DE PRINS Iets Nieuws. Spoorboekies van 10 CL verkrligbaar. "mTwieringa, esn best kuikalf, (11 Jagen oud) 2 ARBEIDERS, liefst uit een huishouden. let Maart een Arbeider en een Knecht Voertarwe. IN DEN STORM «"ff1 Nederlandsche Hypotheekbank Markiezin Sabine. Den Harem ontvlucht, „Het huwelijk van Gravin Sybiile" Streng verboden te jagen, partij hout zoo hard als ijzer, HORLOGES, REGULATEURS, en WEKKERS, C. R. KEIJSER Co. 'Dros Co. SCHEEPSWERF „NICOLAAS WITSEN". FEUILLETON. Houthandel - Koogereind. TE KOOP De Internationale Guano- en Superfosfaat- werken te Zwijndrecht Zwavelzure Ammoniac. Superfosfaat. Kaïniet. Thomas slakkenmeel. GEVRAAGD GEVRAAGD door J. G. VAW 5IALDEGE5I, prima kwaliteit a f 5,90 per 75 K.G- netto. STOOM-, MOTOR- en ZEIL-vaartuigen. SCHEEPSHELLINGEN. Herstelplaats van Motoren, Stoom- en andere werktuigen. IJZEREN VLETTEN TE HUUR. TE VEEND^lM. OPGERICHT 1890. P. J. KONING. In eiken Boekhandel kan men inteekenen op den 6en Jaargang uan de mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeurtenis sen in Nederland en in het buitenland in beeld brengen, tal van belangrijke geïllustreerde arti kelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, begint vanat 1 Januari 1907 in dit weekblad een historische roman van de bekende schrijfster CATHARINA ALBERDINK TH1JM, Een Turksch uerhaal uit onze dagen (Juni 19041906), naar prachtige foto's geïllustreerd. Door persoonlijke mededeelingen van de beide onlangs ontvluchte jonge vrouwen, is het der schrijfster mogelijk gemaakt een werkelijk door leefden roman voor de lezers van „DE PRINS" saam te stellen. In de „Bibliotheek" van „DE PRINS" wordt van at 1 Januari 1907 opgenomen roman naar het Hoogduitsch uan HEN R1ËTTE MEERHEIM. Een zeer spannend, mooi verhaal met uitstekend geslaagde karakterteekening. Zeer fraaie prijzen, ter waarde van duizenden guldens per jaar, worden geregeld uitgeloofd voor het oplossen van aardige raadsels enz. Men abonneert zich door het geheeleland,bij eiken soliden Boekhandelaar of bij de Agenten, tegen f3,— per jaar voor de gewone entegen f per jaar voor de luxe-editie. Abonne menten kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52.— Op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich direct per post abonneeren tegen remise van f 3.75 voor de gewone en f 5,75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Blauwburgwal 6, AMSTERDAM. Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 platen per week. te loopen of honden te landerijen bij ondergetee- of gebruik. W. Jnz. Eelman C, van Heerwaarden H. Cz. Keijser A. Pz. Langeveld C. Gz. Bakker M. Koorn P. Mz. Koorn in jagende houding laten loopen op alle kenden in eigendom Sijbr. C. Eelman Aug. Keijser J. Lips T. Zijm Jb. Brouwer Dros Co Mej. A. Keijser Jb. Nz. Kikkert LA\GEVELD DE ROOIJ. Aangekocht een belangrijke voorraad o.a. een tot heden te Texel niet ingevoerd. Lage prijzen Horlogemaker, Goud- en Zilversmid, Weverstraat. Lage prijzen met 2 jaar schriftelijke garantie. Reparatiën aan alle Uur. werken onder garantie Beleefd aanbevelend. 51. BAS, Woordkaap. verzoekt de afnemers om voor tijdige levering verzekerd te zijn spoedige opgave der benoodigde hoeveelheid, daar voor a.s. voorjaar een enorme vraag zeker zal zijn-en een verhooging van prijs hoe meer nader dan de gebruiktijd lang niet uit gesloten is. Dagelijks verkrijgbaar pakhuis haven Texel: Onder kostelooze openbare Controle. Concurreerenden prijs. Gewone condities. 5 Dec. 1906. om met 1 51 aart a.s. in dienst te treden, Adres: „BLAWD en BERG, Eierland. 't Hof, Ruimzicht, Eierland. Dagelijks aan pakhuis Ondeschild verkrijgbaar, W. F. STOEL ZOOW, Alkmaar. Geplaatst kapitaal f 2.000.000. Gestort f 400.800. Reserve 253.265.84 Geeft uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van 987a °/0. Verstrekt geld op eerste hypotheek tegen matige rente. Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. door A. v. d. Flier verscheen zooeven als het eerste deel van den tienden jaargang der Vereeniging „Christelijke Bibliotheek". Verder zullen in dezen jaargang nog verschijnen „De zoon van zijn moeder, door Joh. Dose", 2 deelen; „John Wesley, door Dr. H. M. van Nes"; „Voor stille uren, door Dr. J. R. Callenbach" en „Op het groote tooneel, door A. J. Hoogenbirk". Dc prijs van het eerste deel is voor niet-leden f 2,00 ingenaaid, f 2,40 gebonden; voor de leden komt dit werk op slechts f 1,02Va ingenaaid; f 1,37Va gebonden. De in vorige jaargangen der „Christelijke Bibliotheek" verschenen werken zijn voor een ieder op zeer voordeelige voorwaarden verkrijgbaar. Men raadplege den fraai geïllus'.reerden catalogus, die alle gewenschte inlichtingen geeft, en gratis ver krijgbaar is in eiken soliden boekhandel of op aanvrage franco wordt toegezonden door den uitgever G. F. CALLENBACH te NIJKERK. De dankbaarheid van een bewoner van Den Helder. Uit dankbaarheid voorde verkregen vteldaden cn met den wensch dat velen nut mogen trek ken van hare ondervinding, machtigt ons een inwoner van Den Helder hare volgende ver klaring te publiceereE. Mejuffrouw A. Hofman, wonendo Piet Ucin- straat 3 te Den Helder, meldt ons Gedurende ongeveer zes jaren heb ik vreeselijk geleden aan de nieren. Onophoudelijk had ik hevige pijn in de rug en de lendenen, waardoor ik zelfs genoodzaakt werd gebogen te loopen. Wanneer ik mij ongelukkig bukken moest, had ik erge steken in mijn rug en ik kon me haast niet meer oprichten. Mijn slaap ontweek me en 's morgens was ik meer vermoeid bij het opstaan dan den avond te voren bij het naar bed gaaD. Ik had veel last van dikke voeten en beenen en somtijds waren zelfs mijn polsen en armen opgezwollen. De urine was altijd troebel en liet een zanderig bezinksel na, ter wijl ze een onaangename lucht verspreidde. Ik kreeg veel schemeringen voor de oogen en was immer mismoedig en treurig gestemd. Toen ik op aanraden van een kennis met Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen begon, kwam er een groote verandering in mijn toestand en toen ik twee doosjes geledigd had, was de pjjn bijna geheel verdwenen, evenals de andere kenteekenen der ziekte. Ik gevoel me een heel ander mensch nu, doch zal eenigen tijd met uw uitstekend geneesmiddel voortgaan, teneinde van een algeheele genezing zeker te zijn. Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beenen en blazen onder de oogen. (Waterzucht,) Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegeschreven aan het overvloedige water, afkomstig uit het bloed, dat doorgedrongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door de filtreering indien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld dat dergelijke gevallen volkomen genezen werden door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. 10 Verzeker U dat men U de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. Hofman gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt lranco na ontvangst van postwissel a f 1,75 yoor één of f 10 voor zes doozen. Vrij naar 't Fransch door A. B. 16. Ga nu je eigen leven eens na, Herbert. Begint dat nietsdoen je niet zeer te vervelen, en vooral nu er een doel is, dat je kunt najagen, Barsannes los te maken uit de handen van dien Gueldry, die op mij op 't oogenblik den indruk maakt van een steen des aanstoots. Je aanmoedigen in je werkeloosheid, dat schijnt mij ons beiden onwaardig? Uw voorhoofd zou blozen als bij het ontvangen van een aalmoes, en ik, ik zou gevoelen een slechte daad te doen Ik zal u helpen Herbert, met mijn invloed, mijn ondervinding en mijn kennissen, en na 4 of 5 jaar zal de toekomst weer helder zijn en zult ge, wees daar zeker van, een vrouw volgens uw stand en naar uw hart kunnen kiezen, zijn cr ook veel poppen onder de jonge rijke en adelijke meisjes, er zijn ook wel goede onderIk heb met een paar van deze gesproken over je en weet ge welk antwoord ik van beiden ontving „Een man zonder geld zou ik wel willen huwen, maar een man zonder rang in de maatschappij, nooit Denk eens over die woorden na, m(jn jongen, op uw leeftijd ziet men niet tegen eenigen strijd op vooral niet als men wordt bijgestaan door een ouden veteraan als ik, ik hoop dus, dat je besluit gunstig zal zijn, wij zouden zonder ver wijl dan onze plannen voor de toekomst kunnen vormen. Uw tante is het mij in deze geheel eens." Fabius de Savigné. Mevrouw de Barsannes vouwde na lezing den brief weder kalm toe en gaf hem haar zoon over met de woorden Ik had zulk een antwoord verwacht. Herbert was doodsbleek geworden en zei, ter wijl hij zijne moeder goed aankeek Moeder, wat oom ons aanraadt zou onzer meer waardig zijn. Onzer meer waardig? riep de markiezin toornig uit. Gij noch hij kunt mij les geven in hetgeen onzer waardig is en wat niet, denk ik Zonder nu vroom te zijn, zooals je oom zich dat voorstelt, heb ik toch zwijgend mijn kruis ge dragen en onder dat kruis