„JACOB KWAST" WOGNUM. 1 ^irma JOH. F. I0RRA ie Alkmaar, van Rundvee en Paarden! Thorley's Voedsel Markiezin Sabine. CONCERT der gemengde Zang?ereeniging „JACOB KWAST" van Wognum. in de S\led Herv. Kerk (nieuwe) te HELDER, op ZONDAG 21 OCTOBER 1906, des namiddags 2 uur precies. Be kerk wordt een uur voor den aanvang geopend. IpS Zie verder giroote en strooibiljetten. alle soorten JCnlpmesfsfofen. FEUILLETON. DIRECTEUR WILLEM SA AL. TOEGANGSKAARTEN a 75 cent en TEKSTBOEKJES a 10 cent zijn verkrijgbaar te Helder bij de Boekhandelaren DUINKER, Spoorstraat; I)E BUISONJE en ZOON, Hoofdgracht; MAAS, Dijkstraat en de Sigarenhandelaren G. J. FEIJEN, Zuidstraat en A. B. WEBER, Kanaalweg. De Maatschappij „CERES" to Nieuwe Nie- dorp verzekert rundvee en paarden tegen de risico van brand en bliksem. De deelnemers betalen jaarlijks vcor administratie- en taxatie kosten 15 Cents per stuk vee. Verder wordt de schade omgeslagen over het verzekerde kapitaal. Iu do 9 jaren van het bestaan, werd onder staande premie geheven Gemiddeld was de omslag dus in de le klasse f0.36, in de 2e klasse f054 en in de 3e klasse t 0,72, alles per duizend gulden per jaar. Geene Maatschappij kan goedkooper werken dan „Ceres" terwijl de jaarlijksche taxatie een waarborg voor verzekerden is, om steeds de volle waarde vergoed te krijgen van het be schadigde vee. Tot districts-commissaris voor Texel is aan gesteld de Keer C. KUIJPER Cz. aan den Burg aldaar. Commissarissen zijn De Directie, de Heeren D. Kuilman. J. Koomen Hz. te Winkel. J. B. Wilken C. Bijpost Haringkarspel. C. Over Klz. Oude Niedorp. C. Spaans Hz. Barsingerhorn. C. Asjes Schagen. J. Stammes Nieuwe Niedorp. Gezondheid onder uwe Yarkens THORLEY'S VOEDSEL Een merkwaardig geval te Alkmaar. Wij publiceeren het volgende geval omdat wy denken dat het voor vele personen te Den Burg, die aan dezelfde kwaal lijden, van belang kan zijn. Mejuffrouw J. Wietsj, wonende Poppelmanslaan F 13 te Alkmaar, meldt ons Ruim twintig jaren heb ik geleden aan een nier kwaal. Ik had voortdurend een hevige pijn in den rug en de lendenen en ook in den buik, doch me nigmaal trok de pijn door het geheele lichaam. Ik sukkelde veel met hoofdpijn en duizelingen in het hoofd, ik was zeer zwak en immer vermoeid. Het kostte mij zeer veel moeite mijn dagelijksch werk te verrichten; mijn eetlust was slecht en 's nachts werd ik gekweld door nerveuse droomen, terwijl mijn slaap zeer onrustig was. Bij het minste dat ik deed, moest ik transpireeren en ik twijfelde hard van mijne ziekte ooit te worden genezen, daar alle mij bestede goede zorgen te vergeefs waren geble ken. Ten slotte liet ik op aanraden van een mijner kennissen een doosje Foster's Rugpijn Nieren Pil len komen, ik nam ze geregeld in en was zeer ver wonderd dat ik reeds na eenige dagen beterschap kon bemerken. Twee weken later kon ik tot mijn groot genoegen verklaren dat ik geheel en al her steld was Voor alle zekerheid ga ik echter nog eenige dagen door met Uw Pillen. 18 Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt Een kort woord gericht aan vrouwen. Velen on der U schijnen voortdurend ongesteldmisschien lijdt gij aan hevige pijn in den rug; aan een kwaal die gelijkt op afmatting aan migraine of overspan ning der zenuwen. Wees niet te vlug in het vellen van een oordeel en met te zeggen dat gij lijdt aan een der ziekten waaraan vrouwen lijden. Een groot aantal dezer ingebeelde „vrouwenziekten" zijn niets anders dan aandoeningen der nieren. Verlies niet den moed en denk niet langer meer aan een ingebeelde kwaal—het zijn misschien Uw nieren welke in het spel zijn. Verzeker u dat men de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffr