Schietvereeniging Verschillende soorten HEI NINC HO UT ü8!£ P r e d k b e u r t-e ADVERTENTIËN. Marktberichten. Leden en Begunstigers Naai-Machines Goedkoope Practische Atlas - In de „Winseh Ct." schrijft de land weerman Jaap over den laatsten dag van zijn kamptijd in Donderen o.a. het volgende Gistermorgen, de laatste die lichtte over ons landweorkamp, hebben we 't nog druk gehad, zooals ieder die zich voor de afreis gereed maakt. Maar wat maalden we over 'n paar uren drukte nu een zoo schoon ver schiet voor ons lag, Na 't invetten onzer geweren, die voortaan de woning van eiken landweerman zullen sieren, het inleveren van veldflesch, het ontvangen van trakte ment en instructies, was de met vreugd verbeide ure der afpresenteering aangebroken. Dat gaf nog een aangrijpende plechtigheid. De majoor-commandant sprak tot afscheid ons toe, stak ons een veer op den hoed over ons solied gedrag, bond ons onze verplich tingen ijzervast op het hart, gaf een vader lijke vermaning inzake een ordentelijke terug keer, maakte ons deelgenoot van zijn geheim dat we nog eens weer zouden mogen opkomen om het lieve vaderland de blijken van onze trouw te geven en stelde tot slot drie hoeratjes in op onze Koningin. Toen was 't gebeurd. Toch wil ik niet besluiten zonder een plechtig slot, waarin ik de innigste gevoelens van mijn hart uit kan storten. Ware ik een dichter, ik zou dit in een heldendicht doen, nu kan ik niets geven dan een stukje armelijk proza, maar: die geeft wat hij heeft enz. Ik besluit dan met dezen hartgrondigen wensch Moge spoedig de wereldvrede neder dalen op deze onze goede aarde, opdat eene vertooning als nu gegeven is ten koste van onze beurs, en die van allen die hun pen ningen offeren op het altaar van den belas tingsmoloch in de naderende dagen onzes levens tot de sprookjeswereld zal behooren. Moge in het belang van onze dierbare gades en kroost, onzen in den regel niet te vollen geldbuidel, de rust van onze rustelooze legerautoriteiten en de tevredenheid in ons vaderland, die dag des vredes spoedig komen. Amen. Het voortdurend deserteeren van huzaren uit hun garnizoen te Yenlo naar Duitschiand, heeft voor eenige oogenblikken de aandacht van de Ie Kamer in beslag genomen. De „Tel." vertelt in zijn Kameroverzicht de zaak als volgt „In de laatste weken zitten de Yenlosche dienstboden met de handen in 't baar. De huzaren loopen weg. Eén voor één piepen ze'm over de Duitsche grens. Geen avond gaat er voorbij of de nieuwsbladen van Venlo, moeten alweer komen vertellen, dat er zóóveel Jantjes zijn gevlucht, 't Wordt daar een tweede Kruisberg, alleen met dit verschil dat ze de jongens daarvan weer te pakken krijgen, terwijl de huzaartjes gewiekster zijn en zich niet laten inpalmen. Misschien, terwijl we dit schrijven gaat er alweer „één huzaar met één goed hart" van door. Waar het aan ligt Zouden de Duitsche dienstboden smakelijker worst en zwaarder bier hebben? Hoe het zij, feit is, dat de Yenlosche soldatenkamers, en in gelijken tred daarmee de Venlosche keukens, met den dag leeger worden. Als 't zoo doorgaat, staat straks de kolonel 'n escadron paarden te commandeeren, anders niets De heer Rengers vroeg in de Eerste Kamer aan Minister Staal af al die onrust barende berichten juist waren en of de Minister wist waarom al die huzaren wegloopen. De Minister zeide dat die berichten sterk overdreven waren doch dat er nog verscheidene op den loop zijn. De Minister zal alles doen om z'n huzaren meer in toom te houden. Daar zullen de Venlosche dienstmeisjes Z.Ex. zeker dankbaar voor zijn. De bazen aan het werk. Het Hbld. meldt Verschillende timmerliedenpatroons te Leiden hebben, nu de tijd begint te dringen, het bouwen der tribunes, de muziektent en verdere getimmerten voor de Rembrandtfeesten op zich genomen. Men ziet de timmerbazen vlijtig aan den arbeid en de stakende gezellen er