11 1250 belangrijke Prijzen. een Rijtuig met paard en tuig Denkt er om dat U voor slechts 30 Cent per lot op Maandag- 2 April a.s., knnt winnen een der onderstaande Loten verkrijgbaar in den JBoekh. Parkstraat. Geen tegenspraak.! Fabrikanten J. A. van den Bosch Zonen Alkmaar. Verkrijgbaar bij A. DROS Albzn., den Burg 2e pr. een PAARD, waarde 1000 Gulden. Haast U en koopt loten. Haast U. Igr Loten alom verkrijgbaar in de depots. "**^1 Prijs per Lot 30 cent. Franco per post 35 cent IS DE FIJNSTE MARGARINE FEUILLETON. ERNESTINE, ie Prijs waarde 2000 Gulden. Maandag 2 April 1906, namiddags 2 uur, begint de trekking in het lokaal „Falcobergia" te Valkenberg. Een ieder spreekt lof over de prijzen tentoongesteld in de Nieuwe bazar te Valkenberg. Eenige woorden van een inwoner van Den Helder. dus reeds binnen eenige dagen, in de bij Kon. Besl., d.d, 15 ISTov. '05, No. 51. Groedgekenrde fF der Yereeniging FALCOBERGIA, Kur-Comité. 3e pr. een Paard, waarde f 600, 5e pr. een Paard, waarde f 350, 4e een Paard, 400 6e een Paard, 300, 7e pr. een prachtig Salonameublement, 8e prijs een schoon Slaapkamerameublement, 9e prijs een Koe, waarde 1200, 10 stuks varkens, 10 schapen, Tg 10e prijs een Koe, waarde 1200. l»ai4';Ait&2 phonographen, 25 vélocipès^fi Verder nog 8 stuks mooi hoorn vee, den, 25 naaimachines, 5 zilver alphaniet Koffiekan met suikerpot, melkpot, enz., 25 penduleD, 25 regulateurs, 100 spiegels, 100 dames- en heerenhorloges, 2 kleerkasten, 2 spiegelkasten, 1 tafel en 6 stoelen, 50 para- pluiestandaard, 50 rooktafeltjes, 100 likeurstellen, 100 peper- zoutstelleD, 100 heeren dames- parapluies, 50 paar kandelabres, 100 wekkers, 25 paar busten, 25 koffieserviezen, 100 étuis met messen, lepels of vorken, overige prijzen Kunstvoorwerpen en Huishoudelijke zaken. Het Bestuur Falcobergia, Kur-Comite Jos. Crolla-Falise, Secretaris. Dr. A. Erens, Burgemeester, Voorzitter. Alph. Schetters, Penningmeester. Commissarissen:. A. America, H. CaeleD, J. Drissen, G. Erens, J. Kecgen, A. Kusters, J. Mesters, G. Smeets, J. Smeets, J. Spiertz, H. Schetters, A. Pappers, J. Franssen, A. Vecqueray, J. Jeukens, J. Février. (ter VERVANGING van natuurboter) 40 cent per Kilo Mejuffrouw Kansen te den Helder, heeft iets te zeggen betreffende Foster's Zalf, het bekende mid del tegen huidziekten, zooals aambeien, eczema, huiduitslag, jeukingen, enz. Mejuffrouw M. C. Kansen, Vischstraat 6 te den Helder, meldt ons: Sedert zes maanden heeft mijn tweejarig kind geleden aan een hevige uitslag op den rug en armen. Het was verschrikkelijk om aan te zien, wat het arme kind te doorstaan had, voornamelijk door de hevige jeuking. Ik wist niet meer wat ik moest beginnen want de uitslag werd hoe langer hoe erger. Alles wat ik hiervoor gepro beerd had, was tevergeefs gebleven. Op aanraden van een mijner kennissen lietikeen doosje Foster's Zalf komen en ik kan met blijdschap getuigen dat deze mijn kind onmiddellijk verlichting gaf en tien dagen later was de arme kleine geheel gene zen en kon ik niets meer van de eUendige uitslag bemerken. 22 Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's ZALF geeft dezelfde die Mejuffrouw Kansen gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zjj is te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. KUIPER, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozeD. Vrij naar 't Fransch door A. B. 25 Ik heb willen weten wat dat alles beteekende en ik wilde je zien. Ik ben vertrokken en heb nacht en dag gereisd om maar vlugger bij je te zijn. Arme moeder Wat moet u hebben geleden? Hans, ge zijt toch niet Bij het zien van den inspecteur wiens tegen woordigheid zij geheel had vergeten, hield zij eensklaps op. Spreek gerust vrij uit, moeder. Ik zal u ïondweg antwoorden. Hans, ge zijt toch niet schuldig 1 Kijk mij aan moeder, zie mij in het gelaat, kijk mij in do oogen en u zult zien of ik er wel uitzie als een moordenaar. Er lag in zijne houding zooveel fierheid en kalmte, en uit zijn oogen sprak zooveel ware zielenadel dat de oude vrouw zich niet kon vergissen. Zij wierp zich om zijn hals on 1 lemde hem vol vreugde en koortsachtig opgewonden aan haar