N°. 1974. Donderdag 16 Augustus 1906. 19de Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit bl id verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Advertentiën vóór 10 uur op den dag der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIÉN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELD DE ROOIJ, Parkstraat Burg op Texel. Te behandelen onderwerpen; TEXEL, 15 AUGUSTUS 1906. Zaterdagavond vergaderde in het hotel „de Lindeboom" de afd. „Texel" der H. M. v. L. In aanmerking genomen het vrij groot aantal leden dat de atdeeling telt, was de opkomst klein te noemen. Na opening der vergadering werden de notulen der vorige vergadering gelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Daarna wordt medegedeeld, dat door het hoofdbestunr de wijzigingen in het reglement zijn goedgekeurd, doch een compleet gewijzigd reglement ter goedkeuring wordt verzocht. Verder een schrijven van de afd. Heer Hugowaard om het voorstel van het Hoofd bestuur om nieuwe leden voor 1907 alleen aan te nemen tegen betaling van dubbele contributie, niet goed te keuren. Na eenige discussie wordt besloten den afgevaardigde op te dragen alleen dan de verdubbeling van contributie goed te keuren, als de nieuwe leden door die betaling tevens voor het volgend jaar lid zijn, dus feitelijk voor 3 twee jaren in eens-betalen. Die ver dubbeling van contributie werd daarom zoo goed geacht, omdat het volgend jaar de groote 5-jaarlijksche tentoonstelling te 's Gravenhage wordt gehouden en bij dergelijke gelegenheden zoo dikwerf personen lid worden, die dit enkel doen uit een zuinigheidsoogpunt ten nadeele der vereeniging. Nog was ingekomen een bericht dat tijdelijk voor een jaar was benoemd tot directeur-secretaris der Onderl. Verzekering tegen brandschade de heer Ph. de Kanter in plaats van den heer mr. H. de Kanter onlangs overleden een circulaire, dat voor rijks-veeartsen serum was te bekomen tegen miltvuur. Een aanbod van elders ingekomen, waarbij wordt aangeboden zonder kosten voor de afdeeling een of ander onderwerp voor de leden van belang|te behandelen, wordt gaarne aanvaard. Als onderwerp ter behandeling zal worden gevraagd wei- en hooiland bemesting. Tijd en plaats waar, zullen nader worden bepaald. Verder waren nog eenige stukken inge komen van minder belang. Thans kwam het eerst in behandeling het voorstel van het bestuur, om zoo mogelijk bij gelegenheid van de tentoonstelling te Beverwijk de hengst Adelbert II te verkoopen. Men vond het wel zeer te betreuren, dat men daartoe moest overgaan doch de tegen werking, die men zelfs van enkele leden onder vond, was oorzaak, dat het aantal merriën, dat bij den hengst kwam slechts 47 bedroeg, waardoor de kosten van onderhoud enz. de ontvangsten zouden overtreffen. Raadzaam werd het geacht intijds, indien men nog heel huids er af kon komen, het dier weg te doen. Dit voorstel wordt goedgekeurd en besloten wordt het bestuur verder in deze vrijheid van handelen te geven. Wenschelijk werd het geacht dat minstens 3 leden van het bestuur op het tentoonstellingsterrein aan wezig zouden zijn. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger van deze ter algemeene vergadering werden bij acclamatie gekozen de heeren H. W. Keesom, Aug. C. Keijser en Jb. Nz. Kikkert, welk 3-tal tevens belast werd met verkoop van den hengst. Desverlangd zal elk van hen f 5, vergoeding voor reis- en verblijfkosten kunnen krijgen. De rammenkeuring alhier te houden, aan vankelijk bepaald op 29 Aug. a. s. werd omdat zij dan gelijk zou vallen met de ten toonstelling te Beverwijk, een week vervroegd. Als keurmeesters werden benoemd de heeren P. Koning Sz. A. Eelman en R. Joh. Keijser en tot plaatsvervangers de heerenH. Keijser, C. A. Keijser, H. Hin en Joh. Roeper Jbz. Om aan de rammenkeuring tegelijkertijd een voorkeuring van wolvee voor de tentoon stelling te 's Gravenhage te verbinden zooals aanvankelijk was bepaald, meende het bestuur thans te moeten ontraden. Beter werd ge acht dit te doen in 't voorjaar van 1907 b. v. ongeveer 24 April a. s. Hiertoe wordt besloten. De agenda afgehandeld zijnde doet de voorz. de gebruikelijke rondvraag. Door een der leden wordt hierbij gewezen op den controleur, die alhier een vorig jaar bij verschillende personen monsters kunstmest stoffen of veevoeder verzameld, welke daarna worden onderzocht en waarvan het resultaat werd bekend gemaakt. Gebleken was toen, dat het bedrog nog bij lange na de wereld niet uit is. Het wenschelijke werd betoogd dat die proefnemingen meermalen zouden plaats hebben. Over 't algemeen bleek men het wel met spreker eens, door een der leden werd echter opgemerkt dat die monsters dan steeds uit verzegelde zakken of kisten moesten worden genomen. Niemand verder het woord verlangende werd de vergadering gesloten. Pleizierreisjes. Pleizierreisjes zijn aan de orde van den dag, we wezen er reeds op in een vorig nummer; boot- en spoordirecties werken zulks niet weinig in de hand en daarvan wordt dan ook veel gebruik gemaakt. Ook van hier uit wordt daartoe alreeds gelegenheid geboden door den ondernemer van de stoomboot „Texelstroom", den heer C. Mets, die