PELTERIJEN--BOA'S. ~m_ 0. JOH. VAN DER LEE, Den Helder, NAJAARS- en WINTERMANTELS voor Dames en Kinderen. Zondag 30 September Hotel „De Zwaan", Bnrg-ïexel, y.m. 11-1. n.i, 3-7 uur. FELICITATIEKAARTJES, VOORDRACHTEN en BRUILOFTSLIEDEREN. RIJTU1CLANTAARNS best en goedkoop. I cModemagazijn tOirdumerdijk C. 35Cceumarden. Herfst- en Wintersaizoen 1906, G, beerents. n.b. tas Wij hebben steeds in voorraad allerlei Schrijfbehoeften, als Prenteboeken en Leesboeken in prachtband. LANGEVELD k DE R001J. Grossier in KRUIDENIERSWAREN en aanverwante Artikelen, Concurreerende Prijzen. Vraagt monsters en prijsopgaaf. Wintersaison 1906-1907. Dames- en Kindermantels. Capes en Regenmantels. DAMES- en HINDERHOEDEN. Lage prijzen. Concurrentie onmogelijk. H. DALMEIJER. Nieuwe en gebruikte Geweren, enz. 1 Goedkoope prijzenSoliede StojfenGrootste sorteering FEUILLETON. Onschuldig. Kantoorboeken in verschillende formaten. in Hotel De Zwaan", Ingang Marktdeur. Vrije bezichtiging. "V~arieeren.de prijzen. Beleefd aanbevelend, Zicbtzendingen worden gaarne toegezonden. Postpapier, Enveloppen, Schrijfpapier, Rekeningpapier, Pennen, Potlooden, Inkt en Lak. Kaartspellen, Griffelkokers, Briefkaartalbums, enz. Opschrijfboekjes, Schriften, Kwitanties, Nota's, Kwitantiehoekjes, Bonboekjes, enz. Geplakte Zakken, Sigarenzakjes, Pergamijn, Perkament voor inmaakflesscben, Wit Inpakpapier voor Bakkers, Grijs Inpakpapier en meerdere benoodigdlieden den boekhandel betreffende, zoomede een rijke keuze in 2e MOLENSTRAAT 112-114. Beveelt zich bij H.H. Kruideniers en Handelaars beleefd aan. Bezoekt geregeld Texel. Zooeven ontvangen een groote collectie Nieuwste Modellen. Tevens ontvangen eene groote collectie gegarneerde en ongegarnccrde Nieuwste modellen. Zie de etalage 1 Zie de etalage Uw Dw. Dnr., w r* o n m w Met, de nieuwe wet onmisbaar, Plegins bereide Verf. Bascules, Stalemmers. Geëm. emmers, Potten, aardewerk. Kruit, Hagel, gevulde Patronen voor het gebmik gereed. DÜINKGR, Marktplein. Mooie lijsterbessen tg koop. Dc dankbaarheid van een Den llelder. bewoner van NIEUWST AD, LEEUWARDEN, hebben de eer UEd. te berichten dat zij vanaf Donderdag 2T Sept. zijn uitgepakt met de nieuwste Uit dankbaarheid voor de verkregen weldaden en met den wensch dat velen nut mogen trek ken van hare ondervinding, machtigt ons een inwoner van Den Helder hare volgende ver klaring te publiceeren. Mejuffrouw A. HOFMAN, wonende Piet Hein- straat 3 te Den Helder, meldt ons Gedurende ongeveer zes jaren heb ik vreeselijk geleden aan de nieren. Onophoudelijk had ik hevige pijn in den rug en de lendenen, waardoor ik zelfs genoodzaakt werd gebogen te loopen. Wanneer ik mij ongelukkig bukken moest, had ik erge steken in mijn rug en kon ik me haast niet meer oprichten. Mijn slaap ontweek me en 's morgens was ik meer vermoeid bij het opstaan dan den avond te voren bij het naar bed gaan. Ik had veel last van dikke voeten en beenen en somtijds waren zelfs mijn polsen en armen opgezwollen. De urine was altijd troebel en liet een zanderig bezinksel na, ter wijl ze een onaangename lucht verspreidde. Ik kreeg veel schemeringen voor de oogen en was immer mismoedig en treurig gestemd. Toen ik op aanraden van een kennis met Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen begon, kwam er een groote verandering in mijn toestand en toen ik twee doosjes geledigd had, was de pijn bijna geheel verdwenen, evenals de andere kenteekcnen der ziekte. Ik gevoel me een heel ander mensch nu, doch zal nog eenigen tijd met uw uitstekend geneesmiddel voortgaan, ten einde van een algeheele genezing zeker te zijn. