SANGUINOSE, zuiver plantaardig, Bloedarmoede en Zenuwzwakte. HAAR SCHAT Fabrikanten J. A. van den Bosch Zonen Alkmaar. Verkrijgbaar bij A. DROS Albzn., den Burg, Streng verboden (?|00000000000000000000000000000000i5 ^0000000000^000000000000000000000^1 VOLDOET IEDEREN FIJNPROEVER. FEUILLETON. ERNESTINE, IS BESLIST HET BESTE MIDDEL TEGEN Hebt gij bleeke gelaatskleur, bleeke lippen, bleek tandvleesch Hebt gij dikwijls hoofdpijn vooral bij het opstaan en naar bed gaan Zijt ge gedurig moede, zoodat U alles te veel is Ontbreekt U de eetlust Hebt gij spoedig last van hartkloppingen, beklemde ademhaling zonder dat daar een plaatselijke ademhaling voor aan te geven is? Voelt gij U soms duizelig en misselijk; suizen in het hoofd, suizen in de ooren Hebt gij pijn in den rug of lendepijn? Voelt gij U angstig, zonder dat gij weet waarvoor? Hebt gij last, dat gij niet kunt inslapen Hebt gij dit alles misschien reeds maanden lang En wilt gij in korten tijd beterschap zien Wilt gij weer vroolijk, opgeruimd en gezond worden Neem dan de toevlucht tot de welbeproelde De Sanguinose heeft honderden geholpen, toen niet meer hielp. De zwakste magen de teerste gestellen verdragen haar. In de meeste gevallen is tweemaal per dog een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen en kost U de behandeling slechts 12s ol 15 ct. per dag. Dat is goedkooper dan eenig dergelijk middel. s' Prijs per fl. f 1,50, 6 fl. f8,12 fl. f 15, Te OOSTEREND bij R. DROS. K VAN DAM Co., den Haag. De dankbaarheid van een bewoner van Schiermonnikoog. Uit dankbaarheid voor de verkregen weldaden en met den wensch dat velen nut mogen trek ken van zijne ondervinding, machtigt ons een inwoner van Schiermonnikoog zijne volgende verklaring te publiceeren. De Heer T. G. MELLEMA, schipper te Schier monnikoog, deelt ons medeSedert verschillende jaren heb ik geleden aan een nierziekte, waar door ik veel te lijden had aan een hevige rug pijn. Steeds ging ik gebukt onder een afgemat gevoel, dat mij zeer t'erneerdruktevooral 's mor gens bij het opstaan deed zich deze vermoeid heid sterk gevoelen. Ik werd erg geplaagd door dhizelingen en benauwdheden, waarbij plotselinge' zweetingen door koude rillingen gevolgd werden. Mijn maag was veelal van streek en mijn eetlust had ik gaandeweg verloren. Dik wijls was mij wegens mijn ziekte, het werken totaal onmogelijk geworden en daar ik reeds meermalen tevergeefs behandeld was, vreesde ik dat mijn kwaal ongeneeselijk was. Op aan dringen van een mijner kennissen maakte ik gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen en dit was mijn redding, want deze voortreffelijke pillen hebben mij mijn gezondheid teruggegeven. In de hoop dat velen hierdoor geholpen mogen worden, geef ik het bovenstaande bericht en ik acht mij verplicht U mijn dankbaarheid voor dit merkwaardig geneesmiddel kenbaar te maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. "Verwaarloos nooit een pijn in den rug. Het is het spit zegt gij, en gaat van zelf weg, zoo als het gekomen is, maar dat is niet zoo, want al schijnt het weg te gaan, het komt veel ern stiger terug. Deze pijn in den rug is gewoon nierziekte en de natuur waarschuwt U op deze wijze dat Uw nieren hun plicht niet doen en niet op de gewone wijze de onzuiverheden af voeren van het bloed, dat ze filtreeren moeten. Het bovenstaande is een overtuigend bewys daarvan. 5 Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer Mellema gehad heeft. Zij zijn te Den Burg ver krijgbaar bij de firma Wed. P. Kniper, drogist Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 voor één, of f10,voor zes doozen. eieren te zoeken of overpaden te maken in den polder „het Noorden" op de landerijen, toebe- hoorende aan de Heeren S. Dijksen, K. Eelman, D. Lap, P. S. Koning en S. "VVuis. De pachter JAN J. BRANS. Rookspek Gesmolten Reuzel Bloedworst Boterkarn worst Beverworst Rookworst Verkrijgbaar bij A- RAN. Vrij naar 't Fransch door A. B. SI Hij had zijne verloofde, zooals hij tegen hem zeide, aangetroffen, terwijl zij op het punt stond een nieuw verlovingscontract te teekenen, maar dat zij, die daartoe slechts door dwang toege stemd had, voor het aan de onderteekening toe was, gevlucht was, en dat hij haar te vergeefs had gezocht evenals de bewoners van den molen. Joseph Holl vertelde verder niets te weten. Het weinige dat hij verder nog zei, werd hem als 't ware ontrukt door de vragen van den president. Toen de beschuldigde bij u kwam, vroeg deze