PAARDEBOONEN. Steenkolen. cJCacfiels. SiacRels. het" spreekt als een boek dat prima kleine paardeboonen f 6,95 80 kg. Prima Engelsche Kolen en Neutjeskolen. DIENSTBODE, KINDER- Verzoek om tijdige inzending van adoerfenfiën, Binnenland. ADYERTENTIËN. „Texels Belang" VERGADERING van Leden en Donateurs Dros Co. DAMES KONING, Schildereind, Steenkolenhandel van P. J. BRUIN, den Bnrg. Tandarts Feenders Oudeschild. K. G. BROUWER. Nog groote voorraad van gelakte gegoten en geëmailleerde gewone en Vulkachels. Lage prijzen prima kwaliteit. J. J. KUIJPER, Parkstraat. Nog eenige beste, gebruikte KACHELS, tot zeer lage prijzen. F. ZEGEL Kz, F. ZEGEL Kz. GEVONDEN VOORWERPEN 1 Kuifkam gevonden te den Burg. TEXEL, 3 NOVEMBER 1906. Woensdagmiddag had de trekking plaats van de verloting voor „Texels Belang." Naar wij vernemen viel de hoofdprijs, een slaap kamerameublement op No. 267. De heer M. C. Roos, ontvanger van de Registratie en Domeinen alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Kampen. Oudeschild, 2 Nov. De meestal geringe ruimte in onze haven werd gedurende eenige dagen nog meer gevuld, toen hier een drietal stoomboot en, welke anders in dezen tijd des jaar weinig de haven bezoeken, er ligplaats im moesten vinden. De stoomschelpzuigers „De Tijd" en de de „Hoop" met de goederenboot „Margaretha" vertoefden hier gelijktijdig. Onder zulke omstandigheden wordt met nog meer ver langen naar vergrooting der haven uitgezien. Voor de visschers is 't, door het meestal onstuimige weer, een ongunstige week geweest. De palingvisscherij langs de kust spoedt ten einde, doch heeft zeer weinig opgeleverd. Met het garnalenvisschen is door een der schuiten een begin gemaakt. Oosteeend, 2 Nov. De Handelsvereeniging „Wilhelmina" alhier, heeft met algemeene stemmen besloten tot het aankoopen van een IJspakhuis op de haven te Oudeschild. Wegens het ruwe weder zijn de vis schers van hier tot heden niet uitgezeild. A. s. Zaterdagavond zal de Heer C. Broekkamp uit Amsterdam alhier eene simul taan dam-séance geven. Verschillende be kende damspelers van hier zijn uitgenoodigd. De séance wordt gehouden in „Het Wapen van Amsterdam." De Cocksdokp, 1 Nov. Tot de patiënten van Dr. Van der Vegt, den jubilaris op dezen dag, behoort er hier eene, die gedurende al die 25 jaren onafgebroken door ZEd. is be handeld. Naar matige berekening moeten er in dat tijdsverloop meer dan 3600 bezoe ken bij haar zijn afgelegd. Den Hooen, 3 November. Dat het strand nog wel eens iets oplevert, dat de moeite van het oprapen en medenemen loont, is onlangs weer gebleken, 28 Augustus j.l. werd door KI. Kok van den Hoorn een goed ver zegeld fleschje gevonden, uitgeworpen van een stoomschip der Hamburg-Amerika-lijn en inhoudende een papier met het in, het En- gelsch gesteld verzoek om het tegen belooning op te zenden aan Mr. August Zimmerman te New-York natuurlijk met vermelding van naam. Hieraan werd voldaan en tot zijn niet geringe verrassing en blijdschap ontving de gelukkige vinder de vorige week per post een bedrag van 10 dollars nagenoeg 25 gulden in Hollandsch geld. In ballingschap geboren. De Amsterdamsche diergaarde is een Nijl paard rijker geworden. Vanmorgen werd ons medegedeeld, schrijft het „Hbld." dat mevrouw Betsy en den heer Cyrus een zoon werd geboren. Kraamvisites worden nog niet niet afgewacht. Het publiek zal een dag of viertien geduld moeten oefenen. Door een koe geioorgd. Bij Sittard had zekere 8, die bezig was met een koe op het veld te ploegen, toen hij even