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wyze die u goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beenen en blazen onder de oogen. (Waterzueht,) Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegeschreven aan het overvloedig water, afkomstig uit het bloed, dat doorgedrongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door de filtreering iLdien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld dat dergelijke gevallen volkomen genezen werden door Foster's Rugpjjn Nieren Pillen. 10 Verzeker U dat men U de echte Fosters' Rugpjjn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffr. Hofman gehad heeft. Zij zijn te Den Burg ver krijgbaar by de firma Wed. I'. Kuiper, drogist Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel A f 1,75 voor één, of f10,voor zes doozen. Naar het Duitsch van FRIEDRICH THIEME. 1. Elisabeth Münsch stond voor de rechtbank. Met belangstelling en deelneming tegelijk richtten de blikken der vijf rechters zich op de bekoorlijke verschijning van het jonge meisje, dat, gekleed in een eenvoudige wollen japon, op de bank der beklaagden plaats nam, nauwe lijks in staat om haar ontroering eenigzins tot bedaren te brengen. En evenals de rechters, keken ook de andere aanwezigen naar de jeug dige beschuldigde en ieder vroeg zich getroffen af, wat zij toch gedaan kon hebben om hier te moeten zitten. Het zachte gefluister, dat uit het publiek opsteeg, zwol aan tot een gemompel, toen de griffier de aanklacht voorlas, waarbij zij van diefstal werd beschuldigd. Dit beminnelijk, bekoorlijk wezen een diev egge Hoe angstig, hoe onschuldig keken de donkerblauwe oogen de wereld in, welk een verdriet bewezen een paar tranen, die blijkbaar ongemerkt,tegen haar wil,overde wangen rolden. U heet Elisabeth Münsch begon de voorzit ter onder de grootste stilte in de zaal, het verhoor. Ja, antwoordde zij zacht, met neergeslagen oogen. Hoe oud Twintig jaar. U bent de dochter van wylen den ontvanger der belastingen Miinch Ja Uw moeder is eveneens overleden? Ja. Sinds wanneer bent u wees Sedert vier jaar. U staat geheel alleen op de wereld? Ja. Ik had slechts één broeder, die reeds als kind stierf. U moest dus heelemaal voor u zelf zorgen Ja. U hebt uw brood verdiend als kantoor bediende. Zij knikte. In welke zaak was u werkzaam Ik kwam, nog voordat mijn arme moeder mij ontnomen werd, bij den heer Rö3el in be trekking. Bij hem ben ik ook tot nog toe geweest. Dus altijd bij hem Ja. En was hij over u tevreden P Naar hij me zeide, wel. De voorzitter wierp zijn collega's een veel- beteekenenden blik toe en vervolgde: Ik heb dit alles geconstateerd, om niets wat in uw voordeel spreekt, onvermeld te laten. Meneer Rösel heeft een om zoo te zeggen prachtige getuigenis van u gegeven. Uw daad is werkelijk een psychologisch raadsel, dat nog moeielijker te begrijpen valt, als men u zelf ziet. Zoo jong, zoo beminnelijk, zoo onschuldig, uit uw oogen spreekt oprechtheid en deugd zaamheid,en toch dit hardnekkige zwijgen tegenover da ovortuigendo bewijzen 1 Dat is niet te begrijpen! U wordt beschuldigd, en het is bewezen, dat u meneer Rösel uit een bij vergissing opengelaten lessenaar 400 mark