WINTERDIENST. ALBADA VOORAAN, Heer en- en damesrijwielen Geld verkrijgbaar Spoorboekjes van 10 Ct. verkrijgbaar. Aarrst. Maandag, gedurende markttijd. Pluimvee m mmmi Wat wij allen zonder onderscheid moeten- Maak eens kennis met ens nieuwe middel Vijgenhonlg voor hoestenden. Noordhollandsch Landbouwcrediet te Alkmaar. Gust. Buhse, kruiden Onbekende Vrienden, Fabrikanten J. A. van den Bosch Zonen Alkmaar. Verkrijgbaar bij A. DROS Albzn den Burg. BESLIST HET BESTE ADRES NIETS Let op! Verkrijgbaar bij Mej. G. ROEPER, Burg op Texel, MERK OP, dat trots toenemende concur rentie de omzet van ALBADA steeds toeneemt Ter vervanging van NATUURBOTER, om t( koken, om te braden, om te stoven staat Prijs 40 Cent per '/2 kilo. Te Texel Oosterend bij A. DROS. FEUILLETON. Markiezin Sabine. OF ONDERZOEK. JOH. W. ZIJM, Spoorstr. 91, Den Helder. Correspondentschap van het J. E. WINKLER. Boekh. Parkstraat. Eleren De -A_bdijsiroop, klooster Sancta Daulo Ik houd de Sanguinose voor het werkzaamste middel ter be strijding van de bloedarmoede en al hare gevolgen. JVees gewaarschuwd tegen namaak. De echte Sanguinose wordt verkocht in groene flacons van 300 gram en kost per flacon f 1,50, 6 fl. f 8,I 2 fl. f 15, VAN DAM Co*, De Riemerstraat, Den Haag. Eenige inwoners van Den Helder kunnen U zeggen waar het te vinden is. Indien gij lijdt aan de een of andere jeuking der huid, aan prikkelende huiduitslag of droge aambeien, dan zoekt gij natuurlijk naar verlichting. Een aantal inwoners van den Helder hebbeneengeneesmiddelgevonden om huidziekten van ouden datum te genezen. Zij spreken er over. Lees dit: Mejuffrouw A. Smit. wonende Vijzelstraat 70 te Den Helder, meldt onsSedert vier jaar ben ik aangedaan geweest met bloedende aambeien. Deze bezorgden mij een verschrikkelijken lasten pijn en ofschoon ik gedurende langen tijd daar voor onder behandeling geweest ben, kon men mij naar het scheen er niet vanaf helpen. Toen ik met uw Foster's Zalf begon, kon ik dadelijk beterschap waarnemen, de pijn verdween, eveDals de jeuking en nadat ik Uw voortreffelijke Zalf gedurende veertien dagen geregeld had aange wend was ik geheel van dit ellendig ongemak verlost 16 Ik onöergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die Mejuffrouw Smit gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zjjn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,76 voor één of f 10 voor zes doozen. VOOR IS BIJ Tevens het beste en goedkoopste adres voor Onderdeelen, Emailleeren en Vernikkelen. Concurrentie beslist onmogelijk. op driemaandelijksche accepten, met en zonder borg. GELD tegen hypothecaire zekerheid, met voldoende overwaarde. is ondergteekende in „De Lindeboom" te spre ken voor den verkoop en reparatie van alle voorkomende Uurwerken, Goud en Zilver. Aanbevelend, GoudsmidHorlogemaker. VAN onosi' OVUM. Versterkt het lichaamsgestel» Geeft Overvloed van Eieren, Stelt de kippen instaat plotselinge weersveranderingen te doorstaan» Helpt uw pluimvee bij het ruien» I Zendingen Inh25 pakjes f2 idem inh40 pakjes f2.80 Na ontvangst van postwissel, franco per Pakket Post door geheel Neder land Rembourse f0.10 verhooging. Vertegenwoordiger voor. NEDERLAND BELGIE, K. BARQER, Amsterdam» Naseaukade 370. IH1HIIII1III Er zijn vele menscheD, die Abdijsiroop gebruikt hebben met prachtige resultaten» maar hoevelen zijn er onbekend, omdat zij aarzelen een getuigschrift van hunne bevin dingen ter publicatie te geven. Deze menschen zijn evenwel niet minder groote vrienden van de Abdgsiroop. Zij hebben ten zeerste medegewerkt om het tot een huismiddel te maken, dat overal aanwezig is door hunne persoonlijke aanbeveling aan vrienden en buren, Het is een goed geneesmiddel en is wijd en zijd bekend en beroemd om zijne geneeskracht tegen borst- en longaandoeningen, pleuris, asthma, bronchitis, verouderde en verwaarloosde verkoudheden, benauwdheden, voor de kink- en slijmhoest der kinderen en in het algemeen tegen alle aandoeningen der ademhalingsorganen. Mej. WILHELMINA IPPEL, Kade 109 te Werkendam, verklaart