Groenten en Fruit, Hoeden en Petten. *ïïosfia JPijnfioefien. Tandarts FEENDERS J. BLITZ, een flinke dienstbode F.G. G. J. 0. D. DIKKERS, Publieke Yerkooping. Buitenland. Pre dikbeur ten, M arkt berich t en. ADVERT ENTIËN. Er biedt zich aan een vertrouwd persoon Streng verboden Gevraagd met 1 Mei a.s. Gevraagd eene flinke Dienstbode, De hengst Adelbert II Ruime keuze in toilet en werksponsen. c'Binnenburg. Wed. tP. JCuiper. AMERIKAANSCHE (prima merk 8.K.) DUITSCHE VOORSLAG. Dros Co. Het „Journal de Bruxelles meldt: „Worden wij dit jaar door springvloeden bedreigd, zooals die van Maandag voor eene week', heeft een reporter van de „Gazette" geviaagd aan den heer Lecoimpte, weten schappelijk directeur van het observatorium. Ja, antwoordde deze. „Maar men moet wel in aanmerking nemen, dat die springvloed uit zeer bijzondere omstandigheden is voortgekomen. „Wij krijgen den 26 Maart eveneens een vrij hoogen vloed. Wanneer zich nu deze bijzondere omstandigheden voordoen, n. 1. dat de wind in dezelfde richting en met dezelfde kracht waait, dan zal de vloed even hoog worden als onlangs. Over eenige maanden, den 19 October, kunnen we eveneens een dergelijken vloed verwachten. „Maar den hoogsten vloed krijgen we als zich tenminste de bijzondere omstandigheden opnieuw voordoen den 10 April, Dien dag zal het water nog 6 c.M. hooger komen te staan dan den 11 Maart." Kort recht» Een landbouwer te Fluitenberg, gem. Ruinen ruilde dezer dagen met een koopman te Hooge- veen een paard en gaf geld toe. Het bleek echter, dat het paard niet 8 jaar zooals was opgegeven, maar 18 jaar oud was. De boer hield zich stil, doch sloeg zijn slag, toen de koopman hem eenige dagen later met paard en rijtuig bezocht De koopman werd binnen- genoodigd en toon hij weer vertrekken wilde, vond hij hat 18-jarige paard voor zijn wagen gespannen. De houding, die de boer aannam, was voor hem een aansporing te meer om maar in h9t geval te berusten. Een buitenkansje. Men schrijft uit Delden Op de onlangs gehouden verkooping van den inboedel van wijlen den heer Holling, kocht iemand onder vele andere dingen een paar doosjes. Bij nauwkeurige inspectie bleek dat ieder doosje afzonderlijk uit meerdere bestond, welke volkomen in elkaar pasten en bij het uitnemen van het laatste vond hij daarin drie gouden tientjes. Opmerkelijk is het, dat het geheim der doosjes niemand is opgevallen, daar ze toch op den zooge- naamden kijkdag meermalen betast en beke ken zijn. Hij had zijn vrouw al zoo lang Te Gennep kwam een oude heer op het stadhuis informeeren wanneer hij 50 jaar getrouwd was. Hij had zijn vrouwtje al zoo lang en meende, dat de halve eeuw om en nabij vol moest zijn. Teleurgesteld ging de baas heen, toen hij vernam, dat hij reeds 537s jaar achter den rug had, en zeide„In Godsnaam, dan hoop ik over zes en een half jaar de gouden en diamanten bruiloft tegelijk te vieren". Een nieuwe ziekte. Een hooggeplaatst telegraafbeambte te Amsterdam is naar den Haag verplaatst wijl hij lijdende is aan zoenomauie, zooals „De Telegraaf" het noemt. De man kustte ieder telegraflstje dat hij maar aan het toestel vond en men vertelt zelfs, dat op een regen dag, toen de 80 dames allen hun natte para- pluies in de hangen hadden uitgezet om te drogen, de Don Juan al die spuiten naar zijn bureau meenam en de dames meedeelde dat ze haar parapluie in zijn kamer in ontvangst konden nemen, bij welke gelegenheid hij zijn slag sloeg natuurlijk. Het is thans nog een geschikte tijd tot het „kalken" van vruchtboomen. Eerst worden de stam en de zware takken