SANGUINOSE DE EERSTE NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ' tot verzekering van Risico in Loterijen, 1 AMF.HIKAANSCH.j-r- NA GRAS. MIJNSTUTTEN. A. DE KOOIJ. Parkstraat, FEUILLETON. Se Jexeleche &etroleum-handet AMERIKAANSCHE PETROLEUM is en blijft het beste middel tegen Bloedarmoede, Zenuwzwakte en al hare gevolgen. Sinds een tiental jaren ben ik sukkelend; ik was zoo zwak, dat ik mijne gewone werkzaamheden niet kon verrichten; ik kon niet gaan en niet zitten alles was my te veel. Door tusschenkomst van don heer Job. Wiepking, drogist te Ede, ben ik aan de Sanguinose begonnen. Na 't gebruik van twee flesschen gevoel ik aanmerkelijk beterschap. Mijn eetlust komt terug, 's nachts slaap ik veel beter. Ik was nagenoeg uitgeteerd en nu krijg ik weer vleesch en bloed. De lust tot werken komt terug, welke ik al dien tijd niet had. Het is mij een behoefte U dit te schrijven. U kunt van dit schrijven gebruik maken. Hoogachtend, Uw Dw„ Maanderheuvelen, Ede. DIRKJE VAN DROFFELAAR, huisvrouw van E. Altena. Sanguinose is beslist het beste middel in al zulke gevallen. Hoofdpijn, zwakte, algemeene verslappingstoestanden, gebrek aan eetlust, gebrek aan kracht, duizeligheid, slapeloosheid, moedeloosheid, pijn in den rug, pijn aan de nieren, oververmoeidheid, kortom alle verschijnselen en gevolgen van bloedarmoede en zenuwzwakte worden stellig en afdoende verdreven door de Sanguinose. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagon, en kost U de behandeling slechts 12V> of 15 ets. per dag. Dat is goedkoopcr dan cenig ander dergelijk middel. PRIJS PER fl. f 1,50, 6 fl. f8.—, 12 fl. f 15. Te Oosterend op Texel bij A. DROS. en franco door VAN DAM Co., Fabr. Den Ilaag. g|00000000000000000000000000000000fï} GEVESTIGD TE 's GRAVENHAGE, KONINKLIJK GOEDGEKEURD, geeft polissen uit op naam, Kostende in eens gevend geld f 100, in 3 driemaandelijksche termijnen ad f 25 en 1 ad f 27,50 102,50 in 21 maandelijksche 5 105, in 10 driemaandelijksche s 10 en 1 ad f 7,50 107,50 in 22 driemaandelijksche 5 1 7,50 117,50 in 5 maandelijksche 2 115 B 1,125. De meerdere kosten in termijnen, zijn renten en administratiekosten. De polissen zijn genummerd, en geven als rente, recht, vanaf de le termijn van betaling, op dezelfde winstkans (zuivere winst) als de Staats loterij geeft op een twintigste aandeel. Voor den aanvang van iedere Loterij is de gelegenheid opengesteld tot herverzekering van het polisnummer, waardoor men bij een of meermalen uitloting, een ander nummer ontvangt, waardoor men zeker medespeelt tot in de 5e klasse. De gelegenheid is tevens opengesteld voor ieder, die in het bezit van een polis is, een aanhangsel op de polis to verkrijgen. Aanhangsels zijn geldig 10 loterijen en bevatten 5 nummers, waarvoor een extra premie van f 7,50 voor iedere loterij moet worden gestort (alzoo f 1,50 p. nummer). Deze nummers hebben eenzelfde recht als de polisnummers. Polishouders nemen deel aan alle trekkingen der Staatsloterij. De Polissen blijven geldig tot daarop f 10,000 is uitbetaald. Tijdige aangifte wordt verzocht om de polissen intjjds voor de volgende Loterij gereed te kunnen maken. Vraagt inlichtingen en prospectus by den Agent voor Texel, 14 O, zei zij, het is zoo ongelukkig, want mijnheer Aurégan is even goed als zijn oom, sedert dien tijd heeft hij niet willen trouwen, en wreekt hij het verraad van zijne verloofde op alle vrouwen. Al had mejuffrouw 8penlow