DIENSTBODE. Spoorboekjes, Duizenden BOOMEN, een gehuwd persoon, Alle benoodigdheden in Kantoor- en Schrijlehoeften M. WIERINGA, Gevraagd eene nette Dienstbode. Ik heb ze weer C. VisserSlager, Je koop en te huur: verschillende perceelen weiland Yoor het Nieuwe jaar Mooie FELICITATIEKAARTJES (ook trekkaarten), Zie Ti we Visitekaartjes eens na. LANGEVELD DE ROOIJ, Boekh. Parkstraat. Hoever is het hier vandaan HORLOGES, REGULATEURS, en WEKKERS, feuilleton. Markiezin Sabine. Adres It. JOH. KEIJSHR, Burg. Heerlijke Leverworst Gezouten Rugspek Rib stukjes, Kluiven Rekelspek, Hoofdkaas Rookworst Roterhara worst "Vet en mager gerookt spek Aanbevelend, WINTERDIEN ST. BoekJi. Parkstraat. TE KOOR voor een zeer gescliikten piüjs eenige staande op een perceel land (ter grootte van circa 5 hectaren,) in den Prins-Hendrik-Polder te Texel. Te beoragen bij S. BREGMflNj kassier te Alkmaar. Wordt gevraagd om met 20 Maart in dienst te treden die goed kan melken, bij J. B. BAKKER, „Ora et Labora" Texel. in den Prins Hendrik-Polder te Texel, met behuizingen, waaronder de boerderij Rlexanderhoeue, met ruim 28 hectaren land. Alles kan in gebruik worden genomen 20 Maart 1907. hebben wij in voorraad SCHEURKALENDERS, Maandkalenders, Weekkalenders en Enkhuizer Almanakken. in groote verscheidenheid en verschillende prijzen. Denk er aan dat met Nieuwjaar een nieuw kwartaal begint voor Tijdschriften en Couran ten. Voor de levering daarvan bevelen wij ons beleefd aan. zijn bij ons verkrijgbaar. Aanbevelend, Een onlangs voorgekomen geval te Den Helder is vrij belangrijk. Daar het zoo dicht in de buurt gebeurd is, achten wij het van belang het te publi- ceeren. Hier is het De heer J. C. Mets, wonende Oostslootstraat 23b te den Helder, meldt ons Gedurende een jaar of twaalf heb ik geleden aan een hevige nierziekte, waarvan ik indertijd gedeeltelijk genezen werd. Ik had hier echter immer iets van overgehouden en wel is waar een groote opgeblazenheid en water achtige volheid in het lichaam vooral de buik. Wat ik ook tegen deze opzwelling gedaan had niets kon mij helpen, totdat ik een proef nam met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Deze schonken mij dade lijk verlichting, mijn benauwheid en opgezetheid verminderden onmiddelijk en ik ben U zeer dank baar voor Uw uitstekend middel, want een voort durende ongesteldheid als de mijne veroorzaakte mij veel last en onaangenaamheid. Met vertrou wen kan ik Uw pillen aapbevelen. 15 Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De ziekte der nieren zijn te meer ernstig en ellendig daar zij gewoonlijk niet begrepen worden het is slechts aan weinig menschen bekend wat de nieren zijn, waar zij zich bevinden en wat hun werking is. Bijgevolg wanneer zich een teeken van nierziekte voordoet, (zooais rugpijn, troebel water, gezwollen enkels) wordt dit zeer dikwijls voor een andere kwaal gehouden wat intusschen de nier ziekte tijd geeft zich te ontwikkelen inrheumatiek waterzucht, suikerziekte, eitwitverlies enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpjjn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Mets gehad heeft. Wij waarschuwen tegen na maak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper drogist. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. Horlogemaker, Goud- en Zilversmid, Weverstraat. Lage prijzen met 2 jaar schriftelijke garantie. Reparatiën aan alle Uur werken onder garantie. Beleefd aanbevelend. Vrij naar 't Fransch door A. B. 20 Weet ge, wat uw broeder mij geantwoord heeft, toen ik hem eens over zulk eene mogelijk heid sprak Onder al de jongelieden, alle overigens zeer flinke jongens, ken ik er slechts 2 welke voor echtgenoot van Sabine in aanmer king zouden kunnen komen, maar de een is gehuwd en de ander, een dokter bij de marine, denkt slechts aan reizen Maar later, later zou men er een kunnen vinden, viel het jonge meisje den spreker in den rede. Ach, arm kind, men moet nooit rekenen op dat „later." Welnu, waarom zou ik dan niet evenals tot op heden kalm bij mjjn vader en mijn broeder blijven, en zooveel mogelijk geluk rondom mij verspreiden Omdat het celibaat niet goed voor u is. Uw jong en vurig hart heeft behoefte aan liefde. Daar is mijne vader voldoende voor, Voor't oogenblik wel. Eens echter, bedenk dat wel, zult ge deze waarschijnlijk moeten missen, en André zal getrouwd zijn, dan zult ge eene groote leegte gevoelen. Ik zal dan mijn God tot troost hebben. Een oogenblik stond de geestelijke in gedachte, daarop antwoorde hjj zacht Niet altijd mijn kind. Er zijn oogenblikkcn, en die zjjn er velen, waarop