borst. Keen, ge zijt geen moordenaar riep ze uit, met een stem half verstikt door de tranen, dat zijt ge niet! wat men ook van je moge zeggeD, Zij kunnen je beschuldigen en als zij er den moed toe hebben kunnen ze jo Veroordeelen. Ik zal ze niet gelooven. Zal men dan nu reeds een oordeel vellen Er is veel volk in de straten, en op de pleinen. Ieder spreekt van je en onderweg naar hier heb ik verscheidene personen hooren beweren, dat ge schuldig waart en nog heden zoudt worden veroordeeld. Laat ze maar praten moeder. Ik geloof ze niet. Ik heb zo nooit gezien Ik wist wel dat het onmogelijk was, dat mijn Hans een moordenaar zou zijn, hij zoo flink en met zulk een goed hart voor zijne oude moeder. En g 3 hebt gelijk ze niette gelooven want nog heden zal mijn onschuld in tegenwoordigheid van al die lieden helder aan den dag komen. Kijk, hoe kalm en vroolijk ik hen, zou ik zoo zijn, als ik eenige vrees koesterde En nu, moeder, beloof mij nog een ding. En dat is, Hans Ga kalm naar uw kamer en blijf daar den geheelen dag. Ik weet wel, dat ge gaarne de rechtszitting zoudt willen bijwonen en dat het u zwaar zal vallen niet bij uw zoon te zijn op den tijd, dat er over zijn lot zal worden be slist, maar het is noodig voor mijne verdediging, dat ik zooveel akeligs en verschrikkelijks moet aanhalen, dat ik vrees, dat het u te veel zal trefl'en, en dan, als ik wist, dat u in de zaal waart, zou ik minder kalm zijn. Kom, moeder beloof mij, dat u in uw kamer zult blijveD. Weet u, wat u doen kunt, om u den tijd minder lang te doen schijnen zend een vroom on vurig gebed op tot den Allerhoogste. En du moeder, meeten wij scheiden, ik verwacht mijn advocaat nog. Vaarwel tot van avond! Ge hebt gelijk, mijn kind, ik zal de zitting niet bijwonen, ik beloof het jo. Dat God met u zij. mijn arme Hans Na haar zoon nog eens omhelsd te hebben, verliet de oude vrouw met den inspecteur de cel. De gevangene begon weder zijn cel op en neder te wandelen, maar aan zijn onregelmatige gang en zijn gefronst voorhoofd was het duidelijk merkbaar dat zijn gedachten droevig en somber waren. VIII. Na verloop van eenige minuten werd de deur van zijn cel opnieuw geopend en (rad de advocaat van dr. Hartman binnen. Het was een oude rechtsgeleerde, zeer koel en afgemeten in al zijne bandelmgen, een uit muntende raadgever in civiele zaken, maar een uiterst slecht verdediger voor een rechtbank, omdat hij in plaats van de zaak, door hem te verdedigen, te beschouwen uit een oogpunt van menschelijkheid, alleen de zaak uit een rechts kundig oogpunt nam. Dr. Hartmann kende geen der leden van de balie der stad en had daarom maar aan den president van de rechtbank verzocht hem van ambtswege een advocaat te geven. Toen zijn verdediger kwam, ging de doctor dadelijk naar hem toe en vroeg hem zonder omwegen Wat dunkt u van mijn zaak, mijnheer De advocaat keek den joDgen man een oogen- blik vragend en wantrouwend aan, Die vraag hebt ge mij nog niet gedaan, zei hij. En brengt ze u van streek Mijnheer Hartmann, ik breng u de lijst der juryleden. Maar mijnheer, U vergeet mij op mijn vraag te antwoorden. Het is van groot belang voor u deze lijst eens na te gaan en er uit te zoeken hen, die u oordeelt dat het meest gevaar opleveren. Er blijft ons ternauwernood tijd over om dat nauw keurig te doen. Het schfjnt mijnheer, dat mijn zaak van moer beteekenis is als ik wel dacht en dat er weinig kans voor mij ia op eon goeden uitslag, want U schijnt den moed niet te hebben mij op mijne vraag te antwoorden. Mijn oordeel kan slechts weinig invloed hebben op de jury. Dat is geheel anders met enkele personen, wier namen ik hier op de lijst vind. Dus hebben werkelijk zij, die luid in do straten verkondigen, dat ik wel veroordeeld zal worden, geen oDgelijk P De advocaat dacht een oogenblik na. Ik zal ronduit mot U spreken, doctor, zoi hij vervolgens. Het is mijn plicht U in te lich ten over do publieke meening, die altijd van grooten invloed is op die van do jury, en U te vertellen welke praatjes er over Uw zaak loepen. (Wordt vervolgd.) Gedrukt bij LANGEVKLD i Dli KuOlJ, Texel.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4