N° 1970. Donderdag 2 Augustus 1906. 19de Jaargang. Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Uit bl "ii verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Advertentiën vóór 10 nnr op den dag der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGE VELD DE ROOIJ, Parkstraat Bubg op Texel. HARKT. Burgemeester en Wethouders van Texel herin neren belanghebbenden er aan dat de aanvoer ter Markt van al het vee, waarmede ook te verstaan korven met biggen, kippen, enz, alsmede de nuch tere kalveren moet geschieden langs het logement „de Zwaan", en dat het marktgeld onmiddellijk aan den Marktcontroleur moet worden voldaan. Texel, 24 Juli 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, HIDDINGH, Burgemeester. A. LAN GEVELD, Lo.-Secr. OEFEN ING BRAND WEER. Burgemeester en Wethouders van Texel Gelet op art. 8 der Verordening regelende de inrichting van de Brandweer in deze Gemeente. Maken bekend, dat op den Hoornderweg nabij den Burg, op DINSDAG, den 7en AUGUSTUS 1906, des namiddags 7 uur, eene oefening zal worden gehouden met alle te den Burg gestationeerde brandspuiten, en worden mitsdien de dienstplichtigen bij die brandspuiten daartoe opgeroepen en hierbij aangezegd om op tijd en plaats als hierboven genoemd aanwezig te zijn. Onder de dienstplichtigen bij die brand1- spuiten worden verstaan de pompers bij de Zuigpomp de manschappen bij de malmirum de manschappen bij de perspomp de reserve-perspompers de pijpleiders de reperateurs de lapzakdragers de lantaarndragers de manschappen bij de geredde goederen de manschappen bij de brandhaken en zei len benevens de opperporders en porders. alle afdeelingen met hunne commandeurs en plaatsvervangende commandeurs, voor de kleine spuit; alle manschappen, commandeur en plaats- verv. commandeur. De dienstplichtigen worden hierbij tevens herinnerd aan artt. 9 en 10 der brandweer verordening, alsmede aan art. 265 der alge- meene politieverordening, luidende dit art. als volgt „De brandweerplichtigen zijn gehouden bij brand of oefening de bevelen, hun gegeven door den brandmeester oi door de andere boven hen gestelde personen, stipt en onmid- delijk te volbrengen. Zij zorgen bij oefeningen op den bepaalden tijd en bij brand na de gedane oproeping op hun post aanwezig te zijn en mogen die zonder geldige redenen niet verlaten, dan met goedvinden hunner superieuren." Overtreding van dit artikel wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste f 25, subsidair 6 dagen hechtenis. Texel, den 27 Juli 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, HIDDINGH, Burgemeester. A. LANGEVELD, Lo. Secretaris TEXEL, 1 AUGUSTUS 1906. Den 26 Juli werd o.m.a. aan de Rijks veeartsenijschool te Utrecht tot veearts be vorderd de heer F. P. Keijser, geb. te Texel. Pleziertochtjes. Het gerucht, dat Zon dag j 1. een boot met pleizierreizigers van Harlingen ons eiland zou bezoeken, beeft zich niet bewaarheid. Velen onzer ingezetenen had den daaromtrent mededeeling ontvangen, wel ke even later weder werd afgeseind, opnieuw bevestigd, en ten slotte zich oploste in teleur stelling. Te weinige deelname, vermoedelijk tengevolge de hooge vrachtprijs, volgens som migen, schijnt hiervan de oorzaak. Nu een pleizierboot moet ook niet zoo'n geduchte aan val op de portemonnaie zijn. Het tochtje van hier naar Wieringen dien zelfden dag, had beter succeseen billijke vrachtprijs deed menigeen besluiten eens een tochtje naar onze overzeesche buren te maken en kennis te maken met de landstrook welke men van hier zoo veel maal kan aanschouwen. Het reisje heeft zeker geen der deelnemers berouwd, een recht heerlijk zeetochtje met een flink vaartuig geeft alreeds veel genot, welk genot nog werd verhoogd door het ge- noegelijk samenzijn van de reisgenooten on derling. Ter behoorlijker tijd was men des avonds weder in goede haven. Het tochtje is goed geslaagd en zal niet onmogelijk aanleiding geven tot meer derge lijke pleizierreisjes in dezen zomer. De markt van Maandag j.l. kenmerkte zich weder door een groote aanvoer van wol vee; kooplust scheen er in groote mate, al thans veel van het aangevoerde vee ging al spoedig in andere handen over en werd even spoedig verscheept. Dat de prijzen goed waren is hieruit wel af te leiden, trouwens 'twerd door de verkoopers ook erkend. Aangevoerd werden 1 paard f 225; 5 koeien f170 a f200; 2 nucht. kalveren f 10,50 a f 12; 5 Rammen f 20 a f 25; 573 Schapen f21,50 a f24; 667 Lammeren f 11 a f 18. De handel was vlug. Morgen, d.i. Donderdag den 2 Augustus, herdenkt H. M. de Koningin-Moeder, hare 48ste jaardag. Den 30sten Juli zijn van hier uitge voerd 792 lammeren, 294 schapen, 5 koeien en 8 kalveren. Oudeschild, 31 Juli. Bij den havenmeester strandvonder alhier, zijn