naar staan kijken, waaruit zich soms ge sprekken ontwikkelen die van een niet al te beste verstandhouding getuigen. Landontginning. Men schrijft aan de „Ass. Cour." Het gaat met de landerijen te Ide (Vries.) welke door den „Bond van Orde door Her vorming" te Groningen zijn ontgonnen en die de Bond nog in cultuur heeft, maar eens uitnemend. In het voorjaar van 1906 werd 4 II. A. bebouwd met rogge, 3 H. A. bepoot met aardappelen, 3 H. A. bezaaid met haver, terwijl er nog 4 H. A. weiland overbleef. De rogge staat uitnemend, de aardappel-gewassen zijn iets achterlijker, maar staan toch goed, de havergewassen staan zeer bevredigend de weilanden zijn geoogst. Er is veel hooi gewonnen, van uitnemende kwaliteit. Gevaarlijke soep Gevaarlijke pot Te Tilburg is het gezin van den fabrieks arbeider M. na het gebruik van soep zoodanig ongesteld geworden, dat men het ergste vreesde. De in allerijl ontboden geneesheer constateerde vergiftiging, ontstaan door het loslaten van het email van den pot, waarin de soep gekookt was. De toestand der lijders is beterende. Bruiloftspret. Een tragi-comisch tooneeltje Woensdagnacht op het Oude Delft te Delft. 't Was halfdiie, toen er een tentwagen reed met vrij beneveld bruiloftsgezelschap. Eén, uitgestapt, waggelde over de kleine steentjes, niet te bewegen er W9er in te komen. Overreding baat niet. Eindelijk wordt de dronken „blijf-met-je-handen-van-mijn-lijf-man, met behulp van toegesneldeu agent in den tentwagen geprakkizeerd. Binnen heftig ru moer, schoppen, bijten slaan lamenteerende vrouwen ,,'k Mot er uit." Kwam er uit. Mee naar bureau. Tent wagen volgt. Kalmte na den storm. Weer spannige bedaart. Gezelschap naar huis. Toch maar betalen. Toen Woensdagmorgen een deurwaarder te Rotterdam aan den Coolsingel 50 bij den bewoner kwam om beslag te leggen op zijn inboedel tot delging van een schuld van f 130, werd hij door den bewoner beleefd gewaar schuwd, dat hij juist van plan was in zijn huis schietoefeningen te gaan houden, dus dat hij het aan zich zelf te wijten zou hebben, wanneer hij binnenkwam en bij ongeluk ge raakt werd 1 De deurwaarder riep de hulp der politie in en toen deze met de noodige sterkte was komen opdagen, koos de bewoner eieren voor zijn geld en betaalde op de stoep de f 130 uit, zoodat het beslag kon worden opgeheven. Nieuw wapen voor Noord-Holland. Voorgesteld wordt voor de provincie Noord Holland het wapen te bepalen als volgt Op een gedeelte schild, gedekt door een kroon van goud, gelijk aan die boven het bestaande wapenrechts het wapen der vaoegere provincie Holland, links het wapen tot 1795 gevoerd door gecommiteerde raden der Staten van Holland en West-Friesland en het Noorderkwartier. De aanleiding tot de wijziging is, dat Noord en Zuid-Holland ook na 1840 hetzelfde wapen voeren, wat bij gebruikmaking van het provin ciaal zegel of bij andere aanduiding der pro vincie door haar wapen geen onderscheid doet zien. Het nieuwe wapen zal zijn een samenvoeging van het wapen der vroegere provincie Holland en dat wat eeuwenlang werd gevoerd door comitteerden voor West- Frieland en het Noorderkwartier. De ver- eeniging zal plaats hebben door, in heraldischen zin, rechts te plaatsen het wapen voor Holland en links het West-Friesche wapen. („N. R. Ct.") - Wat moet daar iets verorberd zijn. Een idee van hetgeen er in de week der Utrechtsche Lustrumfeesten moet omgegaan zijn, krijgt men wel wanneer men leest dat één enkele inrichting, Tivoli, thans het over tollige materiaal gaat verkoopen, bestaande in 2000 tafelmessen, 2000 granieten borden, 1000 Rijnwijnglazen, 1000 wijnglazen, 5000 groctumblers, 2500 vorken, 2000 lepels en 2000 biertumblers. - Kalk in de oogen 1 Kwaad kinderspel. Te IJmuiden wierp een meisje het zoontje van K. met ongebluschte kalk in de oogen. 