ook geluisterd uiterlijk onverschillig over de vertrouwelijke meedeelingen van haar gastvrouw, in werkelijk heid was haar geen enkel woord ontgaaner was te veel overeenkomst tusschen het lot van Aurégan en dat van hare 2 zusters, dan dat hare belangstelling voor de n schilder er niet door zou rijzen. Zij kreeg een vurig verlangen den schilder weer te zien en hem meer te loeren kennen, hij, die door zijn verdriet Parijs was ontvlucht naar deze eenzame streek, waar hij in de vrije natuur rust hoopte te vinden. En thans, nu zij zijn atelier had bezocht, do plaats waar men hot bost kon oordeolen over zijn karakter, begon zij grooto sympathie voor hem te gevoelen. Verre van zich te laten afstooten door zijne koelheid, waarvan zij de oorzaak kende, maar zachter gestemd door het ongeluk, dat haar zusters had getroffen, raadde zij wat er in hem moest omgaan en dat onder dat ijskoud masker oen warm hart klopte want zij, die veel kunnen lijden, kunnen ook voel bemin nen. Zij was verlangend geweest hem te kennen, en te zien of hij beantwoordde aan het idéé, dat zij van hem gevormd had. Verleid door dit moeitevol onderzoek met eone nevenbedoeling die zij zichzelf echter nog niet bekennen w ildo, deed zij al haar best dat geheimzinnige wezen te doorgronden. Terwijl zij naar Les Roches terugkeerde in gezelschap van mevr. Weber, dacht ze over dit alles na. Welnu vroeg zij eensklaps in 't Engelsch aan haar metgezellin, hoe vindt U de heeren Goed zij de oude dame, voornamelijk de dokter, want naar mijne meening is mijnheer Aurégan uiterst koel. - Hij heeft geleden en lijdt nog misschien aan dezelfde kwaal, waaraan de arme Maud is gestorven, zei het jonge meisje. Dat kan waar zijn, maar in ieder geval bon ik er vrij zeker van dat hij U zonder de tusschenkomst van zijn oom, vrij ruw een weigerend antwoord zou hebben gegeven op Uw vraag om U les te geven, en ik geloof, dat go verkeerd zoudt doen het al te ver te drijven, Helena. Dat is nog al duidelijk gaf Helena lachend ten antwoord. Ja, ik weet wel, dat go bekoorlijk zijt, en ook, dat go in oen worsteling als deze niet van wapens ontbloot zijt, maar laat ik U nogmaals herhalen wat ik U reeds meermalen zeihot nastreven van uw idiaal kan wel eens niet zonder gevaar voor uw rust zijn, als uw hart eens sneller ging dan uw verstand en als go eens verliefd word op iemand, die U geen wedorliefdo schonkgeloof mij, gij kunt niet te voorzichtig zijn. Ik beloof u hot to zullen zijn, tante Daisy, en ik heb nog geen vast plan ontworpen, alleen boezemt mijnheor Aurégan mij door zijn zonder lingheid belang in, en ik zou wel eens willen weten of hij werkelijk zoo koud en haatdragend is tegenover ons geslacht, als men wel beweort, dat is een zeer belangrijk onderzoek. y. Vijf dagon na dit bezoek kwamen Helena Sponlow en Marcellus Aurégan samen op de a/gesproken plaats en hun gomoodstoostand was Een wenk van Den Helder. Hier is een wenk, die menige man en vrouw dienstig zal zijn. ITij wordt ons gegeven door iemand uit onze nabijheid, een inwoner van Den Helder. De Heer J. SNIEDER, wonende Gravenstraat 52 te Den Helder, meldt ons Ik heb ongeveer twee jaren geleden aan een nieraandoening welke mij onophoudelijk verschrikkelijke pynen veroorzaakte in het smalle gedeelte van den rug. Slechts met de grootste moeite kon ik my bukken en wanneer ik my dan oprichten wilde, had ik hevige steken. De urine was zeer dik wijls bruin en verspreidde een