aangebracht4 battings, gemerkt „A. E. B." Heden liep een Belgisch pleiziervaartuig de haven binnen. Nabij het Horntje houdt tegenwoordig het corps torpedisten ook al oefeningen. Aan wal zijn voor dit doel bakens geplaatst en nabij de kust zijn boeitjes gelegd. Oosteeend, 31 Juli. Gisteren knalden de geweerschoten bij Oost bij tientallen. Men deelt mede, dat een persoon uit Anna-Pau- lowna daar bezig was met het schieten van Zeezwaluwen, waarvoor hij 10 cents per stuk zou ontvangen. Hij zou er 10,000 kunnen leveren. Als 't waar is, mag het schande heeten. Schande voor üen persoon, die zich laat ge bruiken, om voor enkele centen zoo'n grooten moord aan onschuldige vogels te bedrijven Grooter schande evenwel voor degenen, die, terwille van versieringen, dergelijke op drachten kunnen doen! De Cocksdokp, 31 Juli. Eenige jagers, waaronder de eigenaar van de hofstede „Dorp- zicht", schoten Zaterdag j.l. niet minder dan 160 eenden, allen vluchtig. Gisteren bemach tigden ze er 80. De jacht werd gehouden op de hofsteden „Ruimzicht", „Holland" en „Dorpzicht". Op de Nijverheids-Tentoonstelling, afd. „Voedingsmiddelen", dezer dagen te Leeuw arden gehouden is de firma P. Molenaar Co. te Westzaan, wederom bekroond geworden met de hoogste onderscheiding, de Gouden Medaille voor haar artikel Kindermeel. Al te onnoozel. Bij een bewoner aan de Prins Hendrikkade (Rotterdam) kwam een koopman met post papier aan de deur. Men kocht iets van hem, maar daar men geen klein geld had om hem te betalen, gaf men hem een bank- billet van f 25, dat hij wel even in de buurt zou gaan wisselen. Tot groote verbazing van den bewoner moet de man nog terug komen, de benadeelde deed van het geval aangifte bij de politie, die er in het geheel niet verbaasd over was. Bier drinken moet je Te Obbicht (Limburg) heeft de vereeniging „Harmonie" het volgende nieuwe artikel in haar reglement gevoegd „Zal gestraft worden met twee grosschen" ieder werkend lid, niet tegenwoordig zijnde op een vergadering als bier te drinken is." Der laatsten tijd had het bierdrinken te wenschen overgelaten, vandaar deze maat regel Een vreeselijk voorval. Men seint uit Tiel In het naburig Echt legde een twaalfjarig meisje spelenderwijs een geladen geweer op haar moeder aan. Het schot ging af en trof de moeder in het hoofd, zoodat zij dood neerviel. Vleeschetende hoornen in Nederland! „Ik heb ze al zoolang in de gaten gehouden. Ik zal ze nou eindelijk toch wel 's te pakken krijgen". Zoo dacht een veldwachter te Zevenbergen, en hij toog naar den marktdijk. Daar vatte hij postbehendig als een kater klauterde hij in een knotwilg. En daar tusschen de takken verscholen, wachtte hij op de dingen die komen zouden. En óf ze kwamen Wat was dat Kwam er geen beweging in de boom? O wee 1O wee Help, Help En de "veldwachter verdwijnt bijna geheel en al, met huid en haar in den wilg, die hol was Handel in paarden In den laatsten tijd wordt in Zeeuwsch Vlaanderen een levendige handel in paarden gedreven. Door Belgische handelaars worden daar alle soorten van paarden opgekocht. Voor tweejarigen wordt tot 1000 francs besteed, terwijl driejarigen van 12 tot 1400 francs gelden. De paarden moeten echter van uitstekende kwaliteit zijn, wijl ze meest dienen om via België naar Duitschland verzonden te worden. Paarden van mindere kwaliteit vinden geen koopers. De „Posthoorn" vertelt het volgende merkwaardige geval, dat zich den laatsten tijd voordeed in de Noordbrabantsche gemeente Heeswijk. Reeds lang bestond daar de vacature van brievengaarder. Het behaagde den directeur- generaal hiervoor te doen benoemen den ge meente-veldwachter van genoemde gemeente, gepensionneerd brigadier der marechaussee. Door deze benoeming ontstond echter in de gemeente Heeswijk de vacante betrekking van gemeenteveldwachter. Om nu genoemd dorp niet lang zonder een dienaar van Her mandad te laten, benoemde men eenvoudig voor tijdelijk als zoodanig den postbode. Thans telt dan ook het korps bestellend personeel der posterijen een gemeente-veld wachter. Een roerend afscheid. In een onzer vaderlandsche plattelands gemeenten heeft de edelachtbare heer burge meester zijn ontslag aangevraagd, geenszins tot spijt van een groot deel der eerzame burgerij. Voor zijn vertrek werd, naai- de „Stand." meldt, 's avonds voor zijn woning door de menigte aangeheven, bij wijze van afscheids serenade uit de Psalmen Davids Ps. 7 vers 8 Hij heeft een diepen kuil doen delven, Maar 't was, bjj d' uitkomst, voor zich zeiven en wat daar verder volgt. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor den Burg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. COURANT. Prys der Advertentiën Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 1