SANGUINÖSE. 1 ^ijg^nRoni Groote VALKENBERGSCHE VERLOTING Maast TJ! Maast TJ! Geld verkrijgbaar le prijs Rijtuig met Paard en Tuig waarde 2000 gld. NoorMandsch Laadbouwcrediet te Alkmaar. Opruiming H weest er dan intijds bij, 8 den VIJGENHOMG Reeds Maandag 2 April a s clus nog- slechts ééne week, De trekking hoeft plaats ouder politietoezicht co is dos derzei ver eerlijkheid gewaarborgd. en laat ie gelegenheid om een icr waarlijk belangrijke prijzen te winnen niet voorbijgaan. De loten kosten slecht 30 Cent. De Landbouwkalk alle soorten JCulpmestsiofjen. Grijze GRONDVERF, a f!,00 de 5 pond. een SCHEEPSWATERMOLEN met pomp. FEUILLETON. ERNESTINE, voor Roestenöen. 0 ^00000000000000000000000000000000^ éïroote Winstkans 1250 belangrijke Prijzen 2e prijs eene MERRIE, waarde ÏOOO gld. %ie op de biljetten de overige prijzen. Loten verkrijgbaar in den boekh. Parkstraat. Agentschap van het J. E. WINKLER Stoel Zoon, te Alkmaar J- L- LEEN Schilder- J. E. WINKLER. XJit de hand te koop Den Burg is dankbaar. zuiver plantaardig middel voor alle gevallen van bloedarmoede en zenuwzwakte. De Sanguinose helpt nog als niets anders helpt. Ik ben lang lijdende geweest aan zenuwzwakteik had veel last van hartkloppingen en hartwater, was altijd moeik zag tegen alle werk op; alles was mij te veel, in één woord ik was totaal ziek. Toen ben ik begonnen met uwe SANGUINOSE; ik doe nu mijn werk met lust en pleizier; pijn heb ik in het geheel niet meer en mijne krachten nemen met den dag toe.U moogt dit publiceeren- Prijs per fl. f 1,50, 6 fl. f8,—, 12 fl. f 15, Te Oosterend bij A DROS, verkooper voor geheel Texel. (g Te Texel bij A. DROS, Oosterend. trekt de soliede en gewaarborgde bij Kon. Besluit dd. 15 Nov. 1905- No. 51 goedgekeurde in het Lokaal „Falcobergia" te Valkenberg. fPUP" 11 Loten worden toegezonden na ontvangst van postwissel groot 3 gld. door het Bestuur «Valcobergia» Valkenberg. op driemaandelij ksohe accepten, met en zonder borg. GELD tegen hypothecaire zekerheid, met voldoende overwaarde. uit de Kalkfabrieken van gegarandeerd goede kwaliteit en_ 26-3 a prijs. I levert steeds onder Openbare CoDtróle en tegen uiterst concur roerende prijzen Prijscouranten en inlichtingen verkrijgbaar bij den Heer C. KUIP. zoolang de voorraad strekt van Eestanten deze vert heelt de beste eigenschappen en heelt eene sterken weerstand tegen de buitenlucht, flanbeuolen uoor Wagens schuren, hekken enz. (goedkooper als de gewone grondverf.) S||g§£|g|3^ De ondergeteekende belast zich gPwg» gaarne met "het publiek verkoopen van roerende en vaste goederenwaarop voorschot wordt gegeven en, zoo verlangd, met dadelijke afrekening. Verhuurt vaste goederen en transporteert deze onderhands zoo goed als nieuw, zeer geschikt voor bemaling von landerijen. Te bevragen bij Iv. F. IvItIJNËX, Oudeschild—Texel. Hoe kunnen we anders dan dankbaar zijn voor openhartige verklaringen gelijk do volgende door onze buren gegeven voor ons welzijn. Want dit woord uit den Helder zal een hulp en zegen zijn voor velen onzer te den Burg. Do Heer J. B. Oosthuizen, wonende Breestraat 23 te Den Helder, deelt ons mede: Sedert ik met Foster's Rugpijn Nieren Pillen begon, heb ik eon enorme verlichting bokomon in mijne nierziekte, waarvan ik reeds twaalf jaren het slachtoffer geweest hen. Steeds had ik hevige duizelingen in het hoofd en veel last van zwee tingen bij het minste werk dat ik verrichtte. De urinelooziug ging meestal gepaard met een branderige pijnmijn water was troebel en liet veel bezinksel op den bodem. Mijn eetlust was slecht, terwijl mijn slaap zeer onrustig was; gedurig had ik hevige hoofdpijn en een neiging tot braken. Kortom mjjn geheele gezondheids toestand was in de war. Dadelijk na het gebruik Uwer Pillen kwam hierin een groote verande ring en twee weken later kon ik haast niets meer van al de vroegere kenteekenen mijner ziekte bemerken. Jk zal thans nog een week el twee met het gebruik uwer pillen doorgaan, want ik verwacht hierdoor een volkomen gene zing. Uwo Pillen hebben thans reeds meer gedaan, dan al den tijd die ik in het ziekenhuis heb doorgebracht. 