de joDgste, te Parijs. Eocbtdaareen prachtvolle woninginde „Avenue de Messine" en zag zich weldra omriDgd van dat mengelmoes van lieden, dat maar schijnt te wachten op de aankomst van rijke vreemde lingen om zich er dadelijk bij in te dringen. Ze ontmoetten zo bij Amerikaansche vriendeD, die haar reeds op dit terrein waren voorgegaan. Als er geen rijke erfgenamen bij zijn is het minder erg, bij de familie Spenlow echter was dit wel het geval en de 2 oudsto dochters deden daarvan de treurige ondervinding op. Hun moeder verlangde in do eerste plaats als schoonzoons personen met voorname titels, en die boden zich aan uit alle landen en evenals vlinders om de vlam, verdrongen deze zich rondom de rijke dames. Maud, die do oudste was, word het eerst aangeboden. Onder do hongerigste naar de zes millioen bruidschat welke mevrouw Spenlow elk harer dochters gaf, kwam in de eerste plaats een markies, een geruineerd sportman die dienst deed als „gentlcman-ridder, en een Ituliaanschc prins, de liefde voor het spel, zijn titel en zijn uiterlijk, bezorgden hem do overwinning en de arrno Maud liet zich er door vangen. Hij had veel te veel schuldeischers en andero belanghebbenden die wel mevrouw Spenlow zouden hebben ingelicht over het groote gevaar dat haar dochter liep met dozen man to huwen, doch er waren nog 2 rijko dochters in huis, wanneer de moeder werd gewaarschuwd waren deze voor hen verloren. De moeder wist dus niet welk gevaar haar dochter liep en trotsch op de eer dat haar dochter princes word, teekende zij het huwelijkscontrakt. De beide echtelieden vertrokken naar Italië om daar bij de familie van den prins do wittebroodsweken door te brengen, en het geld begon te rollen. Het ging snel. Nu hij rijk geworden was, scheen de kans bij het spel geheel gekeerd te zijn voor hom, hij speelde en verloor voort durend. Soms liet hij zich door een zijner vrienden telegrafceren en verliet hij zijnvrcuw om meermalen dagen lang afwezig te blijven. De arme Maud gaf hem bedeesd dan wel eens hare ontevredenheid er over te kernen, maar zij hield zooveel van dozo onwaardige, dat zij hem steeds zijno dwaasheden weder vergaf. Zij was niet togen hem opgewassen en kon slechts weonen, wanneer hij haar ruw behandelde, ja haar zelfs sloeg wanneer hij dronken thuis kwam, en do ongelukkigo vrouw verborg haar leed voor allen. Gedurende dien tijd huwelijkte mevrouw Spenlow haar tweedo dochter, Annie, ook uit, en wel aan een Engelsche Lord. Lord Edington was niet verslaafd aan het kaartspel zooals de Italiaanscho prins, doch zijn weddonschappon bij de wedrennen en zijn liefde voor sterken drank woog zeer goed op tegon diens speelzucht, en wanneer hij dronken was, hetgeen hem maar al te dikwijls overkwam, deed hij voor zijn schoonbroeder niet ondor in hot slaan van zijn vrouw. Bij toeval werden do oogon van movrouw Spenlow geopend, te laat ongelukkig voor Maud en Annie, maar nog in tijde voor Helena. Do arme mooder hield zielsyeol van haro dochters, zij had gemeend hun geluk te bevorderen en was wanhopend; zij. kwam to Napels aan waar haur schoonzoon sedert 4 jaron reeds woonde, zjj kwam nog juist in tijds om bij het storfbed te zijn van haar dochtor Maud, d:e van verdriet en mogelijk ook wel tongevolgo van de mis handelingen wclko zij van haar echtgenoot had moeten ondergaan, stierf. Mevrouw Spenlow vond, toen zij halfziek door het leed over het overlijden van haar dochter weder to Parijs terugkwam, haar dochter Annie in de woning in do „Avenue de Messine", Annie krachtiger of minder veel houdend van haar man dan Maud, was het huis uitgevlucht en had als gehuwd ODder de fransche wet, echtscheiding aangevraagd in Frankrijk, zij was voor drievierde geruineerd, maar .dat was minder want zij hield nog voldoendo over. De gezondheid van Mevrouw Spenlow had onder dit alles niet weinig geleden en de doktor, welke over den toestand werd geraadpleegd kon de dochters weinig moed meer geven op herstel harer moeder, voor zij kwam te sterven vernam zij echter nog den dood van Lord Edington, die gedood was door een paard, toon hij zijn stal met renpaarden bezocht. Dit ongeval maakte de arme Annie vrij van allo droevige formaliteiten van eeno echtscheiding en liet haar haro titel. Mevrouw Spenlow stierf nadat zij do zorg voor haar twee meisjes had aanbevolen aan Mevrouw Weber, die ze beiden had opgovood. Ieder erfdo 25 millioeD, Annio nam het verblijf in New-York, terwijl Helena dat to Parijs nam. Lady Edington wilde weder terug naar Amerika, en trachte daar in haar goboortoland afleiding te vinden van haar verdriet, maar Helena wiens smart zoozeer verschilde van die harer zustor, en die zich veel bozig hield met schilderen on muziek, wilde te Parijs blijven ton minste ge- durendo don eersten tijd, vorder wilde zij Europa doorkruisen en zien en loeren, want zij haakto steeds naar verdere ontwikkeling op kunstgebiod, en dan in don grond van haar hart voeddo zo sodert laDg nog con ander plan. Hot gold, dat do dood had veroorzaakt van Maud on hot ODgeluk van Annie, meondo zij verborgen to mooton houden voor aller oogen, en daarvoor moest zij ook uit New-York blijven, waar mon haar al to good kondo. (Wordt vervolgd.) Vrij naar 'tl'ransch door A. B. Uodrukt by LANÜfiVELD DE UUUlJ/loxeh

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4