Pre d ikbeur ten, Markt berich ten. We I ke bedriegerij. Een bloei-puwiag Meu schrijft aan de „N R Ci." De dokter werd geroepen bij een alleen wonende vrouw, patiënte uit zijn armen praktijk. Binnentredende vindt hij bloed op den vloer, bio^d op het bed, enz. „Wat is hier gebeurd?" vraagt hij de patiënte, die te bed ligt. Met flauwe stem antwoord ze „Een bloedspuwing." „HmEen bloedspuwing." Nauwkeurig beziet hij een bewaarde hoeveelheid bloed en vraagt dan„Waar komt dat bloed vandaan „Met zwakke stem luidt het antwoord „De borst, dokter!" „Zoo, zoo, uit de borst Heb jij daar dan beestenbloed in „Beestenbloed, 'dokter „Ja, beestenbloedWant dat is geen menschenbloedzeg op waar haal je het? Zij schreit en kan niet antwoorden. Spoe dig evenwel blijkt, dat het bloed afkomstig is uit een slachterij, en dat de ODgehuwde patiënte zoo gezond is als een visch. Het was alleen maar een middeltje om medelij te wekken, en zoo aan eieren, melk en wijn te komen, vooral wijnVroegen heett die vrouw met dergleijk doel zich kreupel ge maakt. Door afbinding veroorzaakte zij zweren aan arm en been en in plaats van middelen van den arts legde zij natte doeken op de wonden en baadde ze in een sloot. Het gienst aan het ongelooflijke, maar het is een feit» En toch is die vrouw niet krank zinnig te noemen. Een bandietenhol. Over de grens bij Schoonebeek (Zuid-Drente) is in de Uitmarschen in een groot woud een hol ontdekt door jagers, waarin vier zwaar gebaarde mannen en een vrouw huisden. Ook vond men er vele inbrekerswerktuigen, enorme hoeveelheden spek, hammen, vleeschstukken, huismeubelen, enz. Bij de nadering der jagers sloegen allen op de vlucht, doch twee der mannetjes menschen werden gevat. Men klaagde in de laatste jaren in die streken zeer over diefstallen, zonder dat de daders werden ontdekt. Een vreemd geval. Te Delft speelt op het oogenblik een eenigszins zonderlinge geschiedenis. Voor ongeveer 12 jaren stond een ongehuwde moeder haar dochtertje van ongeveer een half jaar af aan de familie F. alhier. Deze bracht het kind groot en nooit liet de moeder iets van zich hooren. Woensdag j.l. echter meldde de inmiddels gehuwde en te Amster dam wonende vrouw zich aan om haar kind tot zich te nemen. De familie F. wilde echter eerst dat de vrouw bewijs van haar rechten zou leveren. Deze zou Donderdag terugkomen en deed dat ook, toonende een bewijs van geboorte-inschrijving. Het kind was Donderdagmorgen op den gewonen tijd naar school 3 gegaan, is daar echter niet aangekomen en sedert verdwenen. De vrouw, die de moeder beweert te zijn, moest alzoo zonder kind aftrekken en ook de familie F. weet niet waar het bijna 18 jarige meisje zich bevind. („D. Ct Knap gedaan 1 Vóór eenige maanden verkocht iemand te Barneveld aan een heer te Kampen een New-Foundlander. Die hond was per spoor vervoerd en nu vóór enkele dagen kwam hij bij zijn vorigen meester terug. De hond, die 's avonds laat nog te Kampen met zijn meester had gewandeld en hem toen plotseling had verlaten, was den volgen den middag reeds te 12 uur in zijn vroeger tehuis. Een afstand van 12 uren was door den hond dus zonder dwalen in 13 uren afgelegd 1 Bunsingjager3 Nu het werk in Friesland voor de arbeiders schaarsch begint te worden, gaan ze des nachts uit muddejagen. „Mud" is de Friesche benaming voor bunsing en daar de bunsing- vellen tegenwoordig duur betaald worden, is er nu veel animo voor deze nachtelijke jachten. Bovendien is er veel van dit vraatzuchtig goedje, in den drogen zomer heeft het zich snel vermenigvuldigd. Men jaagt op deze dieren met daarvoor afgerichte honden, de jagers zijn gewapend met ijzeren pieken, om daarmede de bunsings uit hun holen in de hooi- en stroobergen, takkenbossen, enz. te verjagen. Boerenknechts zetten strikken en vallen om de boerenerven, en zijn er, die reeds 4 bunsings op achtereenvolgende nachten vingen. Eerst wanneer de vorst invalt, kan de mudden- jacht in optima forma uitgeoefend worden, maar dan is 't ook een koud werkje De prijs van de pelsjes loopt nu van f 1.50 tot f2.25. („Tel.") Ged. Staten van Limburg