afge- krabt of geborsteld. Daarna smeert men ze in met een mengsel van kalk en water, nog beter met Bordeauxsche pap. N;et alleen worden hierdoor insecten en hun eieren, maar ook mossen, korstmossen, zwammen en hun sporen gedood. Men beweert, dat langs dezen weg ook het scheuren der vruch ten zou voorkomen worden, omdat dit ver oorzaakt schijnt te worden door zwammen, die op stam en takken woekeren. Flinke jongens Vier jongens van 10 tot 12 jaar te Pijnacker vormden een commissie om geld in te zamelen voor de noodlijdenden in Zeeland. In enkele dagen hadden zij f 68 bij elkaar dat aan den secretaris te Middelburg is verzonden. Een nieuwigheid. Te Amsterdam laat een firma handelende in Oostersche sigaretten de bestellingen bij de klanten aan huis bezorgen door een in nationale kleedij gestoken Armenier, gezeten op een kameel. Nog al een hoog cijfer. Het aantal militairen, dat in het jaar 1905 als deserteur van het leger is afgevoerd, en omtrent wieo lot op 1 Januari 1906 niets stellings bekend was, bedroeg totaal 248. Een onderzoek dat weinig beteekent. Doorde gezondheidscommissie te Amsterdam zijn verschillende dagbladen van verschillende richtingen onderzocht, om te onderzoeken hoeveel arsenicum deze bladen bevatten. Het bleek, dat het „Nieuws vau den Dag" de meeste hoeveelheid arsenicum bevat, „Het Volk" de minste. Het „Nieuws van den Dag" is dus een schadelijke courant voor boterhammenpapier. In de vergadering der gezondheidscommissie, waarin dr. Ringeling, directeur van den ge zondheidsdienst, dezen uitslag mededeelde, had de heer Tak, lid dezer commissie, er blijkbaar veel schik in, dat „Het Volk" zoo weinig giftig was bevonden. Dr. Ringeling nam echter de reden van deze vroolijkheid eenigzins weg, door mede te deelen, dat vergiftiging door kranten nog nimmer was voorgekomen en men ook niet weet of t vergift zit in 't papier of in den inkt. De „Leeuw. Ct." bevat onder het op schrift „Kiezersboutade" het volgende rijmpje, dat in de stembus van het beursgebouw bij de verleden week gehouden stemming voor een lid der Provinciale Staten is gevonden Wat baat het ot ik kies voor staat, provincie of gemeente! De belastingscbroef knijpt mij toch 't vleesch van 't gebeente, Bezuiniging heeft men steeds trouw in den mond Maar de regeerders springen al vreemd met de dubbeltjes rond. Steeds meer nieuwe wetten grooter de ambtenaarsarom. Steeds hooger de lastengrooter de opcen- ten-som. Omhoog de traktementen zal dat altijd zoo gaan D'ambtenaars hebben toch nooit hun menschwaardig bestaan. Voor de werkman, die schreeuwt, is men druk in de weer. De kleine burger krijgt niets en betaalt ieder jaar meer. Tusschen armen en rijken zit die in de klem. Men tapt hem zijn bloed af en bedelt zijn stem. Of ik zwart kies of rood, 't geeft me altijd verdriet. Dus, heeren van 't stembureau, dan kies ik maar niet. Wat raakt het me of me opeet de kat of de kater Kies dus zonder mij maar zoo'n provinciale prater. Een vermetel heerechap. De snelle toename d9r groote vermogens in Amerika heeft ook hot aantal schelmen daar zeer doen toenemenzij weten dat er veel voor hen te halen is en zijn bijzonder vindingrijk in het uitdenken van middelen, om de rijke Amerikanen van een deel van hun vermogen te ontlasten. Een vaak toegepast middel is het oplichten van millionairskinderen en die dan voor een kolossalen losprijs aan de ouders terug te geven, war in den vakterm „kidnap" heet en voor een millionair in Amerika is de kidnapper heel wat gevaarlijker dan een inbreker. Hun kioderen bewaken de millio- nairs daarom met