een pijp wilde stoppen, de lijn over zijn hoofd en schouders gelegdplotseling schrikte de koe op sloeg op hol. De ongelukkige, door de lijn verstikt, werd dood opgenomen. Gevoeligelotelingen. Te Dordrecht weigerden twee lotelingen zelf een nummer te trekken. Onverschillig traden ze, toen ze aan de beurt waren, naar voren en verklaarden, dat „hun handen te rein waren, om ze in een bloedbad te steken." Hierop lootte de burgemeester voor hen. Lang ondenoeg. Aan het postkantoor te Frederiksoord is een briefkaart aangekomen, die in 1875 uit Amsterdam is verzonden en dus 31 jaar onderweg is geweest Jammer, dat de geadresseerde reeds lang overleden is en de briefkaart dus niet kon besteld worden. Leiden, 2 Nov. Ter markt werden heden aangevoerd: Stieren 9 stuks f 115 a f 333; Kalf- en Melkkoeien 915 stuks f 162 a 1248; Varekoeien 521 stuks 117 a f 207. Vette Ossen en Koeien 206 stuks f 158 a f 317 305 Gras- kalveren f 44 a f 93. Kalveren (vette) 39 stuks f 48 a f 96, Kalveren (magere) 26 stuks f 6, a i 13,Schapen (vette) 732 stuks f 24.— a f 28. Schapen (weide) 408 stuks f 16.a Magere Varkens 218 stuks f 17,-- a f 40, Het behaagde den Heere, na een lang durige ongesteldheid, heden van ons weg te nemen, onzen geliefden man en vader, P. P. KUIPER, in den ouderdom van 81 jaar en bijna 8 maanden. De hoop, dat hij is ingegaan in de ruste die er overblijft voor het volk van God, zij ons tot troost. Uit aller naam, Wed. P. P. KUIJPER. Oosterend, Texel, 2 Nov. 1906. Heden overleed, zacht en kalm, na eene ongesteldheid van slechts enkele uren, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, PIETER KUIPER Jz., in den ouderdom van 79 jaar en 9 maanden. Het vaste goloof, dat hij is heengegaan naar het huis des Vaders, waar hem door zijn Heiland plaats was bereid, is ons tot troost. Uit aller naam, Wed. P. KUIPER Jz. Oosterend, Texel, 3 Nov. 1906. Afd. „DEN HOORN," op Maandag 5 Nov. a. s. 's avonds half acht in „Loodinnna Welvaren." Maandag in lessing verlangen een knappe fatsoenlijke loou f 40 por kwartaal. H.L. Dultsche 30/^. i;60 Hoofdgracht 13 Helder, is op Maandag Nov. van II—1 in „de Lindeboom" te spreken. - - Melkvoedsel voor Kinderen mZieken Maandag en Dinsdag in lossing Concurreerende prijzen. Met Aanbeveling men nergens zoo goedkoop een Winterjas, Demi of Costuum kan koopenalsbij daar wij een partij hebben van een geliquideerde zaak afkomstig. Vraagt een Collectie op zicht en gij kunt U van de waarheid overtuigen. Veeren- en kapok Bedden Dekens, Matrassen, Pfaff- Naaimachines, Manufacturen Hoeden en Petten, koopt die steeds bij ondergeteekende en gij zijt overtuigd goed koop gekocht te hebben. Een groote partij Dames- en Kinderhoeden, alle van dit jaar met 20 pCt. korting. Aanbevelend, 2e Blad. Texelsche Courant. 4 Nov. Aangezien door de gewijzigde post-expeditie, Het Zondagsnummer uan onze Courant eerst Maandags onze abonnenten buiten Texel zou bereiken, zullen wij trachten het Zondagsnum mer met de post Zaterdagsmiddags (1,10) te uerzenden. In uerband hiermede uerzoeken wij eene tij. dige toezending uan aduertentiên, welke men in dat nummer geplaatst wil hebbenlate toe zending zal tengeuolge hebben dat ze niet of slechts in een deel der oplage worden op genomen. PE UITGEVERS. Prima gezeefde Engelsche Anfhraciet 25/« f2.05 JJ jj 15/20 jj jj 2%o Engelsche Cokes 75 ct., geklopt 80 ct. Duitsche Neutjeskolen 1,25 Ruhr Kachelkolen 1,15 Engelsche Kachelkolen 1,10 jj jj jj jj jj jj

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 5