het schijnt, of we geheel door God verlaten zijn, Oogenblikken van zware beproeving. Maar wat dan vroeg Sabine droevig. Welnu, ga het voor en tegen van het huwelijksvoorstel goed na. Het leven op het land en de eer der familie zijn zonder twijfel in het voordeel. Ja, maar de markiezin en haar zoon Het ongeluk heeft naar het schjjnt het karakter van mevrouw de Barsannes wel een weinig onaangenaam gemaakt, dat is een donker punt, en ik vrees, dat ge honderden spelden prikken zult moeten verduren, waaraan ge niet gewoon zijt, gij het vertroetelde kind bij uit nemendheid. De eerste schrik doet de meeste dijn, later als men elkaar meer begint te kennen geeft men van beide zijden gewoonlijk iets toe, en al moge de speldenprikken niet geheel op houden, ze lijken toch minder gevoelig. De markiezin houdt zoo innig veel van haar zoon, dat ongetwijfeld die liefde ook ten deele zal ten goede komen aan haar, die hem gelukkig maakt. Wat markies Herbert aangaat, naar ik van hem vernomen heb uit vertrouwbare bron, is het een aardige, ronde, edelmoedige en verstandige jongen. Men verwijt hem evenwel de trotschheid op zijn afkomst, en te groote zwakheid tegenover mevrouw de Barsannes. Maar dat is van minder belang, eenmaal zal hjj begrijpen dat de werke lijke grootheid niet bestaat in een titel maar in verhevenheid van gevoelens en de invloed der eehtgenoote zal weldra opwegen tegen die der moeder. De werkelijk donkere punten zijn naar mijne meening gebrek aan een ambt of betrek king en volkomen onverschilligheid op gods dienstig gebied. Aan ieder ander zou ik zeggen „Weiger, weiger beslist" aan u zeg ik als ge geen bepaalde tegenzin in hem hebt, raad ik u aan hem aan te nemenIk stem u droevig is het niet? O, ja, mompelde Sabine, u jaagt mij ook vrees aan. Ik u vrees aanjagen kom Ge zijt veel te flink daarvoor. Ge weet zeer goed, dat de taak der vrouw die moet zijn van een wakende engel. Ge weet ook, dat God somtijds een degen geeft in de teedere handen van een engel, om te toonen dat kracht zich aan zachtheid moet paren Ge zijt zeer moedig, liefdevol, vroom, welnu ik ben zeker, hoor wel, ik ben zeker, dat ge markies Herbert de nutteloosheid van zijn leven zult doen gevoelen, en hem ten slotte op den goeden weg zult brengen. Dat zal niet het werk zijn van één dagge zult moeten worste len, waarschijnlijk moeten lijden, maar wat be- teekent dat worstelen en dat lijden als de overwinning er eindelijk op volgtUw ziel en uw karakter zijn gestaald voor don strijd des levens, werp u zonder vrees in het strijdperk. God zal met u zijn. Ik weet dat, zei Sabine, maar u zei het zooeven zelf, soms verbergt hij zich en dan Dan, welnu mijn kind ik wil je een geheim vertellen, een groot geheim, dat Ursula niet weet want ze is een weinig grommerig, mijn arme zuster, en ik stel daarom maar zoQlang mogelijk het oogenblik van haar gegrom uit Mijn krachten worden minder, en ik kan hier het werk niet meer naar eisch waarnemen. De pastoor van Chomelis en ik zullen daarom van standplaats ruilen, en ik zal dus bij u zijn om u te helpen en te troosten. Kom mijn kind, denk over alles nog eens goed na Eenige dagen later ontving Sabine haar vader, toen hij van de fabriek thuis kwam, met deze woorden Vader, wij zullen elkaar niet verlaten, ik stem er in toe de markies van Barsannes te huwen. VIII. Het Dagboek van' Sabine. Een uur geleden waren wij, mijn man en ik, aan de oever van de rivier, hij heen en weer drentelend op het oeverzand, en ik bezig met het verzamelen van bloemen voor onze salon. Wat is het mooi weer om te visschen, riep Herbert plotseling uit. Dadelijk was ik bij hem (ik weet dat hij zeer veel van visschen houdt). Hij wierp zjjn sigaretto weg, bood mij zjjn ami en wij haastten ons naar huis terug. Ik zal eens een andere japon aan doen, vindt je ook niet? vroeg ik toen we de deur binnen gingen. Herbert bleef eensklaps staan. Ben je dan van plan mee te gaan vroeg hij ten hoogste verwonderd. Eerst wist ik niet wat te zeggen zoozeer scheen het de meest natuurlijkste zaak ter wereld dat ik mee zou gaan. Eindelijk echter antwoordde ik Ja zeker, maar niet, omdat ik er plezier in heb naar die arme, van pijn krimpende viscbjes to zien, doch enkel om je lievelingsplekje te weten, want men heeft me verteld, dat je een lievelingsplekje hebt dicht bij de oude molen ik zal een boek of mijn breiwerk medenemen en we zullen een recht aangename namiddag hebben. Wordt vervolgd. Gedrukt bjj LANÜÏÏVELJL) DE ÜOOiJ, Texel Te beuragen bij S. BREGMRN, kassier te fllkmar.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4