ons dat zij 3 weken lijdende was aan een straffen hoest. De slijm die haar zeer vast zat kon zij niet dan met de grootste moeite opgeven, waardoor zij het zeer benauwd had. Nadat zü enkele flacons Abdijsiroop Klooster Sancta Paulo gebruikt heeft, die zij kocht bij den Heer C. P, CORNET, Werkendam is zij totaal genezen. versterkt de luchtpijpen en longen, zij geneest waar alle andere middelen faalden. Aarzel niet meerals gij hoest, als gij benauwd zijt, als gij aan keel of longen lijdt, tegen den kinkhoest, uwer kinderen. Uwe hulp is de beroemde Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo. Gij dezelfde soort Abdijsiroop bekomt, die Mej. Wilh. Ippel gebruikt heeft. Deze alleeD geneest en is kenbaar aan den rooden band om de flesch, waarop de handteekening van den generaal-Agent L. I. AKKER, Rotterdam voorkomt. Alle andere is namaak. De namaak geneest nooit. PRIJS PER FLACON, f 1,— f 2,— en f 3,50.— het Hoe Wij moeten allen zonder onderscheid in dit klimaat leven. Maar wij zullen komende gure jaargetijde beter dóórkomen naar mate wij beter gewapend zijn. gezonder uw bloed, des te krachtfger zjjt gij. Wanneer gij nu, nu het najaar begint bij tijds zorgt uw bloed te zuiveren van de kwade sappen, en het te versterken door de SANGUINOSE, dan zult gij uw weerstandsvermogen verhoogen en gij komt gemakkelijker den winter door. Want de SANGUINOSE is het beste middel dat de wetenschap heeft uitgedacht ter zuivering en versterking van uw bloed. De SANGUINOSE drijtt de kwade sappen uit langs de natuurlijke wegen van de nieren den lever en de ingewanden. De SANGUINOSE maakt uw bloed Irisch en krachtig; zóó dat het al uw organen rijkelijk voeden en krachtig maken kan. Gij kunt U geen beter verschaffenzelfs voor veel geld. Wanneer gij het een zes weken vol houdt, dan hebt gij éér de winter begonnen is, een flinke Sanguinose- kuur gedaan en zij zal u goed doen. Het zal u zijn alsof er nieuw bloed, nieuwe kracht, nieuwe gezondheid door uwe aderen stroomt, en de kwade sappen uit uw lichaam verwijderd worden. Zes flacons SANGUINOSE doen wondei en aan het gansche gestel. Wilt gij een greep doen uit de verklaringen van dankbare gebruikers? Ziehier. Prof. Dr. Nestor Charbonnier, uit Brussel verklaart „Mijn dochtertje van 7 jaren had in het begin van den winter veel gesukkeld aan slijmhoest, koortsen en daarna ma zelen. Het kind was lusteloos, ongedurig zenuwachtig en had hoegenaamd geen eetlust. Sedert zij echter de Sanguinose gebruikt heeft is er bij haar eene geheele verandering ten goede gekomen. Mijn kind is weer vroolijk en levenslustig, slaapt geruster, heeft weer goede eetlust en geregelde goede spijsvertering..' Mevr. E. J. ARIJS-PERIN. Amsterdam, 3e Helmerstraat 31. „De Sanguinose heeft mij steeds ge holpen. Op mijn zwak, zenuwachtig gestel had de Sanguinose steeds een versterkenden en opgewekten invloed." Mevr. J. NIJLAND. Den Haag, Hugo de Grootstraat 69. „Ik ben al 16 jaren lijdende aan de maag, zoodat ik het minste voedsel niet kon gebruiken zonder bezwaarik had ontzettende pijnen in den rug en gedurig suizingen in het hoofd. Het was een verschrikkelijk lijden. Sinds ik met de Sanguinose begonnen ben is dit alles ver anderd. Ik eet nu flink en mijne kin deren verbazen er zich over dat ik nu alles gebruiken kan. Zij weten wel hoevele middelen ik al gebruikt had, zoDder dat mij iets had geholpen. Mej. R. DE KATER. Den Haag, Sirtemastraat 88. Gij die dit leest, doet uw voordeel met bovenstaande ervaringen. Gebruikt ook de SANGUINOSE, wanneer gij geen baat vindt bij de middelen die gij tot hiertoe genomen hebt. De SaDguinose is een buitengewoon krachtig middelzij is zuiver plantaardig, in het luchtledige toebereid en wordt dooi zeer zwakke gestellen ver dragen. De Sanguinose kan u helpen. Zij wekt uw eetlust opverdrijft uw ver moeidheid verrekt uw bloed versterkt uw hersenengeeft krachtige zenuwen, geneest verouderd maaglijd6n overwint hardnekkige hoofdpijn; maakt uw slaap diep en verkwikkend en bevordert eene algeheele levensopgewektheid. Zie