.F. mar, Rijndakpannen. Verbeterd Waschmiddel voorwolvee. Geld verkrijgbaar wasduniAdel voor schapen Noordhollandsch Landbouwcrediet te Alkmaar. LIJNZAADKOEKEN AMERIKAANSCH. Roodc- blauwe- en verglaasde Rijndakpannen, ROMEIN k OUDENHOVEN. WEISSANEK LAAK, WORMERYEER. a tie soorten JCulpmestsfoffen. W. F. Stoel 8cZoon. FEUILLETON. BERICHL D. KIKKERT J.Hz. Waal. Schapenliouders bij Mej. A. M. KEIJSER, op driemaandelijksche accepten, met en zonder borg. GELD tegen hypothecaire zekerheid, met voldoende overwaarde. Agentschap van het J. E. WINKLER. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe Merk „WA' uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. TV levert steeds onder Openbare Controle en tegen uiterst concurreerende prijzen Prijscouranten en inlichtingen verkrijgbaar bij den Heer C. KUIP. De ondergeteekende belast zich gaarne met het publiek verkoopen van roerende en vaste goederen, waarop voorschot wordt gegeven en, zoo verlangd, met dadelijke afrekening. Verhuurt vaste goederen en transporteert deze onderhands J. E. WINKLER. Groote keuze. Nette bewerking. Aibeeldingen en prijzen op aanvraag. Alkmaarscke Stoomsteenhouwerij. Vrij naar 'tFransch door A.B. 13. Zij wilde zich gaarne voordoen als een meisje dat voor haar eigen levensonderhoud moest werken, eene onderwijzeres bijvoorbeeld, en daardoor zich vrijwaren van de listen en lagen van hen, die het op haar geld gemunt hadden. Zij wilde een man hebben die haar zou nemen omdat hij haar werkelijk lief had, veronderstellende dat ze geen geld bezat. Een huwelijk uit liefde was haar lievelings- idée. O, als ze eenmaal zoo gelukkig mocht zijn dat idee tot vervulling te brengen, welk een vreugde zou ze dan smaken waaneer zij den geliefden zou kunnen spreken van haar groot fortuin. De herinnering aan die talrijke jongelingen die zij gedurende tal van jaren in de salon harer moedor had ontmoet en die blijkbaar in hoofd zaak aasden op geld, boezemde haar afkeer in. Om dit plan ten uitvoer te brengen viel het haar gemakkelijk zich eenige jaren te scheiden van haar zuster, hoeveel zij ook van deze mocht houden, en vlug in het besluiten zoowel als in 't handelen, deelde zij dadelijk haar plan mede aan mevrouw Wober, welke veel van haar hield en beloofd had bij haar te blijven. Zonder verwijl begon zij nu haar plan ten uitvoer te brengen. Zij ontsloeg haar bedienden, liet haar paarden verkoopen en haar rijtuigen opbergen, de behangers de meubels bekloeden, alles word zoo goed mogelijk verzorgd om gedurende ge- ruimen tijd ongebruikt te blijven, daarna word het huis gesloten en overgelaten aan een be diende met diens huisgezin, welke men uit Amerika had medegebracht en op welks trouw en stilzwijgendheid men kon rekenen. Den dag volgende op het vertrok van haar zuster naar Amerika, vestigde Helena Spenlow zich met mevrouw Weber in een eenvoudige beneden woning in de „Rue de Lille", een klein tuintje behoorde er bij, dit had Helena noodig gcoor- Een merkwaardig geval te Den Helder. Wij publiceeren het volgende geval omdat wij denken dat het voor vele personen te Den Burg die aan dezelfde kwaal lijden, van belang kan zijn. De Heer D. KLUT, wonende Viamingstaaat 54 te Den Helder, meldt onsHet is reeds veer tien jaren dat ik aan de nieren geleden heb. Doorloopend had ik als gevolg hiervan onuit staanbare pijn in het 'smalle gedeelte van den rug en deze pijn kroop soms op tot in de schouderbladen. Slechts met de grootste moeite kon ik mijn werk verrichten, want ik was aan houdend vermoeid en