zoudt hebben ontstolen. Wilt u niet de waar heid zeggen en de daad bekennen net zal uw rechters veel gunstiger voor u stemmen. Voor den eersten keer waagde beklaagde het haar oogen op te heffenmet een uitdrukking, die werkelijk medelijden inboezemde, richtte zij die op de rechters, en antwoordde toen, het blonde haar van haar voorhoofd strijkend Ik ben geen dievegge, mijnheer de president. De president der rechtbank echuddo eenigszins onwillig met het hoofd. Beklaagde, verstoor niet weer den goeden indruk, die we van u gekregen hebben. Ga met u zelf te rade. Verlicht uw geweten, in uw eigen belang Als ik schuldig was, mijnheer de president, zou ik mijn schuld geen uur kunnen dragen, antwoordde zij met zachte maar vaste stem. Ik heb het geld niet weggenomen. Maar wie zal het anders hebben gedaan Dat weet ik niet. Koestert u volstrekt geen verdenking in dit opzicht Neen. Daar u mijn welgemoenden raad niet wilt aannemen, moeten wij de getuigen ondervragen. Roep eerst meneer Rösel. De heer Rösel, oen bekend koopman, kwam voor de groene tafel. Een oudachtig, reeds grijs en eenigzins gebogen heer, maar met oogen, die nog van jeugdig vuur schitterden en met een zacht, goedaardig gelaat. Meneer Rösel, verzoekt de president den getuige, nadat hij dezen den eed had .afge nomen, vertelt u ons eens precies, hoe de zaak in elkaar zit. De oude heer wierp een blik vol deelneming op do beklaagde, die in bedwongen snikken was uitgebarsten, toen hij binnentrad, en de handen wanhopig voor het gezicht drukte. Daarna nam hij met ontroorde, zelfs eonigzins bevendo stem het woord Het was op den avond van 1 October, een Zaterdagavond, even voordat het kantoor gesloten werd, dat er nog een klant bij mij binnenkwam en mij 400 mark betaalde. Ik had de brandkast reeds gesloten en legde daarom de som in mijn schrijflessenaar en wel in een kistje daarin, dat wel een deksel heeft, maar niet gesloten kon worden. Toen ik naar mijn woning ging, sloot ik den lessenaar. Dit gebeurde eerst, nadat mijn personeel zich had verwijderd. Zondags werken we niet, ik zelf breng dan echter altijd een paar uur op 't kantoor door om de correspondentie af te doen, waarvoor in de drukte van de week geen tijd is. Dit gebeurde op dien Zondag ook. Ik kom dan op het kantoor niet door de hoofddeur, maar door een kleine deur, op den hof uit komende, welke slechts aan ingewijden bekend is. Na oon uur ging ik naar mijn op de eerste verdieping gelegen woning, om iets to halon, dat ik noodig had. Daar ik dadelijk terug wilde komen, liet ik mijn lessenaar openstaan. Toon ik terugkwam, vond ik alles dan schijn baar ook nog precies zoo als ik wegging. Daar ik oven een paar papioren in do brandkast moest nazien, dacht ik ook aan het gold in den lessenaar, dat ik meende nu ook wel to kunnen wegbergentot mijn grooto verbazing was hot kistje echter leeg! Het gold was gedurende mijn korte afwezigheid gestolen. Wio kon den diefstal in dien korten tijd hebben gepleegd. Het was verre van mij, aan iemand van myn personeel of aan mijn huisgenooten te denken ik dacht niet andors of er was oen diel van beroep binnengeslopen en daarom dood ik oogenblikkolijk aangifte bij de politie. (Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVELD Jfc DE JlOUlJ, Texol. ra P3 W Cï (Sj SS T> O es O M W c» H O *«3 *3 P3 ss EDUARD KaLLER A Co.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4