Cen èiMe arm c7'Coeóen. JOSETTE. W. VERMEULEN aJL' per Stoomschip Texelstroom. Nog eenige honderden HOEDEN voorradig. een flinke dienstbode. 1 EXTRACT uit het KOHIER van den HOOFDELIJKE!) OMSLAG der Gemeente Texel, over 1906, zooals liet door den Gemeenteraad is NaaiMachines FEUILLETON. Wekelsjksche dienst TEXEL-ALSMAAR-ZAANDAM. Goedkoope Practische Atlas Arbeids contract Het arbeids contract In den Boekhandel Parkstraat is verkrijgbaar Prijs 25 Cents. Nieuws van belang voor Den Burg. O. METS. DUINKER, Marktplein. Direct gevraagd: De wet tot regeling van liet Boekh. Parkstraat. Wanneer het schip gezonken is, weet iedereen U te vertellen, hoe het gered had kunnen wor den. Hoeveel waarheid is er niet in dit oude gezegde. De eenige raad, die waarde voor ons heeft, is diegene, welke ons bijtijds gegeven wordt. Dit is juist waarom een Urksche raad geving zoo goed en waardevol is, want zij geeft hoop en moed aan ieder nierlijder. Zij zegt U hoe ge weder gezond kunt worden, doch gij moet dezen raad tijdig opvolgen. Mejuffrouw C. DE VRIES, wonende Zeezicht 39a te Urk, deelt ons mede Dertien jaren lang heb ik onophoudelijk veel pijn moeten doorstaan in den rug en in de zijden. Vanwege de pijn kon ik mij haast niet meer bukken en ik had geen kracht in mijn rug, om mij na het bukken weer op te heffen. Ik ging steeds gebogen onder een zwaar, vermoeid gevoel en had veel zweetingen, die door plotselinge huiveringen gevolgd werden. Daar mijn maag meestal van streek was, was mijn eetlust veel minder ge worden dadelijk bij het gebruik van Uw Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen kon ik bemerken, dat deze een gunstigen invloed op mij uitoefen den en hoe groot was mijn blijdschap, toen ik veertien dagen later geheel en al van mijn pijn bevrijd was. Ik gevoel mij veel sterker, slaap weer rustig en ik reken het mij een plicht, deze pillen allen nierlijders ten sterkste aan te bevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte der nieren de ergste is aller ziekten, met uitzondering van tuberculose. De reden hier van is dat men meestal geen notitie neemt van verschijnselen der nierziekte of dat deze ver schijnselen verward worden met andere ziekten, terwijl de nierziekte zich meer en meer uitbreidt, en zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zich diep in het gestel geworteld heeft. Let dus op de eerste verschijnselen van pijn in de zij, neem Uw maatregelen nog heden, want morgen is het misschien te laat. 8 Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. de Vries gehad heeft. Zij zijn te Den Burg ver krijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één, of f10,voor zes doozen. worden gerepareerd bij ondergeteekende. Beleefd aanbevelend, J. G. M00JEN Wz. "Werkplaats "Warmoesstraat in de ververs winkel, voorheen Jn. REIJ. Toegang tot de werkplaats naast het Rijks- Kantoor. 16 Vrij naar Fransch door A. B. Mauvenu maakte zich gereed hem met een uittarting te antwoorden. Doch hij bedacht nog bijtijds, dat hij hier in dit huis en zonder ge tuigen, wanneer het tot daden van geweld mocht komen, waarschijnlijk aan het kortste eindje zou trekken. En toch wenschte hij niets liever dan dat de soldaat tegenover hem, zijn meerdere, tot ernstige feiten zou overgaan verschijning voor den krijgsraad en terdood- yeroordeeling zouden er de gevolgen van zijn. Maar het behoorde niet tot zijn wenschen om als een hond met een messteek te worden afge maakt. Bovendien was zijn verstand, ten minste in sommige opzichten, scherp genoeg om hem in staat te stellen onderscheid te maken tusschen verschillende omstandigheden. Een geweld pleging met gesloten deuren, de aanwezigheid eener vrouw, de oude feiten, die zijn verleden aankleefden,dat alles vormde een vulgair drama, waarbij hem geenszins de mooiste rol verzekerd was en waarbij het verschil in rang tusschen de beide tegenstanders zoo goed als geheel verdween. Ten overvloede liep hij ge vaar ernstig, ja, zelfs doodelijk gewond te zullen worden. En wat had hij aan do veroordeeting van den minnaar van Josette, van zijn voorma- ligen meester, indien hij niet meer leefde en dus ook zjjn triomf niet zou kunnen genieten Neen, hij moest trachten een weg te vinden, die minder gevaarvol was en tevens meer zeker heid aanbood omtrent het doel, dat hij wenschte te bereiken. Nog eenmaal ruimde hij het veld en terwijl zijn gelaat de hem eigene terug- stootende uitdrukking aannam, met den van haat verwrongen mond en de loerende oogen, begaf hij zich zonder verder iets te zoggen, naar de deur om heen te gaan, de rechterhand aan het gevest van zijn sabel, want in zijn laag heid was hij beducht, dat de anderen valsch genoeg zouden zijn om hem verraderlijk in den rug aan te vallen. Op de stoep gekomen, gleed zijn voet uit op een kleverige massa het waren mot rond kokertje allernieuwste model handnaai- machine, splinternieuw van f 52 is nu te koop met allo apparaten voor den' spotprijs van f 22,50. Oude machines worden ingeruild. Speciale iuricliting