voorleden Zondag de gelegenheid openstelde tot een tochtje naar Wieringen en Zondag 1.1. naar Alkmaar. Een goede gedachte was het zeker het Fanfarecorps tot dien tocht mede uit te noodigen. Muziek aan boord van een pleizierboot is vrijwel een onmisbaar vereischte. Geen wonder dan ook dat deze laatste tocht, voor de deelnemers er aan aangenaam was. Voor de naaste toekomst wacht ons eene pleiziervaart naar Harlingen, welke zeker ook door velen met genoegen zal worden begroet. Tot eene meer beteekenende pleizierreis (althans naar verdere plaatsen) geeft de spoor wegdirectie gelegenheid, en wij willen onze lezers daarop attent maken, vooral hen die daarvan zouden willen profiteeren, omdat de gelegenheid van hieruit voor dit reisje mo gelijk is. Laten wij er echter terstond op laten volgenmen zorge tijdig van plaats- kaarten te zijn voorzien. De H. IJ. S. Maatschappij kondigt tegen Vrijdag 24 Augustus een pleiziertrein aan van Helder en verder liggende plaatsen naar Leiden, Den Haag, Schiedam en Rotterdam, (retour) voor één of twee dagen. De trein vertrekt van Helder 's morgens te 5,02 (5,22), zoodat de gelegenheid bestaat indien men met de eerste boot van Texel vertrekt, van deze gelegenheid gebruik te maken. De trein komt aanLeiden 8,02, Haag 8,25, Schiedam 8,53, Rotterdam 9,02. De trein vertrekt des avonds van Rotter dam 7,56, Schiedam 8,05, Haag 8,48, Leiden 9,11, aankomst te Helder 12,01. Men kan dus in de te bezoeken plaatsen een geruimen tijd vertoeven. Voor hen, die zulks nog niet voldoende zouden achten, be staat gelegenheid den volgenden dag terug- tekeeren, waartoe van iedere trein gebruik mag worden gemaakt, uitgezonderd van de zoogenaamde D- of sneltreinen, Nos. 14, 22, 38 en 227/121; men raadplege daaromtrent het spoorboekje. De kosten retour een dag zijn 2e klasse f 2,—, 3e klasse f 1,50; voor 2 dagen retour2e kl. f2,50,3e kl. f 1,75. Voor verdere bijzonderheden zie men het biljet aan onze drukkerij aangeplakt. Wij herhalen ten overvloedemen zorge tjjdlg van plaatskaarten te zijn voorzien, ter voorkoming van teleurstelling. Wij verwijzen onze lezers naar de adver tentie van den heer Timmers in dit nr. van ons blad. Medegedeeld wordt dat dit middel ook met gunstig resultaat is toegepast bij smartende pooten van paarden en koeien. Men kan er de proef van nemen, 't Is de moeite waard. Oosterend, 14 Aug. De pastorie der Ned. Herv. Gemeente is geheel afgewerkt en wordt thans bewoond door den nieuwen Leeraar. Oosterend is door dit gebouw een sieraad rijker geworden. De visschers hebben in de vorige week bij het hevige onweder angstige oogenblikken doorleefd. Sommigen getuigen, dat zij nimmer een dergelijk hevig weder op de Noordzee hebben gehad. Vlieland. De heer K. Raap, commissaris der loodsen, tevens ontvanger der loodsgelden alhier, wordt met ingang van 1 October, over geplaatst naar Willemsoord, in gelijke betrek king. De heer M. S. Kruisinga, ontvanger der loodsgelden te Hellevoetsluis, is benoemd tot commissaris der loodsen en ontvanger der loodsgelden alhier. Die stumpert. Het jongetje, dat de vorige week te Zand- voort zoo ongelukkig terechtkwam, toen hij zijn vlieger wilde halen, die in de telefoon draden verward geraakt was, gaat eenigszins vooruit, meldt het „N. v. N.", maar hij ligt nog steeds in het Mariagesticht te Haarlem. Niet alleen is de linkerarm nagenoeg ver koold en zal deze zeer waarschijnlijk moeten worden afgezet, doch verder is het geheele hoofdhaar weggebrand en de schedel ernstig gekneusd. Ook aan de been en zijn brand wonden. Zijn witte sportpantoffels vlogen tegelijk met het hoofdhaar in brand, toen hij de draden van de electrische verlichting aanraakte. TEXBLSCHE COURANT, Abonnementsprijs per 3 maanden Voor de» Bubo 30 Cts. Franco per post door ge heel Nedebdand 45 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Prijs der Advertentién Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cts, Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. RAADSVERGADERING. De Burgemeester der Gemeente Texel; Gelet op art. 41 der Gemeentewet Brengt naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene vergadering van den Gemeenteraad is belegd op Donderdag den 16 Augustus 1906, des vóórmiddags te ÏO1/» uren in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Gemeente. Texel, den 13 Augustus 1906. De Burgemeester van Texel, W. F. HIDDINGH. I. Mededeelingen. Ingekomen stukken. II. Aanbieding Gemeenterekening, dienst 1905. III. Idem rekening Algemeen Armbestuur, dienst 1905. IV. Vaststelling kohier Schoolgelden, 3e kwar taal 1906. V. Goedkeuring begrooting onderhoud Waal- derweg ouer 1907. VI. Verzoek eerooi ontslag Mej. C. M. E. Roe- per-de Braai, als onderwijzeres in leeroak k aan de o. I. school te den Burg. VII. Benoeming onderwijzeres in leeruak k aan de o. I. school te den Burg. VIII. Verzoek B. Beumkes, hauenmeester, om oergoeding ooor extra slijtage kleeren en schoeisel. IX. Opmaking uoordracht ter benoeming uan twee leden ooor het College uan Zetters. X. Bouwaanorage uan N. Dros Pz. te Eierland ooor een houten ueestalling.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 1