EXTRACT uit liet KOHIER van den ME DELIJKEN OMSLAG der Gemeente Texel, uver 1906, zooals het donr den Gemeen teraad is vastgesteld. Tot meer practised gebruik, alsook tot verfraaiing, KAART van TEXEL, De prijs wordt evenwel niet verhoogd, doch blijft als gewoon slechts EEN GULDEN, LANGEVELD <S DE ROOIJ, Boekhandel-Texel. cTanglefoot K ALKPUIN! Gevestigd M. WIERINGA, Horlogemaker. Van een vreeselijken dood gered. Aanbesteding bij inschrijving 210 H.L. Anthracietsteenkolen, No. 3, 22,000 Briketten, merk B in driehoek, 24 HL Ruhrkool en 45 HL geklopte Cokes. p. m. 40 el KALKPUIN. Reparatien Aanbesteding bij inschrijving 30,300 kilo slakkenmeel Verboden te jagen In den Boekhandel Parkstraat Prijs 25 Cents. Iets wat de moeite waard is bekend te zijn, 10 cf. per dubbel vel. Semoon Vliegenpapier 2 cf. p. vel. FEUILLETON. der leverantie van met voor of op 25 Augustus 1906. P. H.-Polder, Texel. Voor ecu geschikte prijs te koop Aan hetzelfde adres Aanbevelend, J. Ph. BAKKER, Weverstraat. Voorloopig adres den Heer DE MAN, Groeneplaats, den Burg. aan alle soorten van Uurwerken spoedig en billijk onder Garantie. der leverantie van voor of op 25 Aug. 1906. Verdere inlichting te verkrijgen bij W. ZEGEL, P.-H.-Polder, Texel. voor niet gerechtigden op de landerijen gelegen in den Prins Hendrik Polder bohoorendo aan K. JB. LAP. A. A. LAP. D. J. BRUIN. is verkrijgbaar! hebben wij de door ons uitgegeven en zoo gunstig ontvangen van eene vergulde randlijst voorzien, waardoor dezelve geheel gereed is om terstond op te hangen en zeker meerderen nog aanleiding zal geven zich een exemplaar aan te schaffen. Op carton geplakt f 1,50. Op linnen, gevernist en houten rollen f 2,25. Voor vrienden aan vrienden, voor kinderen aan hunne ouders, is deze kaart een bij uitstek geschikt geschenk bij menige gelegenheid. ("^php>p| nrati<> wordende door ons reeds geleverde Kaarten van eene randlijst voorzien, indien men dezelve aan onzen winkel daarvoor bezorgt. werd ons door een onzer buren medegedeeld, wij laten het hier volgen Mejuffrouw H. B. van Wijk wonende Onrust 13 te den Helder, meldt onsOngeveer 6 jaren geloden heb ik ver schrikkelijk geleden aan een nierziekte, waarvan men mij indertijd vrijwel heeft genezen. Heelmaal beter was ik echter niet, ik gevoelde mij steeds niet lekker en een paar maanden geleden schrok ik zeer toen ik de oude verschijnselen mijner ziokte opeens voelde terugkomen. Ik dacht aan den ellendigen tijd en vreeselijke pijn in den rug en lendenen, die ik te doorstaan heb gehad en maakte mij zeer ongerust. Mijn toestand werd immer slechter en ik was ver heugd toen men mij opmerkzaam maakte op Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen die zulk een werkdadige werking op de nieren zouden hebben. Toen ik hiermede begon kon ik dade lijk voelen dat ze mij goed deden en nadat ik veertien dagen de pillen volgens de gebruiks aanwijzing had ingenomen, was ik geheel gezond en kon ik niet meer het minste van mijn kwaal bemerken. Uit dankbaarheid zal ik gaarne de goede eigenschappen van uw geneesmiddel be kend maken. 