LANDBOUWKALK, <3teem <Dlota HARDSTEENPUIN, SgnèeliÈon SIN T NICOLA AS. Speelgoederenals: Langeveld de Rooij, Boei, Parkstraat, 1 AMEHIKAANSCII. Te koop twee perceelen LAND, 1 KRUISWEG 175 ■li, DEN HELDER. I C FEUILLETON. Verboden Kruisweg 175-6, Den Heider Wederverkoopers, Winkeliers en Slijters. :88^~ Groote collectie PRENTENBOEKEN vanaf 35 cent per 100. LEEUWARDENSCHE ZIEKTEN. Er is niets wat iemand meer uitzijn humeur brengt, niets wat Uw geduld meer op de proef stelt, dan jeuking der huid. Aambeien maken U bijna krankzinnig, ze houden U den geheelen nacht wakker. Prikkelende huiduitslag is even slecht, en even moeilijk te genezen. Dergelijke kwalen worden met den dag erger. Dank zij verklaringen gelijk de volgende, beginnen de menschen in te zien dat zij een geneesmiddel onder hun bereik hebben tegen deze ziekten. Mejuffrouw J. de Vries, wonende Poptasteeg 7 te Leeuwarden, deelt ons mede Sedert de laatste achttien maanden was ik aangedaan met bloedende aambeien, die me heel wal last en pijn veroorzaakten. Ze hinderden mij bij 't loopen en zitten, en ook 's nachts had ik er van te lijden. Ik begon me ongerust te maken dat ik hier niet meer kon van afkomen, want ver schillende behandelingen, die ik ondergaan had, hadden niet het minste resultaat opgeleverd. Toen ik vernam van de genezingen door Foster's Zalf teweeggebracht, schafte ik mij dadelyk een doosje aan en nadat ik deze gedurende acht dagen zorgvuldig had toegepast, was ik geluk kig geheel van mijn lijden genezen. Het zal me aangenaam zijn, wanneer U het bovenstaande wilt publiceeren, want vele menschen zullen hierdoor geholpen kunnen worden. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die Mejuffrouw de Vries gehad heeft. Ze is te Den Burg verkrijgbaar by de firma Wed. P. KUIPER, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één of f 10, voor zes doozen. 4 Te koop een partij natte ongezeefde zich belasten met de plaatsing van Advertentiën in alle Couranten, zonder prijsver hooging. Te koop een partij zeer geschikt uoor het beharden uan u/egen. Te beuragen bij Firma W. F. STOEL ZOON, Steenhouwerij Alkmaar. Boekh Parkstraat. te jagen, in jagende houding te loopen, honden te laten loopen, en zonder verlof, wilsters te vaneen op de landerijen bij ondergeteekenden in gebruik, G. P. Witte Jb B Vlaming J. H. Boogaard J. Boersen T. Smit Jb Bas J. A. Eelman P. B. Vlaming A. Dalmeijer D. A Eelman P. G. Dros Jb. Koorn J. Muntje P. Boersen. Allen te Oosterend en omstreken. Alvorens Uwe inkoopeu te doen voor de a.s. Nieolaas, bezichtig dan eerst den voorraad in mijne magazijnen, van alle soorten gekleede en ongekleede Poppen vanaf 2 ct. en 15 ct. p. dozijn, Bouw- en Blokdoozen, Kegeldoozen, "V"erf- en Timmerdoozen, ~W~in teravondspelen. Domino's, Poppenwagens, Fröbeldoozen, Knikkers, Griften, Brief kaartenalbnms en duizenden meerdere artikelen. Prijzen zijn beneden elke concurrentie. Goedkoopste adres voor alle soorten ANSICHTKAARTEN. Ie av< bes aire en uiti Zw; Hot ver; noej Nov ging V loer gadi Oc lier, !