2 ARBEIDERS. Duizenden BOOMEN, Kunstmeststoffen. een boerenknecht in huis, De ptots „ONGEREN" Enkhuizer Almanakken si eene flinke IJl DIENSTBODE, Ingezonden Stukken. Pre dikbeur ten, Marktberichten. koop en te huur verschillende perceelen weiland en Oude Ruitersplaats ADVERTENT! ËN* Zoo iets dient vermelding. Men zal zich herinneren, dat de firma Stork te Hengelo, dezen zomer een som van f 100,000 schonk aan de „Vereeniging tot behartiging van de belangen van het personeel" als com manditaire deelneming in de fabriek. Thans wordt voor leden van het personeel [de in schrijving op 1000 certificaten van f 100 opengesteld tegen den koers van 100 pet. De certificaten zijn op naam, maar ieder kooper heeft het recht ze over te doen aan andere leden van het personeel. Ook wil de „Vereeniging" ze desverlangd te allen tijde tegen koopprijs terugnemen. Bij het verlaten der fabriek of bij sterfgeval moeten ze aan andere leden of aan de Vereeniging worden overgedaan. De kans op renteverlies voor de houders der certificaten is zeer gering daar ze nog 5 pet. rente krijgen, al doet het kapitaal in de fabriek gestoken maar VU pet. Kapitaalverlies is buitengesloten, daar de Vereeniging ze desgewenscht terug neemt. Een ernstige zaak. In een driestar, zegt Land en Volk": Het wordt met de aanvallen op Minister Staal steeds erger. Het „Utrechtsch Dagblad" roept al in ver twijfeling uit„Arm Nederland 1" Het heet, dat onder het bewind van den Mininister Staal de geest in het leger geheel is bedorven. Alles wordt nu in den Minister afgekeurd. Blijkbaar worden alle zeilen bijgezet om te trachten, den Minister te wippen. Daar zitten blij kaar de generaals achter, zoools „Het Huisgezin" zegt: „het hooge commando in het leger, dat, door aanleg, vorming en traditie militaristisch, niets wil prijsgeven van hetgeen eenmaal op militair gebied verkregen is." In dit opzicht is deze cricis van verdere strekking dan het blijvend gedeelte. Het is een poging van uit net leger, om [de baas te biijvon over een Miuister, die hervormen wil. CORRESPONDENTIE. Te laat om in dit nummer nog te behan delen, ontvingen wij een brief aan een uitwonend landeigenaar toegezonden;- zie volgend nummer. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Moeder, NEELTJE BIKKER, Wed. Antonie Geus. in den ouderdom van bijna 92 jaar. Namens de familie, J. GEUS Az. Burg Texel, 14 Dec. 1906. Voor de vele bewijzen van deelneming in ons smartelijk verlies op 2 Dec. j.l, betuigen wij onzen innigen dank. F. HEEROMA en fam. Koog op Texel, 13 Deo. 1906. Terstond gevraagd netjes kunnende werken en eenigszins kunnende k0ken HEILOO, Straatweg B. 90. GEVRAAGD Oudeschild, 14 Dec. Niemand heeft een taaier leven dan „Ouwe Sunderklaas" en dit verklaart het gebruikelijke gezang, dat „ie nooit verloren gaat." Ook hier wemelde 't in den avond van 12 dezer weer van gemaskerden. 'tWas nu geen lappenvertoon van vieze en onoogelijke vodden, doch er waren er heel wat onder, die wezenlijk eens werk van hun costuum hadden gemaakt. Bij zulk een streven zal stellig niemand er op tegen hebben, dat „Ouwe Sunderklaas" nooit verloren gaat. De heer A. Lumkeman, gepensioneerd Marinestoker, alhier, is benoemd tot portier aan het gemeente-ziekenhuis, te Helder. 