H.H. Veehouders! CHILI-SALPETER Een Klamp RUIGTE VERSCHURE'S MARGARINE B vi i t e n 1 a n d. Marktberichten. Pre dakbeo r ten, ADVEïtTENTIËN. Te koop: een mooi FRANSCH ORGEL. HOOGST VARKENS, Wij noteeren thans pakhuis Haven Overal verkrijgbaar: Een berucht gezin in de gribus. Hendrik en Anton Driesen, naar wie de politie reeds sinds verleden week in de bos- schen bij Arnhem zoekende was, ziju te Dijk gemeente Didam, gearresteerd. Zoowat het geheels beruchte gezin Driesen, en het telt heel wat leden, die den omtrek van Arnhem door strooperijen danig onveilig maakte, zit nu in hechtenis. Druk bezoek. Het stoomschip „Nieuw-Amsterdam" te Rotterdam is gedurende eenige dagen tegen 50 cent entrée door 8176 personen bezocht. De opbrengst komt ten bate der slachtoffers van den watersnood. Een reclame. De eigenaar der Eerste Ned. Turksche Sigarettenfabriek te Amsterdam liet eenigen tijd geleden „per kameel" de bestellingen rondbrengen. Thans heeft hij dit dier ver vangen door den lama, een reclame die ook haar doel niet mist. Het dier wordt steeds gevolgd door een escorte straatjeugd, maar naar wordt gemeld, laat het zich niet het minst door het stadsgedruisch van de wijs brengen en loopt heel rustig door de drukke Amsterdamsche straten, gehoorzaam zijn geleider volgend. Hulp in Zeeland. Men meldt aan de „Haarl. Ct." Door den Voorzitter en den secretaris der „Vereeniging van ArrondissementsSchoolop- zieners" zal een verzoek gericht worden aan alle heeren arrondissemeDts-schoolopzieners in den lande om de medewerking der hoofden van alle scholen in hun ressort te vragen, teneinde een beroep te doen op den weldadig heidszin van onze Ned6rlandsche schooljeugd voor de door den watersnood in Zeeland ge troffen noodlijdenden. Zij wenschen voor die inzameling door het geheele vaderland een uniformen dag gesteld, n.l. 5 April aanstaande. Kinderen zonder toezicht. Tijdens de afwijzigheid der ouders is in een huis op den Zeedijk te Amsterdam een meisje van 2 jaar op een stoof gaan zitteD, waarin een test met vuur stond, met het gevolg, dat de kleeding van het kind in brand geraakte. Een agent heeft de deur laten opbreken en het begin van binnenbrand dat iDmiddels was ontstaan, gebluscht. Het kind is naar het Binnengasthuis gebracht. Een landbouwer te Ureterp (Friesland) zag eenige maanden geleden het wilde zwijn, waarop reeds tweemaal tevergeefs jacht was gemaakt, bij zijn tamme varkens in het land. Toen men er op los ging vluchtte het dier. Een van deze tamme varkens heeft nu onlangs 14 biggen, waarvan nog 9 in leven zijn, ter wereld gebracht, blijkbaar van wild geslacht, wijl zij geel gestreept en schuw zijn. Ook komt de kop in vorm geheel met die van wilde varkens overeen. Valsche muntbiljetten. Naar het „Hbld." verneemt, zijn valsche bankbiljetten van f 40 bij de Nederlandsche Bank voorgekomen, waarvan bij de politie te Amsterdam aangifte is gedaan. Reeds is een viertal valsche biljetten van f 40 ontdekt, twee genummerd CN 3097 met datum van 20 April 1884 en twee genummerd KP. 7341 met dagteekening van 5 Februari 1902. Mooi winstje. De bekende boerderij „Graan voor Visch" te Haarlemmermeer, groot 35 H. A., is uit de hand verkocht voor f 51.500 De tegenwoordige eigenaar had haar 2 jaar geleden gekocht voor f 38.000. Te Goor hebben stroopers een vereeniging opgericht, met het doel bij bekeuring de kosten gezamenlijk te betalen. Er wordt niet bij vermeld, of op de statuten dezer vereeniging de Koninklijke