4e Groote Valkenbergsche Verloting. 1250 Prijzen. een Rijtuig met paard en tuig öe Snelblusscher „hollaioia; ALEX. KONING, R ij tuiglant aar ns. 2e pr. een PAARD, waarde 1000 Gulden. Prijs per Lot 30 cent. Loten te bekomen in den Boekh. Parkstraat De Jexelsche Petroleum-handel AMER1KAANSCHE PETROLEUM Een bekwaam BOERENKNECHT, om met 20 Maart a.s, in dienst te treden. FEUILLETON. ERNESTINE, 25 beste KIPPEN met hok. Een best Varkenshok. 1 solied Jachtgeweer, kaliber 12, Centraal. Groote Winstkans. Groote Winstkans. ie Prijs waarde 2000 Gulden. Maandag 2 April 1906, namiddags 2 uur, begin der trekking in het lokaal „Falcobergia" te Valkenberg. Beste en goedkoopste adres voor D. J. BRUIN, Beurtschipper. is te bezichtigen in den Boekwinkel in de Parkstraat, waar ook bestelling wordt aangenomen. it; KOOI*: Adres: C. BAKKER, Mars. Een. wenk van Den Helder. Hier is een wenk, die menige man en vrouw dienstig zal zijn. Hij wordt ons gegeven door iemand uit onze nabijheid, een inwoner van Den Helder. De Heer J. SNIEDER, wonende Gravenstraat 52 te Den Helder, meldt ons Ik heb ongeveer twee jaren geleden aan een nieraandoening welke mij onophoudelijk verschrikkelijke pijnen veroorzaakte in het smalle gedeelte van den rug. Slechts met de grootste moeite kon ik mij bukken en wanneer ik mij dan oprichten wilde, had ik hevige steken. De urine was zeer dik wijls bruin en verspreidde een walgelijke lucht ik had veel hinder van duizelingen en deze noodzaakten mij somtijds te gaan zitten, het kwam dan wel voor dat ik gedurende een kwar tier rust moest nemen. Daarna kreeg ik zwee tingen, die plotseling door huiveringen en ril lingen gevolgd werden. Ofschoon ik al het mo gelijke aangewend had, om van deze ziekte te genezen, was mij dit niet mogen gelukken en ik had mijn laatste hoop op Foster's Rugpijn Nieren Pillen gevestigd, welke men algemeen gunstig beoordeelde. Het doet mij genoegen U te kunnen mededeelen dat één doos voldoende was om mijn pijn te verlichten, terwijl mijn geheele gestel hierdoor opgefrischt werd. Ik ga thans nog eenigen tijd door Uw goede Pillen "te gebruiken ten einde een algeheele genezing te bewerkstelligen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goeddunkt. Het gevaar dat een nierziekte na zich slepen kan. De niesziekte komt zachtjes aan en men kan haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de ware oorzaak zijner kwaal kent. Misschien heelt hij hoofdpijn, pijn in de leden, zenuwpijn, heuppijn, rheumatiek, een gevoel van overspanning en buitengewone prikkelbaarheid of vermoeidheid en neerslachtigheid, hartzwakte, waterzucht enz. 1 Veizeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer SNIEDER gehad heeft. Zij zijn te Den Burg ver krijgbaar bij de firma Wed. I*. Kuiper, drogist Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. der Vereeniging FALCOBERGIA, Kur-Comitó. Goedgekeurd bij Kon. Besl., d.d, 15 Nov. '05, "No. 51. 3c pr. eeD Paard, waarde f GOO, 5e pr. een Paard, waarde f 350, 4e een Paard, 400 6e een Paard, 300, 7e pr. een prachtig Salonameublemenf, 8e prijs een schoon Slaapkamerameublement, ®e pril» een Koe, waarde f200, 10 stuks varkens, 10 schapen, 10e prijs een Koe, waarde t 200, ^Verder nog 8 stuks mooi hoornvee 2 phonographeu, 25 OA[ucipè den, 25 naaimachines, 5 zilver alphaniet Koffiekan met suikerpot, melkpot, enz., 25 pendulen, 25 regulateur?, 100 spiegels, 100 dames- en heerenhorloges, 2 kleerkasten, 2 spiegelkasten, 