SPOORBOEKJES Dames- en Kindermantels, leverworst Met October kachels en fornuizen, - HOOI - MantelsMantels Nu komen de Leesavonden. Verbeterd Waschmiddel voor wolvee. AMERIKAANSCH. HET KOMT door ENKA. Koopt AUTC CHROME A ARTEN van Texel. Ontvangen eene prachtige Collectie Dames- en Hinderhoeden H. DALMEIJER. !De bexelsche Petroleum-handel AMERIKAANSCHE PETROLEUM in „de benrs." Cangeveld 4 de booij. Lemkes Tuyn's D. KEIJSER 8z., Burg Texel. FEUILLETON. tusschcnkomst van dun heer Strnbbc te Franeker kregen wij deze goede tijding uit Welsrijp: In de meeste gevallen is tweemalen per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen, en kost U de behandeling slechts 125 of 15 1 cts. per dag. Dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. Vereeniging Christelijke bibliotheek. - - WINTERDIENST, - - met tarieven, zijn verkrijgbaar it 10 cent in Boekhandel Parkstraat BONTWERKEN, D. J. BRUIN, Beurtschipper. EENIGE WOORDEN van een inwoner van den Helder. Het beste adres voor Kachels en Fornuizen. P. J. ZOETELIEF, Parkstraat. Het zekerst in werking, gemakkelijkst in bereiding en billijkst van prijs. Brijs per fl. f 1,50, fl. f 8,-, 12 fl. f 15,— Te Oosterend bij 3?. DROS Gzn„ eenige Sanguinoseverkooper. V"_A_N DAM Co., den Haag. Uitgever O. F. CA.DDENBA.CH sa Twee klampen HOOI te koop, staande in Eijerland, op landen achter „Bertha's Hoeve", gewas 1904. Adres: H. FLENS, BurgTexel. welke uitmunten in èn qualiteit èn in Coupe, tevens bericht hij de ontvangst der nieuwste modellen met garneering, en Ruim gesorteerd in tegen alle prijzen. Minzaam aanbevelend, levert 1ste kwaliteit tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, begint weder een nieuw kwartaal voor Cou ranten en Tijdschriften. Hum. Weekblad koet 30 Cts. per 3 maanden, 45 Cts. franco per post. De Gracieuse kost f 1.37' per drie maanden. Per post met verhooging port. Modeblad kost 55 Cts. per 3 maandenper post 80 Cts. Leesinrichting van verschillende tijdschriiten verwisseling van portefeuille 2 maal 's weeks, per 3 maanden Een gulden. Voor de levering van bovenstaande, zoomede van meer andere gewenschte Tijdschriften en Couranten, bevelen zich beleefd aan Uitg. Tex. Cour.Soekh. Parkstraat. De Heer Hogerwerff te Den Helder, heeft iets te zeggen betreffende Poster's Zalf, het be- kende|middel tegen huidziekten, zooals aambeien, eczema, huiduitslag, jeukingen enz. De Heer J. Hogerwerff. wonende Midden straat 3 te Den Helder, meldt ons: Het is thans reeds oDgeveer vier jaren dat ik zeer veel ellende te doorstaan had door een hevige jeukÏDg op borst en buik. Dit was menigmaal zoo erg, dat ik hierdoor 's nachts niet slapen kon. Ik had verschillende middelen hiervoor aangewend, doch tot op dit oogenblik had niets mij verlich ting geschonkenik besloot toen eens Foster's Zalf te probeeren en ik moet eerlijk zeggen, dat ik mij daar wel bij bevonden heb, want in slechts acht dageu was ik geheel van mijn lastig ongemak genezen. Met genoegen zal ik dan ook Uw goed middel aan eventueele lijders aanbeveleD. 19 Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De huid is een der middelen waardoor de onzuiverheden uit het gestel afgevoerd worden, doch zij is onderhevig aan speciale ongesteld heden, waardoor die afvoering geheel of ge deeltelijk belemmerd wordt. Onder deze onge steldheden noemen wij aambeien, huiduitslag, roos, dauwworm, kliergezwellen enz. Foster's zall is een speciaal middel voor alle ongesteld heden der huid. Ze wordt gebruikt en haar groote waarde is bewezen in duizenden gevallen. Verzeker U dat men U de echte Foster's ZALF geeft, dezelfde die de Heer Hooger- werff gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij is te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. KUIPER, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen Heden uitgestald met de nieuwste modellen geëmailleerde, geslagen en gegoten TEGEL- en