SANGUINOSE, zuiver plantaardig, Geen tegenspraak.! Fabrikanten J. A. van den Bosclï Alkmaar. Verkrijgbaar bij A. DROS Albzn den Burg, Bloedarmoede en Zenuwzwakte. IS DE FIJNSTE MARGARINE |00000000000000000000000000000000f>j| FEUILLETON. ERNESTINE, IS BESLIST HET BESTE MIDDEL TEGEN Hebt gij bleeke gelaatskleur, bleeke lippen, bleek tandvleesch Hebt gij dikwijls hoofdpijnvooral bij het opstaan en naar bed gaan Zijt ge gedurig moede, zoodat U alles te veel is Ontbreekt U de eetlust Hebt gij spoedig last van hartkloppingen, beklemde ademhaling zonder dat daar een plaatselijke ademhaling voor aan te geven is Voelt gij U soms duizelig en misselijksuizen in het hoofd, suizen in de ooren Hebt gij pijn in den rug oflendepijn? V oelt gij U angstig, zonder dat gij weet waarvoor? Hebt gij last, dat gij niet kunt inslapen Hebt gij dit alles misschien reeds maanden lang En wilt gij in korten tijd beterschap zien Wilt gij weer vroolijk, opgeruimd en gezond worden Neem dan de toevlucht tot de welbeproefde De Sanguinose heeft honderden geholpen, toen niet meer hielp. De zwakste magen de teerste gestellen verdragen haar. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen en bost U de behandeling slechts 12s ol 15 et. per dag. Dat is goedkooper dan eenig dergelijk middel. Prijs per fl. f 1,50, 6 fl. f8,12 fl. f 15, Te OOSTEREND bij 3?. DROS. VAN DAM Co., den Haag. Vrij naar 't Fransch door A. B. 30 Na ongeveer een uur, kwam mijnheer Horst met zijn lieden weder uit het bosch terug, Ernestine hadden zij niet gevonden. Altijd nog in 't onzekere over de beweeg redenen van de vlucht en de richting, welke zij had genomen en overtuigd, dat, als ik haar nu zocht mijn zoeken toch te vergeefs zou zijn, verliet ik mjjn schuilplaats en begaf mij naar mjjn vriend Holl, waar ik plan had den nacht door te brengen Een uur na mijn aankomst aldaar kwam men mij arresteeren en wat er verder voorviel is u evengoed bekend als mij. De president had den beschuldigde laten spreken zonder hem ook maar een enkele maal in de reden te vallen. Zoodra deze echter had opgehouden, begon hij weder met zijn onder- yraging. Uw manier van de zaak voor te stellen, zei hij, laat verschillende bijzonderheden van groot belang in 't duistjr. Toen ge langs den vijver gingt om naar het bosch te gaan bobt ge nood wendig de boutstapels moeten passeeren. Daar maakt ge in 't geheel geene melding van. Ik heb die niet opgemerkt of, als ik zo heb gezien, heb ik er in geen geval acht op geslagen. Zij waren toch zichtbaar genoeg. Gij be weert verder, dat ge naar don molen zijt terug gekeerd terwijl men naar de vluchtelinge zocht, en dat ge daar kalm het resultaat van dat onderzoek hebt afgewacht. Dat klinkt wel een weinig onwaarschijnlijk. Te meer daar ge niet wist, zegt ge, of de dochter van Horst u zocht of integendeel van plan was u te mijden. Maar zelfs dan, wanneer go zeker waart, dat zij U ontvluchtte, hoe hebt ge ook dan nog haar kunnen laten begaan om den nacht in het bosch door te brengen waar ze aan zooveel gevaren zou zijn blootgesteld Ge hebt een wijze van verdediging aangenomen, die in ieder geval een verre van gunstig licht op uw karakter werpt. Ik heb u zonder omwegen de beweeg redenen van mijn handelingen opgegeven ant woordde do beschuldigde fier. Als het u behaagt van in plaats van ze te betwisten, ze op een wijze verdacht te maken, die ik niet genoeg kan laken, dan zal ik er tegen protesteeren door het eenige middel dat daarvoor in mijn macht is, namelijk door te zwijgen. Een dof gemompel van ontevredenheid werd opnieuw op de publieke tribuno gehoord en do verdediger keek do beschuldigde met onrustige blik aan. Ik steun op uw eigen bekentenis om er de waarde van uw verklaringen uit te bepalen, antwoordde de president kalm, en dit roken ik mij als een plicht toe. Gij hebt u verborgen, zegt ge, terwijl men naar de vluchtolingo zocht, maar nergens waart go meor aan het gevaar blootgesteld te worden ontdekt, dan bij don molen, op eenige passen van hot huis. Ge hebt al eon zeer vreemde schuilplaats gezocht. Minder vreemd dan U schijnt to gelooven, mijnheer. Men had eerst nauwkeurig gezocht bij en in den molen, en daar men daar niets verdachts had ontdekt, was ik zeker, dat men er niet opnieuw zou gaan zoeken. De feiten hebben bewezen, dat ik gelijk had. Gij beweert, dat ge dadelijk na do terug komst van mijnheer Horst en zijn lieden terug gekeerd zijt naar uw vriend Holl. Als go ook DEN BURG SS DANKBAAR. Hoe kunnen wij anders dan