DE PRINS AIEX «IMS K01FI1 A. DROS Albz. 6 K. SLOT, St.-Nicolaas -Etalage CHOCOLADELETTERS. Iets Nieuws. Spoorboekjes van 10 CL verkrijgbaar. PRENTEBOEKEN - LEESBOEKEN BOEKEN IN PRACHTBAND. Den Harem ontvlucht, „Het huwelijk van Gravin Sybille" I Fijne BANKETLETTERS, STUKJES, g HARTEN, HAMMEN, enz., enz. J. KIKKERT Jnz. partij hout zoo hard als ijzer, Men kome zien de rnime kenze in den Boekhandel Parkstraat. EEUILLETON. Markiezin Sabine In eiken Boekhandel kan men inteekenen op den 6en Jaargang uan de mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeurtenis sen in Nederland en in het buitenland in beeld brengen, tal van belangrijke geïllustreerde arti kelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, begint vanat 1 Januari 1907 in dit weekblad een historische roman van de bekende schrijfster CATHARINA ALBERDINK TH1JM, Een Turksch uerhaal uit onze dagen (Juni 1904—1906), naar prachtige foto's geïllustreerd. Door persoonlijke mededeelingen van de beide onlangs ontvluchte jonge vrouwen, is het der schrijfster mogelijk gemaakt een werkelijk door leefden roman voor de lezers van „DE PRINS" saam te stellen. In de „Bibliotheek" van „DE PRINS" wordt van at 1 Januari 1907 opgenomen roman naar het Hoogduitsch uan HEN RIETTE MEERHEIM. Een zeer spannend, mooi verhaal met uitstekend geslaagde karakterteekening. Zeer fraaie prijzen, ter waarde van duizenden guldens per jaar, worden geregeld uitgeloofd voor het oplossen van aardige raadsels enz. Men abonneert zich door het geheele land bij eiken soliden Boekhandelaar of bij de Agenten, tegen f 3,— per jaar voor de gewone en tegen f 5,per jaar voor de luxe-editie. Abonne menten kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52.Op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich direct per post abonneeren tegen remise van f 3.75 voor de gewone en f 5 75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Blauwburgwal 6, AMSTERDAM. Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 platen per week. zoowel systeem Prof. Liebig als gewoon gebrand, is te den Burg steeds versch verkrijgbaar bij Weverstraat. Burg op Texel, bericht zijne begunstigers dat de gereed is en noodigt een ieder be leefd tot een bezoek uit. Evenals vorige jaren is de groote uitstalling aeliter. jaren weder ruim o H Evenals voorgaande voorzien van t Borstplaat, Marsepijn en Chocoladewerk. Yerder Beleefd aanbevelend, Banketbakkerij, Warmoesstraat. Aangekocht een belangrijke voorraad o.a. een tot heden te Texel niet ingevoerd. Lage prijzen Houthandel - Koogereind. Gevonden door een inwoner van Harlingen. Er zijn veel mannen en vrouwen in Den Burg die met een verdrietige huidziekte aangedaan zijn, ze hebben misschien aambeien of prikkelen de huiduitslag en tevergeefs hebben ze getracht genezing te bekomen. Voor zulke inwoners zal de volgende, openhartige verklaring van iemand uit hun buurt een welkom, bemoedigend nieuws zijn. De Heer H. Eelkema, wonende Fabriek straat 36 te Harlingen, meldt ons: Het is thans reeds twee jaar dat ik lijdende was aan bloedende aambeien, welke mij zeer hinderlijk waren. Uithoofde van de verschrik kelijke jeuking kon ik haast niet loopen en >k bracht hierdoor zells menigen slapeloozen nacht door en had dikwijls veel bloedverlies. Toen men mij zooveel goeds vertelde van Uw Fosters Zalf, maakte ik hier onmiddelijk gebruik van, ik wil U openhartig zeggen, dat ik hierdoor zeer veel verlichting bekomen heb. Ik kan zeer weinig meer van mijn oude kwaal bemerken en zal gaarne Uw geneesmiddel recommandeeren waar de gelegenheid zich daartoe aanbiedt. Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. 7 Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die de Heer Eelkema gehad heeft. Zij is te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. iKuiper, drogist. Toezending geschiedt iranco na ontvangst van postwissel af 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. LANGEVELD DE ROOIJ. Vrij naar 't Fransch door A. B. 14. Ik heb haar gezien, antwoordde hij, zij schijnt bevallig en goedmaar zij heeft niets, totaal niets, dat mij aantrekt. Het lijkt een buitengewoon beschroomd kind en zoo linksch, het is geen vrouw en nog minder een markiezin van Barsannes. In 't kort, ik houd niet van haar. Wie vraagt van U, dat ge haar zult be minnen, zei de markiezin de schouders ophalend, mijn huwelijk en dat van mevrouw Aizer waren huwelijken uit genegenheid en zooals ge zelf weet, waren ze verre van gelukkig. Maar er moet toch in zoo'n geval eenige achting wederzijdsch bestaan, en die is er ook, tenminste mijnerzijds, niet. Mevrouw Barsannes werd ongeduldig. Wat, miss Eidel, de Clozery's de Van Theils en 10 anderen, hadden vroeger achting voor u, en wat is er nu van die achting overgebleven nu uw fortuin weg is? Ik heb het je niet verzwegeneerst scheen het voorstel van mijn heer Allot een onmogelijkheid. Eindelijk