Cr; Ondergeteekende bericht de ont- vangst der Zomer- bestaande uit een groote keuze Mantels, Dames- en V\ Zie de Etalage. Th. SCHRAAG. K» V Geld beschikbaar. Groenten en Fruit, Steyaert's Beer Handel in Afbraak, draineer- en kannebuizen. HAAR SCHAT Aanbevelend, .v S.* \?v jP VOLDOET IEDEREN FIJNPROEVER. Fabrikanten J. A. van den Bosch Zonen Alkmaar. Verkrijgbaar bij A.DROS Albzn den Burg. De J'exelsche %Petr oleum-handel AMERIKAANSCHE PETROLEUM FEUILLETON. ERNESTINE, 0^4JRj De hengst Adelbert II Altijd welkom te den Helder. D. J. BRUIN. Beurtschipper. MANTELS. MODES HINDERHOEDEN. tr> ALBADA (TER VERVAN&INQ VAN NATUURBOTER/ no cent per Kilo Goed nieuws van iemand uit onze omgeving is ons altijd welkom en wij zullen met belang stelling het volgend berichtje van een Nieuwe- diepsche lezen. Het zal eveneens voor velen onzer een waardevol nieuws zijo. Mejuffrouw de Wed Verschoor, wonende Gravenstraat 21 te den Helder, meldt ons Sedert geruimen tijd ben ik onophoudelijk lijdgpde geweest aan vreeselijkc, steekende pijn in dé zijden. De pijn werd nog erger, wannser ik veel liep of lang rechtop stond. Men zeide mij dat dit ontstond uit een nieraandoen'ng. Ge durig kreeg ik plotseling duizelingen waarbij mij alle9 voor de oogen draaide. Eén keer ben ik zelfs hierdoor van de trappen gevallen. Zonder de minste aanleiding bekwam ik zwee tingen, die door rillingen en huiveringen ge volgd werden. Mijn urine was onnatuurlijk dik en liet veel bezinksel na. Ik was bang dat zich nog meer complicaties zouden voordoen en de gedachte dat ik niet zou genezen, maakte mij zeer mismoedig. Toen ik overal zulke gunstige berichten omtrent Fosters llugpijn Nieren Pillen hoorde, liet ik dadelijk een doosje halen, die ik nauwkeurig volgens de gebruiksaanwijzing in nam. Ik ben zeer dankbaar voor Uw voortreffe lijke pillen, welke mij iD acht dagen radicaal ge nezen hebben en die ik gaarne aan eventueele lijders zal aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze rie U goeddunkt. De bovenstaande verklaring zoo eenvoudig en oprecht bewijst ons het doeltreffende van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Het is een zeker middel voor alle ongesteldheden der nieren en der blaas, evenals voor hunne eerste kenteekenen als pijn, stramheid en zwakte in den rug, opstopping,over vloedige urineloozing, bezinksel derurine,rugpijn veroorzaakt door een koude, aandrang van bloed in de nieren of blaas, ontsteking enz. en al de ziek ten daaruit voortvloeiend zooals suikerziekte, ver lies van eiwitstoffen, onreinheden in het bioed, enz. Vermijd dus de ziekte, terwijl gij direct bij de eerste verschijnselen de k'emen doodt, welke zich voordoen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfdo die Mejuffr. Verschoor gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken boopers er op attent, dat op iedere doos de haudtcekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te D< n Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. KUIPER, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. levert 1ste kwaliteit tegen scherp coccuireerende prijzen. Aanbevelend, Vrij naar 't Fransch door A. B. 26 Ik ken geen enkele van deze mannen, viel Hartmann hem in de reden. En door er enkele het recht van oordeel te betwisten, zou ik de anderen als zoodanig erkennen. En de verantwoordelijkheid van hunne daden komen over hem, die ze benoemd hebben. Maar En yolgens uw eigen bekentenis zou boven dien di'e voorzorg slechts denkbeeldig zijn. Twee gendarmes kwamen de cel binneD. Het is negen uur, zei een van hen tot den doctor, en wij komen u halen om u naar de rechtbank te brengen. De doctor nam zijn hoed en volgde hen zonder een woord te spreken. Heeft hetgeen ik u verteld heb, u niet ontmoedigd vroeg de advocaat, toen hij hem verliet. Ik had, dat verzeker ik u een geheel ander doel met n dat alles mede te deelen, en daar ik dat nu niet bereikt heb, heb ik nn