een flinke Dienstbode is tot II Augustus AFWEZIC. Buitenland. Marktberichten. Tandarts Ansingh, Mejuff. J. BOOM, Kooltuin Alkmaar, Gevestigd M. WIERINGA, Horlogemaker. Pre d i kbeu r t en, ADVERTENTIËN. Verboden te jagen Reparatien Een goede vischvangst. In de zoogenaamde „waterleiding" van Campen naar de Schelde, een afvoerkanaal van circa een uur lengte, was het Donderdag naar men uit Ossenisse schrijft op som mige plaatsen alsof de wateroppervlakte be zaaid was met bot. Met schepnet, riek en allerlei ander mate riaal trok men er op af en menigeen had in korten tijd een flinke zoo versche visch. 't Behoort tot de zomervermaken. 't Was een mooie, stille zomeravond, 't Was druk in de Streek concert in den Kersenboomgaard. De tram maakte goede zaken. Onder vroolijk gezang vertrok een dubbele tram stadwaarts. In Lutjebroek weet echter een slimmerd de verbinding te verbreken. Hallo geroep in den achtersten wagen, die spoedig stilstaat. Gejuich en gejoel in den voorsten wagen, waar men niets bemerkt. Eindelijk krijgt men het besef, dat een vrachtje verloren is. Moppe rend keert de koetsier met een paard terug, om het verloren schaap te redden. Eindelijk is de koppeling stevig tot stand gebracht en onder het aandoenlijk „Het kindje van den bakkergaat de reis verder. (Alk. Ct.) Zij wandelen nog maar steeds. De drie Hagenaars, die een reis om de wereld ondernamen, te voet en zonder geld, schrijven van 23 Juli uit Jeruzalem aan de „Haagsche Courant": Wij hebben onze reis genomen door Neder land, Duitschland, Oostenrijk-Hongarije, Ser vië, Boelgarije, Turkije en Klein-Azië. Daar zijn wij geloopen van Smyrna over Konia, Adana, Alexandrette, Beyrouth, Akka en Jaffa naar Jeruzalem. De reis door Klein-Azië is fiiet erg aange naam voor ons geweest. In de Turksche dorpen zijn geen hotels, zoodat wij al zeer blijde waren, als wij bij een of anderen Turk op den grond mochten liggen en zoo den nacht doorbrengen. Ook het eten liet veel te wenschen overde meeste dagen stelden wij ons tevreden met wat zwart brood en schapenkaas. Een enkele maal werden wij door Bedoeïnen aangehouden, die van ons geld verlangden, dat wij niet hadden't kwam dan ook wel eens tot een vechtpartij, maar wij zijn met ons drieën en goed gewapend. Van hier gaan wij terug naar Alexandrette, om over Haleb en Bagdad naar Bombay in Engelsch-Indiö'te loopen. Onze gezondheid is uitstekend. Bijgeloof. Dat er nog bijgeloof bestaat, blijkt uit het volgende Een zekere B. D. had vóór eenigen tijd twee varkens gekocht, die niet te best groeiden. Daar moest natuurlijk een reden voor zijn. Nu, die was gauw gevonden. De varkens zouden, volgens D., wel behekst zijn. Ze werden geslacht, en in het eene vond men, altijd volgens D een slang, in het andere een pad. Zooiets komt voor te Zwartemeer (Drente), in onze twintigste eeuw Om nota van te nemen Door de warmte gestorven 1 De vrouw L. De J. te Numansdorp, was Donderdag met een kindje van 8 maanden in het veld. Tegen den avond werd het wichtje ongesteld, en een poosje na de thuis komst van de vrouw, overleed het kind. De inmiddels ontboden geneesheer ver klaarde, dat het kindje van de hitte gestor ven is. Een lieve zoon. Te Helmond kwam zekere W. P. dronken thuis en zocht twist met zijne ouders, die hij ergerlijk mishandelde. De ouders vluchten daarop de deur uit, doch P. wist zijn vader te grijpen en weer naar binnen te sleepen. Om erger te voorkomen waarschuwden de buren de Rijkspolitie. Toen deze de woning binnenkwam, giüg P., voorzien van een broodmes en een hakbijl, naar den zolder, ieder die de trappen durfde opkomen met de dood belreigecde. De marechaussee som meerde hem herhaalde malen zich over te geven, doch wijl de man als een bezetene met zijne moordtuigen in het rond bleef zwaaien, loste een der marechaussees twee schoten in het donker, waarvan het laatste hem gevaarlijke verwondingen toebracht. Hjj werd nu naar het gasthuis overgebracht, alwaar de kogel uit zjjn lichaam werd ver wijderd. Zijn toestand is zeer ernstig. Zeker