groote angstvalligheid en toch worden zij menigmaal door den kidnapper verrast. Een virtuoos op dit gebied is nu juist in handen der politie gevallen. Patrick Crowe heet de man en hij wordt beschuldigd in 1901 den 15 jarigen zoon van mr. Edward Cudahy, een schatrijken varkenskoopman te hebben ontvoerd. De knaap werd gevangen gehouden in een afgelegen huis en daar met alle onderscheiding behandeld. Papa moest f 80.000 betalen om zijn zoontje terug te' krijgen, hetgeen hij deed.Pat Crowe, die door zijn medeplichtige is verraden, doet geen moeite om zijn misdaad te ontkennen, hij beroemt er zich zich zelfs op en heeft een toeleg verhaald om den petroleumkoning John D. Rockefeller zelf te kidnappen, voor wien hij een losprijs van f4.800.000 zou eischen. Uit verschillende streken in het Zuid- Oosten van Rusland komen nog steeds treu rige berichten over den daar heerschenden hongersnood, Op tal van plaatsen woeden hongertyphus, scheurbuik en andere epidemi sche ziekten en vooral de kindersterfte is zeer groot. In plaats van meel, uit graan bereid, worden ongenietbare surrogaten gebruikt en door het gebrek aan voedergewassen sterft een massa vee. Smokkelwaar. De Duitsche grensbeambten te Klein-Ringe, bij Neuenhaus, hebben een wagen, waarin 11 varkens uit ons land over de grens werden gevoerd, aangehouden. De bestuurders van den wagen namen de vlucht. Paard, wagen en varkens zijn in beslag genomen. Men pleegt hoog op te geven van de groote hoffelijkheid van den Amerikaan voor vrouwen, onverschillig van welken stand en welken leeftijd. In zonderlinge tegenspraak daarmee lijkt het verhaal van een verrassing, die de dansende paren bereid werd op het jongste bal der Vrijgezellenclub te Philadelphia. Daar werden eensklaps 300 witte muizen in de balzaal losgelaten. Er ontstond een ge weldige paniek onder de dames, terwijl velen barer van schrik in onmacht vielen. Kondas: 25 Maart 1906. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Schrüder Waal. Voorm. 10 uur Ds. Smits. Oudeschild. 'sAvonds 7 uur Ds. Met Den rloorn Voorm. 10 uur Ds. Visser. ('osterend. Voorm. 10 uur Ds. Met. Cocksdorp. Nam. halt 3 Ds. Smits. (Bevestiging der nieuwe leden en Doop) GEREFORMEERDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. halftien ds. Rooseboom. Nam, 2 uur ds. Roosoboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm 10 uur Ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Scherpenhuysen. Schagen, 22 Mrt. Aangevoerd 0 paarden j af 00 Stieren f 0 a f 0 14 Gelde- koeien f 110 a f 170; 40 Kaltkoeien f 130, f250; 175 Nuchtere Kalveren 19 a 22, af 15 Varkens f 18,— af 22 Vette Varkens 52 a 56 cent per kg.41 Vette Koeien f 160 a f 255; 0 Graskalveren f af 50 Biggen f 11 a f 15.50; Boter f 1,a f 1,25 per K.G.Kipeieren f 2,50 a f 3. Leiden, 23 Maart. Ter markt werden heden aangevoerd: Ossen 237 stuks f 153 a f 277 5 Stieren f167 a f 243; Veulens 0 stuks f af 362 kalf koeien f150 a f 263 Melkkoeien f 150 a f 263; 168 Varekoeien f 98 a 1 190, 237 Vette koeien f 153 a f277 39 Vette kalveren f 57 a 1123; 264 Magere kalveren f 4,— a t 9; Graskalveren f af 298 Vette schapen f 20 a f 31 af 390 Magere Varkens f 22 a f 48. Vette Varkens a ct. 319 Biggen f8 50 f 14 16 Lammeren f 5,50 a f 6 Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Aangiften van 17 tot en met 23 Maart 1906. ONDERTROUWD: Aris Eelman (Koogerveld) en Neeltje Peper (het Noorden,) Poulus Bakelaar en Cornelia Brouwer (Eierland,) GETROUWD: Maarten Zuidewind (Dijkmans huizen) en Trijntje Keijzer (den Burg,) Le onard Cornelis Keijser en Neeltje