nadat ik had ingezien, dat zijn voorstel nog zoo slecht niet was, heb ik het u medegedeeld. In onze dagen is het huwelijk slechts een handelszaak. Geloof mij, het is beter zoo, men bespaart er zich menig traan door. Menig traan, herhaalde Herbert. O moeder, naar mijn idee is het beter bittere tranen te storten dan als vreemdeling te leven bij haar, die men zijn naam heeft gegeven. Toorn flikkerde in de oogen der oude markiezin. Ik heb in deze zaak ondervinding, zei zij op bitteren toon, theorie kan hier geen rechter wezen. Verder moet ik je opmerken dat je me enkele maanden geleden toen ik van trouwen sprak, volkomen vrijheid van handelen hebt gegeven. Is dat niet zoo Herbert zwoeg eenige oogenblikken. Ja, antwoordde hij eindelijk, dat is juist, ik beken dat ik nog onder den eersten indruk zoo onbezonnen was dit to doenmaar nu er sprake van is mijn toestemming te geven, komt mijn trots er tegen op. Mijn trots, want ik ver koop mijn naam, terwijl ik een naïf kind zal bedriegen, dat er op rekent in mij een vriend te vinden en een steun, terwijl zij niets zal krijgen dan een doeniet en een onverschillige. Zeker, ik ken de plichten van een edelman tegenover zijn echtgenoote, de schijn zal in mijn voordeel zijn, maar in werkelijkheid moeder zal de verbintenis van een Barsannes met een Gueldry mij steeds tegen de borst stuiten. Wat hindert datBedenk dat Herbert de Barsannes geruineerdis, misschien nog wel meer dan dat hij zelf weetIk moet bij woekeraars geld leenen, teneinde de leveranciers van de noodzakelijkste levensbehoeften te kunnen vol doen, en wat zijn dat dan nog voor levensbe hoeften Alles wat wij beslist noodig hebben Sedert verscheidene jaren reeds ontvangen onze beide getrouwe dienstboden reeds hun loon niet. Zoo laag reeds gezonkenmompelde de jonge man. Uw huwelijk zou er ons .weder bovenop helpen. Van dag tot dag wordt het aanbod van den fabrikant voordeeliger. Hij zou zelfs, denk ik, zijn ziel verkoopen, als we zijn dochter maar wilden aannemen. Hoe trotsch 1 Wat mejuffrouw Gueldry aangaat, die gij reeds van te voren beklaagt, zij bekommert zich weinig om uwe liefde, wees daar maar zeker vanuw titel is haar voldoende. Dit zeggende trok de markiezin haar zoon naar zich toe en drukte een kus op zijn voorhoofd. K|jk Herbert, met dat fortuin en mijne liefde, wat zou u dan nog ontbreken? Een diepe zucht ontsnapte aan de borst van den jongeman. Mij zou ontbreken de vervulling van mijn droom, zei hij, want ik had gedroomdO, ja, ik had mij eene vrouw voorgesteld, schoon, bevallig, teeder miss Eidel, wat zou ik ge lukkig geweest zijn. De markiezin sprong op, haar blik werd eens klaps hard, zij keek Herbert toornig aan. En wat mij aangaat, ik heb geen andere liefde noodig, en ik had mij voorgesteld, dat gij ook zoo sentimenteel niet waart. Vergeef mij, maar het leven heeft mij reeds zooveel harde beproevingen gegeven, en zooveel plannen voor de toekomst zijn reeds verijdeldOfschoon ik mij nu nog tegen het huwelijk met eene Gueldry verzet, ben ik toch reeds bijna er van overtuigd dat ik door den nood gedwongen er wel toe zal moeten over gaan. Hij stond op liep een paar maal de kamer op en neder en kwam weder naar zijn moeder terug, vragende Denkt u ook niet, dat het wel gewenscht was oom omtrent deze zaak eens te vragen naar zijn oordeel? Ik weet reeds vooruit, wat hij zal ant woorden, zei mevrouw de Barsannes bitter. Maar het hindert niet, schrijf hem maar, we moeten ons onthouden van hem nog koeler voor ons te stemmen. Een uur later zat Herbert in den tuin en schreef hij eeu langen brief welke als volgt eindigde „Nu ik u geheel en al op de hoogte heb gebracht van onzen toestand en van onze ge voelens zonder iets achter te houden, vraag ik wat u ons aanraadt te doen. Moeder is zooals ik zeer goéd begrijp feitelijk zeer tegen dit huwelijk met een eenvoudig meisje gekant, maar met haar bekende vastberadenheid onderwerpt zij er zich aan enkel en alleen, omdat zij er het eenige middel in ziet, om de financieele moeie- lijkheden het hoofd te bieden niet alleen, maar zelfs om het huis Barsannes er weder bovenop te helpen. Wat mij persoonlijk aangaat, ik zou er de voorkeur aan geven ons ras uit te laten sterven, liever, dan op onzen ouden stamboom don naam „Gueldry" te plaatsen en toch denk ik er aan eene markiezin te maken van het onbeholpensto meisje dat men zich kan voor stellen. Door dit huwelijk zal, de groote bruidschat nog daargelaten, de helft van de hypotheek van het kasteel worden afgelost, en mijnheer Gueldry heeft ons vrij duidelijk te kennen gegeven, dat we weder binnen zeer korten tijd geheel meester van het geheele goed zullen worden. U, die moeder kent weet, welk een grooto vreugde dit aau haar zou verschaffen Wordt vervolgd.) Gedrukt bij LAN GEVELD 4 DE LVUOiJ/l'eiel. O SS es o ss H

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4