WINTERDIENST. een flinke dienstbode. Spoorboekjes van 10 Ct. verkrijgbaar. Groote Nieuwigheid. Aardappel „Wonder van Anna Paulowna", RIJÏÏIIGLANTAARNS best en goedkoop. per Stoomschip Texelstroom. Dames- en Kindermantels. Capes en Regenmantels. Lage prijzen. Concurrentie onmogelijk. M. WIERINGA, Onschuldig. Wintersaison 1906-1907. DAMES- en HINDERHOEDEN. H. DALMEIJER. SCHEEPSWERF „NICOLAAS WITSEN^ Ie kw. Belgische Anthra- ciet f 1,55 per H.L. JOH, DEKKER, Steenkolenhandel, Droog Kroonerwten-, Gerste- en Tarwestroo. HORLOGES, REGULATEURS en WEKKERS, Nieuwe en gebrnikte Geweren, enz. Wekelijksche dienst TEXEL-ALKMAAR-ZAANDAM. FEUILLETON. .Altijd welkom te Den Burg-. Goed nieuws van iemand uit onze omgeving is ons altijd welkom en wij zullen met belangstel ling het volgend berichtje van een Harlingsche lezen. Het zal eveneens voor velen onzer een waardevol nieuws zijn. Mejuffrouw N. Vissen, wonende Kerkpoort straat 53 te Harlingen, deelt ons medeVanaf het oogenblik dat ik met uw Poster's Rugpijn Nieren Pillen begonnen ben, is het mij mogen gelukken verlichting te bekomen in een nier ziekte, waarvan ik reeds drie jaren het slacht offer geweest was. Ik had een slepende pijn, die mij zeer hinderlijk was in mijn werk, ook had ik veel last van een ongeregelde waterloozing, de urine zag erg donker en liet veel bezinksel na. Zonder de minste aanleiding kreeg ik opstij gingen van het bloed naar het hoofd, welke door huiveringen gevolgd werden, het leek wel koorts. Doorloopend gevoelde ik mij erg afgemat en lusteloos; toen ik overal zoo uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen hoorde prijzen, liet ik daar van een doosje komen. Dit ééne doosje be zorgde mij reeds verlichting en ik kan u open hartig zeggen, dat na het gebruik van drie doozen ik een buitengewone verandering in mijn gestel kon waarnemen. Van de pijn kon ik haast niets meer bemerken, de urine kwam weer geregeld en was helder en ik acht het mijn plicht tegenover andere nierlijders mijn voor spoedige genezing bekend te maken, opdat zij hiervan nut kunnen trekken. 12 Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Een kort woord gericht aan vrouwen. Velen onder u schijnen voortdurend ongesteldmisschien lijdt gij aan hevige pijn in den rug, aan een kwaal die gelijkt op afmatting, aan migraine of overspanning der zenuwen. Wees niet te vlug in het vellen van een oordeel en met te zeggen dat gij lijdt aan een der ziekten waaraan vrou wen lijden. Een groot aantal dezer ingebeelde „vrouwenziekten" zijn niets anders dan aan doeningen der Nieren. Verlies niet den moed en denk niet langer meer aan een ingebeelde kwaal, hetzijn misschien uw nieren welke in het spel zijn Verzeker u dat men u de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw Visser gehad heeft. Zij zijn te den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel f 1,75 voor één, of f 10voor zes doozen. Boekh. Parkstraat. es Zooeven ontvangen een groote collectie es Nieuwste Modellen. Tevens ontvangen eene groote collectie gegarneerde en ongegarneerde Nieuwste modellen. Zie de etalageZie de etalage Uw Dw. Dnr., Gevraagd: Loon drie Gulden per week. Adres Letter E. Bureau dezer Couraut. prachtige groote consumptie-aardappel, geheel vrij van ziekte! Buitengewoon rijk dragend soort en zeer duurzame vaste winteraardappel, Dagelijks te zien bij den kweeker. Prijs per H.L. f 60,i