23 Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De zwakheid der nieren wordt aangeduid door een doffe pijn en zwakheid in den rug. De zieke kan nauwelijks loopen. De wreede pijn verlaat hem niet gedurende den dag. 's Nachts is het hetzelfde terwijl hij met smart in zijn bed woelt, en tracht in te slapen, nimmer rustende opzijn rug, die 's morgens bij het opstaan pijnlijker dan ooit schijnt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer Oosthuizen gehad heelt. "Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedeie doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma "VVed. P. KUIPER, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. Mejuffrouw de Wed. E. WACHT uit Nieuw-Buinen schrijft ons: Mej. de Wed, E. WACHT. Nieuw-Buinen, 30 Jan. 1906. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen en kost U de behandeling slechts 126 of 15 ct. per dag. Dat is goedkooper dan eenig dergelijk middel. Men zij niet tevreden met namaak zij geneest nooit Vrij naar 't Fransch door A. B. 25 Welnu mijnheer, wat vertelt men. Gij zult er nog meer door overtuigd wor den naar ik hoop, van de noodzakelijkheid de lijst te bestudeeren, welke ik U breng. Goed, goed, mijnheer, zei de doctor ietwat ongeduldig. Evenals altijd is het publiek verdeeld, maar de meerderheid, verreweg het grootste deel, oordeelt zeer hard over U. Geloolt men dan, dat ik die misdaad zou hebben bedreven De advocaat haalde de schouders op. Dat men mij iu staat aebt tot die daad, hernam de doctor, kan ik mij tot zekere hoogte verklaren. Maar hoe kan men er toe komen mij schuldig te achten. Het gelaat van den jongen man drukte groote verwondering, doch in 't geheel geen ongerust heid uit. De advocaat zweeg en scheen na te denken. Acht ook gij mij schuldig hernam Hans. Spreek maar ronduit. Gij moet spreken, laat mij nu eindelijk eens de volle waarheid hooren, eindelijk moet ik dan toch eens geheel op de hoogte van alles zijn. Mijnheer, antwoordde de advocaat koel. als ik gemeend had dat ge schuldig waart, zou ik u dit reeds bij ons eerste onderhoud openlijk hebben bekend, dat eischt mijn plicht. Maar als ge mij niet schuldig gelooft, evenmin zijt ge zeker volkomen overtuigd van mijn onschuld, is het niet Mijn oordeel zal, dat moet ik u bekennen veel afhangen van hetgeen straks door de jury zal worden aangevoerd. De jonge man kon niet nalaten te glimlachen. Ik moet bekenneD, zei hij, dat ik mij al in een zeer zonderlinge positie bevind. Er bestaat tegen mij zelfs geen schaduw van stoffelijk be wijs van schuld. Ik heb voor mijzelf de over tuiging zoo onschuldig te zijn als een pasge boren kind en ben volkomen kalm en onver schillig, dank zij mijn onschuld, en toch wordt ik door iedereen beschuldigd. Die lieden daar buiten schijnen moeielijk te kunnen afwachten dat het oogenblik aanbreekt dat ik het eigendom ii. Wanneer gij zwaar verkouden zijt: wanneer gij uw hoest maar niet kunt kwijt raken, 0 Vg wanneer gij pijn hebt in de borst, of steken in de zijde, wanneer gij 's nachts niet kunt {gp slapen van