20 Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Een kort woord gericht aan vrouwen. Velen on der U schijnen voortdurend ongesteld; misschien lijdt gij aan hevige pijn in den rug; aan een kwaal die gelijkt op afmatting, aan migraine of overspan ning der zenuwen. Wees niet te vlug in het yel len van een oordeel en met te zeggen dat gij lijdt aan een der ziekten waaraan vrouwen lijden. Een groot aantal dezer ingebeelde „vrouwenziekten" zijn niets anders daD aandoeningen der nieren. Verlies niet den moed en denk niet langer meer aan een ingebeelde kwaalhet zijn misschien Uw nieren welke in het spel zijn. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. van Wijk gehad heelt. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wd. P. KUIPER, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van post. wissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen Door S. H. 2. Wacht een oogenblik, riep ik, dan zal ik mij even aankleeden, als het vuur in den rook- salon nog aan is, kunnen wij daarheen gaan. Ja, daar zullen wij alleen zijn, zei Darley, want ze zijn hier in huis allen naar bed. Ga er dan maar vast heen, ik kom dadelijk bij u, zei ik. Toen ik even later in den rooksalon binnen kwam, stond Darly met zijn rug naar het vroolijk knetterend haardvuur gericht. Hij had het vuur goed opgestookt en hot electrisch licht opge draaid, zoodat de kamer er recht gezellig uitzag. En wat kan ik nu voor u doen vroeg ik, nadat ik op een stoel had plaats genomen. Hij bromde eerst iets onverstaanbaars, maar na eenigo oogenblikken zei hij. 't Is een beroerde geschiedenis, en ik weet niet hoe daar uit te komen, maar Anny en ik Anny vroeg ik. Och, ik bedoel miss Bradfordmaar wat drommel u moogt het ook gerust weten, miss Bradford en ik zijn geëngageerd. Laat mij uit praten als 't U belieft vervolgde hij toen hij opmerkte dat ik hem in de rede wilde vallen. Wij zijn verloofd, zei hij half fluisterend; van avond kwam het onverwacht tot eeno ver klaring tusschen ons, en zooals u licht kunt begrijpen, zitten we nu niet weinig in last, onze verbintenis is echter hecht en sterk. Anny vond het beste u maar in vertrouwen to nemen neem ons niet kwalijk dat wij ons tot heden weinig aan n gelegen lieten liggen, maar Anny schrikte er van terug om mr. Nottingham cn zijn vrouw or in te mengen, u is echter dokter en zooals men algemeen zegt, een man met een goed bart, mag ik dus voortgaan Welzeker, antwoordde ik. Zooals u ziet, heeft Anny u goed beoor deeld. Ik zal maar niet alles vertollen, wat zij van u vertelde, maar toch zou ik wol gowild hebben, dat u haar gezicht had gezien, toen zij uitriep„Goddank dr. Hendricks is hier ook gelogeerd. Kom, vertel nu maar liever, waarmee ik u van dienst kan zijn, viel ik hem in de rede. Anny is met mij geëngageerd, dat is de hoofdzaak, daarom draait alles Maar hoe is dat mogelijk riep ik verbaasd uit. Nog geen uur geleden vertelde mijnheer Nottingham mij, dat miss Bradford verloofd was met een zekeren mijnheer Penniless. Mr. Penniless is ook hier aangekomen, zei Darley onrustig. Hij kwam per laatste trein hier aan en was zeer gejaagd. Anny moet nu noodzakelijk hare verloving met hem verbre ken, zij heeft nooit van hem gehouden en hij is zoowat 20 jaar ouder dan zij. Wat moeten wij beginnen Het is een zeer leelijke geschiedenis, U hadt het recht niet Penniless' verloofde aan hem ontrouw te maken. O, val Anny niet hard, zei Darley haastig en vol vuur. Den eersten dag dat ik haar sprak vertelde zij mij reeds dat zij verlooid was en wees zij mij op haar