zeldzaam. Zijn de voorbeelden van hondentrouw tal loos, zeldzamer zijn die van wat wij zouden willen noemen bazentrouw en waarvan wij hier een zeer sprekend geval willen mede- deelen. In de Weteringbuurt te Haarlem wonen in behoeftige omstandigheden een oude man en vrouw, beiden ongeveer 80 jaar oud. Zjj voorzien in hun levensonderhoud door het venten van briquetten en dergelijken, hetgeen den oudjes zeer moeilijk valt. Nu zouden zij elk oogenblik dit zorgelijk bestaan voor een onbekommerd leven kunnen verwisselen, daar hun opname in een besjeshuis is ver zekerd, doch zij weigeren standvastig, omdat hun niet kan worden toegestaandaar hunne twee keeshonden mede te nemen en liever lijden zij hun zorgelijk leven, dan zich van die trouwe makkers te scheiden. („O. H.«) Door den bliksem getroffen. Een jongetje van ongeveer 6 jaar, zoontje van den arbeider H. in het Stienzer Oudland, is Vrijdagmorgen ongeveer 8 uur door den bliksem getroffen en gedood. Uiterlijke ken- teekenen zijn niet aanwezig. De moeder zag het kind, dat op weg was naar school, zich omkeeren, waarschijnlijk om wegens het vreeselijke onweer naar huis te gaan en toen vallenom niet weer op te staan. („N. R. Ct.«) Een dichterlijke ontboezeming. Een der „N. R. Ct." correspondenten meldt dat hij onlangs in een Twentsch dorp de volgende poëtische ontboezeming op een stel oud-porseloinen borden heeft gelezen Jannever is een ding, Dat alles kan verteren, Huis, hof, geld, goed En al uw mooie kleeren. Hij maakt uw beenen dun, Uw hoofd gelijk de maan, Alsof gij zes jaar lang Hadt aan de koorts gegaan. Die veel in kroegen loopt, Wordt tot den arbeider trager, Den hospes maakt hij vet, En zeivers wordt hij mager 1 Wondermiddelen! Alweer feestelijkheid Den 24en Maart 1907 zal het 300 jaar ge leden zijn, dat Michiel Adriaansz. De Ruijter werd geboren. Naar wordt medegedeeld, heeft het bestuur der Vereeniging „Het Nederlandsche Zeewezen" de eerste stappen gedaan, dien dag op voor Nederland waardige wijze te herdenken. Een vreeselijke zeeramp. De bladen maken molding van een nood lottige scheepsramp in de wateren, dicht bij kaap Palos (Spanje.) Het stoomschip „Sirio", afkomstig van Barcelona, met 800 landverhuizers aan boord, leed schipbreuk te Bajos Hormigas. Be meeste landverhuizers waren Italianen, de overigen Spanjaarden. Het getal omge komenen, vooral vrouwen en kinderen, moet zeer groot zijn; men miste 385 personen. De tooneelen welke bij de schipbreuk plaats hadden, zijn verschrikkelijk om te lezen, doch evenzoo verdient bewondering de pogingen tot redding door opvarenden van andere vaar tuigen in het werk gesteld. Tragische bijzonderheden komen uit Sysran, de Russische stad die totaal in vlam men is opgegaan, waardoor 30,000 menschen dakloos zijn geworden. De oorzaak was een geringeeen vrouw was aan 't koken van ooft ze ging wat onvoorzichtig met 't vuur om, het huis vloog in brand en vandaar uit plantten de vlammen, door den stormwind aangeblazen, zich met angstwekkende snelheid voort. Binnen een uur leek de gansche stad een vlammenzee. De menschen kropen in hun doodsangst over den grond om zich te redden, maar honderden door de vlammen omringd, kwamen om. Telkens keerden vaders of moeders in de brandende huizen terug om hun achtergebleven kinderen te reddenniemand zag hen terug. Ook de boeken der banken en spaarkassen zijn ver brand, wat natuurlijk voor velen enorme schade beduidt. Er zijn wel 20 menschen plotseling krankzinnig geworden van den angst. Een overwinning der wielrijdersbrigade van do Parijsche politie. Een beroeps-wielrenner zat te Parijs voor een café op den boulevard Voltaire, toen een aantal politieagenten-wielrijders voorbijreed. De sportsman lachte hen uit en beweerde, dat zij toch niet in staat zouden zijn een vluggen dief op een rijwiel te achterhalen. I)at lieten de peddelende dienders niet onder zich, zij stelden den sportsman een wedden schap voor een hunner, dien zijzelf mochten kiezen, zou over een afstand van 50 K. M. tegen hem rijden, om 50 francs. Do profes sional haalde meelijdend de schouders op „50 K. M.gij houdt mij er geen 35 bij." Den volgenden dag had de wedstrijd plaats op den grooten weg van het bosch van Vin- cennes en de snoever kreeg een lesje de agent wielrijder legde de 35 K. M. in 49 min. af en was bij aankomst den beroepsrijder Vit meter voor. Zondag 13 Augustus 1906 HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. Geen dienst. Nam. 2 uur Ds. Kramer. Koog. Voorm. 