franco per post of 17,50 per spoor door het 10 Liter 8,— geheele land. Vrijblijvend, zoolang de voorraad strekt. Komtziet en oordeelt 1 Men wende zich tot den heer K. BRUGMAN te Winkel of rechtstreeks tot den kweeker, C. DE ENGELSE, Kooijplaats, Anna Paulowna. STOOM-, MOTOR- en ZEIL-vaartuigen. SCHEEPSHELLINGEN. Herstelplaats van Motoren, Stoom- en andere werktuigen, o o o IJZEREN VLETTEN TE HUUR. W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. Bij minstens 5 HL. gelijk franco haven Texel. Helder. Te koop: C. SLOT, Hofstede Rotterdam, EierlandTexel. Horlogemaker, Goud- en Zilversmid, Weverstraat. Lage prijzen met 2jaar schriftelijke garantie. Reparatiën aan alle Uur werken onder garantie. Beleefd aanbevelend. Met de nieuwe wet onmisbaar, Plegings bereide Verf. Bascules, Stalemmers. Geëm. emmers, Potten, aardewerk. Kruit, Hagel, gevulde Patronen voor bet gebruik gereed. D UIN K E R, Marktplein. Mooie lijsterbessen te koop. Vertrok van Texel Woensdagmorgens 8 nur. van Alkmaar Zaterdagsmiddags 13 uur. C. METS. Naar het Duitsch van FRIEDRICH THIEME. 3. Waarom niet Omdat it bang was, dat mijn hospita het geld van mij zou willen leenen. Ik had het haar niet kunnen weigeren, en ik zou het wel nooit hebben teruggezien. Zij offert alles op aan haar lichtzinnigen zoon, en voor mij was het geld de eenige hoop voor de toekomst. De president schudde het hoofddaarna wendde hij zich opnieuw tot den getuige Rösel. U hadt den lessenaar niet gesloten, toen u zich verwijderde Neen. Heeft u zich overtuigd, of hot geld er nog in was, toen u naar boven ging Hadt u het den volgenden morgen reeds gezien Dat niet, maar daaraan kon geen twijfel wezen. De lessenaar was gesloten tot op het oogenblik, toen ik 's morgens in het kantoor kwam. Wisten ook anderen van uw personeel van de som gelds Dat weet ik nietik heb behalve juffri Münch nog twee menschen op het kantoor mijn ouden boekhouder Muller, die reeds 30 jaar bij mij is, en mijn volontair, de heer Kresse, de zoon van den bekenden Hamburgschen groothandelaar. Beiden hadden dien avond de handen vol, ook komen zij absoluut niet in aan merking. Muller is de eerlijkheid zelf en Kresse ontvangt van zijn vader een wissel van 400 mark elke maand. Ook de laatste is een zeer solied en vertrouwbaar jonge man. Bovendien kan, zooals gezegd is, het bedrag alleen Zondag zijn weggenomen. Zaterdagavond was dat vol strekt onmogelijk. Voor Zondagvoormiddag echter hebben zoowel Muller als Kresse een alibi, zooals de commissaris van politie mee deelde. De andere getuigen konden dit alles slechts bevestigen. De commissaris van politie legde nog den nadruk op de in 't oog vallende ver legenheid der beklaagde bij de ontdekking dor spaarduiten, ook moest zoowel Rösel als de boekhouder Müller en eenige bekenden van beklaagde toegeven, dat zij sedert eenigen tijd zeer veranderd was. Zij scheen hun treurig, verstrooid toe. Haar hospita, een vriendin van haar moeder, prees haar edelmoedig karakter, ook zij kon echter niet ontkennen, dat Elisa beth Münch dien Zondag bijzonder opgewonden thuis gekomen was en den geheelen dag geen woord had gesproken. Zij had zich volstrekt niet kunnen verklaren, wat er met het jonge meisje was voorgevallen. Yan haar plan om in Engeland een betrekking te zoeken, had beklaagde haar, wie zij anders alles toever trouwde, geen woord gezegd. Wat nu ook de van ambtswege haar