walgelijke lucht ik had veel hinder van duizelingen en deze noodzaakten mij somtijds te gaan zitten, het kwam dan wel voor dat ik gedurende een kwar tier rust moest nemen. Daarna kreeg ik zwee tingen, die plotseling door huiveringen en ril lingen gevolgd werden. Ofschoon ik al het mo gelijke aangewend had, om van deze ziekte te genezen, was mij dit niet mogen gelukken en ik had mijn laatste hoop op Foster's Rugpijn Nieren Pillen gevestigd, welke men algemeen gunstig beoordeelde. Het doet my genoegen U te kunnen mededeelen dat één doos voldoende was om mijn pijn te verlichten, terwyl mijn geheele gestel hierdoor opgefrischt werd. Ik ga thans nog eenigen tijd door Uw goede Pillen te gebruiken ten einde een algeheele genezing te bewerkstelligen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goeddunkt. Het gevaar dat een nierziekte na zich slepen kan. De nierziekte komt zachtjes aan en men kan haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de ware oorzaak zijner kwaal kent. Misschien heeft hy hoofdpijn, pyn in de leden, zenuwpijn, heuppyn, rheumatiek, een gevoel van overspanning en buitengewone prikkelbaarheid of vermoeidheid en neerslachtigheid, hartzwakte, waterzucht enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer SNIEDER gehad heeft. Zy zyn te Den Burg verkrijgbaar by de firma Wed. P. KUIPER, drogist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,voor zes doozen. Te huur eenige perceelen LAND te Dijkmanshuizen, tot 1 December a.s. R. JOH. KEIJSER, den Burg. Te koop een partij levert lste kwaliteit tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, D. J. BRUIN, Beurtschipper. zoo verschillend van elkaar, dat het wel twee vijanden schenen, die elkaar tijdens een wapen stilstand ontmoette. De schilder was meer dan ooit gebeten op het vrouwelijk geslacht en in 't bijzonder was hij boos op haar, die hem tegen zijn wil had gedwongen, met de hulp van zijn oom wel is waar, om de deur van zijn huis voor haar open te stellen. Hij was vast besloten de lessen zoo kort mogelijk te doen zijn en zeer spoedig oen 1 einde te maken aan de betrekking tusschen de vreemdelinge en hem. j Ondanks zijne pogingen om het te verbergen j behoofde men waarlijk geen voornaam gelaat- c kundige te zijn om te kunnen zien welke ge- voelens hem beheerschte. v Toen hij op de afgesproken plaats kwam, vond hij daar reeds Mejuffrouw Spenlow, een- j voudiger dan ooit in hare verblindeude schoon heid en bevalligheid. Zij zat op een boomstronk, 1:1 met haar hond aan hare voeten, terwijl een 11 jongen van omstreeks 12 jaar oud,die haar bagage 5 had gedragen niet ver van haar languit in het gras lag. Toen Aurégan kwam stond zij dadelijk op en na elkaar gegroet te hebben en nadat het jonge meisje gevraagd had naar den ge zondheidstoestand van zyn oom, zette mon zich dadelijk aan het werk. Veel had do schildor ,p hot jonge meisje niet aan te wijzen, want een enkel woord was meestal voldoende, om haar p,j alios to doon radon. (,0 Zij spraken niot, do jonge man was veel to voel bezig met zijn onaangename herinneringen 's aan het verledene, hij werkte met niet voel Bi lust, doch zijn hand bewoog zich slechts werk- tuigelijk, terwijl het jonge moisjo daarentegen m; al haar krachten inspande om alios zoo goed te mogelijk te doon. E (Wordt vervolgd.) Gedrukt by LAN GEVELD DE ItOOiJ, Toxcl. Vrij naar 'tFransch door A. B.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4