goedkeuring zal worden aangevraagd. Sterke vorst. In Waterland (Noord-Holland) zijn Dinsdag nacht de slooten dichtgevroren. Woensdag morgen 6 uur wees de thermometer 22 graden Fahrenheit, dus 10 graden vorst. Dat voor een kalf van 5 dagen f 60 betaald wordt, is zeker wel eene zeldzaam heid. Deze prijs werd een dezer dagen ge maakt door den heer K. v. d. O. te Barsin- gerhorn, die het verkocht aan den heer G. te Wieringerwaard. Nieuwe postzegels. Waarom Binnenkort zullen volgens het „N. v. N" nieuwe postzegels worden uitgegeven. Ze zullen veel gelijken op het type, dat thans in onze koloniën wordt gebruikt. Hier mede zal dan het kroningstype verdwijnen. Een drie en'een half jarig meisje, viel bij Rotterdam in het water, de moeder sprong het na, maar kon zelf niet aan den kant komen en toen beiden er uit waren gehaald, was het kind dood. Door het instorten van een muur eener woning, die gesloopt werd, is te Rotterdam een 16 jarige voorbijganger onder het puin bedolven en doodelijk gewond. Men schrijft aan de „AêS. Cour: Dat zijn toch maar geen pleizirige witte broodsweken De 16-jarige Hillechien R. ging de vorige week te Winschoten in 't huwe lijksbootje stappen. En nu reeds zit ze gevan gen, 14 dagen, voor diefstal, gepleegd vóór haar huwelijk. Een lief juffertje. Er loopt te Amsterdam een juffer rond, die met een liet smoesje reeds tal van dames heeft opgelicht. Zij schrijft in dezen tijd van dienstbodenschaarschte ijverig op advertenties, waarin een flinke dienstbode gevraagd wordt, meldt zich aan en vertelt dat zij vijf jaar in Den Haag bij Indische menschen gediend heeft en nu door het vertrek dier familie buiten betrekking is. De Indische mevrouw heeft tot haar leed wezen echter vergeten getuigen te geven. Daar het meisje zich goed voordoet, vliegen de meeste dames erin, geven den goospenning en verder hoort of ziet men van Albertine Vermeer of onder welken anderen naam zij zich aanbiedt, niets meer. Op het zwarte lobbige water van het Boterdiep te Groningen lag voor een veerhuis een stoomboot. Op de kade stond een wagen, waarvan een vat op de stoomboot zou worden overgeladen. Twee mannen legden de „glijs- ters", twee palen, tegen den wagen en een oogenblik later gleed daarover het bewuste vat, dat de mannen niots dan ergernis en verdriet bezorgde. Want door den schok waarmee hel op den grond kwam viel de bodem uit het vat en de zoete, kleverig-taaie inhoud liep over den grond. „Stroop riepen de kinderen die op hunne klompen kwamen aanklossen. In een oogen blik stond er een heel kringetje nieuwsgierigen rondom de bruine plas van zoetigheid, die laDgzaam grooter werd. De mannen waren heengegaan om een ander vat te halen, want ook het deksel was losgegaan. Toen was de verleiding te groot geworden. De jeugd schepte de handen vol stroop en slikte zooals ze nog nooit hadden gedaan Een groote jongen ging midden in de plas staan en werkte een hoeveelheid stroop naar binnen, die alleen een straatjongensmaag verduwen kan. Een kleine meid die zich van moeders hand had losgerukt, en nu ook van haar kleine knuistjes de zoete kost slikte, riep aan haar moeder om een lepel te gaan halen. Een ander liep heen om een kan. En niet eerder kwam er aan dit alles een eind voordat de mannen terugkwamen met een nieuw vat, en de likkende bent op de vlucht joegen. De een stond nu met beide handen vol op een afstandje, een ander streek met een stokje de stroop die op zijn jas en broek was gekomen. Moe