lusteloos, vooral 's morgens bij het opstaan, en wanneer ik me bukken moest, kon ik me door de hevige pijn haast niet meer oprichten. Ik had veel hinder van duizelingen en schemeringen voor de oogen en gevoelde me zeer droefgeestig en terneergeslagen, toen mpn aandacht getrokken werd door de genezingen door Foster's Rugpijn Nieren Pillen verkregen. Ik liet dadelijk een doosje halen en ben blp U te kunnen berichten dat ik na het gebruik van twee doosjes een enorme verlichting be komen heb. De pijn in den rug was bijna ge heel verdwenen en mijn heele gestel was ver kwikt. Om zeker te zijn geheel te worden ge nezen, zal ik thans nog een doosje Uwer Pillen innemen, en bij voorkomende gelegenheid zal ik ze met vertrouwen kunnen aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Rugpijn duidt aan dat er een overmatige hoeveelheid urine-zuur in het lichaam is. Dit tergif veroorzaakt de urine-ongesteldheden want het verstopt niet alleen de nieren, doch belem mert tevens de kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelijkertijd brengt het de prikkeling en ontsteking der blaas met zich mede. Het urinezuur is de hoofdoorzaak der blaasontsteking, van stoornis der urine, van het verlies van eiwitstoffen enz. Foster's Rugp|jn Nieren Pillen lossen het urinezuur op en helpen de nieren om het op natuurlijke wijze af te voeren. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer KLUT gehad heeft. Zij zjjn te Den Burg ver krijgbaar bij de firma Wed. I*. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. Hierdoor deel ik mede, dat mijn zoon eiken MAANDAG gedurende Markttijd in „De Linde boom" te spreken is over den verkoop en de herstelling van Horloges, Regulateurs, Pendules Gouden- en Zilverentverken. Al mijne artikelen worden tegen winkel prijzen, dus zonder verhooging alhier verkocht. Aanbevelend, GUST. BUHSE. Gondsmid. Horlogemaker. Ondergeteekende levert tegen concurreerende prijs verschillende soorten o. a. Gewone Hollandsche Pannen. Model 'Holland. Kruispannen. Sluitpannen. Rijndaklei tegels enz. SGF~ Monsters aan huis. Aanbevelend, A. J. BRUIN, Schipper. Lemkes Tuyn's Het zekerst in werking, gemakkelijkst, in bereiding en billijkst van prijs. Verkrijgbaar in potten van 10, 15,20 schapen 7 cent per schaap, met inbegrip van den pot bij den agent, Sedert 24 jaren wordt door ons een in den handel gebracht dat, niettegenstaande de vele concurrentie van allerlei surrogaten op dat gebied, een succes en debiet beeft mogen erlangen, dat ons het recht geeft het als het beste der bestaande Wasch-zuivering s middelen aan te bevelen. 't Heeft, om geen der andere mindere en Êngelsche soorten te noemen, boven dat van alle andere dit vóór, dat het na de WasschiDg door het anti-septisch (bederf werend) vermogen oorzaak is, dat de vliegen een veel langoren tijd van het schaap ver wijderd blijven. Verkrijgbaar in potten voor 10 Schapen a 70 cent en voor 20 Schapen a f 1,40 per pot, BURG OP TEXEL. deeld, omdat zij in geen geval afstand wilde doen van haar grooten trouwen hond „Rover." Weldra gevoelde zij zich hier geheel op haar gemak, en legde zij zich geheel toe op de studie. In het hoogst eenvoudige rouwkleed dat zij thans droeg, zouden er zeker weinigen de rijke Amerikane hebben herkend, die voor korten tijd beroemd was door haar weelde en bevallig heid. Zij had nu volkomen het uiterlijk van eene gouvernante iu dienst bij een rijke familie. Zij was echter niet minder bevallig en bekoor lijk, en onder de kennissen welke mevrouw Webor en zij kregen, werd