spijt, dat Maak u maar niet ongerust, zei Hans Hartmann glimlachend. Ik ga niet strijden tegen het openbaar ministerie, noch tegen de jury, maar wel tegen mijnheer Baumgort. Welnu wij hebben al zoo dikwijls tegenover elkaar gestaan, en ik heb hem al zoo vele malen ver slagen, dat ik ook nu niet voor deze nieuwe aanval baüg ben. Hij volgde de gendarmes zoo kalm en fier alsof hij te midden van een eerewacht ging. De rechtbank bevond zich recht tegenover de gevangenis en was er slechts door een groot plein van gescheiden, hetwelk de gevangene dus nu moest oversteken. Toen hij bij de gevangem'spoort kwam, die eenige treden hooger wai dan de straat, kon dr. Hartmann met een enkele oogopslag de dicht op elkaar gedrongen menigte zien, en tevens opmerken met hoeveel ongeduld ziju komst werd afgewacht. Gendarmes te paard konden slechts met moeite den weg vrij houden, welke de gevangene moest volgen. Een bittere lach kwam op de lippen van dr. Hartmann toen hij dit zag, en het bevestigde hel geen de advocaat van de publieke meening had gezegd. Toen hij buiten kwam, waren duidelijk kreten van afkeer en woede te hooren; dr. Hartmann liet zich daardoor echter niet ontmoedigen, hij sloeg de oogen niet neder voor de nieuwsgierige en toornige blikken welke van alle kanten op hem gericht waren. Hij trilde van toorn bij het zien van die blinde woede en, evenals bij ieder ander wiens moed niet is ontaard in brutaalheid, en wiens geweten rein is, gevoelde hij zijn moed stijgen met het klimmen van het gevaar. Trots hief hij het hoofd op en keek kalm en waardig naar de verwoede menigte, met vasten tred daalde hij de trappen af en bereikte hij de nauwe doortocht welke men met groote moeite had weten vrij te houden. Zonder moeite liep hij eerst een deel van dat pad langs; het geschreeuw had opgehouden, slechts een dot gemompel werd gehoord. De nieuwsgierigheid deed de toorn zwijgen, maar zij was nog niet uigedoofd, de vonk gloorde nog onder de asch, en ieder oogenblik kou er een groote brand uit onstaan. Dit geschiedde door de nieuwsgierigheid van de menigte zelf. Doctor Hartmann was tot in het midden van het pad tusschen de rijen nieuwsgierigen gena derd, zoo nu en dan had hij in het voorbijgaan eenige ironische opmerkingen moeten hooren, welke van zeer weinig wel willendheid te zijnen opzichte getuigden. Elke schrede, die hij zijn doel nader kwam, drong de menigte meer op. De gendarmes beproefden te vergeefs het volk tegen te houden door met hun paarden te rijden langs de lijD, welke hun bevolen was, die niemand mocht overschrijden. Zichtbaar verloren zij echter terrein. Weldra waren zij geheel door het volk ingesloten. De gendarmes welke de beschuldigde ge leidden, waren geheel omringd door het ge peupel, dat dringende kreten aanhief tegen hun gevangene, welke zij nu tegen hen moest beschermen. Niet laDg echter konden de gendarmes dit doet), want weldra was dr. Hartmann van de gendarmes gescheiden en zag hij zich omringd door dreigende gezichten, gebalde vuisten, terwijl zij, die meer verwijderd waren en niet in staat hem meer te Daderen hun woede reeds lucht gaven, door woeste kreten, waarin duidelijk de woorden verstaanbaar waren Ter dood! ter dood met den moordenaar 1 Eensklaps maakte een forsch gebouwde jonge man, die reeds bij het verschijnen van den doctor in de voorste rijen had gestaan en die plaats met bijna bovenmonschelijke kracht had be houden, zich ruim baan door overal rondom zich stompen en slagen uit te deelen en naderde de gevangene, hij greep zijn handen liet er een voorwerp in achter, dat hij in de zijne had gehouden. Pak aanriep hij tot den doctor. En omdat deze hem verwonderd aankeek zei hij nog eens: Neem aan, vlugl De doctor nam het voorwerp, dat de onbe kende hem aanbood. De ring van Ernestine riep hij uit, bevende van verwondering, haar verlovingsring Zwijg! hernam de jonge man, terwijl hij hem krachtig de hund drukte. Verberg