ter zijde gestelde verdediger te berde bracht te haren gunste, de rechtbank twijfelde met den ambte naar van het openbaar ministerie niet aan haar schuld; zij nam aan, dat Elisabeth Münch in een oogenblik van verdwaasdheid had gehan deld. zij werd veroordeeld tot de minste straf, die de wet aangafdrie maanden gevangenisstraf. Als gebroken verliet zij de gevangenis, toen zij haar vrijheid terugkreeg. Zij keerde voorloopig in haar oude woning terug. Wat moest zij nu beginnen Het bij haar gevonden geld had men haar ontnomen, een gedeelte was den bestolene teruggegeven, het overige voor de kosten van het geding weggegaan. Do heer Rösel wilde het geld weliswaar niet aannemen, maar zij stond er zelf op, dat hij 't zou krijgenzij wilde geen geld bezitten, waarvan niet ieder overtuigd was, dat het eerlijk was verkregen. Vergeefs beproefde zij werk te krijgen, overal toonde men haar wantrouwen en argwaan, niemand geloofde aan de verzekeringen van haar onschuld. Er bleef haar niets over dan de stad te verlaten, een plaats op te zoeken, waar niemand haar kende. Maar waar kreeg zij daarvoor de middelen vandaan Ellendig zat zij op een ayond in haai kamer, 't hoofd in de handeD, nadenkend over haar ongelukkig lot. Men had met willen goloovon, dat zij zooveel had gespaard, o, de menschen wisten immers niet, hoe zp ontbeerd had, zich alles had ontzegd om niet geheel zonder middelen in de wereld te staan. Niet eens haar hospita wist het, die veel te levenslustig was, om haar te kunnen begrijpenOp een punt had zij onwaarheid gezegd voor de rechtbank, - zij had voor haar plan naar 't buitonland te gaan, een reden kunnen gevenMaar wat zou dat hebben geholpen De overtuiging van den rechter had zij daarmee niet kunnen schokken. En die reden stond in verband met een hartsgeheim, waarover zij onmogelijk kon spreken. Toen voor een jaar Max Kresse, de rijke volontair, in de zaak kwam, had hij haar veel vriendelijkheden bewezen, veel belangstelling voor haar getoond, toen was dit opeens anders geworden, en hij had zich geheel van haar teruggetrokken. Waarom? Omdat zij een arm meisje was, veel te arm voor zoo'n rijken erfge naam. Zij was daarom niet boos op hem, hij had ook geen verwachtingen in haar gewekt, zij had er geene gekoesterd, en toch sloeg sedert dien tijd haar hart voor den knappen en beminnelijkon jongen man. En om de kwelÜDg van een dagelijkschen omgang met hem te ODtgaan, had zij weg gewild uit de zaak, weg, zoo ver mogelijk. Dat was haar geheim. Nu moest zo toch weg, maar waarhoen Waarom had ze niet den moed, aan dit alles een einde te maken? Een zacht kloppen aan de deur deed haar opschrikken. Binnenriep zij verrast. Wie kon er wel tot haar komen De deur werd langzaam geopend. Vóórhaar stond de volontair Max Kresse, haar vroegere collega. U, meneer Kresse Wat wilt u vroeg zij verbaasd en verlegen tegelijk, want ofschoon zij wel aan hem had gedacht, was zij er niet op voorbereid, dat hij zou komen. Wat ik wil? antwoordde hij zacht. O, juffrouw Münch, uw treurige toestand... Zeker is die treurig, antwoordde zij, zich dwingend tot bedaardheid. To meer had ik gehoopt, dat u dien door uw komst nog niet pijnlijker zou maken. (Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGE VELD DE itOOU, Texel. ES Es Es W aq e e. 1-6 a qj 5B w ua es es SR ce SR ft UB o a S B8

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4