GESCHILDERDE VLOERPLATEN, Turf- en Steenkolenbakken, Kolenlepels, Poken, TaDgen, Yulemmers, enz. Prijzen sterk concnrreerend. Aanbevelend, Verkrijgbaar in potten van 10,15, 20 schapen 4 7 cent per schaap met inbegrip van den pot, bij den agent, Vrij naar 'tFransch door A.B. 20 Zij stond versteld over hare groote schoon heid. Onder den dekmantel van een alledaagsch praatje, gingen de tegenpartijen elkaar eens goed opnemen. Mevrouw Qonaud was inner lijk woedend, toen zij de buitengewone hoeda nigheden van Helena opmerkte, dat haar zuster zoo dwaas was geweest deze in huis te nemen en daardoor das de vertrouwelijkheid tusschen deze en den schilder in de hand te werken, de mededeelingen van Roza, maakten haar bijna wanhopend, want het was haar niet mogelijk een fout bij haar te ontdekken. Wat Helena aangaat, deze begreep onmidde- lijk, dat zij tegenover een onverbiddelijke vijandin stondbovendien hadden enkele woorden door haar opgevangen uit een gesprek door de we duwe met hare zuster gevoerd in een naburige kamer, slechts door een houten schot van de hare gescheiden, haar reeds over de plannen der weduwe ingelicht. Zij was zeer lief tegen hare bezoekster en zei, dat zij zeer verlangde kennis te maken met mejuffrouw Sarah, welke niet door hare moeder was meegenomen. Mevrouw Gonaud was een forsch gebouwde vrouw, doDker van niterlijk, altijd in het zwart gekleed. Zij droeg altijd een zwart mutsje. Haar zuster was vrijwel haai evenbeeld en gehoorzaamde haar onder alle omstandigheden. Sarah Gonaud, twintig jaar oud, was tenger der gebouwd dan haar moeder en niet onbe vallig. Zonder aanspraak te kunnen maken op mooi, moest toch van haar worden gezegd, dat haar trekken regelmatig waren en zij schoono tanden had. Zij had het karakter van haar vader, een braven man, en zeker zou zij geheel anders geweest zijn, indien zij een andere opvoeding had ontvangen, dan du van de twee vrouwen, waarmee zij leefde. Zij had moeten bukken onder het ijzeren juk van hare moeder en haar taDte en zij had haar eigen kracht niet kunnen ontwikkelen, maar was in alles de slavin van de onverzettelijke wil barer moeder. Zij was, naar het uiterlijk te oordeelen, ook koel en berekenend, maar in werkelijkheid had een knappe jonge maD, maar zonder geld, een jonge dokter, die zij in Engeland als huisvriend harer familie had le'eren kennen, haar hart in vlam gezet. Yan deze liefde had zo echter voor nog zooveel niet tot haar moeder ook maar met een enkel woord durven spreken. Zij kende de plannen harer moeder en lijdelijk onderwierp zij zich aan haar wil. Het huis, dat de drie vrouwen bewoonden, droeg vaD den kelder tot den zolder het stem pel van hun karakter, alles zag er even som ber nit. Het deel, dat zij van hun huis gedu rende een gedeelte van het jaar gewoonlijk ver huurden, zag er eenigszins vroolijker uit. Toen Helena zei, dat zij gaarne eens met Sarah kennis wenschte te maken, gaf mevrouw Gonaud ten antwoord, dat deze het ongetwijfeld zeer aangenaam zou vindon, haar oens op te zoeken. Daarop ging de weduwe heen, zeer vriende- Mejuffrouw J. Zijlstra uit Welsrijp geeft in de navolgende woorden uiting aan hare groote dankbaarheid voor het gebruik der Sanguinose. „Ik kan U mededeelen dat ik mij bij het gebruik Uwer Sanguinose zeer best bevind; ik had erge bloedarmoede en was zeer zenuwachtig en zwak; mijne spijs vertering was in de war, ik had geen trek om iets téf gebruiken; had gedurig pijn in de borst; alle werk was mij te veel en te vergeefs zocht ik hulp in mijn ellerde. Ik was at en toe onder geneeskundige behandeling, maar mocht geen baat vinden, totdat mij de Sanguinose werd aangeraden die ik bij den heer Strubbe te Franeker kochten waarlijk met uitnemend gevolg gebruikt. Ik heb weder lust in mijn werkde eetlust komt terug en het eten verteert goedmijne lusteloos heid, moedeloosheid, pijn in den rug en in de borst verdwijnen en ik