10 uur Ds. Smits. Uudeschild. Voorm. 10 uur Ds. Met. Den Hoorn. Nam. 3 uur Ds. Smits Oosterend. Voorm. half 10 Ds. Kramer. Cocksdorp. Voorm. half 10 de Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftion ds. Rooseboom. Nam. 3 uur ds. Roosehoom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Dm Hoorn. Voorm. 10 uur Ds. Scherpenhuysen. Pnrmerend, 7 Aug. Aangevoerd 697 Run deren waaronder 425 vette-, 220 melkkoeien en 52 stieren 158 vette kalveren f 0,60 a f 0,80 p. kg. 266 Nucbtere-kalvoren f 11a f 23 per stuk, 28 paarden f afper stuk, Veulens f af Overhouders f af 188 vette varkens f 0,45 a f0,49perkg., 45 varkens magere f 18 a f 25 per stuk, 211 biggen f 8 a f 12 per stuk, kipeieren f 3,70 a f 4,20 per 100 440 lammeren f 12,f 18,h. matig. Vette koeien prijBh. handel matig. Geldekoeien, prijsh. h. matig. Melkkoeien prijsh. handel matig. Vette kalveren, prijsh. h. matig. Nuchtere kalveren, prijsh. h. matig. Vette Varkens prijsh. h. matig. Magere Varkens en Biggen prijsh h. matig. Schapen prijsh. h. matig. Amsterdam, 6 Aug. Aangevoerd 21 Run deren, le kwal. 73 a 76 ct., 2de kwal. f 0.68 f 0.71, 3de kwal. 56 a 64 c. per K. G. 155 Melk en Kalfkoeien f 135 k f 270, 1 Graskalveren af 7 Schapen f èf63 Nuchtere Kalveren f8,k 115, Lammeren f—a— 504 vette Varkens 45 a 47 ct. Hoofdgracht 28, den neldcr, vraagt ten spoedigste, tegen goed loon, wasch geheel buitenshuis. voor niet gerechtigden op de landerijen gelegen in don Prins Hendrik Polder behoorendo aan K. B. LAP. A. A. LAP. D. J. BRUIN. aan alle soorten van Uurwerken spoedig en billijk onder Garantie. In een dorpje in de bencden-Betuwe woont een boer, dib de kunst verstaat, verrekte pezen en spieren, door er even langs te strijken, weer in orde te brengen Dat wrijven geschiedt niet op de wijze, waarop men masseert, neen, de man gaat maar even met den duim langs de pijnlijke plaats en binnen een kort tijdsver loop is de patiënt genezen. Nu is er aan deze genees wijze, een geheim verbonden, dat de boer voornemens is te bewaren, tot hij bemerkt, dat zijn einde nadert. De man schijnt er tamelijk zeker van te zijn, dat de dood hem niet onverwachts zal komen overvallen. Rij zal zijn //geheim" overdragen aan een neef, die de eer heeft, de eenige stamhouder in de familie te z\jn. Merkwaardig mag het heeten, dat zeer velen zich tot dien boer richten, wanneer het met een of meer spieren en pezen niet in den haak is, en niet minder merkwaardig mag het heeten, dat de meesten verklaren baat gevonden te hebben bij de strijkbenandeling. De wonderstrijker, die geen geld of eenige andere vergoeding voor zijne diensten vraagt, of bij eventu- eelo aanbieding zou aannemen, heett zijn geheim van zijn vader geërfd. Deze voerde nog een ander geheim met zich, dat hij echter en dat is maar gelukkig meegenomen heeft in het graf. Hij verstond n.l. ook de kunst, om een paard of een koe kreupel te maken, zonder dat hij met het dier in aanraking kwam. Als hij dus een boer-collega eens benadeelen wilde, maakte hij slechts een of meer stuks vee kreupel, waarvan de schade het meest uitkwam, als de eigenaar voornemens was met die dieren te gaan markten. Tot eere van dien toovenaar-boer wordt er bij verteld, dat hij zijn geheimzinnig tnovermiddcl nooit toegepast heeft en het, om tfeel kwaads te voorkomen, nooit geopenbaard heeft. Dat alles wordt zeker en stellig geloofd 1En wee hem, die er in het openbaar aan zou durven twijfelen. Voorloopig adres den Heer J. DE MflN, Groeneplaats, den Burg.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 2