fJiantoor- 6 ScfirijfBoefïen BoekL Parkstraat. Binnenland, Uitslag gehouden verkoopingen. Marktberichten. Eene zeldzame mooie collectie werd ontvangen in den GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize1 fietspomp, gevonden op den Schilderweg1 zweep, ge vonden in de Gravenstraat. TEXEL, 17 NOVEMBER 1906. Woensdagavond werd in Hotel „Texel" de aangekondigde verkooping gehouden van het genoemde Hotel, eerst in onderdeelen, later in massa. Groot was de belangstelling, waar van getuigde de ruime opkomst van publiek om bij die verkooping tegenwoordig te zijn, zeker meer uit nieuwsgierigheid dan wel als belanghebbenden. De uitslag van de verkooping was dat „in massa" niet werd „afgemijnd" en van de provisioneel gekochte perceelen niets werd gegund, zoodat voor het oogenblik het gevaar is afgewend dat het zoo flinke gebouw zal verdwijnen. Voor den verkooper is die uitslag niet on mogelijk teleurstellend, doch wanneer men de publieke meening mag gelooven dan zijn velen niet ontevreden over den afloop, omdat het fraaie gebouw met zijn mooien tuin, toch maar is en blijft een sieraad aan het markt plein, een sieraad van den Burg. Vrijdag had de verkiezing plaats van twee Hoofd-Ingelanden voor het Waterschap de 30 gemeenschappelijke polders alhier, in de vacaturen ontstaande door de periodieke aftreding van de Heeren Jacob Pieterszoon Kikkert en Pieter Sijbrandszoon Koning. Er was ditmaal zeer veel belangstelling voor de zaken, hetgeen kon blijken uit de talrijke aanbevelingen in de plaatselijke bla den, zoo ook uit de groote opkomst van kiezers aan de stembus op den dag van de verkiezing. De uitslag was dat herkozen werden de Heeren P. H. KONING Sz. met 485 stemmen. Jb. KIKKERT P.Pz. 308 De heer R. P. Keijser Cz. verkreeg 192 stemmen. Wij willen er aan herinneren dat heden avond, (Zaterdag), door de Gymnastiekver- eeniging „Sparta" eene uitvoering zal worden gegeven in de zaal van Hotel Texel. Oudeschild, 16 Nov. Uit zee komende visschers hebben hier bij de standvonderij vele nieuwe schrooten aangebracht, welke ronddre ven en niet van een merk waren voorzien. Vermoedelijk is dit hout afkomstig van een verloren deklast. De hier opgerichte meisjesvereeniging heet „Wilhelmina" en telt reeds 28 leden. De Amsterdamsclie gebouwen doen vreemd. Naar de „Tel." verneemt, is de grooten kolenloods, die bij de gebouwen der Gemeen telijke Electrische Centrale te Amsterdam behoort, zóódanig aan het scheuren, dat des kundigen het gebouw verloren achten. De directeur van dit bedrijf heeft een onderhand- sche aanbesteding gehouden om in den toe stand van het kolengebouw te voorzien. De herstelling is gegund voor f 15.000. Wat al gestolen wordt 1 Door de recherche te Amsterdam zijn aan gehouden een viertal personen, zekere K., P., B., en M., verdacht van diefstal van het onderstuk van een draaimolen uit een gewe zen speeltuin aan den Velperweg aldaar. Dit onderstuk hebben zij met hun vieren moeten dragen om het te kunnen verkoopen bij een opkoop. Een benauwde reis. Toen Maandagmorgen de trein van 3,48 uit Rotterdam to Roosendaal aankwam, zoo meldt het aldaar verschijnende blad „De Grondwet," kwam men tot de ontdekking, dat er onderweg een defect was gekomen aan de verwarming. De eerste coupé in het eerste rijtuig, waarin 3 mannen, 1 vrouw en 1 kind zaten, was vol stoom. De menschen aan de noodrem getrokken, doch deze werkte niet. Druipnat, geheel ontdaan van schrik, stapten de verontwaardigde reizigers uit, dooi de be trokken personen is schadevergoeding ge vraagd bij de Maatschappij. Dat had men terstond moeten doen. De plaatselijke commissie van toezicht op het L. O- te 's Gravenhage heeft naar aanleiding van een ingc-diend voorstel dienaangaande, reeds lang aanhangig, thans toegezegd aan bevelingen aan den gemeenteraad voor de benoeming van nieuwe leden voortaan, zooveel mogelijk zoodanig te zullen samenstellen, dat de ouders van leerlingen der onderscheidene soorten van scholen, dus ook van de gewone scholen der eerste en tweede klasse, eerlang in de commissie vertegenwoordigd zullen zijn. Landbouwzaken. In de afdeelingen der Tweede Kamer werd aangedrongen op verbetering van het pacht- contract, onteigening indien te veel gronden zich in ééne hand bevinden, wettelijke maat regelen ter bevordering van ontginning door onteigening van vóórliggende gronden mogelijk te maken, als de te ontginnen gronden niet aan een verkeersweg liggen. Daar is een luchtje aan. De boerenplaats bij Harich (Friesland) eige nares de maatschappij Gaasterland, en bewoond door zekeren A. IJ H. is geheel afgebrand. Behalve de oogst die geheel verloren ging zijn 35 stuks vee in de vlammen omgekomen. Onder zware verdenking den brand zelf te hebben gesticht is H. in arrest genomen. (Leeuw. Ct.) Wat men