SANGUINÖSE, zuiver plantaardig, VERSCHURE'S MARGARINE Fabrikanten J. A. van den Bosch Zonen Alkmaar. Verkrijgbaar bij A. DROS Albzn den Burg. Bloedarmoede en Zenuwzwakte. Overal verkrijgbaar: FEUILLETON. ERNESTINE, IK VERKLAAR! 00000000000000000000000|>j| Een wenk van Den Helder. Hier is een wenk, die menige man en vrouw dienstig zal zijn. Hij wordt ons gegeven door iemand uit onze nabijheid, een inwoner van Den Helder. De Heer J. SNIEDER, wonende Gravenstraat 52 te Den Helder, meldt ons Ik heb ongeveer twee jaren geleden aan een nieraandoening welke mij onophoudelijk verschrikkelijke pijnen veroorzaakte in het smalle gedeelte van den rug Slechts met de grootste moeite kon ik mij bukken en wanneer ik mij dan oprichten wilde, had ik hevige steken. De urine was zeer dik wijls bruin en verspreidde een walgelijke lucht ik had veel hinder van duizelingen en deze noodzaakten mij somtijds te gaan zitten, het kwam dan wel voor dat ik gedurende een kwar tier rust moest nemen. Daarna kreeg ik zwee tingen, die plotseling door huiveringen en ril lingen gevolgd werden. Ofschoon ik al het mo gelijke aangewend had, om van deze ziekte te genezen, was mij dit niet mogen gelukken en ik had mijn laatste hoop op Foster's Rugpijn Nieren Pillen gevestigd, welke men algemeen gunstig beoordeelde. Het doet mij genoegen U te kunnen mededeelen dat één doos voldoende was om mijn pijn te verlichten, terwijl mijn geheele gestel hierdoor opgefrischt werd. Ik ga thans nog eenigen tijd door Uw goede Pillen te gebruiken ten einde een algeheele genezing te bewerkstelligen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Het gevaar dat een nierziekte na zich slepen kan. De nierziekte komt zachtjes aan en mén kan haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de ware oorzaak zijner kwaal kent. Misschien heeft hij hoofdpijn, pijn in de leden, zenuwpijn, heuppijn, rheumatiek, een gevoel van overspanning en buitengewone prikkelbaarheid of vermoeidheid en neerslachtigheid, hartzwakte, waterzucht enz. 1 Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer SNIEDER gehad heeft. Zij zijn te Den Burg ver krijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. IN CARTONS 1 pond 40 Cents. van 20 Vrij naar 't Fransch door A. B. 28 Nog werd er eindelijk aan herinnerd, dat ook Henriëtte Horst verdwenen was en men ondanks de ijverigste nasporingen nog niets omtrent haar had vernomen, met bijvoeging dat er geen feit bestond waarin aanleiding kon worden gevonden ook Hans Hartmann van deze verdwijning de schuld te gevendoch vrij duidelijk liet men doorschemeren dat deze ook wel voor geen tweede moord zou terugdeinzen, als hij het noodig had geoordeeld. Deze ver onderstelling was zeker niet in het voordeel yan den beschuldigde, om de jury goed voor zich te stemmen. De lezing van de acte van beschuldiging was onder doodelijke stilte aangehoord, zelfs de be schuldigde had door geen enkel gebaar of veran dering in zijn gelaatstrekken getoond welke indruk het op hem maakte. Na de lezing waren aller blikken volgens gewoonte gericht op den beschuldigde. Zijn houding was dezelfde, zijn kalmte en trots scheen niet in 't minst verminderd te zijn. Opnieuw verhief zich een gemompel van verontwaardiging, want de akte van beschul diging, die zoo duidelijk de meening bevestigde, door de vijanden van den doctor verspreid, had het aantal van hen, die in zijn schuld geloofden, zeer uitgebreid. Zijn advocaat was bleek van ongeduld. Verander toch van houding bid ik u, zei hij opnieuw. Zij ontneemt ons onze laatste kans op succes. WORDT HET MEEST GEVRAAGD. IS BESLIST HET BESTE MIDDEL TEGEN Hebt gij bleeke gelaatskleur, bleeko lippen, bleek tandvleesch Hebt gij dikwijls hoofdpijn vooral bij het opstaan en naar bed gaan Zijt ge gedurig moede, zoodat U alles te veel is Ontbreekt U de eetlust Hebt gij spoedig last van hartkloppingen, beklemde ademhaling zonder dat daar een plaatselijke ademhaling voor aan te geven is? Voelt gij U soms duizelig en misselijksuizen in het hoofd, suizen in de ooron Hebt gij pijn in den rug of lendepijn? V oelt gij U angstig, zonder dat gij weet waarvoor? Hebt gij last, dat gij niet kunt inslapen? Hebt gij dit alles misschien reeds maanden