Steenkolenhandel A. DROS Albzn. SynóetiRon. SANGUINOSE. c7s dat waar S' einde Weverstraat. De Alkmaarsche Stoomsteenliouwerij ZETPOTERS ik Verkrijgbaar bij Mej. G. ROEPER, Burg op Texel. AMERIKAANSCH. Afbraakhandel Binnenburg. J. JAG, RAB Verboden Pas Ontvangen. De J'exelsche Petroleum-handel AMER1KAAN8CHE PETROLEUM Gij kunt het zelf onderzoeken FEUILLETON. M, VLAS. Hardsteen, Zandsteen en Marmerwerk IV. F. Stoel Zoon. DEX burg is dankbaar Boekh. Parkstraat. Te koop Zeeuwsche bonte en tevens KRIEL. D. J. BRUIN, Beurtschipper. J. E. WINKLER. Zuiver plantaardig middel voor alle gevallen van Bloedarmoede en Zenuwzwakte. Prijs per fl. f 1,50, 6 fl. f8,12 fl. f 15, Te Texel bij P. DROS te Oosterend. k$h Thans voorradig een groote partij gezaagde eiken palen in verschillende afmetingen, zeer geschikt voor timmerhout en het maken van nette heiningen, zware grenen deuren vanat lang 13 en breed 5 voet, 3 duim dik, zeer doel matig voor tillen en beunen. Verders zware hengsels, kruishengsels en schotels, zoo goed als nieuw (spotprijs.) Roode en blauwe PAN NEN, ESTRIKEN, TEGELS, hardsteenon deur en raamdrempels, gootsteeuen en een partij gele Friesche steentjes om op te ruimen. Gebruikt HEININGHOUT, grenen en vuren in verschil lende afmetingen, grenen 1'/, X 6 f 0.02 per voet en minder. Hekken voor dammen, enz. flink hoog a f 1 per stuk. Verders ramen, deuren, kozijns voor oud en nieuw, draineer- en kannebuizen, verglaasd en onverglaasd in verschillende afmetingen. Grenen pan- en tingellatten, lijsthout, eiken perkoen palen 4'/i en 5 voet, mijnstutten, enz. enz. Aanbevelend, te jagen, in jagende houding te loopen, honden te laten loopen, en zonder verlof, wdsters te vaneen op de landerijen bij ondergeteekenden in gebruik, G. P. Witte .T. Boon Jb. B. Vlaming KI. Jb. Eelman J. H. Boogaard J. J. Roeper J. Boersen A. A. Eelman T. Smit C. Koogor Jb. Bas W. A. Eelman J. A. Eelman Tijs P. Witte P. B. Vlaming Jan Kuip A. Dalmeijer H. J. Keijser D. A. Eelman D. A. Eelman P. G. Dros C. S. Keijser Jb. Koorn A. D. Eelman J. Mantje C. K. Mantje P. Boersen. Allen te Oosterend en omstreken. Levend uit Zee, Kabeljauw uisch 25 ct. per pond. Nieuwe blanke Stokuisch. Haring om te marineeren 20 stuks 50 cent. Volle groote Haring 10 Stuks 45 cent, (potjes toe,) Groote Engelsche Spekbokkings. Citroenen, Mosterd enz. levert alle soorten Hoe kunnen wij anders dan dankbaar zjjn voor openhartige verklaringen, geljjk de onderstaande, door personen uit onze omgeving gegeven, voor ons welzijn. Want dit woord van Urk zal een hulp zijn voor velen onzer te Den Burg. De Heer R. OOST, scheepstimmerman te Urk, meldt ons Sedert geruimen tijd heb ik geleden aan een vlijmende pijn in de lendenen, gepaard met een vermoeid gevoel, dat zich vooral 's mor gens bij het opstaan in hevige mate openbaarde. Het scheen mij toe, dat mijn beenen hun dienst zouden weigeren. Ik had veel last van be nauwdheden en zweetingen, die zonder aanlei ding plotseling opkwamen, en daar ik veel hinder had van het zuur, had ik sedert lang mijn eetlust verloren. Wegens zwakte had ik mijn werk geheel moeten neerleggen en ik begon me ernstig ongerust te maken over mijn ziekte, toen men mij aanraadde Foster's Rugpijn Nieren Pillen eens te probeeren. Hoe groot was mijn vreugde en verwondering toen ik reeds na vier dagen een groote ver lichting waar kon nemen. Met den dag nam mijn beterschap toe, en thans weet ik niet hoe ik het heb, want ik kan niets meer van de vroegere pijn bemerken. Ik gevoel me veel sterker en opgeruimder en zou wel ieder nier lijder dit heilzame geneesmiddel willen aan bevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Hebt gij ooit getwijfeld dat Uw nieren de oorzaak Uwer ziekte waren Hebt gü pjjn in den rag, in het hoofd of in deleden? Ljjdtgij aan rheumatiek, zwakte van het hart of water zucht? Is Uw urineloozing te weinig of te veelvuldig en is Uw water vermengd met steen of bezinksel Gevoelt gjj U immer vermoeid, terneergeslagen en prikkelbaar? Denk er eens over na. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer OOST gehad heeft. Zij zjjn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. KUIPER, drogist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van Postwissel k f 1.75 voor één, of f 10,— voor zes doozen. 3 VAN Mijne noteering is voor onderstaand thans als volgt: Pakhuis den Burg Oudeschild. perH.L. per ILL. Prima flnthraciet afm. 25/40 mM. 1,80 1,75 (ge- 70/90 1.50 1,45 (zcefd Groue Ruhr-Kolen 1,10 1,00 Eng. Kolen 1,05 0,95 vanboord 90 ct. Cokes 0,65 0,60 is het beste, om gebroken voorwerpen te lijmen, onverschillig ol ze zijn vau hout, steen, glas of andere grondstof. Een tubje kost maar 12 Cent. Adres: J. G. VAN MOLDEGEM, Ruimzicht"--Eierland. levert lste kwaliteit togen scherp concurreerendo prijzen. Aanbevelend, De ondergeteekende belast zich gaarne met het pnbliek verkoopen van roerende en vaste goederenwaarop voorschot wordt gegeven en, zoo verlangd, met dadelijke afrekening. Verhuurt vaste goederen en transporteert deze onderhands De heer M. HUS te Arnhem meldt ons: Mijne vrouw had reeds langen tijd veel last van zenuwachtigheid en werd daarbij gekweld door zware hoofdpijn. Daar haar eetlust ook veel te wenschen overliet, vreesden wij dat de zwakte de overhand zou krijgenen gevoelde zij zich zeer moede loos, want niets scheen haar te helpen. Daar een mijner kennissen uwe Sanguinose met vrucht gebruikt had, besloten wij dat middel ook eens te probeeren. Met veel genoegen kan ik U mededeelen, dat de uitwerking verrassend was; de hooldpijn werd dadehjk veel minder, de zenuwachtigheid eveneens; en do eetlust keerde terug. Nog niets heeft haar zoo goed geholpen. Met vertrouwen zet zij het gebruik der Sanguinose voort. Maakt U gerust van dit schrijven gebruik, ik kan uwo Sanguinose aan alle zwak ken en zenuwachtige menschen aanbevelen. M. HUS. Arnhem, St. Antonielaan 321. Sanguinose is beslist het beste middel in al zulke gevallen. Hoofdpijn, zwakte, algemeene verslappingstoestanden, gebrek aan eetlust, gebrek aan kracht, duizeligheid, slapeloosheid, moedeloosheid, pijn in den rug. pijn aan de nieren, oververmoeidheid, kortom alle ver- scbijnselen en gevolgen van bloedarmoede en zenuwzwakte worden stellig en afdoende verdreven door de Sanguinose. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen en kost U de behandeling slechts 12' ol 15 ct. per dag. Dat is goedkooper dan eenig dergelijk middel. Men zij niet teureden met namaak; zij geneest nooitI VAN DAM Co., den Haag. <-ia Mej. Wed. v. HEURCK, Veestraat te Tilburg, verklaart 15 jaar lijdende te zijn geweest aan verschrikkelijke benauwdheden op de borst. Ik had hot zoo erg dat ik over een afstand van een kwartier een uur moest loopen. Wat ik ook gebruikte, niets hielp mij. Ik gaf zakdoeken vol met taaie harde slijm op. Ik had eene ongezonde gele gelaatskeur. Door het gefor ceerde hoesten gal ik meermalen bloed op, daarbij stond ik vreeselijke pijnen uit. Mijn borst hijgde op en neer. Ik beschouwde mijn leven als verwoest. Door een kennis werd ik opmerkzaam gemaakt op de goede werking der ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo. Hoewel ik aan /Lty genezÏDg twijfelde probeerde ik het toch eens en liet een SL flesch halen in de Apotheek Van Ierland alhier en zie, na bet gebruik van de lste flosch kon ik reeds beterschap bespeuren en thans na 6 flosschen gevoel ik mij weer geheel gezond en verklaar U ik (otaal genezen ben. Ik heb de ABDIJSIROOP dan ook reeds aan verscheidene personen aangeraden, die op hun beurt ook reeds gene rics nnu zen z'in gewogen. U moogt dit overal publiceeren waar Mej. VAN Eu KOK, u ^it goeci on nuttig voorkomt, volgens portret. LET OP1 Dat gij dezelfde soort Abdijsiroop bekomt, die Mej. VAN IIEURCK gebruikt heelt, deze alleen geneest en is kenbaar aan den Rooden Band om de flescb, waarop de handtcekoning L. I. AKKER, Rotterdam, voorkomt. Do namaak geneest nooit. DE ABDIJSIROOP Klooster Sancta Paulo, is een gezegend middel voor oud en jong, zij is altijd onschadelijk en geneest onvoorwaardelijk den bardnokkigeton Hoest, do hevigste Verkoudheid, Asthma, Keelpijn, Kink- ea Slijmhoest, Bronchitis en alle Borst en Longaandoeningen. PRIJS PER FLACON f 1,—, f 2,— en