hem, was hij toen opgewonden of toornig Hij was eerder droevig en een weinig on gerust over de uitslag van de pogingen, die hij bij den vader yan zijn verloofde aanwenden zou. Hebt ge dan niets bijzonders opgemerkt bij hem Neen, mijnheer. Niets verdachts Had hij geen bloedspo ren aan zijn kleeren of handen Heeft hij u geen water gevraagd om ze te wasschen Neen, mijnheer. Heeft de beschuldigde u verteld wat hij van de verdwijning van mejuffrouw Ernestine dacht Hij geloofde, dat zij gevlucht was, om niet gedwongen te worden tot die verloving, welke in haar oog allerverschrikkelijkst was. "Wist hij of gaf hij zijn vermoeden te ken nen, waarheen zij gevlucht was? Hij kon het zich niet verklaren, maar daar hij juffrouw Henriette niet gezien had, noch over haar had hooren spreken, dacht hij, dat zij afwezig was, en dat haar zuster naar haar toe was gegaan. Die gedachte scheen hem wel eenigsziDS gerust te stellen. Heeft hij u ook gezegd wat hij van plan was, den volgenden dag te doen Neen mijnheer. Ik zou het hem juist vragen, toen men ons kwam arresteereD. Het gelaat van Joseph Holl, dat wel eenige vrees uitdrukte van zijn vriend te verradeD, maakte een aangenamen indruk op de leden der jury en het, den beklaagde vijandig gezinde publiek in 't algemeen, maar niet op den jongen man, die den doctor de ring van Ernestine had gebracht en die, weer op zijn verheven staan plaats staande, den beschuldigd? glimlachend aankeek en, op het publiek wijzend, medelijdend de schouders ophaalde. Zijn vertrouwen scheen te stijgen, naarmate die bij de andere vrienden van dr. Hartmann daalde. Hoe het ook zij, uit de verklaringen van de getuigen bleek duidelijk, dat niemand den be schuldigde had gezien op den dag van den moord, 's avonds tusschen acht en elf uur en ook niet wist waar hij toen was en dat de ver klaring van zijn handelingen gedurende dat tijds verloop minstens eenigszins verdacht waren en vrij onwaarschijnlijk klonk. Verder was nog uitgemaakt dat Ernestine Horst, toen zij het huis haars vaders verliet, geen geld of kleinoodiën had medegenomen. Na de leden der jury hierop attent te hebben gemaakt liet de procureur-generaal om de waarde er van nog te verhoogen de inlichtingen voor lezen welke omtrent het karakter van den beschuldigde waren ingewonnen bij zijn makkers van de Universiteit, inlichtingen, waarvan ons de bron en bijgevolg ook de partijdigheid bekend is, doch, die niettemin de door zijn vijand ver langde indruk op de toehoorders maakte. Ten slotte volgde er nog de laatste doch verre van de minst gevoelige slageensklaps had iets plaats, dat allen trof te meer nog omdat het voor allen, uitgezonderd voor don president en de procureur-generaal geheel onver wacht kwam. X. Toen de beschuldigde had gesproken van het bezoek aan zijne moeder zoodra hij in Duitsch- land was teruggekeerd, had do procureur- generaal dadelijk een briefje gezonden aan den president. Deze had na het briefje te hebben gelezen bevestigend met het hoofd geschud en fluisterend aan een deurwaarder iets bevoleD. Deze was daarop dadelijk vertrokken. Toen de voorlezing van de inlichtingen om trent het karakter van den beschuldigde was algeloopen, nam de president het woord. Do beschuldigde, zei hij tot de jury, heelt zeil bekend, dat zijn moeder de eerste was, dio hom verteld heeft, dat juffrouw Ernestine had opgehouden zijn verlooide to zijn om nu die van baron van Baumgort to wordon. Boven dien heelt hij ons gezegd, dat hij nadat hij dit had vernomen onmiddelijk op wog is gegaan naar den molen van Elten. Wfj weten nog niet, ol we kunnen ten minste nog maar vermoeden in welke geestestoestand, vooral wat zijn ge dachten omtrent het slachtoffer waren, terwijl hij naar den molen ging. Het is bijgevolg van groot belang te weten wolke indruk die tijding op hem heeft gemaakt. Eenige oogenblikken geleden vernam ik, dat zijn moeder hem van morgen is komen bezoeken, en gebruik makende van mijne macht, heb ik bevel gegovon haar hierheen to halen, opdat go hare verklaring zoudt kunnen hooron. Dadelijk zal zij hier zijn. (Wordt vervolgd.) SANGUINOSE Maagpijn, gebrek aan eetlust, gebrekkige spijsuerteering, hoofdpijn met brakingen, benauwdheid, moedeloosheid, slapeloosheid, gebrek aan kracht en aan energie, worden snel en afdoend ouerwonnen door de SftNGUIHOSE. ALBADA (TER VÊRVANG1N0 VAM NATUJRBOTtRj 10 cent p<gr J Kilo Undrukt by LAEÜEVELD A DE K.U. IJ, Texel.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4