Ün) ;ijd ledri dass ;age Tb n di ningi dicht lerda lelanj ;ing. De yden: a de Juis :wam apite J. Boon KI. Jb Eelman J. J. Roeper A. A. Eelman C. Koog-u- W. A. Eelman Tijs P. "Witte Jan Kuip 11. J. Keijser D. A. Eeiman C. S. Keijser A. D. Eelman C. K. Mantje a f 2,50 per M3. Bij partij franco per ulet Adres Firma W. F. STOEL ZOOM, Kalkfabrieken Alkmaar. er van, dat Vrij naar 'tFransch door A.B. 30. Hij leed vreeselijk, en dit besluit dat hij niet dan na een hevigen strijd met zichzeli had ge nomen, verscheurde hem het hart, hij had eerst gemeend gerust den strijd tegen zijn liefde te kunnen aanvaarden, doch den vorigen dag had hij voor 't eerst de grootheid er van en zijne zwakheid in het bijzijn van Helena gevoeld, en hij had begrepen dat hij ten spoedigste een krachtig besluit moest nemen, wilde hij er aan ontkomen, zijn hart en zijn verstand streden tegen elkaar, zijn hart riep hem toe: gij bemint haar, verklaar haar uwe liefde en tracht u door haar te doen beminnen, zij is jong, bewonderens waardig schoon en zeldzaam verstandig, het is nw geluk, laat het u niet ontsnappen geef aan dat beminnelijke meisje een eigen haard, welke haar ontbreekt, waaraan gij niet wilt gelooven, doch die toch bestaat, van uw eenzaam en treurig leven zal zij een gelukkig en liefelijk maken, huw haar Maar de andere stem antwoorddeStel uw lot niet opnieuw in de handen van een vrouw, huw deze zoo geheimzinnige onbekende niet, weet ge wel, wie zij is Denk aan Louise Maréchalhaar stand, hoe nederig die ook zij, kan misschien nog wel lager zijn, dan zij wel schijnt. Waartoe dient het deze ondervinding te hebben weet ge dan niet dat de vrouwen tot elk verraad in staat zijn en draagt go nog niet het lidteeken, achtergelaten door de wond u door die andere geslagen en waaraan gij zoo lang hebt geleden Neen, hij wilde niet gelooven aan de laster praatjes van mevrouw Garnoud en toch ondanks zich zelf, kwamen zij hem in zijn tweestrijd weder voor den geest, en dit verhoogde nog zijn leed. Maar hoe er een eindo aan te maken zonder haar te wonden onder wolk voorwendsel zou hij er mede kunnen eindigen haar te ontmoetten haar ieder uur van den dag te zien want hij gevoelde het zeer goed, dat dit het eenigo middel was om zijn vrijheid terug te krijgen. Terwijl bij het voor en tegen van verschil lende memorie, die hem in de gedachten kwamen gelegen in Spang, genaamd „Armenkoog', groot 1,83,20; „Maartenskoog" groot 1,24.80. To bevragen bij JOH. KEIJSER Pzn., Burg-Texel. is het beste, om gebroken voorwerpen te lijmen, onverschillig of ze zijn van hout, steen, glas of andere grondstof. Een tubje kost maar 12 Cent. Wegens de uele commissies wordt men beleefd uerzocht zoo uroeg mogelijk zijn inkoopen te doen □a; dot vei overwoog, bracht het toeval hem door middel van den brievenbesteller eensklaps uitkomst een brief uit New-York van zijn handelaar, die hem daarin berichte dat hij eenige dagen te Parijs zou zijn en hem verzocht hem dan eenige zijner schilderstukken te brengen; zijn besluit was onmiddellijk genomen, hij zou den volgenden dag naar Parijs vertrekken en onder een of ander voorwendsel daar blijven totdat juffrouw Spenlow was vertrokken. Het was beter zoo zeker hij zou verschrikkelijk lijden maar nu hij zich eenmaal had laten vangen was het beter de band met kracht te verscheuren, dan nog te wagen een maand langer met haar samen te zijn, omdat hij wel gevoelde dat zijn liefde voor haar in dien tijd in niet geringe mate zou stijgen en het scheiden nog zwaarder zou doen vallen. De eenige gedachte, die hem nog zou hebben kannen terughouden, de gedachte, dat Helena ook hem beminde en evenveel als hij door dit vertrek zou lijden, kwam geen oogenblik bij hem op. Och, als hij beter had gelezen in het hart van het jonge meisje, zou hij er zelfs niet aan hebben gedacht heen te gaan, maar hij bleef op dat punt blind en