dankbaar zijn voor openhartige verklaringen, gelijk de onderstaande, door personen uit onze omgeving gegeven, voor ons welzijn. Want dit woord van Urk zal een hulp zijn voor velen onzer te Den Burg. De Heer R. OOST, scheepstimmerman te Urk meldt ons Sedert geruimen tijd heb ik geleden aan een vlijmende pijn in de lendenen, gepaard met een vermoeid gevoel, dat zich vooral 's mor gens bij het opstaan in hevige mate openbaarde. Het scheen mij toe, dat mijn beenen hun dienst zouden weigeren. Ik had veel last "van be nauwdheden en zweetingen, die zonder aanlei ding plotseling opkwamen, en daar ik veel hinder had van het zuur, had ik sedert lang mijn eetlust verloren. Wegens zwakte had ik mijn werk geheel moeten neerleggen en ik begon me ernstig ongerust te "maken over mijn ziekte, toen men mij aanraadde Foster's Rugpijn Nieren Pillen eens te probeeren. Hoe groot was mijn vreugde en verwondering toen ik reeds na vier dagen een groote ver lichting waar kon nemen. Met den dag nam mijn beterschap toe, en thans weet ik niet hoe ik het heb, want ik kan niets meer van de vroegere pijn bemerken. Ik gevoel me veel sterker en opgeruimder en zou wel ieder nier lijder dit heilzame geneesmiddel willen aan bevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Hebt gij ooit getwijfeld dat Uw nieren de oorzaak Uwer ziekte waren Hebt gij pijn in den rug, in het hoofd of in de leden Lijdt gij aan rheumatiek, zwakte van het hart of water zucht Is Uw urineloozing te weinig of te veelvuldig en is Uw water vermengd met steen of bezinksel Gevoelt gij U immer vermoeid terneergeslagen en prikkelbaar? Denk er eens over na. 3 Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer OOST gehad heeft. Zij zijn te Den Burg ver krijgbaar bij de firma Wed. 1». Kuiper, drogist Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes doozen. maar eenigzins ongerust waart geweest over het lot van uwe verloofde, had ge nog gewacht totdat ge wist wat men nu verder ging doen. Als er dan geene andere beweegredenen waren, zoudt ge het reeds gedaan hebben, louter uit nieuwsgierigheid. Ik was niet het minst ongerust over Ernestine en van nature ben ik nu eenmaal niet nieuwsgierig. De heeren rechters zullen, naar ik hoop, uwe woorden naar waarde weten te schatten. Een uur later heeft men u gearresteerd en gebracht in tegenwoordigheid van het lijk van de dochter van mijnheer Horst. In tegenwoordigheid van een vermoorde vrouw maar niet van Ernestine. Gij houdt u met hand en (and vast aan deze wijze van verdediging, en toch is het ge heel in strijd met de getuigenissen van alle anderen en zelfs met uw eerste indruk. Ik ontken niet, dat het lijk eene groote overeenkomst aanbood met Ernestine, noch minder ontken ik, dat ik het eerst ook meende. Maar die dwaling kon maar een oogenbiik duren. Hoe verklaart ge dan, dat personen, die het slachtoffer sedert haar jeugd gekend hebben, dat haar vader zelfs, in die dwaling kunnen volhouden Ik kan dit niet begrijpen en het spijt mij oprecht voor mijnheer Horst, wiens smart ik zie en volkomen begrijp. Ik begrijp ook niet wat er van do bjido zusters is geworden, maar erkennende, dat er in hunne lange afwezigheid wel iets verontrustends is en dozo moeielijk verklaarbaar is, geloof ik toch stellig, dat er wel op eon of andere dag bericht van hen zal komen, mogelijk wel zeer spoedig, kon hij niet naluten er aan toe te voegen, terwijl hij de ring van Ernestine in de hand drukte. En daarom, heeren, vervolgde hij zich tot de jury wondende, waoht ik ondanks het minder gunstige licht dat op mijn zaak door de omstandig heden wordt geworpen en ondanks de ongerecht vaardigde verdachtmakingen van mijn geheime vijanden, uw uitspraak kalm en vol vertrouwen af, overtuigd als ik ben van mijn volkomen onschuld. Gij bobt reeds meermalen boproefd, de algemeene verontwaardiging, die uwo misdaad hooft opgewekt, toe te schrijven aan de niet genteg te laken handelingen van een geheimen vijand, hernam do president streng. Ik eisch, ook in uw eigen belaug, dat go uwo beschul digingen wat minder vaag zult doen en dat ge bewijzen zult leveren. Wordt vervolgd.) (ter vervanging van natuurboter) 40 cent per Kilo SANGUINOSE Maagpijn, gebrek aan eetlust, gebrekkige spijsuerteering, hoofdpijn met brakingen, benauwdheid, moedeloosheid, slapeloosheid, gebrek aan kracht en aan energie, worden snel en afdoend ooerwonnen door de SANGUINOSE. Gedrukt b« LANUKVELD Jl DE RODiJ,Texol.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4