dan Diet op tegen een kleine uitgave, die u veel kan doen winnenen bedenk het wéleen goede gezondheid is ook kapitaal I i. Vrij naar 't Fransch door A. B. Hoofdstuk I. De torenklok van Vemey sloeg juist acht uur toen de tuinman van den rijken kantfabrikant mijnheer Gueldry even uitrustende van zijn arbeid de volgende alleenspraak hield Wat wordt je oud, arme drommel, pas ben je aan 't werk en nu al rusten en blazen als een oud dampig paard Het gezicht is nog goed maar de krachten, die drommelsche krachten gaan weg, om niet weer terug te keeren Een andere meester had zeker al lang een plaats vervanger voor mij gezochtMeneer Gueldry zegtvermoei je maar niet, Willem, neem maar iemand om je te helpen ik heb er vriendelijk maar beslist voor bedankt. Ik doe er maar wat langer over, doch de tuin is altijd prachtig en dat is de hoofdzaak. Als Frans eerst terug is, zal ik tijd genoeg hebben om niets te doen, hij kan dan mijn plaats innemen. Wij, mijn brommerige Catharina en ik, zullon dan stil gaan leven, als renteniersIk zie daar, meen ik, in de verte de kleine Sabine Ben je niot in orde, oude Willem zal ze vragen, als ze mij hier zoo ziet, kom spreek gerust op, je weet wel, hoe we allen aan je gehecht zijn. Ja, dat weet ik, men houdt van de bedienden in huis en van de werklieden in de fabriek. En wederkcerig zijn wij ook gehecht aan onzen meester, hij is gestreng, dit is zeker, doch recht vaardig, uiterst rechtvaardig. Allen houden we van André, doch vooral van Sabine Het kan iemand toch maar meeloopen in de wereld. De vader van mijnheer had ternauwernood een centime op zak. Maar door zijn werkzaamheid en zijn spaarzaamheid heeft hij er honderden en duizenden francs van gemaakt. Nu zijn ze verscheidene malen millionair en de kleine Sabine, kan. als ze dat wenscht, een prins huwen, Maar kom, laat ik nu eens ophouden met dat gebazel, groote luiaard die ik ben, de zon schijnt warm en het werk vordert niet. Vooruit aan het werk Hij nam zijn hark weder in zijn bevende handen en ging met zijn werk door, totdat een heldere klankvolle stem achter hem zei Wat groeien onze bloemen flink, Willem. De grijsaard wendde het hoofd om en een glimlach verscheen op zijn rimpelig gelaat. Mejuffrouw Sabine. U zoudt mij bijna vrees aanjagen. Ik u vrees aanjagen, ik, uw kleine Sabine I De planten zou ik dat eerder kunnen doen als ze me zien met dat instrument. Kijk, dat is nu een verbeterd snoeiwerktuig „nieuw sy steem." Daar heeft men geen gevaar bij zich de handen te bezeeren, zooals bij hot andore. Willem nam het en beschouwde het nauw keurig als een kenner, terwijl het jong-o meisje naar de nabijgelegen broeibakken ging en daar de planten in oogenschouw nam. Ofschoon slank gebouwd en middelmatig groot, zou Sabine Gueldry niet onder de schoonheden gerekend zijn door hen, die in do eerste plaats acht slaan op regelmatige gelaatstrekken haar mond was iots te groot, haar neus te ge drongen, maar haar oogen, donkerblauw van kleur, waren prachtig, haar teint frisch, haar geheele uiterlijk getuigde van verstand. Twee dikke vlechten van het schoonste blonde haar, onderaan met een lint saamgobonden hingen haar op den rug. Men zou haar hoogstens den leeftijd van 14 of 15 jaar hebben toegekend, zooals ze daar bij den ouden tuinman was, ter wijl zij toch reeds haar twintigste levensjaar was ingetreden. Deze vergissing ontstond niet alleen dooi het kinderlijke in] haar haartooi, doch in de eerste plaats door haar nog zeor jeugdig uitziend gelaat. Door haar vader on haar broeder als 't ware aangebeden, en door allo bedienden en werklieden in do fabriek ge liefd, was Sabine Gueldry het levende beeld van het geluk. De planten groeien best! zoi zij, weer bij Willem terugkomende. Ja juffrouw Sabine, do zon krijgt al eenige kracht, en dan gaan de broeiplanten wel. De zon helpt wol iets, dat is waar, maar zij dient u slechts tot hulp, ge zijt een modeltuinman. (Wordt vervolgd.) Gedrukt by LAN GEVELD it DE ROOlJ, Texel.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4