voor reparatie bij Kalverstraat 93, Amsterdam, Rotterdam, 's-Gra- venhage, Dordrecht, Culemborg, Ticl en Gouda. Vertrek van Texel Woensdagmorgens 8 uur. van Alkmaar Zaterdagsmiddags 13 uur. uan Nederland, met aanwijzing uan alle Spoor-, Tram-, Straat- en Grintwegen in de oerschillende prouinciën. Dit handige boekje kost sleehts 40 Cents. BOEKH. PARKSTRAAT. zijn heerlijke koeken, die daar vertreden neer lagen. Met weemoedigen blik beschouwde hij den vuilen room en zuchtte spijtig Negen stuivers hebben zij mij gekost, negen stuivers Gedurende twee uren ongeveer zwierf Mauvenu met slependen stap door de bijna uitgestorven straten te midden der duisternis, welke slechts hier en daar door het gele schijnsel eener gas lantaarn verbroken werd. Met verwrongen ge laat en gebalde vuisten overdacht hij hetgeen er dien avond was voorgevallen en peinsde over de middelen om zich to wreken. Ja, wij moeten de zaak niet langer uit stellen, sprak hij tot zichzelvo. Thans is hij tot het uiterste gebracht en weet ik op welk punt ik hom moet aangrijpen om hem te doen springen. Hij heeft de kat om hals gebracht nu is hij een verloren man I Dit was zijn slotsom, welke hij telkens en telkens weder bij zichzolve herhaalde. Eindelijk had hij het middel gevonden om het welslagen van zijn plan te verzekeren, Zijn stap word vlugger en eenige minuten later bereikte hij de kazerne. Zich even bij den ingang ophoudend, maakte hij een praatje met den wachthebbenden sergeant, die het noodlot verwenschte, hetwelk hom dwong daar als een waakhond aan den ketting te liggen, terwijl er juist dienzelfden avond in de „Salie du Prado" een publiek bal werd gegeven, waar hij vrij zijnde, een zekere modiste, het voorwerp zijner smachtende liefde, ontmoet zou hebben. Welnu, maar dat is immers eenvoudig genoeg, antwoordde Mauvenu geslepen, al zijn best doende om zijn vreugde niet te veel te laten blijken. Ga er gerust heen, mijn waarde, ik zal de wacht van je overnemen. Een anderen keer zult gij mij denzelfden dienst bewijfcen. Meen je het Zeker, het is oen beklonken zaak. Thans houd ik je lot in mijn hand Manécant, mompelde de sergeant, met een gelaat, waarop een helsche voldoening te lezen stond. Indien het geminnekoos bij Josetto slechts enkele minuten te lang duurt en je te laat in do kazerne terugkeert, dan zou de gelegenheid voor mij gunstiger zijn dan ooit. En zolls al kom joop die voor lagen prijs worden opgernimd. Hoog Iood, klein gezin. Brieven lett. B. bureau „N. N.-Hollander" te Alkmaar. voor iedereen duidelijk uiteengezet, door H. M. J. Wattel, Oand. Notaris eDz. te Hillegom. Een onmisbaar en zeer goed boekje voor allen welke manrien of vrouwen in dienstbetrekking hebben. PRIJS 35 CENTS. Ontwerp van Wet houdende wijziging en aan vulling van de bepaling in het B. W. omtrent huur vau dienstboden en werklieden, enz. - PRIJS 10 CENTS. tjjd, dan is het toch mogelijk, dat ik mijn slag sla. Toen het tegen acht uur begon te loopen, bespiedde Mauvenu op den drempel van het voorplein der kazerne den terugkeer van Mané cant. Weldra zag hij hem met haastige schreden naderen. Een groote menigte soldaten bewoog zich in de straat, zich naar de kazerne spoedend om bijtijds op het appél te zijn. Zooveel met geel omzoomde shako's, zooveel getuigen. Hier, op 't voorplein der kazerne was de verhouding tusschen den soldaat en zijn meerdere heel wat scherper afgebakend, dan in een particulier woonhuis. Op de mouw van den sergeant de gouden streep, welke in het licht der gaslan taarns glinsterde Hetgeen onder deze om standigheden voorviel, zou ten volle onder het be reik der krijgswetten liggen. Alle factoren, die de laaghartige schurk noodig had, waren aan wezig. Toen Théodule het hek der kazerne binnen kwam, werd hij terstond door Mauvenu met luider stemme aangeroepen Manécant, kom eens hierWat be- teekent dat groot tenue Hij deed zelf eenige schreden zijwaarts, op zoodanige wijze, dat beide mannen zich een woinig van do overige soldaten verwijderden en siste Théodule met gedempte stem in het oor: Wel, men keert van zijn vrouwtje terug, hé I Men is gedwongen zich weder naar de kazerne te begeven en zijn vrouwtje alleen te laten, vervelend nietwaar En do plaats aan een ander te moeten afstaan Zwijg beval Théodule dreigend, doch met gedempte stem. Maar, idioot, geloof je dan soms, dat jouw liofkoozingen in staat zijn haar te bevredigen Zoolang jij er bij bent, speelt zij op behendige wijze een rol, een comedie zij stelt één of twee uren per dag tot je beschikking, tor wille van hot geld, hetwelk je haar uitbetaald, maar des nachts is zij geheel vrij en er bovendien zeker van, dat je haar niet zult overvallen Zwijg, beval Théodule nogmaals. Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGlilVELD i GE 110GIJ, Texol. Dit boekje beoat al de namen der aangeslagenen, zoomede ieders ill aanslag en belastbaar inkomen. Inkomens uan f 300 en minder (SI morden niet aangeslagen. LANGEVELD DE ROOIJ.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4