't Knaapje leed veel pijn en 't oog is zoo danig aangedaan, dat het waarschijnlijk door een kunstoog zal moeten worden vervangen. - Ter waarschuwing. Twee kindertjes van 3 en 4 jaar van den heer B. te Hilversum zijn door het eten van boomblaadjes vergiftigd. Hoewel alle hoop op herstel niet is uitgesloten, zijn de kinderen zwaar ziek, en eischen een zorgvuldige vor- pleging. kalveren f 6,- a 112; - Graskalveren 1 i 1 295 Vette schapen 1 28,00 a 1 33,00. at—; 228 Magere Varkens f 1'8 ft f 37 Vette Varkens a ct. 241 Biggen 1 8 k 14,00 344 Lammeren f lOaflS Zondag 8 Juli 1906 HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Schroder. Waal, Voorin. 10 uur Ds. Smits. Uudeschild. Voorm. 10 uur Ds. Met. Dm Hoorn. Voorm. 10 uur Ds. Visser. Oosterend. Voorm. half 10 Ds. Kramer. Cocksdorp. Voorm. hall 10 de Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien Ds. Rooseboom. Nam. 3 uur Ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Dm Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Scherpenhuyseu. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Aangiften van 30 JuDi tot en met 6 Juli 1906. ONDERTROUWD: )Q GETROUWD)«eene. GEBOREN: Jacob Jan, z.v. Jan Simon Geus en Marie Bakker (den Burg) Jacob, z.v. Lambertus Halsema en Pietertje Brouwer (Koogerveld.) Jacob, z.v. Cornelia Visman Marretje Bakker (Oost) Cornelis, z.v. Cor nelia de Wijn en Beertje Backer (Öudeschild) Hendrika, d. v. Christina de Ridder (Dijk manshuizen.) OVERLEDEN: Arie de Waard, oud 70 jaren geh. met Amplona Haamstee (de Waal.) Klasina Slik, oud 21 jaren (Oosterend.) LEVENLOOS AANGEGEVEN 1 kind van Klaas Eelman an Stijntje Slik (Harkebuurt.) Schagen, 5 Juli. Aangevoerd: 11 paarden f 80 af 300 6 Stieren f 100 a f 200 9 Gelde- koeien f 140 a 1212; 15 Kaltkoeien f 160, f 250 38 Nuchtere Kalveren f 10 a 22, 100 lammeren f 10 a f 17, 400 schapen f' 25 a 132; 10 Varkens f 13,— af 15; 44 Vette Varkens 44 a 48 cent per kg.43 Vette Koeien f 180 a f 280; 0 Graskalveren f af 32 Biggen 17 a f 12.Boter 1 1,00 a f 1,10 per K.G.Kipeieren 1 3,a f 3.60. Leiden, 6 Juli. Ter markt werden heden aangevoerd: Ossen 215 stuks 1 178 a f 324 37 Stieren f106 a 1 317 Veulens 0 stuks af 106 kalfkoeien 1119 a f 256 Melkkoeien f 119 a 1256; 157 Varekoeien f 94 a 1103, 215 Vette koeien f 178 a 1324 68 Vette kalveren 137 a f 93; 83 Magere D ANKBETTJIQIN Gk Bij deze betuigen wij onzen innigen dank voor de belangstelling betoond bij de ziekte en de teraardebestelling van onzen geljelden Echt genoot en Vader, A. de Waard. In de eerste plaats aan den WelEd. Gel. Hr. Pr. van der Vegt voor de door hem verleende hulp, aan den WelEerw. ZeerGel. Heer Ds. Smits voor de troostvolle woorden tot ons gesproken en aan buren, dragers en kleedoplegsters voor de bc- langlooze hulp ons betoond, en voor de laatste eer aan den overledene bewezen. Wed. A. DE WAARD en kinderen. Waal, 6 Juli 1906. van de afdeeling Texel van Hot Bestuur der Afdeeling bericht, dat ver- plegings-artikelen op geneeskundig advies bij den Magazijnmeester, den Heer D. MENTZ, te bevragen zijn. A. WAGEMAKER, Voorz. L. J. KIKKERT, secrts. Medegedeeld wordt, dat de tentoonstelling geopend zal blijven tot WOENSDAG, 25 JULI 1906, en dat de entrée vanaf ZONDAG 8 JULI is bepaald op 10 cents per persoon en voor kinderen, onder geleide, op 5 cents. HET BESTUOR. „TEXEL" ZONDAG 8 JULI, schietoefening op de Schietbaan, 's namiddags van 3 tot 5 uur. HET BESTUUR. worden gerepareerd bij ondergeteekendo. Beleefd aanbevelend, J. G. M 00 JEN Wz. Werkplaats Warmoesstraat in de ververs winkel, voorheen Jn. REIJ. Toegang tot de werkplaats naast hot Rijks- Kantoor. Dagelijks verkrijgbaar tegen concurreerende prijzen. J. P. DROS Pz., de Cocksdorp. oan Nederland, met aanwijzing uan alle Spoor-, Tram-, Straat- en Grintwegen in de oerschillende prouinciën. :-: :-: Dit handige hoekje kost slechts 40 Cents. BOEKH. PARKSTRAAT.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 2