15 Dec. Gisterenavond had in de „Zeven Provinciën," eene vergadering plaats der afd. Oudeschild van „Texel's Belang". De vergadering was maar sobertjes bezocht. De Penningmeester deelde mede, dat deze afdeeling thans telde 18 donateurs en 90 leden. Voor den heer W. Mets Tz., die bedankte als afdeelingsvoorzitter, werd gekozen de heer C. Schaap, voorheen voorz. der afdeeling den Hoorn. Tot Penningmeester werd herkozen de heer T. C. de Wijn. Na eenige bespreking werd vastgesteld, voor den beschrijvingsbrief een punt op te geven, in zake geldbelegging. Voorts werden nog eenige zaken van huis- houdelijken aard behandeld, waarna te 9 uur met een woord van dank en opwekking, de vergadering werd gesloten. Vlieland, 13 Dec. Te hevige storm van hedennacht deed op het Noordzeestrand nabij het Posthuis stranden de stroomtrawler IJmuiden 125, genaamd Clijvia, schipper Gravemaker. Het schip sloeg op een dam, de equipage bestaande uit 9 man redde zich- zelven, met uitzondering van den kok, een jongen van zestien jaar, door een stortzee sloeg hij overboord en verdronk. Toen de schipbreukelingen laat in den morgen in het dorp aankwamen en in het logement Cupido werden onder dak gebracht, maakte dit treurig ongeluk overal eeu diepen indruk. De „Clijvia" is als verloren te beschouwen. Be visseherij-courant. De sedert 5 Mei 1906 om de veertien dagen te Enkhuizen bij A. Egmond verschij nende Visseherij-Courant, redactie de heeren B. J. Gelder te Groningen en Th. de Leeuw te Heerenveen, vindt bij de Zuiderzee- en Noordzee-Visscher en bij allen die belang hebben bij de Zoetwatervissoherij zooveel bijval, dat thans het blad elke week wordt uitgeven. Wel wat erg. Uit Leiden meldt men aan „Het Volk" Een millicien, wiens lichting thans tot de landweer is overgegaan, vergat bij zijn ver huizing uit de Haarlemmermeer ook zijn zakboekje af te laten tsekenen. Dit schoot hem eerst te binnen na verloop van 6 maan den. De burgemeester van zijn oude woon plaats hielp den jongen man zonder open baarmaking, doch die van zijn nieuwe meende het te moeten rapporteeren, met het gevolg, dat de man nu 6 dagen als landweerman gekleed te Leiden moet strafdienen. De man had 16 maanden zonder straf ge diend bij de grenadiers en ook zijn verderen dienstplicht met lust vervuld. Hij is sinds Januari getrouwd en kan thuis niet gemist worden. Gemoedelijk. Een diefstal met een humoristisch tintje had te Bredevoort plaatsdaar was een zak met mais gestolen; door den omroeper werd nu het volgende bekend gemaakt: De jonge heeren S. maken bekend, dat. bij hen uit het kippenhok is weggehaald een zak met mais. Aan diegJne, die hem gehaald heeft, wordt vriendelijk verzocht, om zoodra de zak leeg is, deze terug te bezorgen bij den molenaar H., wijl de man om leege zakken verlegen is. Alweer meer gemak. Bij het le regiment vesting-artillerie te Utrecht wordt een proef genomen om de aardappelen voor de manschappen-ménage te schillen met een machine. De machine wordt gedreven door een gas motor. Aangezien het uitputten niet door de machine kan geschieden, zal dit voorloopig door de deelnemers aan de menage geschieden. Een goede vondst. Uit Hols wordt aan de „Limburger Koer." gemeld Een aangename verrassing onder vond voor eenige dagen een caféhouder alhier. Hij had aan de deur van een Pruis eonige witte kolen gekocht om in te maken. Bezig zijnde ze schoon te maken, vond men in een der exemplaren een beurs, inhoudende eenige goudstukjes met nog ander geld. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Zondag 16 December 1906 HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Nam. half 3 Ds. Viseer. Koog. Voorm. 10 uur ds. Smits. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Met. Ben Hoorn. Voorm. 