met de lepel kwam te laat. Maar midden in stond de jongen kramp achtige pogingen te doen om zich los te werken uit de kleverige massa, als een vogel op een lijmgarde. Een der mannen hief dreigend zijn hand op met een dreigend „d r oet". Maar de arme jongen kon er niet „oet" en riep in zijn angst zijn moeder aan, ofschoon hij wel wist dat die het niet helpen kon. Hij werd door de mannen losgerukt, maar met wel een pond stroop aan zijn groote klompen Bedaard schepten daarna de mannen de stroop van den grond met een schop in het nieuwe vat, dat waarschijnlijk weer naar de fabriek ging. (N. Gr. Crt.j Er zijn thans nog 13 mijnwerkers uit de schachten der Courrièresmijnen gekomen, die zich zelf hebben gered, na ontzettend gebrek en inspanning. De verontwaardiging der 54,000 stakende mijnwerkers tegen ingenieurs en directeur is groot, men vreest voor ongeregeldheden. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Aangiften van 24 tot en met 30 Maart 1906. Ondertrouwd Gecnc. Getrouwd: Poulus Bakelaar (Eierland) en Cor nelia Brouwer (Oosterend). Geboren: Jacob, z.v. Cornelia van Lenton en Naantje Peper (Eierland), Willem Hendrik, z.v. Cornelia Zijm en Grietje Schraag (den Burg). Overleden Gcene Leiden, 30 Maart. Ter markt werden heden aangevoerd: Ossen 213 stuks f 166 a f 283 9 Stieren f118 af 238; Veulens 0 stuks l af 517 kalf koeien 1152 a f 265 Melkkoeien f 152 a f265; 246 Varekoeien f 102 a 1193, 213 Vette koeien f 166 a 1283 37 Vette kalveren 1 47 a 1107 178 Magere kalveren f 4,— a 112; Graskalveren 1 af 212 Vette schapen 1 20 a 1 31 ai 262 Mape-e Varkens f21 a f 51. Vette Varkens a ct. 362 Biggen f9 f 14,50 Lammeren f af Schagen,29 Mrt. Aangevoerd 2 paarden j 80 a 1120 0 Stieren 1 —0 a f —0 12 Gelde- koeien 1 115 a 1 150; 40 Kaltkoeien 1 150, 1 250; 135 Nuchtere Kalveren 18 a 20, al 15 Varkens f 18,al 10 Vette Varkens 52 a 54 cent per kg.47 Vette Koeien 1 170 a f 265; 0 Graskalveren f af 40 Biggen f 12 a f16.Botert 1,05 a f 1,15 per K.G.Kipeieren 1 2,90 a f 3.30 Zondag 1 April 1906. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Schroder (Bevestiging der nieuwe leden en Doop.) (Maandel. Collecte.) Koog. Voorm. 10 uur Ds. Smits. Bevestiging nieuwe leden) Oudeschild. Voorm. 10 uur Ds. Scherpénhuysen. Dm Hoorn Voorm. 10 uur Ds. Visser. Uosterend. Kam. half 3 Ds. Visser. Cocksdorp. Voorm. halt 10 de Hr. Barende. (Voorb. H Avondmaal) Nam. half 3 Ds. Smits, (Bediening H. Avondmaal) GEREFORMEERDE GEMEENTE. Oostermd. Voorm. halftien ds. Rooseboom. Nam, 2 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm 10 uur Ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Scherpenhuysen. Geboren: JAN FREDERIK, zoon van K. H. Heeroma en G. J. HeeromaEnnen. Utrecht, Grietstr. 26, 26 Maart 1906. Te bevragen bij Ph. VLESSING, den Burg. mogelijke prijzen worden besteed tot 5 Mei voor KIEVITSEIEREN, tevens voor Lompen, allo soorten Huiden, mede Lamsvelletjes enz. M. VLAS, TE KOOP, bij GEBR. KALIS. TE KOOP: 3 fijne vette bij M. ALDERLIESTE, Bertha's Hoeve, Eierland. De geheele week wordt van 't pakhuis Hayen afgeleverd. prima Duiveboonen 80 kg. f7,65 Gebr. Am. Koek A.E. 100 9,10 Witte Grondnotenkoek 100 10, Zware Haver 54-55 natura 50 kg netto 4,60 Prop. Haver 49-50 natura 50 4,50 prachtige harde koude Mixed Mais 75 kg. 4,40 R. 3?. KEIJSER Cz. 1 April 1906. van 't pakhuis Haven, 15'/i 100 k.g. f 13,50 11ST CARTONS van 1 pond 40 Cents. V. 20

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 2