schreef haar aan doening bij het vernemen van zijn vertrek toe enkel aan de vriendschap, welke zij voor hem koesterde. Hij geloofde oprecht, dat de scheiding, welke hem zulk een groote smart zou veroorzaken, haar ternauwernood lood zou doen, hij zou alleen zijn met zijn leed en dit zou evenals dio door Louise, ook eenmaal wel zijn verzacht. De dokter begreep, evenals Helena zeer goed de drijfveer welke Marcellus tot het besluit bracht en dat hij voor langeren tijd heenging dan hij wel wilde bekennen. Hij verkeordo nu in eeno zeer bijzonderen toestand, hij hield veel van juffrouw Spenlow, aan wie het te danken was, dat zijn neef wedor meer mcnech was geworden, en als Mareellus haar had willen huwen, zou hij er niets op tegen hebben gehadmisschien zelfs wenBchto hij hof, ook al omdat dan het geheimzinnige, waarin zy nu gehuld was, ver moedelijk zou worden opgehelderd. Hij had wol liever eerst zekerheid omtront haar familie omstandigheden gehad, doch hij was to zeer overtuigd van haar eerlijkheid en rechtschapen heid, dun dat hij had willen aandringen bij haar om opheldering en daarvan het te laten afhangen, ol hij haar bij zich aan huis zou ontvangen of niet. Hij meondo gonocg ondervinding te hebben opgedaan om zeker te zijn zich in deze niet te vergissen. Gedurende het dejeuner vroeg hij aan Mar eellus, daar deze niets zei, of hij plan had lang te Parijs te blijven. Dat weet ik nog niet, zei de schilder. In ieder geval zoudt ge goed doen door den brief van Slazin aan mejuffrouw Spenlow te laten lezen, al was het alleen maar uit be leefdheid, want uw vertrek kon anders in haar oog wel eens het uiterlijk van een vlucht hebben. Dat is soms nog de beste wijze van strijden, zei Aurógan. Strijden, wie, wat Met zich zelf of met anderen. Ah, zei de oude dokter zuchtend, somtijds zou men er bijna toe komen om te beweren dat alle menschelijke wijsheid slechts dwaas heid is Marcellus zei niets. Gedurende dien tijd was het jonge meisje thuis ondanks al haar energie aan ware wanhoop ten prooi. In haar kamer gekomen had zij nog geen enkel woord totmevrouw Webor gesproken, doch was zij in tranen uitgebarsten. Zij weende over het in rook vervliegen van baar droom, en nooit nog had zy zoozeer als nu gevoelt hoeveel ze van Aurégan hield. Van den eersten dag af had zij hem bomind, en sedert drie maanden waren haar gedachten slechts bij den jongen man. Hoe gelukkig bad zij zich gevoeld, toen zij bemerkte dat haar invloed op hem langzamerhand grooter word. Den vorigen dag nog had zij geloofd aan haar overwinning; al l^j hadden zijn lippen het woord niet uitgesproken, waarop zij wachtte, dat zij zoo zoor wenschte van hom te hooren, zijn oogen hadden haar voldoende verteld dat zij niet behoefde te twijfelen aan zijn liefde voor haar en toch, hot plan dat zij nu rekende dat eindelijk zou ver wezenlijkt wordeD, werd nu eensklaps voor leilen altijd onuitvoerbaar gemaakt en Marcollus, dio n zet misschien evenveel leed als zij door hot toegeven De aan zijn ongeneesclijk wantrouwen, zou koongaan loest om niet moor terug to koeren, daar was Z,J j Oud zeker van overtuigd. otabe Van waar kwam dit plotselinge besluit, dat», y0c haar allo hoop ontnam V j Gehoorzaamde hij aan den invloed van mevr, E f T Garnoud, op wier gelaat zij zoo goed haart1 doodolijken haat las F ni5 Wordt vervolgd.®rschi M6UW6 üedrukt lyj LANOblVELD A DL H GOJ .1,Texel. londer ICtVE

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4