zou menig ander zeker zijn bezweken. Door middel van blanketsel als anderszins wist ik weer kleur op mijn bleeke wangen te krijgen, of de roode kringen om mijn oogen ontstaan door mijn geween weer te be dekken, Onzer meer waardig? Wat heeft hij gedaan, vraag ik u om ons onze ellende to helpen Hij heeft je een betrekking aangeboden, heeft je gezegd ga werken! Hij heeft je van mij zoeken te verwijderen, toen ik omringd van tal van schuldeischers als 't ware op den rand des af- gronds, slechts jou had tot troost! Onzer meer waardigEn nu er zich eene gelegenheid aanbiedt om dadelijk uit de ellende te geraken, spreekt hij van dc toekomstDe toekomst Hoeveel tijd zouden we dan onze ellende nog moeten verborgen houden? Vier of vijf jaar, zegt Fabius. Maar dat is de uitspraak van een man, en zal die vervuld worden? Luister Herbert, als ge wilt, ga dan heen cn worstel naast uw oom, om later de paarl te huwen, welke hij voor u zal uitkiezen, wees gelukkig Tot nu toe had zij toornig en opgewonden gesproken, bij de gedachte echter aan de moge lijke verwijdering en vooral bij die aan hot huwelijk, kon zij haar tranen niet weerhouden en belette deze haar verder te spreken. Moeder, mompelde de jonge man, terwijl hij de markiezin op de hand kuste, zou ik zonder u gelukkig kunnen zijn VI. In de laan uitkomende op het kleine meertje van de villa Gueldry, begonnen de leliën reeds te verwelken, maar de bank, waarop Sabine is gezeten, is grootendeels verborgen door een groote rozenstruik welker takken tot op den grond hangen. Do hond ligt niet ver van zijne meesteresse Van tijd tot tijd legt Sabine haar breiwerk neder om hem met een tak of ander licht voorwerp te gooien, waardoor hij er echter ternauwernood toe gebracht werd even de oogen te openen of met den staart te kwispelden, om daarna dadelijk weder in te dutten Luiaard zegt Sabine, het is wel noodig, dat ge met mij meegaat als je toch den geheelen tijd gaat slapen, jaag liever de vliegen weg die vrij hinderlijk zijn. Flap daar kreeg de hond een roos op den neus. Was het omdat de aanval heviger was De hond opent de oogen en spitst het oor, om daarna plotseling op zijn pooten te staan en zonder zich aan bloemen of anderzins te storen, weg te snellen in galop. Sabine begint hartelijk te lachen. Het is zeker wel niet, om de vliegen na te jagen dat hij zoo hardloopt. VaderofAndré moeten bepaald in den tuin zijn. Laat ons eens gaan zien Nauwelijks heeft zij eenigo schreden gedaan, of zij bevindt zich in tegenwoordigheid van haar vader en haar broeder. Beiden hier, en nu om dezen tijd, riep Sabine verwonderd uit. Ja beidenZooals go ziet, is het een ernstig geval meisje. Kom, laat ons op uw ge liefd plekje gaan zitten, want het gesprek zal misschien lang duren Hebt ge wel eens opgemerkt, wat er al ge schiedt in de lente? Alles herleeft weder. De heerlijke zon doet alles weder groeien en bloeien, terwijl de vogelen weder hun nesten bouwen en gereedmaken voor de jonge door hen verwacht. Mijnheer Gueldry had nog nooit het onderwerp van een huwelijk van Sabine aangeroerd, tal van malen was hij echter bij haar gekomen, om eens met haar te praten, zelfs midden op den dag, wanneer anders zijne werkzaamheden hem geen oogenblik tijd lieten voor huiselijke aangelegenheden, maar het meisje kon dan duidelijk aan hem merken dat hij iets voor haar verborg, dat er den een of anderen dag een storm zou losbarsten, verschrikkelijker nog dan die der ontketende elementen, een storm, welke haar uit haar rustige rust zou rukken. Zij ging tegenover haar vader en André zitten, en zei, toen zij bemerkten, dat deze niets zeiden Welnu Een glimlach verscheen op het gelaat van mynheer Gueldry. Welnu, mejuffrouw, ik ben belast met een zeer belangrijke zending. Op twintigjarigen leeftijd begrijpt een meisje als u, al vlug waar over het handelt. Onnoodig verder tc gaan, riep Sabine uit. Ik wil van geen huwelijk hooren. Zelfs al is de gelegenheid eenig zei André. O, het is altijd ecnig. Een eenige bruid schat, eenige betrekking, eenig karakter on ten slotte blijft het altijd hetzelfde, iemand met buitongewone zorg gekleed cn gekapt, die men wat het uiterlijke betreft wel door een ringetje kan halen, maar innerlijk van uiterst geringe beteekenis, of wat nog erger is, slechts een ge pleisterd graf. (Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVELU DE IIOP1J, Toxol.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4