Machinale Breiinrichting Schoonheid Heeren- en damesrijwielen flanst. Maandag, gedurende markttijd, Maak eens kennis met ons nieuwe middel Vijgenhonig voor hoestenden. ALBADA VOORAAN. S. EELMAN Pz. Gust. Buhse, Wat gij zelf moet beoorcleelen. I Van een vreeselijken dood gered. Fabrikanten J. A. van den Bosch Zonen Alkmaar. Verkrijgbaar bij A. DROS Albzn., den Burg. WAT NU? alsook aanbreien van kousen, Stokpaardjes-Lelienmelkzeep BESLIST HET BESTE ADRES Te Oosterend bij P. DROS. Sanguinose-Fabriek VAN DAM Co.. 's-Gravenhage. FEUILLETON. MERK OPj dat trots toenemende concur rentie de omzet van AL6ADA steeds toeneemt. Ter vervanging van NATUURBOTER, om te koken, om te braden, om te stoven staat Prijs 40 Cent per 2 kilo. f 2,50 en meer verdienste per dag. Verkrijgbaar bij Mej. G. ROEPER, Burg op Texel, Ondergeteeksnde bericht dat hij een machinale brei-inrichting heelt geopend, tot het breien van alle soorten wollen, en katoenen goederen, desgeuienschf met bijleuering der sajet; tegen concurreerenden prijs berekend. Voor net, solied werk zal worden ingestaan. Beleefd aanbevelend, NieuwstraatBurg. Kalkfabrieken. Stoomtrasmolen. Steenkooperij. Handel in Bouwmaterialen. YV. F. STOEL ZOON, Alkmaar. Be ondergetcekende belast zich gaarne met het publiek verkoopen van roerende en vaste goederen, waarop voorschot wordt gegeven en, zoo verlangd, met dadelijke afrekening. Verhuurt vaste goederen en transporteert deze onderhands J. E. WINKLER. bestaat in een feeder vlekkenloos gezicht, friscli, rooskleurig uiterlijk, witte fluweelzachte huid en verblindend mooi gelaatskleur. Dit alles verkrijgt men door van BERGMAN Co., Radobuel echte fabrieksmerk „Stokpaardjes" p. St. 50 Ct. bij Firma YVed. P. KUIPER. JOH. W- ZIJM, Spoorstr. 91, Den Helder. Tevens het beste en goedkoopste adres voor Onderdeelen, Emailleereu en Vernikkelen. Concurrentie beslist onmogelijk. is ondergteekende in „De Lindeboom" te spre ken voor den verkoop en reparatie van alle voorkomende Uurwerken, Goud en Zilver. Aanbevelend, GoudsmidHorlogemaker. Prijzende Profesoren Poctoren bevelen HAÏÏMATOGEN aan. Prijs per flacon 90 cent. Hoofdagent Den BurgWed. P. KUIP ER. Gij weet toch eigenlijk zelf het best hoe gij U gevoelt. Honderden menschen die zich moe en lusteloos gevoelden en leden aan zenuwzwakte en gebrek aan ener gie, zijn door de Sanguinose genezen. De SaDguinose heeft in vele honderden ge vallen hulp gebracht; en wanneer gij dezelfde verschijnselen hebt als de personen wier dankbetuigingen gij leest, dan zal de Sanguinose ongetwijfeld voor U hetzelfde doen, als zij voor die anderen gedaan heeft. Lees hier wat Mej. JACOBA DE JONG, Oostpad No. 10 te Katwijk aan Zee meldt Sedert geruimen tijd was ik lijdende aan algemeene zwakte en zenuwachtigheid, waarbij een volslagen gebrek aan eetlust, zoodat mijne krachten zeer verminderden en ik soms uit zwakte het bed moest houden. Doordat ik van vertrouwbare men schen veel goeds van de Sanguinose hoorde, besloot ik het ook eens daarmede te probeeren. Reeds na het gebruik van de eerste flacon gevoelde ik dat het mij goed deedna de tweede en derde flacon was ik veel betermijn zenuwachtigheid is beter; mijne gedurige vermoeidheid wijkt; mijn eetlust is teruggekeerd, mijne krach ten nemen toe. Ik zeg het met groote dankbaarheid, en raad op mijne beurt allen die last hebben van bloedarmoede of algemeene zwakte de Sanguinose aan. Katwijk aan Zee. JACOBA DE JONG. Gij, die dit leest, doet Uw voordeel met de ondervinding van Mej. De Jong! Volgt haar voorbeeld wanneer gij geen baat vindt bij de middelen, die gij tot hiertoe hebt genomen. De Sanguinose is een buitengewoon krachtig middelzij is een zuiver plantaardig middel