zij door menig jong- mensch bewonderd, terwijl de vrouwen haar om haar eenvoud, haar die bekoorlijkheid ver gaven. In den loop van een jaar werd ze drie maal ten huwelijk gevraagd, maar geen van die drie was naar haar zin en bezat die eigen schappen, welke zij in een man wenschte. Zij wanhoopte echter nog geenszins, want dat was zeker, dat die drie een dokter, een beeldhouwer en een advocaat verre te verkiezen waren boven den prins en don lord harer zusters, maar ze was nu 'eenmaal niet zoo gemakkelijk tevreden te stellen, en wilde maar niet huwen met de eerste de beste, die zich aanbood. Zij bleven daar gedurende 18 maandeD, welke tijd ten deelo ward besteed voor reisjes naar Italië, Holland en Spanje, overal waar men kwam bleef Mejuffrouw Spenlow echtorinhaar rol van meisje zonder geld, overal bewonderd om haar bevalligheid en schoonheid maar norgons vond zij de vervulling van haar plan. De ge zondheidstoestand van mevrouw Weber had hot noodig gemaakt do watoron te Plombiéres te gebruiken en na gedurendo een maand daar te hebben vertoefd waren zij op raad van den geneesheer gaan wonen in het goborgto. Toe vallig waren zij gekomen bij domino Morel, te Les Roches. Eenigo dagen waren zij daar govcstigd toen mejuffrouw Spenlow het in het hoofd had ge kregen eens een tochtje te maken, in gezelschap van haar hond, was zij verdwaald en kwam na 4 uur dwalen in de vallei waar ze Marcellus had ontmoet, en was de schildor getroffen door haar buitengewone schoonheid, do indruk welke hij op haar had gemaakt was niet minder diep geweest. Het zonderlinge van het voorval, de uitdruk king van melancholie, welke er in zijn energieke trekken te lezen was, do terughoudendheid, ja bijna koelheid, waarmede hij haar behandelde, hadden het jonge meisje, dat aan zoo iets niet gewoon was, diep getroffen. Zfj begreep, dat er bij den schildor een droe vig geheim moest verborgen zijn en dit bracht haar fantasie in werking. De eenzame wildernis, waarin het toeval hen had samengebracht, de dienst haar bewezen, die lange, nachtelijke tocht door hot bosch en het gebergte onder geleide van dien zwijgenden metgezel, alles gai een zeer romantischen tint aan het avontuur. Na haar aankomst te Les Roches was haar eerste werk geweest mevrouw Morel, haar gastvrouw, te vragen, wie haar geheimzinnige gids was geweest, en deze, die hom in het voorbijgaan even had gezien, ver telde haar, dat hij Aurégan heette. De schilder was voor hot jonge meisje, dat gewoon was schiiderijtentoonstellingen te bezoe ken, geen onbekende. Zij herinnerde zich nog zeor good eenige schilderstukken van hem, dio zij te Parijs had gezien bij Knoedler. Zeer getroffen door de droef heid en do zon derlinge houding van Marcollus, wildo zij daar de reden van weten en al werkende aan oen borduurwerkje wist zij behendig haar gastvrouw uit to hooren. Moeilijk viel het haar niet om goon achterdocht te wokken, want movr, Morel was, vooral als haar man er niet bij was, zooi- praatziek. Verrukt eens iets te kunnen vor- tollon, doolde zij de gehoole geschiedenis van Marcollus aan mejuffrouw Spenlow mede. Zij kon dit tot in do fijnste puntjes doen, zoido zij, omdat haar man intiem bevriend was mot dok tor Maclor. Zij vertoldo tot in do kleinste bij zonderheden zijne bclangoloozo liefde voor me juffrouw Maróchal, hot verraad van deze, zijn wanhoop, die hom bijna hot levon had gekost on zijn terugkeor naar Charmettes. (Wordt vervolgd.) Gedrukt by LANGEVELD DE RUUiJ,'J'oxcl.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4