wordt een ander mensch. Nooit heeft iets mij zoo geholpen U moogt van dit schrijven gerust gebruik maken; en ik zal Uwe Sanguinose ook aanbevelen waar ik kan. J. ZIJLSTRA, Welsrijp. Sedert 1897 gevestigd te Nijkerk. Heden werd aan de leden verzonden als 6e of laatste deel van den 8en jaargang Prjjs voor niet-leden, ingenaaid f 1,25; gebonden f 1,65. In den 8en jaargaDg verschenen Wandelen in het liebt door J. E. Schröder, Rooping door J. Visser, Het komt door Enka, ter gezamenlijke waarde van f 8,80. Deze 6 deelen omvatten samen 1037. vel druks zoodat de leden in dezen jaar gang 37. vel gratis ontvingen. De inteekening op dezen en vorige jaargangen blijft opengesl eld 4 f 5,00 per jaargang. Het programma voor den 9en jaargang, waarop men du reeds inteekenen kaD, wordt spoedig bekend gemaakt. Begeerten des harten, door J. L. F. de Liefde, Zijn erfdeel door Ernst Scbrill, Jonge levens door Adelpha. lijk groetend, maar nauwelijks was ze weer in haar eigen kamer, of Helena hoorde een vrij heitige discussie tusschen de beide zusters. Plotseling begon men echter zeer zacht te sprekeD, waarschijnlijk omdat men op de gedachte kwam, dat men mogelijk gehoord kon worden. VII. Mevrouw Gonaud was er de vrouw niet naar om werkeloos te blijven wanneer hare belan gen op het spel stonden en hare plannen be dreigd werdenzij begon dus dadelijk een on derzoek in te stellen naar juffrouw Spenlow, in hoofdzaak met het doel een of andere fout van haar te vernemen. Een gemakkelijke zaak was dit niet. Zij ging eerst Daar mevrouw Morel, met wie zij bevriend was, doch deze kon niet anders zeggen, dan dat de dames zeer lief waren en slechts zeer aangename herinneringen bij haar hadden achtergelaten. Zij waren gekomen van Plombières en bij haar gekomen op aanbeveling van een harer vriendinnen, waarbij ze daar in pension waren, zij wist verder niets van ben, zij schenen zeer eenvoudig en ontvingen nooit bezoek. Eens per week, op een vasten tijd, bracht de brievenbesteller hen een briel uit New-York on maar hoogst zeidon kwamen er brieven uit Parijs. Onder voorwendsel, dat zij, nu zo haar doch ter in huis had, gaarne wist met wie deze om gang had, ging zij haar onderzoek te Plombières voortzetten. Ook hier kreeg zo niets dan lof over de dames, maar verder kon zo baar onderzoek niet uit strekken en wat nog het ergste was, allo ver kregen inlichtingen waren uitmuntend. De vraag vanwaar ze kwamen en wie ze waren, bleef voor mevrouw Gonaud geheel onopgelost. Nog meer verontrust dan te voren kwam zij weer te Cbarmottes terug, zij gevoelde zich ontwapend tegen die tegenpartij, die als uit de wolken was komen vallen, want zij twijfelde er geen oogenblik aan, of de vreemdelinge had het plan Marcollus voor zich te winnen. Zij had Sarah opgedragen te beproeven om mejuffrouw Spenlow eens uit te hooren en op die wijze een draad te vinden voor een verder onderzoek, maar het arme meisje was op vorro na niet opgewassen tegen Helena. Het kind was altijd te kool bohandeld om niet aangenaam te wordon aangedaan door de hartelijkheid, waarmede Helena haar behandelde. Helena was iu het geheel niet bevreosd voor don invloed van mevrouw Gonaud op den ouden dokter en den schilder, en evenmin voor do ver houding welke er zou kunnen ontstaan tusschen Marcellus on zijne nicht. Zij deed al haar best haar voor zich te winnen. Niet lang duurde het dan ook of Saruh vertelde haar in vertrou wen, hare liefde voor don jongen Dan Rodlow en hoeveel leed het haar had gedaan Engeland te moeten verlaten, wolk leed nog werd ver groot doordat haar moeder haar nu wilde dwin gen haar neof te huwen. Maar mijnheer Aurégan houdt misschien van U en misschien is hij hot wol die U hierheen doed komen: is hot geen vriend uituwjougd? vroog Helena angsrig, (Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGE VELD A DK KOUiJ, Texel.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4