Ales Meijer's Koffie firma Wed. P. Kuiper. Verkwist 1 AMERIK AANSCR jü- een perceel weiland, De Pexelsclte Petroleum-handel AMERIKAANSCHE PETROLEUM Zonder prijsverhooging Door tusschenkomst van den heer Strubbe te Franeker kregen wij deze goede tijding uit Welsrijp In de meeste gevallen is tweemalen per dag een eetlepel (15 gram) voldoende, I)an duurt een flacon tien dagen, en kost U de behandeling slechts 125 of 15 ets. per dag. Dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. FEUILLETON. Den Helder en Den Burg. TE HUUR D. J. BRUIN, Beurtschipper. Boekwerken, Tijdschriften, Couranten, Langeveld de Rooij. jPrijs per fL. f 1,50, 8 fl. f 8,—, 12 fl. f 15,—. Te Oosterend bij B. DROS Gzn., eenige Sanguinoseverkooper. VAN DFAM Co., den Haag. Menigeen lijdt aan de nieren en aan pijn in den rug, doch het onderstaande bericht bevestigt onze meening dat hier kortbij een geneesmid del daarvoor bestaat, dat met succes aangewend wordt. De heer A. B. Dekkerwonende Koningdwars straat 60 te Den Helder, deelt ons medeRuim vier maanden werd ik gekweld dooreen hevige pijn in den rug en in de lendenen, daarbij kwam nog een stekende pijn in de rechterzijde en in de heupen. Ik had zeer veel moeite bij het urineeren, het water kwam langzaam en met tussehenpoozea en nadat dit geschied was, kreeg ik een hevige persing. Ik was altijd zwaar ver moeid en lusteloos en ik had veel hinder van hart kloppingen. Met mijn eetlust was het treurig gesteld en deze werd met den dag minder. Men behandelde mij voor zenuwziekte, doch dit le verde niet het minste resultaat op. Ik was ten einde raad en toen men mij overal aanraadde eens een proet te nemen met Uw Foster's Rug pijn Kieren Pillen, liet ik een doosje komen. Ik moet ronduit zeggen, dat deze pillen mij dadelijk goed geholpen hebben, na een dag ot acht kon ik reeds een groote beterschap bespeu ren ik had geen last meer met de urine en van de rugpijn kon ik eveneens weinig ol'niets meer waarnemen. Hoewel ik nog niet geheel gene zen ben, gevoel ik mij toch veel flinker en ster ker dan voor langen tijd het geval was en ik zal nog een tijdje met Uw pillen doorgaan en hoop U spoedig mijn algeheel horstel te kunnen mel den. 25 Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Hebt gij ooit getwijfeld dat Uw nieren de oor zaak Uwer ziekte waren? Hebt gij pijn in den rug, in het boold of in de leden Lijdt gij aan rheumatiek, zwakte van het hart of waterzucht? Is Uw urineloozing te weinig of te veelvuldig en is Uw water vermengd met steen of bezink sel Gevoelt gij U immer vermoeid, terneer geslagen en prikkelbaar JJenk er eens over na. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Kieren Pillen geeft, dezelfde diede heer DEKKER gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. KUIPER, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. genaamd „de Grietekoog", groot 1,89,50 H.A. VOOR ZES JAREN. Te bevragen bij P. S. KEIJSER, Akenbuurt zoowel systeem Prof Liebig als gewoon gebrand is te Den Burg steeds versch verkrijgbaar bij levert lste kwaliteit tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, geen geld, door uwe bestellingen van Boek werken, Tijdschriften en Couranten, rechtstreeks aan den Uitgever te doen. Dit veroorzaakt onnoodige uitgaven. worden geleverd alle verlangde door Boekh. Parkstraat. Mejuffrouw J. Zijlstra uit Welsrijp geeft ia de navolgende woorden uiting aan hare groote dankbaarheid voor het gebruik der Sanguinose. „Ik kan U mededeelen dat ik mij bij het gebruik Uwer Sanguinose zeer best bevind; ik had erge bloedarmoede en was zeer zenuwachtig en zwak; mijne spijs vertering was in de war, ik had geen trek om iets te gebruiken had gedurig pijn in de borstalle werk was mij te veel en te vergeefs zocht ik hulp in mijn ellende. Ik was af en toe onder geneeskundige behandeling, maar mocht geen baat vinden, totdat mij de Sanguinose werd aangeraden die ik bij den heer Strubbe te Franeker kochten waarlijk met uitnemend gevolg gebruikt. Ik heb weder lust in mijn werk de eetlust komt terug en het eten verteert goed mijne lusteloos heid, moedeloosheid, pijn in den rug en in de borst verdwijnen en ik wordt een ander mensch. Nooit heeft iets mij zoo geholpen. U moogt van dit schrijven gerust gebruik maken en ik zal Uwe Sanguinose j ook aanbevelen waar ik kan. J. ZIJLSTRA, Welsrijp. j Vrij naar 'tFransch door A. B. 26. Toen zij den berg begonnen te bestijgen ont moetten zij een groote forsch gebouwde kerel met lange reusacbtigen baard en knevel, die met het geweer over den schouder naar het dorp ging. Wel Mijnheer Marcellus, wanneer gaat ge nu weer eeas mede zei hij staanblijvende. De wilde watervogels komen weer in grooten getale opzetten sedert de laatste paar dageD, de wiDter zal nu zeker komen en ik geloof ook, dat de sneeuw niet meer verre zal zjjn. Ik geloof het ook, ik zal u wel waar schuwen, Boutenod, en dan gaan wij samen op de eendeDjacht. Afgesproken, mijnheer Marcellus, zei de ander, als altijd tot uw orders, men heeft ook een everzwijn in het gebergte gezien tussehen