WINTERDIENST. WINTERAPPELEN. INDIA-RUBBERSTEMPELS en LAKCACHETS M. WIERINGA, Spoorboekjes vao 10 Ct verkrijgbaar. RIJTUIGLANTAARNS best en goedkoop. rJfSper Stoomschip' Texelstroom. EIJTUIGLANTAAEÏTS, Verboden te jagen, Het is ten strengste verboden Verboden te jagen HORLOGES, REGULATEURS, en WEKKERS, Nieuwe en gebruikte Geweren, enz. Wekelijksche dienst TEXEL-ALKMAAR-ZAANDAM. een FEUILLETON. Markiezin Sabine. Oosterend en Omstreken. Eenige woorden van een inwoner van Den Helder --- Horlogemaker, Goud- en Zilversmid, Met de nieuwe wet onmisbaar, Plegings bereide Verf. Bascules, Stalemmers. Geëm. emmers, Potten, aardewerk. Kruit, Hagel, gevulde Patronen voor het gebruik gereed. DUINKER, marktplein. Mooie lijsterbessen te koop. C. METS. Zoo even weer ontvangen een prachtige collectie J. Jac, RAI 3. worden nefjes, spoedig en tot zeer billijken prijs geleverd door den Boekhandel Barkstraat. n. in jagende houding te loopen, honden te laten loopen en zonder verzoek wilsternetten te zetten op de landerijen bij ondergeteekenden in gebruik' W. A. Eelman Jacob Koorn C, J. Kooger Jn. Mantje G. P. Witte P. Boersen P. C. Bakker Jn. Boon Jk Boogaard D. A. Eelman Jb. Boersen G. B. Ylaming Jb. B. Ylaming Jb. Boeper Thijs Smit A. A. Eelman Jb. Bas Thijs P. Witto N. Roeper Johan Kuip P. B. Ylaming D. H. Keijzer Arie Dalmeijer D. Eelman S. G. Dros O. S. Keijser P. G. Dros C. Mantje B. Jb. Vlaming A. D. Eelman te jagen, in jagende houding of met honden te loopen of vogelnetten te plaatsen op de lande- ryen van, of in gebruik bij ondergeteekenden, en zal dit verbod gelden totdat het door allen of door ieder op eigen terrein weder per ad vertentie wordt ingetrokken. W. A. Jonker J. A. Bruin C. C. Smit P. T. Bakker G. Duinker A. J. Bruin A. A. Lap D. H. Bruin Jb. P. Bakker H. Schoenmaker. W. Duinker S. Jonker Jb. Duinker D. J. Bruin P. Kok S. Boon W. T. Bakker G. P. Daalder S. Soeteliet W. Kok W. C. Bakker Jr. C. Veeger J. Hin C. W. Bakker W. C. Bakker Sr. J. Kooiman P. J. Witte D. B. Lap J. J. Witte op de landerijen gelegen in Everstekoog en Koogerveld, behoorende aan of in gebruik bij: GEBR. DIJT. R. DIJT, Waterplaats. P. J. LIST. A. J. EELMAN. Mejuffrouw Kansen te den Helder, heeft iets te zeggen betreffende Poster's Zalf, het bekende middel tegen huidziekten, zooals aambcieo, ec zema, huiduitslag, jeukingeh.. enz. Mejuffrouw M. C. Kansen, Vischstraat 6 te den Helder, meldt ons: Sedert zes maanden heeft mijn tweejarig kind geleden aan een hevige uitslag op den rug en armen. Het was verschrikkelijk om aan te zien wat het arme kind te doorstaan had, voor namelijk door de hevige jeuking. Ik wist niet meer wat ik moest beginnen want de uitslag werd hoe langer hoe erger. Alles wat ik hiervoor geprobeerd had was tevergeefs gebleven. Op aanraden van een mijner kennissen liet ik een doosje Posters Zalf komen en ik kan met blijdschap getuigen dat deze mijn kind onmiddellijk verlichting gaf en tien da gen later was de arme kleine geheel genezen en kon ik niets meer van de ellendige uitslag bemer ken. 22 Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Poster's Zalf geeft dezelfde die Mejuffrouw Kansen gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koo- pers er op attent, dat op iedere doos de handteeke- ning van James Foster voorkomt. Zij is te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. Weverstraat. Lage prijzen met 2 jaar schriftelijke garantie. Reparation aan alle Uur werken onder garantie. Beleefd aanbevelend. LANGEVELD DE ROOI.). Vertrek van Texel Woensdagmorgens 8 uur. van Alkmaar Zaterdagsmiddags 13 unr. vanaf f 12,50 stel tot en met f 1,50 stel. Aanbevelend, ALEX. KONING PCz. Zadelmakerij, Burg—Texel. BINNENKORT WACHTENDE: Concurreerende prijzen. Aanbevelend, Aan 't zelfde adres voor billijken prijs te koop aaDgeboden een Vulkachel, een geëmailleerde hniskachel en een nieuw gegoten fornuis. Vrij naar 't Fransch door A. B. 0. Ik ben wel wat lang weg gebleven, is het niet riep zij tot de beide mannen die haar glim lachend aankeken. Ik heb eens ter eere van mijn goede André extra werk van mijn toilet willen maken. En toch is het hoogst eenvoudig I O, ik bedoel niet mijn japonmaar mijn haren hebben mij veel tijd gekost. O, die haren, als vader zich er niet tegen verzette, liet ik er minstens de helft af doen Ze zijn zoo zwaar en zoo lastig, ik heb hoofdpijn voorgewend en migraine Vader is niet te vermurwenIk zal nog een of andere zware ziekte moeten krijgen om van mijn haar verlost te worden. De klok, welke de werklieden weder aan den arbeid riep, had reeds lang geluid, voor mijnheer Gueldry er aan dacht zich ook op weg te begeven naar de fabriek, André wilde zijn vader daarheen