dat door zeer zwakke gestelleD verdragen wordt, en zij kan U helpen. Zie dan niet op tegen e9n kleine uitgave die U veel kan doen winnen, omdat zij U de kracht hergeeft om U met energie op uwe zaken toe te leggen. De Sanguinose is beslist het krachtigst werkend middel tegen bloedarmoede, bleek zucht, algemeene zwakte, slapeloosheid en algemeene verslappingstoestanden. IVees gewaarschuwd tegen namaak. Pe eclite Sanguinose wordt verkocht in groene flacons van 300 gram en kost per flacon f 1,50, 6 fl. f 8,1 2 fl. f 15, Door 8. H. Al was het dan ook honderdmaal mijn plicht, dokter, ik kan het niet doen, antwoordde hij kalm. Maar laat ik u dit zeggen. U hebt nooit, zooals ik, aan de ijzeren boeien van den schijndood geketend gelegen en uw doodvonnis hooren uitspreken, alhoewel uw lichaam gaaf en gezond was. "Wat mijn gemartelde geest gedurende die lange uren heeft moeten onder gaan, is met geen woorden te beschrijven. O! als ik er nog aan denkNauwelijks gaat er een nacht om, dat ik er niet aan denk. Er zijn tijden, waarin de herinnering daaraan en de gedachte dat het nog eens zou kunnen her haald worden, mij bijna krankzinnig maken. En op dit opgenblik ben ik eveneens in zoo'n overspannen toestand. Er komen oogenblikken, waarin ik totaal verlamd ben door het voorge voel van een naderend onheilen dat nog wel met betrekking tot mijn verblijf op het landgoed van Penniless. Ik ben er vast en zeker van overtuigd, dat ik daar weer zoo'n aanval van catalepsie zal hebben. Ik weet wel, dat in gewone omstandigheden dit allemaal voor nonsens wordt gescholden, maar geen mensch ter wereld kan mij deze gedachte uit het hoofd praten." Zijn handen beefden en zijn schitterende oogen zochten den vloer. Plotseling keek hij mij weer aan. Ik geloof, dat u medelijden met mij hobt. Dat heb ik ook, uit den grond van mijn hart. Dan zult u me ook wel één ding willen be loven, vroeg hij en wachtte met spanning mijn antwoord. Ik wil alios doen wat ik kan, om je gerust te stellen. Indien te eenigcr tijd het bericht van mijn dood u mocht bereiken, wilt u dan persoonlijk u komen overtuigen, dat de dood werkelijk is ingetreden „Je kunt we), wie weet hoe ver hier vandaan zijn, als je sterft, antwoordde ik. „En bedenk ook wel, dat je heel wat jonger bent dan ik, Ik hoop van harte, dat het voor jou zal weg gelegd zijn, mij te volgen en niet voor to gaan naar het land der Schaduwen. Indien u het eerst sterft, is er natuurlijk geen sprake van, antwoordde Darley ernstig, maar indien u in leven zijt en ik ergens in Engeland "Voor het breien van Kousen, Sokken en andere artikelen op onze Snelbreimacliine MIRAMAR, zoeken wij personen van beiderlei geslacht, uit eiken stand, onverschillig waar woonach tig. Eenvoudige en vlugge arbeid gedurende het geheele jaar. Vakkennis onnoodig. Wij koopen het werk. Vele getuigschriften ter inzage. Breimachine-Maatschappij tot beuordering uan huisarbeid. TROS. n. WHITTICK Co. AMSTERDAM, Keizersgracht 363. f? W? Bovenstaande woorden zullen vele getrouwe lezers van ons blad meermalen in de gedachte gekomen zijn, wanneer zij voor een feit stonden, waarvoor hun inziens geen oplossing meer mogelijk was. Het is een uitdrukking, die meestentijds gebe zigd woidt door wanhopigen, 'die niet meer weten wat zij moeten aanvangen, en hiei onder moeten in de eerste plaats de zieken worden gerangschikt, die voor hunne kwalen, waaraan zij zoolang sukkelden, alles geprobeerd hebben, zonder genezing te mogen ondervinden. Bovenstaande woorden doorkruisden ook meermalen de gedachten van Mej. Cornelia de Swart, huisvrouw van Cor nells Roeien, Rottemondstraat 21 den Haag. Deze juffrouw verklaart ons dat zij jaren sukkelde aan een