Wietsj gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de hand- teekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. levert steeds onder Openbare Controle en tegen uiterst concurreerende prijzen Prijscouranten en inlichtingen verkrijgbaar bij den Heer C. KUIP. Vrij naar 't Fransch door A. B. 3. Zoo maar met je grove pooten op mijn rozen te gaan loopen, maar ik heb haast „Bello" groote haast. Ik heb mijn tijd wel wat verpraat met Willem, en ik had nog maar juist tijd ge noeg om de bloemenmanden op te knappen, om mij te kleeden voor het ontbijt. Begrijp je En terwijl de hond antwoord gat door nog luider te blaffen en potsierlijke sprongen te maken werden er twee handen voor de oogen van hst jonge meisje geplaatst en voelde zij een kus op haar voorhoofd. Terzelfder tyd zei een mannenstem Koekoek Sabine werd doodsbleek. André, riep zo uit, plotseling opstaande. Do bloemen rolden in bonte wanorde rondom haar, maar wat hinderde haar dat Zij sloeg haar beide armen om den hals van haar broeder en omhelsde hom lachende en schreiende te gelijk. Zij was niet in staat te sproken. Andre Guoldry had zichzelf steeds als zeer sterk beschouwd, maar tegen zulk een schok was hij niet opgewassen. Zooveel teederheid zulk een ware vreugde bij zijn terugkomst, dat was te veel en ook zijn oogen werden vochtig. Groot en krachtig gebouwd, met een door de zon gebruind gelaat, zeer regelmatig van ge laatstrekken vormde hij met zijn zuster een groot contrast. Maar al mocht hij uiterlijk zeer van haar verschillen, de hoedanigheden van harten geest waren dezelfde. Alleen vond men bij den brooder meer eerzucht en trotsch en bij de zuster meer naastenliefde en medelijden. Broeder en zuster waren sterk aan elkaar gehecht, Andró trad echter eonigzins meer beschermend voor zijn jong zusje op, die ruim 4 jaar jonger was dan hij en die hij niet alleen als speelmakker doch vooral ook als trouwe wachter had gediend. Verscheidene jaren waren zij van elkaar ge scheiden goweest en thans na de eersto begroeting bekeken zij elkaar zeer goed, en waren niet weinig verwondord over de groote verandering, die bij beiden had plaats gegrepen. Zij bewonderde zijn flinke gestalte, zijn don kere teint, zijn volle baard. Hy herkende niet meer het teere kind van weleer, dat met versterkende middelen in 't leven werd gehouden. Zij was nu een jonge dame geworden, gezond van uiterlijk zijn kleine Sabine "Wij vergeten vader, zei Andre eindelijk. Wat, hebt gij hem nog niet opgezocht? Neen, „Bello" wilde ongetwijfeld dat ik u eerst zou opzoeken, want hij liep mij blaffende vooruit de groote laan in. Toen ik eenmaal daar was, vond hij zeker, dat ik nu den weg verder alleen wel zou vinden, want toen liep hij in galop om bij u te komen. Ik ben zijn spoor gevolgd en daar het gras het geluid van mfln voetstappen doolde, kon ik naderen zonder door u te worden gehoord. Goede „Bello," je krijgt een klontje suiker hoor, dat beloof ik je. Nu zal ik de bloemen maar los in de mand gooien zie zoo, dat is klaar. En nu met gezwinden pas naar vader. Zij wilde heensnellen maar haar broeder greep haar bij den arm en zei Ho, ho, Sabine, je bent geen 10 jaar meer. Nu, soms loop ik wel eens met „Bello" om het hardst en 0, wat krijgt men daar een eetlust vanMaar omdat ge niet van die hygiënische oefeningen schijnt te houden, zullen we maar wat langzamer loopen, de boomen en de bloemen zullen dan ook den tijd hebben je welkom te heeten. Waarom heb je niet getele grafeerd Wel, om je eens te verrassen en dat is mij nu eens goed gelukt hè Ja, 0 ja I Maar het wachten is anders ook wel goedDe uren te tellen naar het station te gaan. Dan het gefluit van den trein, en zich