alsoo vergeet. Uit Haarlem werd Dinsdag aan de „N. R. Crt" geschreven Vanochtend om elf uur zou de verkoop plaats hebben van de voorwerpen, door ver geetachtige reizigers achtergelaten in de treinen der H. IJ. Spoor. En reeds een uur van te voren werd het lokaal van den make laar Sarlet aan de Nassaulaan tot bij dood- dringen afbelegerd door de liefhebbers, die na het opengaan der deuren als haringen in den ton stonden opeengepakt. En daar kwamen achtereenvolgens ter tafel 1800 parapluies, 600 wandelstokken, reis- tasschen, hoeden, rokken, vrouwezakken, schoenen zelfs, wat goud en zilver, fototoe stellen, kijkers voor tooneel en sport, ja wat niet al. Daar waren ook honderden blikken kruikjes, zooals werklieden die gebruiken om hun koffie mee te nemen. Het is allergekst te zien, hoe voor al die voorwerpen vaak prijzen werden betaald, hooger dan in den winkel. Levend verbrand. Woensdagmiddag te kwart na vijf brak er in het rijwielmagazijn van den heer J. Smits Kerkstraat te Amsterdam, een felle brand uit Men schrijft de oorzaak toe aan een lek in de gasleiding. In een oogwenk stond de geheele winkel in lichtelaaie. Het knechtje en de dienstbode vluchten maar de heer Smits holde naar boven, waarschijnlijk om geld en kostbaarheden te redden. Hij schijnt daar door den rook bedwelmd te zijn, althans de brandweer vond hem later dood op den grond uitgestrekt, met een portefeuille met geldswaardige papieren krampachtig in de handen geklemd. De vlammen, die ook wel dra de tweede verdieping en den daarboven gelegen zolder, benevens de vliering hadden aangetast, hadden het lijk voor een groot gedeelte verkoold. De overledene laat een jonge vrouw en een kindje achter. Zij waren op het oogenblik van den brand buitenshuis. Wie schetst hun smart bij dit droevig voorval. Een tweede Kopenick. Op den Singel bij de Raamsteeg, een echt oud-Amsterdamsche buurt, die in haar alouden naam van „Appelmarkt" dat oud oud-Amster- damsch nog bewaart staat een huis, waarin een handel in olie en veevoeder gedreven werd. Op de glazen was de naam van den handelaar geschilderd „W. Wagenhof. in olie en veevoeder." De handelaar stond in die buurt niet slecht bekend en de zaak scheen vrij goed op te nemen. Alleen viel 't som migen op, dat deze Amsterdammer niet bij zonder spraakzaam was en als hij sprak, dat deed met ietwat vreemd accent, maar zijn olie en zijn veevoeder waren goed, dus werd daarop niet bijzonder gelet. Sinds een paar avonden staat deze woning ledig, want de politie heeft den bewoner in hechtenis genomen, omdat haar was gebleken, dat hij hier verblijf hield onder een valschen naam en zijn vaderland, Duitschland, indertijd ontvlucht was omdat hij zich daar had schul dig gemaakt aan verduistering. Deze quasi-A msterdammer met zijn Neder- landsch klinkenden naam is namelijk de burgemeester van de gemeente Eiche, bij Berlijn, die er vandoor is gegaan met de gemeentekas, welke op dat oogenblik 37smaal zooveel bevatte als die van zijn collega te Köpenick, nl. 14 000 Mark. Hij had blijkbaar de militaire macht niet noodig voor de ope ratie aan de gemeente-penningen. De edelachtbare arrestant heet Otto Rü- menapp. (N. v. d. D.) Een goede vangst. Een jongen, die in 't bosch te Bonheyden (België) dorre bladeren verzamelde, vond onder een hoop vuilnis een fiets. In het taschje bevond zich tusschen de gewone gereedschap pen een pak bankbiljetten ter waarde van 28,000 francs. 't Parket van Mechelen doet onderzoek naar deze geheimzinnige zaak. Woensdag 14 November. Notaris Cl. H. DE BOER. Het Hotel „Texel" Niet verkocht. Donderdag 15 November. Notaris G. J. O. D. DIKKERS. 3.46.80 Weiland „Mieland," Opgehouden. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. A.angiften van 10 Nov. tot en met 16 Nov. 1906 ONDERTROUWD :G GETROUWDweene. GEBOREN: Trijntje Alida, d.v. ArisEelman en Catharina Daalder (Harkenbuurt) OVERLEDEN Hendrina Gaaff, oud 80 jaren wed. v. Siert Christiaan Ponger (den Burg) Neeltje Roeper, oud 29 jaren, geh. m. Tho mas Dominicus dc Scally (den Burg) Pieter Keijser, oud 64 jaren, weduwn. v. Trijntje Salm (den Burg.) Leiden, 26 Nov. Ter markt werden heden aangevoerdStieren 15 stuks f 140 a f 345 Kalf- en Melkkoeien 413 stuks f 153 a 1307; Varekoeien 293 stuks 113 a f 258. Vette Ossen en Koeien 197 stuks i 157 a 1 289 218 Gras- kalveren 138 a 1115. Kalveren (vette) 41 stuks' 1 44 a 1 106, Kalveren (magere) IS stuks 1 6, a 1 18,Schapen (vette) 421 stuks f 24.— a 1 29.—. Schapen (weide) 332 stuks f 17 a 23 Magere Varkens 146 stuks f 10,-- a f 37, 00,Lammeren stuks f a 1 Vette Varkens 1 a ct. perK.G. Biggen 221 stuks f 6,50 k 12,00 Paarden 2 stuks a 183 a t 104. Veulens 3 stuks f 110 a 1 153. 2e Blad. Texelsche Courant. 18 Nov.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 5