lang Jè? En wilt gij in korten tijd beterschap zien Wilt gij weer vroolijk, opgeruimd en gezond worden (S Neem dan de toevlucht tot de welbeproefde ffö De Sanguinose heeft honderden geholpen, toen niet meer hielp. De zwakste magen In de Rneeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen en kost U de behandeling slechts 125 ot 15 ct. per dag. Dat is goedkooper dan eenig dergelijk middel. Prijs per fl. f 1,50, 6 fl. f8—, 12 fl. f 15, Te OOSTEEEND bij 3?. DROS. VAN DAM Co., den Haog. Hans Hartmann hield echter geen rekening met dit verzoek van zijn verdediger. De president gaf het woord aan den procureur- generaal. Ik heb aan hetgeen zooeven is voorgelezen, niets toe te voegen zei deze opstaande, en zich tot de leden der jury wendende. De beschul diging is zeer duidelijk, de schuld van den beklaagde is onweerlegbaar en daar ik niet wil, dat men later zal kunnen beweren, dat ik eenigzins hoe gering ook, invloed op uw oordeel heb uitgeoefend, laat ik aan de getuigen over u van de schuld to overtuigen. De getuigen werden hierop achtereenvolgens gehoord en hunne verklaringen, bevestigden de feiten in de acte van beschuldiging vermeld. Een enkele slechts wekte bij zijne verschijning eenige meerdere belangstelling, het was de molenaar Horst, hij was zeer treurig en zijn leven scheen door de droefheid geknakt. Toen de getuigen gehoord waren ging de president over tot het ondervragen van den beschuldigde. Bij het afroepen van zijn naam stond Hans Hartmann op. Hij hield voortdurend de ring van Ernestine dit sprekend bewjjs van zijn onschuld in de hand en voortdurend denkende aan de hoop volle woorden, welke Henriëtte hem had laten brengen, wachtte hij op de vragen van den president. IX. Gij heb^de akte van beschuldiging gehoord zei de president, Erkent gij u schuldig te zijn aan den misdaad waarvan men u beticht Neen, mijnheer. Zijt gij verloofd met Ernestino Horst? Sedert een jaar. Had haar vader u eerst zijne toestemming geweigerd. Hij heeft zijne toestemming gegeven of schoon ik hem ronduit mijne positie had verteld en hij vernomen had, dat ik de zoon was van een arme weduwe en ook zelf zonder fortuin was. Hij heeft toegestemd, omdat zijne dochter en ik elkaar oprecht beminden. Het is een leugen te beweren, dat ik door kunstgrepen zijne dochter heb weten te vangen. De liefde van een net meisje verkrijgt men niet op die wijze, dat heelt hij tot zijn e>gen schade zeker ondervonden, die mij vandaag van die laagheid beschuldigde, voegde hij er bij zich tot den procureur des konings van Baumgort wendende, en deze met doorborende blik aanziende. Het was u bekend dat de molenaar Horst een groot fortuin bezit. Ik heb mij daar tot heden nooit druk over gemaakt. Ondanks uw beloften voor te vertrokken, hebt ge plotseling opgehouden met brieven naar uw verloofde of haar familie te schrijven, lleeds gedurende 6 maanden hebt ge haar geen enkele brief gezonden. Is dat waar Tot op het oogenblik waarop ik mij weder heb ingescheept voor mijn terugkeer naar Duitschland, heb ik geregeld naar mijne verloofde geschreven, ofschoon ik gedurende 6 maanden geen enkele brief van haar ontving. Ook zij heeft mij geregeld geschreven al ontving ze ook geen brief van mij. Wat er van onze brisven geworden is Ik kan niet anders als dit toe schrijven aan bijzondere omstandigheden, die nog te meer vreemd zijn, omdat mijne overige brieven steeds zonder eenig oponthoud aan hun adres kwamen, of' voegde hij er bij, zich tot baron van Baumgort wendende die de oogen neersloeg en zenuwachtig op zijn stool zat to draaien, het moet worden toegeschreven aan een lago schurkenstreek of buitengewoon groot misbruik van vertrouwen, dat ongotwijfefd te zijner tijd wol aan hot licht zal komen tot grooto schande van de bewerkers. (Wordt vervolgd.) jRÏS] 7» 4O cent s LBADA (TER VERVANGING VAN NATUURBOTER) SANGUINÖSE de teerste gestellen verdragen haar. jé Maagpijn, gebrek aan eetlust, gebrekkige spijsuerteering, hoofdpijn met brakingen, benauwdheid, moedeloosheid, slapeloosheid, gebrek aan kracht en aan energie, worden *33 Cg) snel en afdoend ouerwonnen door de SANGUINÖSE. (iedrukt by LANUEVELD ÜL ItoOlJ, ïoxel.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4