Gérardmer en Ballin. Zooveel te beter, zooveel te beter! Ku tot nader dus, voegde do schilder er aan toe en meD vervolgde zijn weg. Dat is mijn eenig vermaak in den winter, mejuffrouw, zei hij, de jacht in het gebergte, in dit seizoen een vrij ruwe arbeid, is mijn eenige afleiding in de streek waar ik geboren ben en waar ik weder ben teruggekomen om er in de eenzaamheid te leven, evenals de vogel, die door den storm overvallen weder naar zijn nest terugkomt. Helena keek hem aan. Een storm, die dan toch zeker niet zoo ruw is geweest, zei zij glimlachend. Dat meent U ton minste, mejuffrouw, zoi Marcellus. Maar, vervolgde hij na eenige oogenblikken gezwegen te hebben, men moet niet te licht vaardig oordeelen over het lot van anderen. Ja, dat is waar en ik heb daarvan in mijn familie en mijn eigen leven, de bitterste be wijzen van, maar hier heeft U tenminste een goede haven gevonden en het komt mij voor dat het U aangenaam moet aandoen, die zoo duidelijke en oprechte genegenheid op te merken welke allen U hier toedragen, i9 zeker niet alledaags, want niet ieder heeft de gave zich algemeen- bemind te maken. Keen zeker niet, en het is eene gave, die ik in veel minder mate bezit, dan U wel schijnt te meenen. O, zei zij, ik ben zeker van het tegenover gestelde. Het zou mij echter zeer gemakkelijk vallen u het bewijs te leveren zei hij droevig glim lachend. Helena begon te vermoeden, dat hij het oog had op Louise en over haar bedrog zou spreken. Het gebeurt ook somtijds, zei zij, dat men de genegenheid zelf niet opmerkt, welke een ander U bewijst. Het gebeurt ook somtijds, antwoordde hij onwillekeurig, dat men een vrouw bemint, die alleen uit eigenbelang wederliefde veinst en uw liefde met het meest wreede en schandelijk verraad bel aalt zonder zelfs te denken aan het groote leed, dat zij veroorzaakt Ja dat is waar, zei Helena, maar meent ge dat het verraad uitsluitend door vrouwen wordt bedreyen Meent ge waarlijk, dat de mannen ook wel niet eens verraders zijn Ik geloof mijnheer Marcollus, dat wij vrouwen meerdere malen Uw slachtoffer zijn, als gij mannen het onze En toen hij mot een gebaar protestoerde, vervolgde zij. O, ik heb in Amerika beeldschoone meisjes gekend, rijk als koninginnen, die hun hart en hun geld hebben geschonken aan personen uit Europa gekomen, onkel met het oog op hun bruidschat. Reeds daags na hun huwelijk ont dekten die meisjes wreed bedrogen te zijn. Verwonderd luisterde Marcellus naar haar, haar stem was scherp, en leunende togen een rots keek zij recht voor zich naar het gebergte, ten minste haar blik was daarheen gericht, of schoon do uitdrukking er van moer was alsof zij voor zich zag wat zij vertelde. Ja, vervolgde zij, het verraad is slechten laag van welko zijde het ook komt, maar het is bet nog te meer, wanneer degene, die hot bedrijft, zeil de grootste weldaden van don andor heeft ondervonden. Ik heb daar, in Amerika een vriendin uit mijne kinderjaren gehad, en van eene buitengewone schoonheid, die boven dien uitmuntte door verstandelijke ontwikkeling en goedheid, op twintigjarigen leeftijd is zij ge huwd met een Italiaanschon prins van oude familie, ook schoon van uiterlijk, dochinnerlyk meer dan slecht, zij bracht hem een bruidschat aan van twee millioen dollars, vier jaar later is zij gestorven te Florence door ellende en verdriet, want niet alleen ruineerde haar man haar, maar hij sloeg haar zells, later vernam men zulks, want zij zelt had nooit er over ge klaagd. Arme Maud arme Maud Er zijn er nog meerderen, waarvan ik U de droevige lijdensgeschiedenis zou kunnen verhalen Er heerschte eenige oogenblikken stilte, het was de eerste maal, dat Marcellus haar in ver voering zag. Eindelijk wist zjj zich weer te beheerschen. Door het verlies van ons kapitaal bobben wij dit ton minste gewonnen dat als ik eenmaal trouw, hij die mij neemt mij om mijzelf neemt, een zeer zeldzaam gevalook is hot meer dan waarschijnlijk, dat ik oude vrijster en vrij zal blijven, voor zoover men van vrijheid kan sproken, bij iemand dio bij anderen moot inwonen. Of ,dit laatste gezogde gedaan werd met een dool of niet, bij Marcellus doe 1 het met meerdero kracht naar voren treden do vreos yoor do toekomst van het jonge meisje. Zoo'n bestaan moet wel verro van aangenaam zijn, zei hij. Hot is treurig, want al kan men ook altijd do woning verlaten, waar hot ons niet aanstaat, niots verzekert ons dat het eldors boter zal zijn, en toch zal ik binnen enkelo weken weder dit leven moeten beginnen. En om nooit wedor to koeren, juffrouw Helena, zoi Marcellus onwillekeurig, ik heb daaraan ook roeds gedacht en go zult dau uw vrienden van heden vergeten. O, geloof dat niet, zoi z:j, ik zal nooit do recht hartelijke ontvangst van uw oom vergoten, met do vriendschap, dio gij mij hebt betoond, mijnheer Marcellus, en ik zal steeds do herin nering behouden aan do goed raadgevingen en uitmuntende uron hier iu Uit schoono land doorgebracht. (Wordt vervolyd.) Uedrukt by LANOKVKLU A Dli KOOiJ/l'oicl.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4