hebben afge wezen het voorstel van den Raad van Gennep om d^ jaarwedden der wethouders tot de helft te verminderen. Dit voorstel was gedaan, "omdat, zooals gemeld werd,'s Raads meerder heid oordeelde, dat de wethouders van Gennep „toch niks doen-" („N. R. Ct.") Men schrijft uit Driebergen Sedert tal van jaren leefde hier een weduwe in zonderlinge eenzaamheid. Ze bemoeide zich met niemand en dreef zelf haar boerderijtje. De luiken der ramen waren steeds gesloten, want de ruiten waren meermalen het mik punt van de straatjeugd. Niemand werd in de woning toegelaten, en was dit bepaald noodig, dan bracht men het toch niet verder dan op de deel. Bij de vervallen omgeving paste geheel de persoonlijkheid der weduwe. Hare kleeren waren in den regel slordig, de gelaatstrekken waren dikwijls moeilijk van onder het vuil te voorschijn te brengen en een grijs baartje bedekte de puntige kin. Ze leefde armoedig, al was men overtuigd, dat ze het wel had. Papieren geld ontviDg ze niet, want dat kon men ook wel uit de courant knippen, zei ze. Het liefst ontving ze gouden tientjes. Eenige dagen geleden bleef de deur gesloten en toen vermoedde men dat er iets met de weduwe niet in orde moest zijn. Toen de deur door de politie goopend werd, vond men haar kreunende en klagende voor het bed liggen in een toestand van vervuiling, die zich niet laat beschrijven, doch ze was 77 jaren nog helder van geest. De dokter, die bij voorbaat ontboden was, stelde toen voor, haar in 't wijkhuisje te doen verplegen, doch daarvan wilde ze niets weten. De oor zaak was spoedig gevonden. In een hoek der kamer stond een ijzeren kist en die wilde ze niet verlaten. Toen overeengekomen was, dat die ook mede zou verhuizen, was ze spoedig in 't wijkhuisje opgenomen, alwaar ze liefderijk werd verzorgd. Lang zou ze echter niet van die nooit gekende verzorging genieten, daarvoor hadden hare krachten blijkbaar te veel geleden. Ze stierf na enkele dagen en toen werd door notaris en famile de kist geopend. Zij be vatte bijna f 9000 aan geld, waarbij ruim f 300 aan gouden tientjes. Een viertal familieleden, die het goed kunnen gebruiken, zullen bij billijke taxeering der vaste goederen zeker f30,000 f35,000 te verdeelen hebben. Een brutaal stukje 1 Bij den horlogemaker Nitze, te Stadska naal kwam zondagavond een net gekleed heer in den winkel, om een horloge en een gouden ring te koopen. De keuze viel op een zilveren horloge en een gouden ring, te zamen ter waarde van f 22. Daar de man voorgaf met een bankbiljet van f 60 te willen betalen telde N. hem f 38 op de toonbank. De onbekende streek fluks het geld op en maakte zich uit de voeten, zonder dat men tot heden hem heeft weten te ontdekken. Een lange reis. De posterijen worden specialiteit in het organiseeren van rondreizen Lissone is er niets bij. Een brief, uit een Betuwsch dorp naar Middelburg verzonden, kwam daar meer dart een jaar later aan het goede adres aan, nadat hij de reis gemaakt had naar bijna alle Middelburg's' tot zelfs Daar Middelburg in Transvaal, toen men er eindelijk aan scheen te denken, dat Zeeland's hoofdstad eveneens dien naam droeg. Zulke cijfers beteekenen. Om het den wethouders te Amsterdam wat gemakkelijker te maken is er een Bureau van den arbeid opgericht, waarheen sollici- teereriden zich moeten wenden. Dat dit geen luxe is, moge blijken uit het feit, dat er in twee maanden tijds 22.000 zegge 22 dui zendsollicitanten ingeschreven zijn 1 („Tel.") Zonderling gevolg van den storm Te Hillegom is door den storm van Zon dagnacht een zinken schoorsteenpijp van de woning afgeknapt van den heer J. v. d. P. Door dit ongeval vond de rook geen uitweg meer, zoodat woon- en slaapkamer hiermede werden gevuld en de heer des huizes 's mor gens zich in zoodanigen bewusteloozen toe stand bevond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Een verslaggeefster en een verslaggever komen een vergadering binnen. De voor zitter ontvangt hen met de mededeeling dat de pers wel toegang heeft, maar de juffrouw niet. Immers de vereeniging is in beginsel tegen vrouwenarbeid, maarde