den hoostwanneer gij zware zinkingen hebt in het hoofd een drogen mond; dikwijls een hevigen dorst; want dan zijn uwe luchtwegen ziekelijk aangedaan dan zijn uwe ademhalingsorganen krank, uw longen, uw borst, uw slijmvliezen zijn niet in orde. Daar moet gy terstond wat aan doen. liet eonvoudigste en natuurlijkste is het beste en daarom raden wij U met vertrouwen aan. Let wel op den naam YIJGENHONIG. V.II. Yijgenhonig voor Ilocsteiiden. V, 18 kereid u't Californischo Vijgen en Rjjulandsche Honig. werkt verzachtend, oplossend, bedarend. êenees'; ziekelijke aandoeningen der luchtwegen. geeft onmiddelijk verlichting. VUGENHONIG geeft aan eiken lijder na gebruik van slechte enkele lepels rust kalmte. ^JJ^^E^^I^O^N^G bederit nooit de maag. YIJGENHONIG staat bovenaan op de lijst der werkeljjk goede middelen. YIJGENHONIG kost per flacon in nette cartonverpafcking, één gulden. VAN DAM Co., Den Haag. Het PAARD is aangekocht in België en is op de tentoonstellingen te Hannut bij Landen te Hoei en te Luik op de groote tentoonstelling in het afgeloopen jaar met de le prijzen bekroond Dit paard heelt op de tentoonstelling te Luik den 2n prjjs behaald. De overige 4 PAARDEN zijn mede van Belgisch ras en aangekocht bij een der beste fokkers. van den beul wordt en zelfs mijn advokaat, zou mij liever schuldig dan onschuldig zien. Maar noch het gebrul van het gepeupel, noch die onrechtvaardige veroordeelen kunnen ook maar een oogenblik de standvastigheid aan het wankelen brengen van iemand wiens geweien rein is, voegde hij er half binnensmonds aan toe, als sprak hij in zichzelf. En du, hernam hij, het hoofd fier omhoog heffende en zich tot zijn advocaat wendende, ben ik gereed om naar u te luisteren, mijnheer. Heeft u mjj nog iets officieels mede te deelen Eindelijk verloor de advocaat zijn koelheid en achterhoudendheid. Ge hebt gelijk, mijnheer de doctor, zei hij, uw zaak heeft waarlijk een zeer vreemde wending genomen. Er bestaan tegen u slechts uiterst zwakke bewijzen en zeer weinige, die welke aanleiding gaven tot uwe gevangen neming. Sedert dien tijd zijn die zelfs nog zeer verzwakt. En ondanks dat, wordt het geloof in uw schuld bij den dag grooter, en is reeds zoo vast geworteld bij het volk en zelfs bij de meer ontwikkelden dat ik min of meer vrees voor hun opwinding. Hoe meer ik daarover nadenk, hoe minder kan ik mij dat verklaren. Men zou haast beginnen te gelooven, dat er een vijand was die op duivelachtige wijze in het geheim de lieden zoo wist te bewerken en tegen u op te zetten. En daar is zeker alle reden toe dat te gelooveD, hernam Hartman. Die duivel in menschengedaante kan ik u bij naam noemen. Het is de procureur des konings Baumgort, een ellendeling, die mij haat en vervolgt reeds van mijn jeugd af. En hij heeft zich na het voorloopig onder zoek toch geheel uit uw zaak teruggetrokken. Hij wilde geheel vrij zijn, om in 't geheim te kunnen werken. Ik weet daar natuurlijk niets van. Maar wat wel zeker is, dat de leden van do jury al zeer zonderling zijn verkozen. Ze ziin allen min ot meer afhankelijk van den procureur des konings. Vreemde rechters, waaraan de wet echter aanstonds het recht geelt, om over het leven of den dood van een mensch te beschikken. Daarom juist is het zoo noodzakelijk voor u om goed de naamlijst van de leden der jury te bestudeerenEr bevinden er zich verscheidene onder op wier onafhankelijkheid en zedelijkheid naar het mij voorkomt zeer veel valt af te dingen (Wordt vervolgd.) fctedrukt b« LANOKV KLi) Dit ttuUlJ,'Texel.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 5