Keijser (den Burs,) Arie Simon Kikkert (Tienhoven) en Marretje Koorn (de Westen.) GEBOREN Geene OVERLEDEN: Nanning Kikkert, oud 72 jaren geh. met Marretje Koorn (Spang) Antje Witte, oud 37 jaren, ongeh. (den Burg,) Hendrik Koppen, oud 64 jaren, geh. met Neeltje Hillenius (Oudeschild.) Levenloos aangegeven: 1 kind van Willem Ruijper en Antje Kuijper (Oudeschild.) Getrouwd A. S. KIKKERT M. KOOR N, die mede namens wederzijdsche familie hun nen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk on dervonden. Tien hoven, Texel, 22 Maart 1906. DANKBETUIGING. Voor de vele bewijzen van deelneming, on dervonden gedurende de ziekteen het overlijden van onze gelielde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, MARRETJE VOS, Wed. A. Eab, be tuigen wij onzen hartelijken dank. Uit naam van Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Den Hoorn, Texel, 23 Maart 1906. is op MAANDAG 26 MAART van 11—1 in de Lindeboom te spreken. om in de maand April op de schapen te passen. Adres te bevragen bureau dezer Courant. eieren te zoeken op de landorijen, behoorende aan Madura, Wageningen en aan K. Wetsteen. De pachters GEBr. VERHOEVE. Specialiteit in 't maken van Kuusttanden on gebitten, enz., gevestigd Niouwendijk 147, Am sterdam, bericht het geachte publiek dut hij a. s. Maandag 26 Maart van 1 tot 9 uur en Dinsdag 27 Maart van 's morgens 19 tot n.m 1 uur, te consulteeron zal zijn in hot hotel „do Lindeboom" te den Burg op Texel. Ondergeteekendo boveelt zich beleefd aan tot het levoren van kunnende dagelijks bij mij vorsch bekomen en kunnende ook op soliede behandeling rekenen. A». VA.JST ES, Wateringen b d. Haag. Commissionair in (froonten on Fruit. Adres: MEVROUW LAMBERT, Toussnintstraat 16, Alkmaar. Loon per week f 2. Spoorst. 130-32, den Helder. De voorjaars collectie is gearriveerd. Eene ruime keuze der nieuwste modellen Bericht tevens de ontvangst van een groote sorteering JONGENSPAKJES. Steenenplaats. J. Dekker Jz. van het volbloed Oldenburger ras, staat vanaf heden alle werkdagen ter dekking beschikbaar. Dokgeld f 5,bij den eersten sprong te vol doen en f 5 bij gebleken drachtig zijn der merrie. Standplaats der heDgst Warmoesstraat, in de nieuwe schuur van den Heer P. C. KOORN. Notaris te Texel, zal, ten verzoeke van den heer M. K BOON, te Hoogezand, op MAANDAG 26 MAART 1906, 's avonds 7 uur, in het Logement „Het Wapen van Amsterdam" te Oosterend op Texel, voor den tijd van een jaar, publiek verhuren 16 Hectaren goed WEILAND in den polder „het Noorden", in zes perceeleD, om met scha pen te beweiden. Dit land is in de laatste 2 jaren bemest met ongeveer 300 balen kunstmest. Op DINSDAG 27 MAART 1906,'s avonds 8 uur in het Hotel „Texel" aan den Burg, ten overstaan van den Notaris G. J. O. D. Dikkers van Een HUIS, SCHUUR, STEEG en ERF, staande en gelegen in de Gast huisstraat te den Burg op Texel, ka- SSEJEÉ daster Sectie K No. 1674 ged., groot ongeveer 0,04,36 H.A. 2 Een WAGENHUIS met ERF, staande en gele gen alsvoren, Kadaster Sectie K No. 1674 ged., groot ongeveer 0,01,42 H.A. Comb, van No. 1 en 2. Eigendom van den Heer S. C. KEIJSER Sz. Aanvaarding en betaling 15 Mei 1906. Te bezichtigen op 26 en 27 Maart. Informatiën te bekomen bij bovengenoemden Notaris en ten kantore van den Deurwaarder C. DE WIJN te Texel. (Amerikaansch Reinigingsmiddel) in pakjes van 1 poud f 0.13'/>.. Dagelijks a.d. molen te Ondeschild verkrijgbaar. Concurreerende prijzen. Spoedige terugzending van zakken en koekkisten wordt beleeld verzocht. I EX

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 7