voorzitter zal zijn medebestuurders raadplegen. En de uitspraak van de gezameljjk bestuurders is dat de juffrouw raag bljjven. Zij zal niet als juffrouw maar als „pers" beschouwd wor den ter wille van het beginsel. („N. G. Ct.") Een spookhistorie Of oen geesten manifestatie Men meldt aan de „Haagsche Ct." De bewoners van een huis in de nabijheM van een der van-den Boschstraten in Den Haag, die eenigen tijd afwezig waren gi-weest en kamers en keuken behoorlijk afgesloten hadden, bevonden bij hun thuiskomst, dat blijkbaar iema.nd aan de tafel had gezeten om eenige bezigheid te verrichten Niets was echter ontvreemd en geen spoor van inbraak was zichtbaar. De bewoners der buurt zijn onrustig door het raadselachtige gevalmaar te vergeefs zoekt men de oplossing. Voor spiritisten is deze zaak zoo klaar als een klontje. Schoenmaker houd je bij je leest. Te Amsterdam is gearresteerd een zekere Rond, onder verdenking van het vervaardigen van valsch geld. Rond is schoenlapper en wegens een zelfde misdrijf reeds vroeger tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De aan houding geschiedde op aanwijzing van twee rechercheurs, die hem aan den Haarlemmer weg wat onderden grond hadden zien stoppen. Dat bleken 84 valsche guldens te ziin. Het matriaal dat voor de vervaardiging ervan gediend had, werd thuis bij den mau gevonden. Van een hondje en een meisje. Een joDge dame te Arnhem was in 't bezit van een hond, een foxterreier. waarmee ze dikwijls speelde en stoeide. Onlangs hapte de hond naar haar gezicht, met het treurige gevolg, dat hij een stukje van haar neusvleu gel tusschen zijn tanden hield. Men stelle zich den schrik en de pijn der dame voor. Hevig ontsteld en bloedend vloog zij met het stukje van den neusvleugel Daar een arts. Hij bevestigde het onmiddelijk op zijn oude plaats, maar in weerwil van de zorg vuldigste behandeling wilde het niet weer met den neus aangroeien. Het moest weer verwijderd worden en is nu vervangen door een stukje van de oorschelp der patiënte. En nu heeft de neus bijna zijn oude voor komen herkregen. („Zutpb. Ct.") Luchtgas aan den Langedijk. Eenige heeren te Broek op Langendijk en te Noord- en Zuidscharwoude hebben zich tot een comité gevormd, om zoo mogelijk in de gemeenten Broek op Langendijk, Zuid scharwoude en Noordscharwoude een lucht gasfabriek op te richten en te exploiteeren, dienende zoowel voor verlichting als voor verwarming en krachtoverbrenging. Kan 't navolging verdienen Een staaltje van officieele stijl. Men leest onder „Pluksel" in de „Ned. Spectator" Ziehier een vraag uit een officieele circulaire, aan verschillende lichamen verzonden betref fende het ontwerp Zeevisschersongevallen wet: „In welke bedrijven zijn de in bovenvermeld bedrijf werkzame werklieden werkzaam, gedu rende den tijd, dat zij niet werken in boven vermeld bedrijf?" Zondag 3 December 1905. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Schrüder. Koog. Voorm. 10 uur da. Smita. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. C. Met. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Voorm. 10 uur de br. I), J. Laznnder. (Proponent.) 's Avonds half zeven de Hr. Lazonder. Gocksdorp. Voorm. 10 uur do Ilr. Baronds. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Rooseboom Nam. 2 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur ds. Kuperus. Woensdag <i December, f HERVORMDE GEMEENTE. Burg. 's Avonds 7 uur Ds. Schroder. Woensdagen 6 en 13 Dec., 's avonds 7 uur, Bijbellezing in do Ned. Ilorv. Kerk a d. Hoorn. Leiden, 1 Dec. Ter markt werden heden aangevoerd: Ossen 156 stuks 1 1G8 a f 287 21 Stieren f87 a f 235; 0 Veulons stuks f0 a f 173 kalfkoeien 1175 a f 283 Melkkoeien f 175 u 1283; 132 Varekoeien 1 105 a 1 198, 156 Vette kooien f 168 a 1287 38 Vette kalveren f 58 a f 143; 21 Magcro kalveren f 7,— a 111; 47 Qraskalvcron 123 a f63; 890 Vette schapen f 27 a f 32-0 schapen (weide) faf—.; 0 Paarden f af 228 Magero Vurkons f 19 a f 33. Vette Varkens a ct. 102 Biggen f 7.50 13, Lammeren f af

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 2