borstkwaal, waar zij niet vanaf kon komen, ondanks de vele middelen die ze daarvoor reeds had aangewend. Zij hoestte voortdu rend en gaf met groote moeite fluimen op, die er veelal bloederig uitzagen. Ze had veel last van hoofdpijn, terwijl onbedaardelijke benauwdheden haar leven vergalden. Ik werd er bepaald moedeloos onder, zeide zij tot een onzer verslaggevers, die haar een bezoek bracht, en wist niet wat aan te vangen. Toen las ik in de Haagsche Courant, dat er iemand genezen was door de Abdijsiroop, die hetzelfde had wat ik mankeerde en ik dachtKomaan laat mij het ook eens probeeren. Zoo gezegd, zoo gedaan, en ik kocht een flacon bij de drogisten Van der Gaag Zn., Groenmarkt alhier; nadat ik eenige flesschen Abdijsiroop gebruikt had ben ik totaal genezen. In het belang der lijdende mensch- heid moogt u mijne verklaring publiceeren. De Abdijsiroop, klooster Sancta, 3?aulo is een gezegend middel voor jong en oud, zij is altijd onschadelijk, zij versterkt do lucht pijpen en longen en geneest onvoorwaardelijk don hardnokkigsten hoest, de heyigste ver koudheid, asthma, keelpijn, heeschheid, kink- en slijmhoest, bronchitis, influenza en alle Borst- en Longaandoeningen. PRIJS PER FLACON, f 1,— f 2,— en f 3,50.— Centraal-Depót: L. I. AKKER, Van Alkemadestraat 11, Rotterdam. Mej. De Swart, volgens portret. kom te stervon, wilt u me dan beloven, dat ik niet begraven zal worden, voordat uzell mijn lijk geschouwd en miju dood geconstateerd hebt Ik keek hem vlak in de,oogen. Dat beloof ik je, antwooordde ik plechtig. Hij huiverde en tranon van dankbaarheid en verlichting sprongen hem in de oogen. Ik legde een van mijn handen op zijn broeden schouder. Luister eons Darley. In een geval als dit, zijn vier woorden voldoende. Je hebt nu mijn belofte. Houd je nu bedaard en denk alleen aan gezonder en aangenamer dingen. Dat zal ik doen, dat beloof ik u, dokter, God zegene u Hij nam zijn hoed en het volgend oogenblik was hij verdwonen. Een dag of veertien later ontving ik eon brief van hem, geschreven van het buiten van den heer Penniless, en vol hartelijkheid en vroolijk- heid. Hij verzokerde mij, dat Penniless zich als een alleraangenaamst gastheer gedroeg, dat Anny en hij zich naar hartelust amuseerden, dat het weer mooi was on dat zijn oigon go- zondheid niets te wonschen overliet. „Penniless is een goede kerel, schreef hij nog aan hot eind. Ik ben er haast zeker van, die post aan do Ambassade to krijgen. Als dat waar mocht zijn, behoeven we niet langer dan een jaar verloofd te zijn. Anny is nu achttien en geeft er niet om, nog een beetje te wachten. Penniless doet precies of hij haar vader is, en ze heeft me oprecht bekend, dat zij hom in die kwaliteit veel liever ziet dan als minnaar. Hoogst waarschijnlijk zullen' we nog een maandje bij ons bezoek aanknoopen. Als u het goed vindt, zal ik u komen opzoeken zoodra ik in Londen terug ben. Met vriendschappelijke groeten, Joiin Darley." Een po8t-scriptum aan den brief behelsde het volgende: „Ik heb uw belofte niet vergeten, dokter, het heeft me een heel pak van 't hart genomen. Ik ontving dezen brief nog voor hot ontbijt; maar had onmogelijk gelegenheid hem to lezen, voordat ik 's middags mijn patiënten ging bo- zookeD. Het deed mij genoegen, dat de zaken zoo goed gingen mot het jonge paartje en ook, dat Darloy over zijn treurige gedachten was heongokomen. 's Avonds van dionzelfden dag bracht mijn bediende mij do avondbladen, en legde zo, zooals gewoonlijk, naast mij op rnfjn lessenaar. Ik nam een blaa op, sloeg het opon en las het volgende Wordt vervolgd.) Oedrukt bg LAN UB VELD A DE itOOlJ, Toxel. VOOR IS BIJ «TOOT 7.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4