10 uur Ds. Visser. Oosterend. Voorm. 10 uur geen dienst. Nam. 2Vs uur Ds. Kramer. Cocksdorp. Voorm. 10 uur do Er. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien ds. Rooseboom. Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Scherpenhuysen. HERV. GEMEENTE. Burg. "Woensdag 19 Dec, 's avonds 7 uur Ds. Schroder. Leiden, 14 Dec. Ter markt werden heden aangevoerd: Stieren 17 stuks f 124 a f 284; Kalf- en Melkkoeien 101 stuks f 165 a 1308; Varekoeien 80 stuks 128 a f 236. Vette Ossen en Koeien 219 stuks f 165 a f 323 16 Gras- kalveren f 40a f 73. Kalveren (vette) 27 stuks f 63 a f 118, Kalveren (magere) 34 stuks f 6, a 1 14,Schapen (vette) 732 stuks f 25.— a 1 32.— Schapen (weide) 562 stuks f 19 a24 Magere Varkens 63 stuks f 17,- - a f 32, 00,Lammeren stuks f a f Vette Varkens f a ct. per K.G. Biggen 265 stuks f6,k 12,00 Paarden 0 stuks f Veulens stuks f af Schapen, 13 Dcc. Aangevoerd: 2 paarden 180 a f120; 0 Stieren 1 af—0; lOGclde- koeien f 120 a f 160; 5 Kallkooien f 160, f 180; 20 Nuchtere Kalveren f 10 a 18, Bij J. C. BLAAUBOER te Anna-Paulowna. Adres: P. DEN BRAVEN, 't Noorden. Wordt gevraagd om met 20 Maart in dienst te treden die goed kan melken, bij B. BAKKER, „Ora et Labora" Texel. in den Prins Hendrik-Polder te Texel, met behuizingen, waaronder de boerderij Alexanderhoeue, met ruim 28 Hectaren land. Alles kan in gebruik worden genomen 20 Maart 1907. TE HUUR; a 25 Hectaren, met ongeveer 5 Hectaren Wei-, hooi- on bouw land. C. R. KEIJSER Oo. TE KOOR voor een zeer geschikten prijs eenige staande op een perceel land (ter grootte van circa 5 hectaren/ in den Prins-Hendrik-Polder te Texel. Te beuragen bij S. BREGMAN, Chilisalpeter en superphosphaat op voor jaarslevering tegen concurreerende prijzen DROS Co. Kalkfabrieken. Stoomtrasmolen. Steenkooperij. Handel in Bouwmaterialen. - W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. - voor 1907. ERIJS 15 CENTS. Boekh. Parkstraat. 0 lammeren f a f430 schapen f' 28 a f 39,50; 8 Varkens f 12,a f 15; 26 Vette Varkens 42 a 44 cent per kg. 42 Vette Koeien i 180 a f 3300 Graskalveren f af 2060 O verhouders f 18,o 23,503 80 Biggen f 9 a f 13.00; Boter f 1,15 a f' 1,25 per K.G. Kipeieren i 6,00 a f 7.00. Vangiften van 8 Dec. tot en met 14 Dcc 1906. Geboren: Arie zv Jan Bakker en Frouwtje LaDgeveld (Everstekoog) Jannetje dv Lou- rens van Sikkeleras en Neeltje VlasfOude- schild) Cornelis Hendrik zv Hendrik Kuip en Marijtje Groot (Everstekoog) Overleden: Neeltje Bikker oud 91 jaren, weduwe van Anthonie Geus (den Burg) Ondertrouwd: Getrouwd: Gecne. M. de Redacteur. Ik zie in uw verslag, dat er tot mijn verbazing in plaats van niet zonder kanaal, staat zelfs zonder kanaal. Dat maakt nugal eenig verschil, dunkt mij. Aan wie de schuld Op mijn copie staat niet zonder kanaal. Ik verzoek U, hoe het ook zij, dit in uw volgend nummer even ter kennisse te brengen. Met de meeste achting, TJEd. dnr. EierlaDd, 13/12 1006. D. C. DROS. P.S. Ik wensch verder over de zaak niet meer te debatteeren. Mijn beste groeten aan den heer'Dikkers. De heer Dros bedoelt zeker zijn Ingez. stuk. Wanneer door den inzender wordt bedoeld, hetgeen in zijn epistel voorkomt op regel 21 daarvan, van onder af geteld, dan kunnen we verzekeren, dat zooals het gedrukt staat, het correct is met de aan ons verstrekte copie. (Red.) Te beuragen bi] S. BREGMAN, kassier te Alkmar. kassier te Alkmaar.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 2