Men is nooit te oud. r MERK OP^ 1 ALBADA VOORAAN. t*~ :G0UD: «ar, Eigenaars ran Rundvee en Paarden! Geld verkrijgbaar Noordhoilandsch Landbouwcrediet te Alkmaar. f, Fabrikanten J. A. van den Bosch Zonen Alkmaar. Verkrijgbaar bij A. DROS Albzn., den Burg. STOKPAARDJES-LELIËN1Ï1BLKZEEP draishia-vanvalkehburq's- Verkrijgbaar bij Mej. G. ROEPER, Rurg op Texel, dat trots toenemende concur rentie de omzet van ALBADA steeds toeneemt. Ter vervanging van NATUURBOTER, om te koken, om te braden, om te stoven staat I Prijs 40 Cent per '/2 kilo. alle soorten JCulpmeststoffen. FEUILLETON. Markiezin Sabine. Boekjaar. Omsla g per duizend gulden per jaar. •iLEVERTRAAI Te Burg uitsluitend verkrijgbaar bij A. DROS Albzn- Correspondentschap van het J. E. WINKLER. De Alkmaarsche Stoomsteenhouwerij Hardsteen, Zandsteen Marmerwerk Een vrouw van 72 jaar door de -A.bdij siroop genezen. - - - De Abdijsiroop, klooster Sancta. 3?aulo Centraal-DepótL. I. AKKER, Van Alkemadestraat 11, Rotterdam. Nieuws van belang voor Den Burg. De Maatschappij „CERES" te Nieuwe Nie- dorp verzekert rundvee en paarden tegen de risico van brand en bliksem. De deelnemers betalen jaarlijks veor administratie- en taxatie kosten 15 Cents per stuk vee. "Verder wordt de schade omgeslagen over het verzekerde kapitaal. In de 9 jaren van het bestaan, werd onder staande premie geheven le klasse 2e klasse 3e klasse 1896-1891 0 10 0 15 0 20 1S97-1S98 0 20 0 3 i 0 40 1898-1899 0 65 0 97 V. 1 30 1899-1900 0 26 0 39 0 52 1900-1901 1 50 2 25 3 00 1901-1902 0 20 0 30 0 40 1902-1903 0 10 0 15 0 20 1903-1904 0 10 0 15 0 20 1904-1905 O 10 0 15 0 20 Gemiddeld was de omslag dus in de le klasse f0.36, in de 2e klasse f0 54 en in de 3e klasse 10,72, alles per duizend gulden per jaar. Geene Maatschappij kan goedkooper werken dan „Ceres" terwijl de jaarlijksche taxatie een waarborg voor verzekerden is, om steeds de volle waarde vergoed te krijgen van het be schadigde vee. Tot districts-commissaris voor Texel is aan gesteld de Heer C. K U IJ V E R Cz. aan den Burg aldaar. Commissarissen zijn De Directie, de Heeren D. Kuilman. J. Koomen Hz. te Winkel. J. B. Wilken C. Bijpost Haringkarspel. C. Over Klz. Oude Niedorp. C. Spaans Hz. Barsingerhorn. C. Asjes Schagen. J. Stammes Nieuwe Niedorp. LEEUWARDEN op driemaandelijksche accepten, met en zonder borg. GELD tegen hypothecaire zekerheid, met voldoende overwaarde. levert alle soorten :-: W. F. STOEL ZOON. 3 Mej. de Wed. C. PONDSE, Kerkwerve (Schutje) bij Zierikzce, meldt ons het volgende: Ik ben 72 jaar, gedu rende 5 jaar leed ik voortdurend aan benauwdheden. Hoe het is gekomen weet ik niet; vroeger kou ik werken van des morgens 6 tot des avunds 12 uur, zonder ergens last van te hebbeD. Op zekeren dag kreeg ik stekingen, beefde over mijn geheel lichaam en gevoelde mij over het geheel zeer onpleizierig. Ik had geregeld last van koude handen en voeten en kon totaal niets meer uitvoeren. Ik moest mijn werk laten liggen en was verplicht of ik wilde of niet rust te houden; een bed opschudden kon ik bijvoor beeld niet. Eene buurvrouw maakte mij attent op de Abdijsiroop, Klooster Sancta I'aulo. Ik probeerde het daarmede door een flaconnetje te koopen bij J. Kwaak te Zierikzee. Bij het gebruik van den eersten flacon bespeurde ik reeds veel beterschap en nu na 3 flacons gebruikt te hebben kan ik u wel zeggen het gewonnen te hebbjn, Ik sta er op, mijnheer, dat u dit schrijven in het belang der lijdende menschheid bekend maakt en het is miju innig verlangeu dat gij mijne verkla ring in de courantemplaatst met bijvoeging van portret. Löt OD Gij dezelfde seert Abdijsiroop bekomt, die Mej. Wed. C. Pondse gebruikt 1"^ heeft. Deze alleen geneest en is kenbaar aan een rooden band om de C. fle8cb, waarop de handteekening van den generaal-Agent L. I. AKKER, Rotterdam §1» voorkomt. Alle andere is namaak. De namaak geneest nooit. is een gezegend middel voor jong en oud, zij is altijd onschadelijk, zij versterkt de lucht pijpen en longen en geneest onvoorwaardehik den hardnekkigsten hoest, de heyigste ver koudheid, asthma, keelpijn, heeschheid, kink- en slijmhoest, bronchitis, influenza en alle Borst- en Longaandoeningen. PRIJS PER FLACON f 1,— f 2,— en f 3,50.