volgen, doch Sabine hield hem vast. Ik houd je hier, zei ze, en vader staat dat toe, daar ben ik zeker van. U heeft nu toch geen tijd meer om te praten, is het niet zoo, vader Neen, want ik heb nog verscheidene brieven te schrijven, welke per eerste post weg moeton, ik geef voor vandaag aan André vrijaf. Het is echter wel goed, dat hij nog even in de fabriek komt, om de werklieden te groeten en hun tevens mede te deelen, dat zij Zondag ter eere van zijn behouden terugkomst getrakteerd zullen worden op koffie en wat er meer bij komt. Bravoriep Sabine uit, en dan voor de kinderen koek Nu, voor de kinderen koek, omdat jij er zulk een pleizier in hebt. Dus meisje houdt je broeder nu niet al te lang op. O, neen een klein uurtje. Nu tot straks vaderJe begrijpt, André, vervolgde zij haar broeder met zich mee voerende naar een kamer op de eerste verdieping, waar tal van koffers stonden, je begrijpt, dat ik erg er naar verlang, dat je de koffers eens uitpakt. Nieuwsgierig juffertje, je hoopt zonder twijfel dat ik iets voor je zal hebben meege bracht I Och hopen is het woord niet, ik ben er zeker van. En terwijl zij hem ijverig hielp de koffers uit te pakken, vervolgde zij Want waar ik bang voor was, ik wil het je nu wel vertellen, ik was bang dat je terug zoudt komen met een vrouw als ebbenhout, zoo, schoonzuster van een moorin wordt ik dus niet, Ge blijft dus trouw aan Martha, is het niet zoo De jonge man hief het hoofd op. Kijk, dat is waar ook, ik zou heelemaal vergeten eens te vragen naar onze vriendin uit onze jeugd. Och die is altijd nog maar gedwongen tusschen de bureau muren een groot deel van haar leven te slijten. Zij is echter tevreden en verliest er haar opgeruimd humeur niet, het is een kleine engel met een hart van goud. Wat hemel je haar op. Is zij nog altijd leelijk Mooi is zij helaas niet, maar zij heelt zulk een verstandig uiterlijk en haar geheele houding en manieren zijn zoo bevallig, dat men haar ondanks haar onregelmatig gelaat, toch bekoorlijk vindt. Zij mag zich gelukkig achten een vriendin als gij te bezitten, Sabine Ik ben geheel onpartijdig, riep Sabine opgewekt uit, geloof mij, ik blijf eerder beneden de waarheid, dan dat ik zou overdrijven, do beide andere meisjes met wie ik zoo nu cn dan omga zijn aardig, maar kunnen niet in haar schaduw staan, ge hebt wel gedaan mot haar uit te kiezen als uw klein vrouwtje. Kinderspel. Zij keek haar broeder zeer ernstig aan en zei Je hebt zei zij, zonder twijfel even min haast om te trouwen als ik, go hobt dus nog geene beslissing to nemen. Ik weet dat jo goed bent en uw brieven hebben mij meermalen het bewijs geleverd van de rechtvaardigheid van uw oordeel. Den dag waarop gij uzelf zult bekennon, dat Martha voor u de beste vrouw, voor vador de zorgzaamste schoondochter, voor onzo werk lieden en de armen, do meest medelijdende vriendin is, dan, dat weet ik, zult ge ook uiet aarzelen. Je beschouwt mij dus wel al geheel be langeloos Ja, daar wij rijk zijn, hebben wij ons om een bruidschat niet te bekommeren. Je spreekt als een volwassene, en ik be schouwde je nog altijd als een kind, Sabine Dan dwaalde je, want ik ben al oud, maar toch niet zoo oud dat ik niets meer geef om wereldsche zaken, ik ben dus wel een weinig teleurgesteld onder al die verschillende artikelen niets te vinden dat nu voor mij eens geschikt is. Wat een warboelHebt ge zelf je koffers ingepakt Zeker! Wel gefeliciteerd hoorMarie zal maanden noodig hebben om alles weder op orde te brengen. Al uw kleeren zijn verschrikkelijk gekreukt en wat zijn zo vol gaten, men kan er de hand wel doorsteken1-Ia, mooi zoo, daar hebben we oen heele partij pakjes. Dat zijn de surprises, is het niet zoo, André Hé, ja, tweo waaiers O, wat zijn dio mooiMaar ze zijn beide gelijk,. Er is er een voor Martha bij. Zij viel haar broeder om den hals, terwijl zij; mompelde O jou gniepord, je dacht dus wel aan haar O, wat beelderige kopjes, ik zal ze dadelijk eens uitzetten op een theebladAl weer wat, een armbandeen penhouderhet is te veel, je overlaadt mij met geschenken Ja, ik had geen ongelijk toen ik vast op mooie cadeautjes van je rekende Er is nog heel iets anders voor je, zei do jonge man, verheugd dat Sabine zoo blij was. Maak dat papier eens open. Maak eerst dat touwtje maar los I Los makon, dat kan je begrijpen, ik snijd zo stuk, dat gaat veel gauwerEen „burnois" riop zij uit, toen het sneeuwwitte kloed zichtbaar werd. Gauw André, doe hem mij eens over de schouders. Is hij mooi Gij zult hem gebruiken als ge naar een bal gaat is het niet Sabine Zij schudde hot hoofd. Wordt vei-oolgd.) Gedrukt by LANGEVELD DE UÜOIJ, Toxel.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4