N". 1910 Donderdag 4 Januari 1906. 19de Jaargang. Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit blad rergchflnt Woensdag;- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor dek JSdko 30 Cta. Franco per post door ge heel Nedirl '.~u 4B Cte. Naar Ahemia en andere landen met rerhooging der porto's. Advertentiën vóór 10 uur op den dag der nitgave Prijs der Advertentièn Van 1 tot 5 regel» 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groote letter» en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummer» 3 Cts. per nnmmer. ABONNEMENTEN en ADVERTENTIÈN worden aangenomen bfl de Uitgevers LANGEVELD&BE ROOIJ, Parkstraat Borg op Texel. ALGEMEENE BEGRAAFPLAATS. Burgemeester en Wethouders van Texel herinneren huurders van grafsteden op de Algemeens Begraafplaats dezer Gemeente aan de voorschriften der v e r o r d e n ing op de heffing van begrafenisrechten, waarbij o m. is bepaald, dat, wanneer men het recht wenscht te behouden om in de gehuurde grafsteden, met uitsluiting van anderen, lijken te begraven, binnen 3 maanden na elk tiental jaren een bedrag van f2,50 moet worden betaald. Wanneer daaraan niet wordt voldaan, komen de grafsteden weder geheel ter beschikking der Gemeente. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. F. HIDDINGH, Burgemeester, RUIBING, Secretaris. INSCHRIJVING VOOR DE MILITIE. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel brengen ter kennis van belanghebbenden, en meer in het bijzonder van de mannelijke personen, geboren in het jaar 1887, dat in de maand Januari 1906, voor de Nationale Militie moeten worden ingeschreven a. de minderjarige mannelijke Nederlander, die binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België verblijf houdt of woonplaats heeft of wiens vader, moeder of voogd aldaar woonplaats heeft; b. ieder mannelijk ingezetene, niet-Nederlan- der, voor zoover hij op 1 Januari 1906 het 19e levensjaar was ingetreden. De aangifte ter inschrijving behoort te geschie den bij hen, Burgemeester en Wethouders, ter Gemeente-Secretarie, waartoe meer bepaald zit ting zal worden gehouden op Zaterdag, den 6 Januari 1906, des voormiddags te 10 uur. Texel, den 8 December 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. F. RIDDING. RUIBING, Secretaris. Schuldvorderingen ten laste der gemeente Texel. Burgemeester en Wethouders van Texel noodigen belanghebbenden uit, die in den loop van het jaar 1905 eenige leverantiën ten dienste der Gemeente hebben gedaan, hunne vorderingen ten spoedigste ter Secre tarie in te zenden en voor zooveel betreft onderhouds- of herstellingswerken aan ge- meente-gebouwen enz., bij den Gemeente opzichter te de Waal. Texel, den 22 December 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. F. HIDDINGH, Burgemeester RUIBING, Secretaris. COLLECTEN. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Texel noodigen de ingezetenen met aandrang uit, geen giften aftestaan voor collecten wanneer zij niet door hun college vooraf zijn aangekondigd. Texel, den 24 November 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd W. F. HIDDINGH, Burgemeester. RUIBING, Secretaris. TEXEL, 3 JANUARI 1906. Vergadering H. M. v. L. De vergadering van de afd. Texel der H. M. v. L., Zaterdagmorgen in „do Linde boom gehouden, was niet druk bezocht, mooi een vierde deel van hen die het ledental der afdeeling uitmaken, was ter vergadering opgekomen, die, tegen 10 uur uitgeschreven, ongeveer te kwart voor elf werd geopend. De heer Joh. S. Koning, vice-voorz. opende de vergadering met een welkom aan de aanwezigen en met den wensch dat deze vergadering zal mogen strekken in het be lang van den landbouw. Daarna volgde voorlezing notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens uitreiking van prijzen, behaald bij de dit jaar gehouden Rammenkeuring en Veulenkeuring. Van de ingekomen stukken verdient vooral vermelding een antwoord van B. en W. van Texel, op het verzoek, door de afd. aan dit college gericht, n.l. dat door B. en W. aan de Regeering het verzoek zou worden gericht om wijziging te verkrijgen in de wet op de veeartsenijkunde, in dezen zin, dat bij het constateeren van rotkreupel bij wolvee, (hetwelk wordt vervoerd) dit niet zal worden afgemaakt, doch de overtreder der wet met boete zal worden gestraft. Het antwoord van B. en W. hierop was dat dit coll. heeft gemeend niet aan het verzoek te moeten voldoen en het h.i. meer op den weg der afd. lag, als deskundige, om zich tot de regeering te richten. Het_ ontvangen antwoord scheen niet te bevredigen, althans 't lokte nog al eenige discussie uit, waarbij velen zich lieten kennen als voorstanders van boete, geen afmaken. De heer Dijt voerde aan dat een verzoek om wetswijziging ten deze niets zou baten, omdat het was eene algemeene wet, die enkel voor een onderdeel, als hier bedoeld, niet zou worden gewijzigd. Wanneer men iets wilde doen, dan zou het z.i. dit kunnen zijn dat de afd. zich tot de Regeering zou kunnen wenden met het verzoek om bij inbeslagneming van wolvee, de dieren afte staan aan de