—. Wanneer het schip gezonken is, weet iedereen U te vertellen, hoe het gered had kunnen wor den. Hoeveel waarheid is er niet in dit oude gezégde. De eenige raad, die waarde voor ons heeft, is diegene, welke ons bijtijds gegeven wordt. Dit is juist waarom een Urksche raad geving zoo goed en waardevol is, want zij geeft hoop en moed aan ieder nierlijder. Zij zegt U hoe ge weder gezond kunt worden, doch gij moet dezen raad tijdig opvolgen. Mejuffrouw C. de Vries, wonende Zeezicht 39a te Urk, deelt ons mede Dertien jaren lang heb ik onophoudelijk veel pijn moeten doorstaan in den rug en in de zijden. Vanwege de pijn kon ik mij haast niet meer bukken en ik had geen kracht in mijn rug, om mij na het bukken weer op te heffen. Ik ging steeds gebogen onder een zwaar, vermoeid gevoel en had veel zweetingen, die door plotselinge huiveringen gevolgd werden. Daar mijn maag meestal van streek was, was mijn eetlust veel minder ge wordendadelijk bij het gebruik van Uw Pos ter's Rugpijn Nieren Pillen kon ik bemerken, dat deze een gunstigen invloed op mij uitoefen den en hoe groot was mijn blijdschap, toen ik veertien dagen later geheel en al van mijn pijn bevrijd was. Ik gevoel mij veel sterker, slaap weer rustig en ik reken het mij een plicht, deze Pillen allen nierlijders ten sterkste aan te bevelen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. 8 Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte der nieren de ergste is aller ziekte, met uitzondering van tuberculose. De reden hier van is dat men meestal geen notitie neemt van verschijnselen der nierziekte of dat deze ver schijnselen verward worden met andere ziekten, terwijl de nierziekte zich meer en meer uitbreidt, en zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zich diep in het gestel geworteld heeft. Let dus op de eerste verschijnselen van pijn in de zij, neem Uw maatregelen nog heden, want morgen is het misschien te laat. Verzeker U dat men U de echte Poster's Rug pijn NiereD Pillen geeft, dezelfde dieMej.de Vries gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ODtvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. waard is een blanke zachte huid, een jeugdig f rissche rose teint zonder zomer sproeten, puistjes, uet wormpjes, enz. U krijgt dat door het gebruik van -:- van BERGMANN Co., Radebeul. fabrieksmerk „Stokpaardjes1', p. St. 50 ets. bij Firma Wed. P. KUIPER. D levert steeds onder Openbare Controle en tegen uiterst concurreerende prijzen Prijscouranten en inlichtingen verkrijgbaar bij den Heer C. RUI P. Vrij naar 't Fransch door A. B. 15. Waarlijk, zij heeft al zoo weinig genot in haar leven gehad, dat ik het bijna tot mijn plicht reken haar dit te verschaffen zelfs ten koste van mijn eigen geluk. Verder moet ik u echter bekennen, dat al moge het meisje zelf mij ook koud laten, haar geld mij niet geheel onver schillig is, Na hier eerst een paar jaar te hebben doorgebracht om onze zaken weder geheel op dreef te brengen, zullen we weder opnieuw het leven van vroeger gaan leiden en zullen de talrijke genoegens in Parijs mij doen vergeten door welke minder aangename omstandigheden ik weer daaraan kan deelnemen. Zeker, mijn plicht als man van eer zal ik niet vergeten Maar waar alleen de plicht spreekt is geen liefde Het antwoord kwam ommegaand. „Mijn goede jongen, schreef mijnheer de Savigné, uw brief heeft ons diep getroffen, uw tante en mij, en nog te meer daar ge ofschoon uw besluit al schijnt genomen te zijn, toch nog ons om raad vraagt. En welk een besluit, Herbert Ge houdt van mij, dat weet ik, en ik houdt wederkeerig ook van je. Je vervangt bij mij den zoon, welke de Hemel mij niet heeft willen schenken: ik ben dan ook steeds bereid naar je te luisteren. Herinner je zelf maarals onze omgang niet dagelijks is, komt dit niet door mij, ik heb mij op dat punt niets te verwijten. Heden, evenals vroeger, komt gij tot mij om raad, en ook nu zie ik vooruit reeds, dat mijn invloed verlamd zal worden. Gij, een man, zult blinde lings als een kind gehoorzamen. Het hindert niet, zelfs al schittert reeds op het oogenblik, dat ge dezen brief ontvangt, de verlovingsring aan den vinger van mejuffrouw Gueldry, ik zeg u keer terug, verbreek onmidde- lijk uw verloving. Heb ik recht om zoo te spreken Misschien In ieder geval, het is zeker mijn plicht. Wat is de liefde, mijn goede jongen Ik bedoel de ware liefde, de