haar goed en hoop, ge zult gered worden. Wio zijt ge? wie zendt U Hot is Ilenriëtte, die mij zendt en die u zegt hoop te voeden, antwoordde de jonge man. Daarop do woedende omstanders, terzijde dringend, welke de doctor omringden, kreeg deze weder eenige meerdere ruimte en was bet zijn geleiders, die weder bij elkaar waren gekomen mogelijk, weder bij hem te komen. De onbe kende drong daarop weder tusschen de omstan ders door en verdween tusschon de menigte. Een eskadron huzaren, dat bij het rechtsge- bouw was geplaatst, had onderwijl, toen het volk zoozeer in beroering kwam, zich van daar begeven naar do plaats waar zich de gevangene beyond en had daardoor den wog weder ruim als le hypotheek op landerijen tegen 4"/o renten, mits niet beneden f 2500. .F. II. M O O J E i\, Makelaar. Haarlem, Nieuwe Groenmarkt 24 B. Aanbevelend, J. JAC. RAB. SBBMB^Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het leveren van kunnende dagelijks bij mij versch bekomen en kunnende ook op soliede behandeling rekenen. .A.. VAN ES, Wateringen b.d. Haag. Commissionair in Groenten en Fruit. GRATIS DAMES! te bezichtigen een piksplinter hagelnieuw HAND- NAAIMACHINE van de nieuwste verbeteringen, schuitje zonder gaatjes, zelfwerkende gareu win der, alle apparaten en 8 jaar garantie voor f 20,50. Oude machines worden ingeruild. Speciale iunch- ting voor reparatie bij W. VERMEULEN, Kalver- straat 93 Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenha ge Dordrecht, Culemborg en Tiel. is de beste, de voordeeligste in 't gebruik. Verkrijgbaar uit de bergplaats aan f3,70 per 100 kilo. Voor Wei- en Hooiland, dat goed droog ligt is het nu den tijd. D. W. CONINCK VESTEN BERG. van het volbloed Oldenburger ras, staat vauaf heden alle werkdagen ter dekking beschikbaar. Dokgeld f 5,bij den eersten sprong te vol doen en f 5 bij gebleken drachtig zijn der merrie. Standplaats der hengst Warmoesstraat, in de nieuwe schuur van den Heer P. C. KOORN. gemaakt. Op die wijze wist men den gevaDgene te beschermen tegen de woede van het volk. Bijna werktuigelijk liep dr. Hartman verder. Hij dacht slechts aan den ring, welke de onbe kende hem gegeven had en die hij zenuwachtig in de hand gekneld hield, om hem voor de oogen der omstanders te verborgen. Leefde Ernestine Was zij het die hem de riDg zond, als bewijs van hare liefde en trouw Of wel, als zij dood was en het lijk gevonden in het bosch werkelijk het hare was, was dan de moordenaar ontdekt en zond Henriëtte hem de ring als overtuigend bewijs van de misdaad, waardoor de moordenaar zich verraden had, om hem te zeggen, dat hij moost blijven hopen? Maar waarom kwamen zij dan zelf niet Waarom liet zij hem in dien verschrikkelijken toestand Een uitroep van eon der omstanders rukte dr. Hartman eensklaps uit zijn overpeinzingen wakker. Kijk eens, hoe hij met het hoofd naar beneden loopt 1 riep do man uit, terwijl hij met den vinger naar hem wees. Het bewijs van zijn misdaad is aan zijn geheele houding te zien. Door deze beleediging weder tot de werke lijk teruggeroepen, hief dr. Hartmann trots het hoofd op, keek mot een verachtenden blik rond om zich naar de nieuwsgierigen. Met vasten tred legde hij hot overige deel van den weg naar de gerechtszaal af. De publieke tribune was daar reeds stampvol. De rechters en ouk do procureur-generaal waren reeds gezeten. Naast laatstgenoemde zat de substituut, en een weinig verder, op de plaats voor de udvocaten gereserveerd, bovoud zich de procureur de» kouings, van Buumgort, die, geen officieole rol vervullend, kou worden beschouwd als een gewoon getuige. Van zijn plaats af kon hij echter den beschul digde uitstekend zien en al zijn bewogingeu nagaaD, of, zooals dr. Hartmann bij zichzelf op merkte, hij kon op zijn gemak de uitwerking zien van zijn duivelsch werk. Wordt "ernolyd.) UhUruXl by IjAjNUjIüV toLLt .ui,, i citil.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4