afd., welke zich dan met de genezing van de door rotkreupel aangetaste dieren zou belasten. (Zooiets van een zie kenstal.) De heer Dijt meende evenwel en ook vele anderen deelden die meening, dat zulks voor de afdeeling een te groot bezwaar zoude zijn. Als resultaat van de bespreking werd evenwel in stemming gebracht de vraag: „zal de afdeeling in deze nog verder iets doen of niet," welke vraag met één stem meerderheid ontkennend werd beantwoord. Die uitslag gaf de minderheid aanleiding zich ontevreden te betoonen over de weinige belangstelling en de slechte opkomst der leden, waardoor 't aan een zeer klein getal mogelijk was in een belangrijke zaak eene beslissing te nemen. Door den afgevaardigde naar de alg. verg. den heer A. C. Keijser werd daarop verslag uitgebracht, waarin spr. een overzicht gaf van de tentoonstelling en van de ter verga dering behandelde punten, reeds eerder in het Weekblad medegedeeld. De afgevaardigde ontving voor zijne moeite den dank van den Voorz. namens de afdeeling. Bij het bespreken van eenige zaken de alg. verg. en tentoonstelling betreffende, kwam de heer Keesom nog eens terug op het meermalen door hem geopperde denk beeld om te trachten de alg. verg. eens te Texel te doen plaats hebben. De meermalen aangevoerde bezwaren, ook in de gelezen notulen opgenomen, dat zulks financieel voor onze afd. te bezwarend zou zijn, noemde hij wel wat overdreven. Spr. meent dat de afd. het wel eens kon beproeven en geeft het bestuur in overweging om vroegtijdig maatregelen te beramen en ten deze bereids stappen te doen. Naar wij vernamen zouden volgens spr. zeer velen wel eens kennis willen maken met het eiland, waartoe een alg verg. goede gelegenheid zou geven, hetwelk bij de bepa ling van eene plaats voor de te houden ver gadering (190S) zeker van invloed zou zijn. De nu volgende verkiezing van een Voor zitter en van leden van het bestuur, werd door ons reeds medegedeeldtot voorzitter werd benoemd de heer H. W. Keesom, tot leden van het bestuur de heeren Jb. Jb. Roeper en B. C. Lap. De heer Keesom vindt als Voorz. nu eene zeer goede gelegenheid om zijne denkbeelden voor het houden der alg, verg. alhier verder te ontwikkelen, waarvan hij zeker wel ge bruik zal maken, evenzoo over zijn bij de rondvraag gedaan voorstel, dat de afdeeling het Texelsch gekruist fokvee eens flink zal doen vertegenwoordigen op de Internationale tentoonstelling. Met een woord van dank aan de aftredende bestuursleden werd de vergadering doorden Voorz. gesloten. Oosterend, 2 Jan. De afdeeling „Oosterend" van Texel's Belang hield Zaterdag j.l. hare jaarvergadering. Nadat de Voorzitter de 43 aanwezigen welkom had geheeten, werden de notulen gelezen en rekening en verantwoording ge daan, De rekeniDg gaf in ontvangsten en uitgaven eene som aan van f 327,51. Het getal leden klom tot 110, dat der donateurs tot 15. Alles werd in orde bevonden. Aan den vertrekkenden penningmeester, den heer B. van Zweden, werd dank gebracht voor hetgeen hij als zoodanig en als lid van de propaganda-commissie voor Texel's Belang heeft gedaan, terwijl de Vereeniging verder in de belangstelling van ZEd. werd aanbe volen. De heer Van Zweden betuigde zijn dank voor het in hem gestelde vertrouwen, en voor de medewerking die hij heeft mogen ondervinden van het Bestuur en van de leden. Onder het uitspreken van .de beste wenschen voor de vereeniging, waarvan de heer Van Zweden lid wenscht te blijven, beloofde hij ook in Den Haag voor Texel's BelaDg werk zaam te zullen zijn. Dat woord werd met applaus begroet. Tot lid van het Bestuur werd met bijna algemeene stemmen herkozen de heer M. Kikkert, terwijl voor de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer Van Zweden, werd benoemd de heer KL Geus. Een enkele vraag, die op de vergadering van het hoofdbestuur aan de orde zal komen, werd gedaan. De boden ontvingen den har- telijken dank voor zooveel arbeid, gratis ver richt. Beiden, de heeren Krijnen en Vonk, wenschen ook voor 1906 als zoodanig te fungeeren. Na omvrage werd de vergadering gesloten. Het Bestuur benoemde daarna tot Secretaris den heer M. Kikkert en tot Penningmeester den heer KI. Geus. De vergadering der afdeeling Oosterend van den Nederlandschen Protestantenbond, gehouden op den Oudejaarsavond, was zeer goed bezocht. De Voorzitter der afdeeling hield eene lezing over het onderwerp „Eben- haëzer", waarnaar met groote aandacht ge luisterd werd. Daar door familie-omstandigheden de orga nist afwezig was, werd het orgel op zeer verdienstelijke wijze bediend door den heer M. Kikkert, Secretaris der afdeeling. De heer B. van Zweden, die bij de Ned. Herv. Gem. alhier gedurende 10 jaar als Godsdienstonderwijzer werkzaam was, hoopt op Zondagavond a s. een woord van afscheid te spreken. Opcenten op bedrijfs- en vermogensbe lasting. Even als de Tweede Kamer, heeft ook de Eerste Kamer de Middelenwet, waarin is opgenomen de heffing van 10 opcenten op bedrijfs- en 10 opcenten op de vermogens belasting, aangenomen. TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 1