liefde die uit God is, en die de ware grondslag rnoet vormen voor een huisgezin, of dat huisgezin van hooge of lage afkomst is het is een verbintenis van twee zielen, die beloven elkaar steeds te zullen be minnen en ondersteunen. Na de verbintenis komen de stormen des levens, welke de echtelieden samen zullen moeten het hoofd bieden, die zij slechts door eendrach telijk te strijden zullen overwinnen. Als daaren tegen geluk hun deel is, zullen zij dubbel ge lukkig zijn, en onderwijl weder krachten ver garen tot mogelijken nieuwen strijd. Ook dient men een van willen en smaak te zijn. Is dit het geval bij u en mejuffrouw Gueldry Uit uw geheelen brief blijkt mij het tegendeel. Het is hier alleen eene verbintenis van het geld en een titel. Ge meent dat ge u door feost- maken zult kunnen schadeloos stellen, maar meent ge dat u dat volkomen bevrediging zal geven Herbert, wat ge in uw brief hebt geschreven is slecht, is uwer onwaardig. Hebt ge wel eens een enkele maal ook nage dacht over de gevolgen van zoo'n stap Ja zeker, ge hebt u voorgesteld, dat ge dan weder een gemakkelijk en onbezorgd leventje zoudt kunnen leiden en ge hebt reeds h et plan opgevat u dan weer te begeven in den maalstroom van genie tingen, die u thans om frnancieele redenen zijn ontzegd. Na verloop van eenigen tijd, dat zie je nu nog niet in, zult ge van al die genietingen genoeg hebben, zullen ze u tegen beginnen te staan, Herbert de Barsan nes zal misschien zoo ver komen, dat men hem achter zijn rug bespot, dat hij enkel goed is bij lien, die wat van hem kunnen plukken. Misschi en ook is uw lichaam tegen zulk een ongere; jolde levenswijze niet bestand en moet ge die genietingen zeer duur bekoopen. Als ge nu e>ens dat vooruitzicht u voor oogen stelt, dan ja wat dan Maar hebt ge wel b( 3d acht wat er van uw vrouw zal worden, als g ij alleen buitenshuis uw genoegen najaagt 2 Ik ken mejuffrouw Gueldry niet, maar heeft ze een liefhebbend hart, iets dat onder de arbeidende stand niet ongewoon is, welk eene kw yelling zal het dan niet voor haar zijn, als z e zich daar eenzaam aan haar eigen haard moet' bevinden. Er zijn dus 2 dingen i ncgelijk, zij is gods dienstig, of zij is het niet. Is zij het eerste, dan za ,1 zij haar kruis met lijdzaamheid dragen, alleen i tan hare God klagende over haar verwoest geluk e at over de dagelijksche kwellingen, tengevolge vim de voortdurende veronachtzaming van hu ar echtgenootZij zal eene martelares zijn. Neemt gc zonder blozen den rol van beul op I f Is zij niet godsdie ng-tig(O, arme jongen, lees en herlees de v olge nde regelen Ik hoop voor u, dat ge noojt de vreeeelijke werkelijkheid er van zult ondervinden)Dan zal juffrouw Gueldry, als zij uwe volkomen onverschilligheid voor haar bemerkt, buitenshuis zoeken wat haar ontbreekt. Brutaalheid zal in plaats van haar tegenwoordige linkschheid komen, wees daar zeker van. De dochter van den rijken fabrikant zal weldra haar rol van deftige dame spelen, voor het oog der wereld tenminsteZij zal schouwburgen, concerten en bals najagen en danen danEn dan Herbert wordt uw naam den een of anderen dag door het slijk gesleurd, werp dan geen steen naar die vrouw wier hart behoefte had aan voedsel, hetwelk gij haar van den eersten dag af hebt geweigerd. Haar val zal uw werk zijn. Welnu, wat te doen, zult ge vragen, om uit dezen pijnlijken toestand te geraken. Ge zult mij misschien vervolend vinden, maar ik herhaal jeje bont jong, verstandig, goed onderwezen, verover je zelf een rang in de maatschappij! werk, uw moeder zal, vrees ik, evenals vroeger van eene andere meening zijn, ofschoon zij, nu zij vrij is, u overal zal kunnen vergezellen. Maar dat komt er minder op aan, ik vertel u wat ik meen. Ieder moet zichzelf een weg banen, of mou rijk is of niet. Is men niet rijk, dan zoekt do mensch toch het dagelijksch brood te verdienen. ITlj wil daarbij tevens zoo goed mogelijk zorgen voor zhn kindoren en te gelijkertijd voor den ouden dag. Is hij rijk ook dan heeft hij zorgen; voor het tegenwoordige en de toekomst, want ook hem kunnen zware slagen treffen, In één woord, ieder is verplicht nuttig te zijn, zoowel voor zijn huisgezin, als voor do maatschappij. Wordt vervolgd.) Gedrukt by LANGBVKLD DE KOÜlJ,Texel.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4