verlovingsring, Eerst dachten wij er in 't geheel niet aan dat het ernst kon worden en maakten wij slechts grapjes, tot dat we tot over de ooren verliefd op elkander werden. Dikwijls heb ik lang met Anny over Penniless gesproken, wij zagen er in 't geheel geon gevaar in, totdat zij plotseling hedenavond toon we samen in de spreekkamer waren, zijn stom hoerde. Zij werd doodsbleok en ook ik verschrikte niet weinig het volgende oogen blik lag zij in mijne armen en was de zaak tus schen ons beklonken. Maar Penniless meent nog steeds, dat zij met hem vorloofd is. Wat moeten we nu doen Er moot over gesproken worden een zeer pijnlijke geschiedenis voor haar en voor mij, en voor Penniless niet minder. Nu ik do zaak goed beschouw moet ik bokennen, dat hot lang niet alles is, zoo'n meisje te ver liezen. Heeft u raad noodig 't vroeg ik eensklaps. Ja zeker, Anny vond dat tenminste het best. We moesten iemand raad vragen en nu u hier waart, vond Anny Zal ik u zoggen, wat ik zou doen, als ik in dezelfde omstandigheden verkeerde Gaarne. Darley was vlak bij mij blijven staaD. Ik zou man genoeg zijn, zei ik, terwijl ik hem recht in de oogen zag, om dadelijk morgen per eerste trein van hier te gaan, teneinde miss Bradford in de gelegenheid te stellen zelf haar eigen positie te doen inzien. Darley wilde mij in de rede vallen, doch ik vervolgde Dat is het eenige wat u te doen staat, ga dadelijk hier vandaan. Geel miss Bradford 3 maanden tijd om na te denken. U hebt haar bij verrassing veroverd. Laat haar dan haar eigen zin doen, wanneer u niet bij haar bont om invloed op haar uit te oefenen. De zaak is deze, Darley, dat je ook van de gelegenheid moet gebruik maken om de zaken van de kant van Penniless te bekijken, kortom je moest je voor korten tijd eens in zijn plaats denken. Hoe zou je het vinden, als een andere eens jou je verloofde trachtte te ontfutselen terwijl je afwezig waart Ook dien je te bedenken dat je zeer goed wist, dat miss Bradford verloofd was. Ja, ik wist datik ben slecht zei Darley. Hij keerde zich plotseling om en bedekto het gelaat met beide handen. O, je hebt alleen gedaan wat zoo menig heethoofdig jongmensch vóór je gedaan heeft, merkte ik op, Tot op het oogenblik is je gedrag nog te vergeven, maar zorg nu, dat je hot niet verder bedorlt. Dat weet ik wel, dokter, zei hij zenuw achtig, maar ik kon niet anders ik kan niet Dan hob ik verder niets te zoggen, zei ik, terwijl ik opstond. Het spijt mij zeer voor u en voor Penniless. Goeden nacht. Ik stak hem mijn hand too. Zwijgend cn mot afgewond gelaat drukte hij dio, hij wildo mij blijkbaar niet in de oogen zien. Zoo ver liet ik hem en ging naar mijn kamer terug. Don volgenden morgen zou ik per eersten troin vertrokken en ik vond hot niet geraden Darley nog eerst te ontmoeten. Mijn gastheer deed mij uitgeleide. In 't kort vertelde hij mij dat Penniless den vorigen avond onvorwaoht gekomen was. (Wordt vervolgd.) Oedrukt bjj LANGEVELD DE KO01J,Texel. Verdere inlichting te uerkrijgen bij W. ZEGEL, 1ste soort CARBOLINEUM, Stokholmer en Russische Teer, Koolteer enz. Dit boekje beuat al de namen der aangeslagenen, zoomede ieders aanslag en belastbaar inkomen. Inkomens uan f 300 en minder morden niet aan geslagen. LANGEVELD DE ROOIJ. BOEKH. PARKSTRAAT.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4