f 3,50. Centraal-DepótL. I. AKKER, Van Alkemade3traat 11, Rotterdam. Vrij naar 'tFransch door A.B. 29. Helena was bjj de schoorsteen gAan zitten, krampachtig hield zij de leuning van haar stoel omklemd en zij luisterde naar hem met terneer geslagen blik, aan de houding en den toon van Marcellus had zij de waarheid geraden en zij had geen hoop meer het vertrek was om haar te ontvluchten, de slag was zoo hard en zoo onver wacht na hun gesprek van den vorigen dag, dat zij er haar gewone koelbloedigheid door verloor. De schilder liep op eu neer door het atelier, hij scheen te willen vermijden haar te naderen ot haar aan te zien. Als u niet gekomen waart zou ik u in ieder geval mijn vertrek hebben medegedeeld, en wij rekenen er op dat u van avond ons na het diner nog even komt bezoeken, mejuffrouw Helena. Verder heb ik werk voor u gereed gemaakt, waaraan u in mijn aiwezigkcid zult kunnen werken en ik ben zeker, dat ik bij mijn terugkomst slechts lof over uw werk zal hebben uit te spreken, zei hij, pogende te glimlachen. Zijn terugkomst! zij gevoelde toch dat hij wegging met het geheime plan niet terug te keeren zoolang zij er zou zijn De overwinning waarvan zij zich gister zoo zeker waande ontsnapte haar dus heden geheel en hij sloeg den eenigen weg in om zich beslist te ontslaan van haar invloed, haar keel was als toegeknopen en de tranen kwamen voor een oogenblik in haaroogeD, haar oogleden begonnen te klapperenmaar Marcellus zag dit niet en met kracht wist zij haar aandoening te bedwingen. Dat is wel een onverwacht vertrek, zei zij, en als u langer mocht afwezig blijven, dan uw plan nu is, zou het best kunnen gebeuren, hoezeer mij dat ook zou spijten, dat ik zonder u te hebben weergezien zou moeten vertrekken. O, maar daar behoeft geen vrees voor te bestaan, zei hij en dan ik zou nog afscheid van u kunnen nemen, als u Parijs passeert. Het was op het einde van November en zooals zij had gezegd, zou zij tegen Kerstmis moeten vertrekken, hij gaf dus al sprak hij maar van een reis van enkele dagen, toe, dat het wel mogelijk was dat hij een maand in Parijs bleef. Dat was bet wat zij wilde weten en twijfel was haar nu niet meer mogelijk. Zij was er nu zeker van, dat hare schoonheid en haar liefde, die zij gedurende 3 maanden in den strijd had gebracht, de overwinning hadden behaald op zijn wantrouwen in de vrouwen. Hij beminde haar, daar viel niet aan te twij felen, zij had dit al langer geweten, hij had het haar gisteren bijna bekend en zijn vertrek of liever zijn vlucht, gaf haar hel doorslaand be wijs er van, bij had plotseling zijn zwakheid tegenover haar gevoeld en daarom ging hij heen. Wat nu te doen het was zoo plotseling, het was een handeling waardoor alle plannen hoe goed ook onderlegd, moesten schipbreuk lijden. Zij bleven eenige oogenblikken zwijgen. Marcellus poogde eenige afleiding te geven en begon eindelijk te spreken over het werk, dat hij voor haar had gereed gelegd om gedurende zijne afwezigheid te maken, en deed haar do noodige aanwijzingen, doch veel uitgebreider als hij dat anders gewoon was te doen. Helena luisterde naar hem en gaf hem ant woord op een toon die duidelijk aanwees, dat zij moeite had kalm te blijven; daarop ging zij heeD, zooals zij zei: om hem niet tot last te zijn bij zijn toebereidselen voor zijn reis, maar in werkelijkheid, omdat zij gevoelde, dat zij anders zeer spoedig niet meer meester zou zijn van zich zelf. Tot van avond, is hot niet, mejuffrouw, zei Marcollus, toen hij haar naar de deur uitge leide deed; wij rekonen er vast op, mijn oom en ik Zeker zullen wij komen, zei zij, terwijl zij bet hoofd voorover hield, om de tranen niet te laten zien, die in haar oogen blonken. De schilder zag haar na, terwijl zij door de sneeuw over hot plein ging, totdat zij eindelijk in huis verdwoen, het was alsof hij het liefelijke beeld goed in zijn goheugen wilde pronten, daarna ging hij in zijn atelier terug on nam plaatr in den leunstoel, pas door baar vorlaton. Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVifiLü A üli RDUiJ/J'cxol.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4