1 tafel en G stoelen, 50 para- pluiestandaard, 50 rooktafeltjes, 100 likeursteilen, 100 peper- zoutstellen, 100 heereu daines- parapluies, 50 paar kandelabres, 100 wekkers, 25 paar busten, 25 koffieseriozon, 100 étuis met messen, lepels ot vorken, overige prijzen Kunstvoorwerpen of Huishoudelijke zaken. Het Bestuur Falcobergia, Kur-Comite Jos. Crolla-Falise, Secretaris. Dr. A. Erens, Burgcmeestor, Alpb. Schetters, Penningmeester. Commissarissen A. America, H. Caelen, J. Driesen, G. Erens, J. Kengon, A. Kusters, J. Mesters, G. Smeets, J. Smeets, J. Spiertz, H. Schetters, A. Pappers, J. Frauasen, A. Vactiueray, J. Jeukens, J. Février. Zadelmaker en Rijtuigbekleeder, Einde Weverstraat. levert 1ste kwaliteit tegen scherp concurreorende prijzen. Aanbevelend, G E V K A X G li Adres: XV. A. EELMAIV, Posterend— fexel. Yrij naar 't Fransch door A. B. 6 Hij was nog te eerder over te halen omdat hij voor Ernestine nog geen ander op het oog had en nog deDzellden avond stelde hij zelf, zonder dat men er hem vroeg het tijdstip vast van de verloving. Hij sprak hierna gedurende langen tijd met doctor Hartman en deze vertelde hem nu, het geen zijn trots hem vroeger verboden had te zeggen, dat hoe jong hij ook was, hij reeds beroemd was als kennel der Oostersche talen, en dat het gouvernement hem eene zending had opgedragen naar Egypte en Turkije, teneiode hem in de gelegenheid te stellen die landen te doorreizen en zich nog beter vertrouwd te maken met de talen welke men daar spreekt, eindelijk had hij van den minister zeil de toezegging, dat hij bij zijn terugkomst zou worden benoemd tot professor. He jonge man kon dien reis niet achterwege laten, nog haar te lang uitstellen, zonder zijn carrière te bederven. He molenaar begreep zulks ook zeer goed en was de eerste om hem aan te raden, tot vertrek over te gaan. Een maand ongeveer nadat hij in den molen voor dood was binnen gebracht, werd de akte van verloving geteekend en den volgenden dag vertrok Hans Hartman na eerst aan Ernestine beloofd te hebben dikwijls te zullen schrijven. Gednrende de eerste zes maanden na zijn vertrek kwamen zijn brieven geregeld aan den molen en niemand kon er aan twijlelen of tijd noch afstand hadden zijn liefde ook maar in 't minst verzwakt. Eensklaps echter hielden zo nu op te komen en van toen at werd er geen enkele lettermoer van hem door haar ontvangen, Jozef Holl, wien hij oerst ook geregeld had geschreven, had zich thans ook te beklagen geen briet meer van hem te ontvangen. Hij schreef niet aan zijn moeder, die lezen nog schrijven kon, maar het gouvernement bracht door tusschenkomst van den geestelijke uit het dorp geregeld bericht van zijn goede gezondheid aan baar over. Heze berichten bleven doorgaan. Hat was alles wat de bewoners^an den molen van HaDs Hartman konden vernemen, want in de brieven, welke hij tot den minister richtte en waarin hij rekenschap gaf van zijDe zendiDg schreef hij natuurlijk niet over zijn eigen parti culiere aaDgelegenhedeD. Wat moest men van zijn plotseling zwijgen denken Had hij Ernestine geheel vergeten Werden zijn brieven onderschept Een van beide was, meende men, zeker. Welke onder stelling was echter de ware P Niemand kon of wilde zulks zeggen. Wat wel zeker was, was dit, dat acht maanden voor den dag, waarop deze geschiedenis een aanvang neemt en zes weken ongeveer voordat de brieven van Hans Hartman plotseling op hielden aan te komen, de molenaar met zijn