Schoonheid Alex Meijer's Koffie cflati óe JBezers van óe Uexelscfie (Bourant. Maak eens kennis met ons nieuwe middel „Vijgenhonig" voor Hoestenden. Wed. P. KUIPER. SPOORBOEKJES, M. WIERINGA, LIJNZAADKQEKEN Stokpaardj es-Lelienmelkzeep HORLOGES, REGULATEURS, en WEKKERS, WESSANEN LAAK, WORMERVEE R. Je Oosterend bij J. Dros Szn. FEUILLETON. Markiezin Sabine OP ONDERZOEK. Eenige inwoners van Den Helder kunnen U zeggen waar het te vinden is. Indien gij lijdt aan de een of andere jeuking der huid, aan prikkelende huiduitslag of droge aambeien, dan zoekt gij natuurlijk naar verlichting. Een aantal inwoners van den Helder hebben een geneesmiddel gevonden om huidziekten van ouden datum te genezen. Zy spreken er over. Lees dit: Mejuffrouw A. Smit, wonende Vijzelstraat 70 te Den Helder, meldt ons Sedert vier jaar ben ik aangedaan geweest met bloedende aambeien. Deze bezorgden mij een verschrikkelijken last en pijn en ofschoon ik gedurende langen tijd daar voor onder behandeling geweest ben, kon men mij naar het scheen er niet vanaf helpen. Toen ik met uw Foster's Zalf begon, kon ik dadelijk beterschap waarnemen, de pijn verdween, evenals de jeuking en nadat ik Uw voortreffelijke Zalf gedurende veertien dagen geregeld had aange wend was ik geheel van dit ellendig ongemak verlost. 16 Ik onaergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die Mejuffrouw Smit gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. bestaat in een teeder vlekkenloos gezicht, frisch, rooskleurig uiterlijk, witte fluweelzachte huid en verblindend mooi gelaatskleur. Dit alles verkrijgt men door van BERGMAN Co., Radebuel eebte fabrieksmerk „Stokpaardjes" p. St. 50 Ct. bij Firma Wed. P. KUIPER. gebrand volgens systeem Prof. Liebig is te den Burg steeds versch verkrijgbaar bij 7 WINTERDIENST. Boekh. Parkstraat. Horlogemaker, Goud- en Zilversmid, Weverstraat. Lage prijzen met 2 jaar schriftelijke garantie. Reparatiën aan alle Uur werken onder garantie. Beleefd aanbevelend. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe Merk „W. L.", uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Ongetwijfeld is het voor alle lezers van dit blad gewichtig te weten wat Mej. M. E. LODDERS, Snoekstraat 8b, Den Haag, ons schrijft aangaande hare ervaring met onze veelgeroemde SANGUINOSE. Zij meldt ons: Gaarne verklaar ik dat nog nooit één middel mij zoo heerlijk geholpen heeft als de SANGUINOSE. Ik was vijf jaar lang lijdende door zenuwzwakte; ik voelde mij gedurig moe en ging met de dag achteruit. Geen eetlust; altijd lusteloos; pijn in den rug pijn in de lenden; suizingen in het hoofd. Ik sliep slecht en werd met hoofdpijn wakker; en wat ik ook gebruikte, niets hielp mij. Dus u kunt begrijpen hoe dankbaar ik ben voor uwe SANGUINOSE; want sinds ik die trouw inneem ben ik eeu ander mensch. Mijn eetlust is teruggekeerd, mijn slaap gezond; ik word wakker zonder hoofdpijn; mijn ver moeidheid en lusteloosheid zijn overwonnen, kortom, ik herinner mij Hen tijd niet dat ik mij zoo goed gevoelde. Den Haag. Mej. M. E. LODDERS. En Mej. LODDERS is de éénige niet. Honderderden in ons vaderland maakten dezelfde ervaring. Wanneer gij dezelfde verschijnselen hebt als Mej. LODDERS, neemt gerust de proef. De SANGUINOSE kan voor u doen wat zij voor haar gedaan heeft. PRIJS per fl. f 1,50, 6 fl. f 8,-, 12 fl. f 15,-. VAN DAM Co., Den Haag. Vrij naar 't Fransch door A. B. 21 Een aangename namiddag en dan die wolken, welke een stortbui voorspellenHet zou zeer onvoorzichtig zijn van je Sabine, als je meegingt. Ik begon recht hartelijk te lachen. Meen je dan, dat ik zulk een zwakke gezondheid heb als eene Pansienne Neen, neen, opgevoed in de vrije natuur, ben ik even sterk als die kleine eik daar, welke ge daar ziet, zon, regen, sneeuw en wind zijn mijn vrienden, je