zelf af te vragen of het „zijn" trein is, eindelijk tussohen al de personen op het perron het ge liefde gelaat te zoeken. Waarlijk André, ik geloof, dat dit nog heerlijker is dan de verrassing. In ieder geval men heelt er langer genot van. Hij begon te lachen. Je bent aardig Sabine, en echt vrouwelijk, dat moet ik zeggen... Vader zal tevreden zijn, ook zonder dat alles Maar waarom zou ik mij ook hebben gehaast om thuis te komen P Sabine keek hem vol verwondering aan. Wat, hadt ge dan nog langer willen weg blijven, André. Bedenk eens ge zijt reeds 6 jaar weg geweest, 6 jaar in den vreemde. Haar stem klonk een weinig droevig toen zij deze woorden zei. De jonge man drukte zachtjes de hand zijner zuster. Die zes jaren zijn zeer nuttig geweest. De studie van de talen, van de verschillende wijzen van arbeiden, de uitbreiding van onze betrek kingen, maakten de afwezigheid dringend noodig. Ik heb gedurende dien tijd veel gezien en als ik niet vreesde, dat ge mij van ijdelheid zoudt verdenken, zou ik er bijvoegen, ook veel geleerd. Maar heeft die reis mij ook in alle deelen voldaan, toch wil ik je ook wel bekennen, dat ik weer verlangde thuis te komen. Zeker zal je dat uit verscheidene van mijn brieven hebben kunnen bemerken en als vader zich er niet tegen had verzet, was ik bepaald al een jaar geleden thuisgekomen. Dat weet ik en ook is het mij zeer goe bekend, dat vader wilde dat je nog langer zoudt wegblijven, opdat je de Duitsche taal dan zooveel te beter zoudt kenneD. Hij zelf heeft er zoo'n last van niet meer geleerd te hebben. Welnu, hij had de volgende maand aan gewezen als tijd voor mijn terugkeer totdat hij in zijn laatsten brief daarin eensklaps verandering bracht door deze weinige woorden Kom zoo spoedig mogelijk thuis. Een ongeluk is er niet voorgevallen, daar ben ik zeker van zei Sabine. Vader is nimmer meer welvarend geweest dan nuook zag ik hem nooit zoo vroolijkde zaken gaan uitste kend; ongetwijfeld moet er dus een buitenge wone bestelling zijn gedaanmaar we zullen het wel vernemen ...We zullen naar de fabriek moeten, want de bel heelt nog niet geluid en de werklieden zijn dus nog daar. Was het je niet vreemd, toen je voor het eerst weêr ons huis zag? Och een man is niet zoo teergevoelig, Sabine, ik ben blij weer terug te zijn ik verlangde naar vader en jou en vraag mij nu maar niet om precies mijn gevoelens te beschrijven, ofschoon toch toen ik in de verte de hooge schoorsteen van de fabriek opmerkte, ja toen deed mij dat recht aangenaam aan. Wordt vervolgd.) Boekjaar. Omslag per duizend gulden per jaar. Ie klasse 2e klasse j 3e klasse 1896-1897 0 10 0 15 0 20 1897-1898 0 20 0 30 0 40 1898-1899 0 65 0 977° 1 30 1899-1900 0 26 0 39 0 52 1900-1901 1 50 2 25 3 00 1901-1902 0 20 0 30 0 40 1902-1903 O 10 0 15 0 20 1903-1904 0 10 0 15 0 20 1904-1905 0 10 0 15 0 20 VERZEKERD DOOR HET GEBRUIK VAN Vai kens die slecht willen vreten beginnen weder gretig- zoodra men Thorley's Voedsel door hun voeder verme igd. Th irley's Voedsel behoedt var kens i oor koorts en mest hen in de helft an den gewonen tijd. Meng voor uwe biggen steeds een weinig Thorley's Voedsel door hun voeder. Niets is tot heden bekend, hetwel k zulke bevredigende resultaten geeft als Thorley's Voedsel. Thorley's Voedsel verbetert de gezondheid der koeien en vermeerdert de hoeveelheid melk en boter. Probeer Thorley's Voedsel voor uwe Paarden een maand en let op de uitkomst. voor alle soorten vee. Verpakt in kisten van 448 pakjes £.20 00 224 10.80 112 580 56>10 Vertegenwoordiger voor Nederland en Belgle: K. BARGER, Amsterdam, Nassaukade 370. Gedrukt by LANGEVELD DE ROOD, Texel.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 3