dochters naar de stad was geweest, waar een groot feest werd gehouden, van de verecniging van boogschutters en dat hij toen daar konnis had gemaakt met den piocureur des Konings van het district, baron van Baumgort; dat laatst genoemde hiervan had gebruik gemaakt om ook eens een bezoek in den molen afteleggen en er na dien tijd zeer dikwijls kwam, sedert zijn komst waren er zooveel veranderingen ge komen, en de baron deed blijkbaar zoo zijn best om Ernestine voor zich te winnen, dat beide zusters geen oogenblik er aaD twijfelden, of hij was het, die de brieven van Hans Hart man liet onderscheppen, waardoor men van deze niets meer vernam. Het was blijkbaar als gevolg van de inbla zingen van den baron, dat de molonaar vor- klaardde aan Ernestine, dat hij bet engagement van haar met doctor Ilartmann als verbrokeu beschouwde. Eerst had hij zich even ongerust getoond als zijne beide dochters, maar plotse ling was daarna door hem verklaard, dat er geen reden meer was om te twijfelen aan den ontrouw van een man, die, geen rekening hou dende met zijne beloften, reeds zes maanden lang reisde, men wist niet reebt waar, zonder eenig teeken van leven te geven, noch aan zijno ver loofde, noch aan zjjne vriendeD, en dat het al zeer dwaas zou zijn zich gebonden te achten door een woord, gegeven aan lieden, die spotten met hunne eeden. Spo' dig daarop werd hij zoo boos, als iemand in huis maar den naam van Hans Hartmann durfde noemen, dat de naam van den armen Hans in zijne tegenwoordigheid niet meer ge noemd werd. Toen het zoover was gekomen, begon baron Baumgort, die door vleierij het vertrouwen van den molenaar had weton te verwerven, bepaald aanzoek te doen naar do hand van Ernestine en werd hij als aanstaand verloofde in den molen toegelaten. Geen week ging er voorbij zonder dat hij zeker eon of meermalen een bezoek in den molen had gebracht en sedert 4 maanden was Ernes tine, die niet openlijk den wil van haar vader durfde weerstreven, verplicht toe te laten, dat do baron haar het hof maakte. Haar nu de baron tot die personen behoorde, die ter wille van een doel, dat zo willen bereiken alles met geduld verdragen, en zich blijkbaar niet stoorde aan de duidelijke afkeer welke Ernestine voor hem toonde te hebben en do vrij bitso opmer kingen van Henriëtte, was zijn tegenwoordigheid voor de beide meisjes bijna onvordragelijk. He doktor bleef maar zwijgen en do baron had zeer gemakkelijk de molenaar wiens toorn over don geleerde hij zoo uiterst behendig gaande wist te houden, er toe weton te brengen den dag van do verloving vast te stollen- Die dag nu was heden aangebroken, binnen weinige uren zou de akte geteekend wordon en do jonge meisjes hadden nog geen middel kunnen vinden om het ongeluk dat Ernestine bedreigde af te weren. III. De twee zusters wandelden langs den oever i van den vijver en spraken over hotgoon pae door ons werd verhaalt. Het zwijgen van dr. Hartman had reeds lang bun aandacht bezig gehouden en tevorgeefs hadhen zij er eenej verklaring voor gezocht. Wat ook de oorzaak moge zijn, zei Hen- riëtte eindelijk of hij trouw ie aan zijno belofte of niet, dat is zeker, dat go niet verplicht zijt te huwen met dien man met zijn Judas gelaat,! die onzo Vader geheel voor zich heeft wottB t iD te nemen. O, nooit zal ik met hem huwen! Liever zou ik willen storvon. Wordt rcrvolgd.) oedruki bjj LARüEVJfLD DR le Lu, Texel,

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4