hebt een echt kind van het land getrouwd, dus Eensklaps hield ik opOp het gelaat van Herbert merkte ik weder dezelfde onaangename trek op die ik al meermalen tijdens onze ver lovingstijd, zoowel als sedert ons huwelijk meer malen had opgemerkt en die zoowel droefheid als spotternij en ontsteltenis te kennen gaf. Toen hij zag, dat ik bleef zwijgen, stak hij mij de hand toe. Ik wil je niet tegenspreken, Sabine, zei hij, als je er pleizier in hebt, ga dan maar mee. Neen die wandeling lachte mij niet meer toe en ondanks mijn groote teleurstelling antwoordde ik op zeer vroolijken toon, dat daar ik eindelooze verwijten voorzag als ik soms er eene verkoud heid door op den hals haalde, ik het toch maar beter vond thuis te blijven. Hij drong er niet op aan en 10 minuten later zag ik hem met zijn lievelingshond weer uit gaan Hij zag dat ik hem nakeek en toen hij op 't punt stond in het bosch te verdwijnen, groette hjj mij met een bevallige buiging en verdween daarop tusschen de boomen, en ik bleef alleen Waarom ben ik toch, toen ik dit schrijfboek vond, met nog geheel onbeschreven bladzijden, gaan zitten schrijven in plaats van te gaan lezen, te naaien of te teekenen Heb ik er wel ooit aan gedacht toen ik nog bij mijn vader thuis was om een gesprek op te schrijven, of met mezelf te gaan praten, zooals ik dat nu doe Geen enkele keerDat komt zonder twijfel daardoor dat ik geheel vrij was, terwijl ik mij hier steeds gedrukt gevoel, zelfs in tegenwoordig heid van Herbert, hoe goed die ook voor mij zijn moge. Mijn beschroomdheid is echter zeer verklaarbaar, wij zijn nog geen maand verloofd geweest en daarna gehuwd, thans ben ik sedert een week zijne vrouw. Ik heb de beteekenisvolle eed afgelegd, waar mede ik een menigte verplichtingen op mij heb genomen. De kleine woelige Sabine is nu mar kiezin van Barsannes. Markiezin van BarsannesVader en André nemen een bijna eerbiedige houding aan om die drie woorden uit te spreken. De bewoners der kasteelen uit den omtrek groeten mij, en de werklieden uit de fabriek, die ik verboden heb my „mevrouw de markiezin" te noemen, zooals zij dit deden zoodra ik uit de kerk kwam, plaatsen mij nu, zooals ik zeer goed bemerk, boven de gewone stervelingen. Kortom door mijn hand te leggen in die van Herbert ben ik „iemand" geworden. „Iemand" geworden en alleen mijn naam is maar veranderd. Wat vreemd toch 1 Ik gevoel zoo goed dat ik Sabine Gueldry blijf! Sabine Gueldry de dorpelinge, Sabine Gueldry de zoo liefdevolleo, ja, liefdevol. Mijne genegen heid voor Herbert, die nog maar in geboorte is, doet mij vader, André, onze oude dienstboden, ons huis met zijn talrijke herinneringen, niet vergeten, en wel twintigmalen daags komen mij de tranen in de oogen als ik die goede oude bekenden niet meer om mij zie en evenmin de geliefde plekjes in huis en tuin. Helaas 20 kilometer is nog een flinke afstand, dat begin ik nu te begrijpenMijn man is vol oplettendheid voor mij, het kasteel is mooi, het is gelegen in een verrukkelijk schoone streek, maar de verandering in mijn leven is te plotse ling. Een reis als overgang, een reis naar Italië of Zwitserland of waarheen ook, zou de groote verandering niet zoo scherp hebben doen gevoelen. Mevrouw de Barsannes heeft zich daartegen verzet en ik heb er niet op durven aandringen, (mjjn hemel hoe zou ik dat gedurfd hebben) om eerst een flinke reis te maken. Het was voor mij als een koud stortbad, en het onmiddelijk gevolg er van is geweest mijne volkomen onder werping. In den grond van mijn hart had ik gehoopt dat Herbert voor my die reis zou be pleiten en dit nog te meer, omdat vader, die mijn wensch zeer goed begreep, besloten had zich zeer vrygevig te toonen. Maar neen, hij scheen zelfs niet eens te vermoeden welk een opoffering het voor mij was. Alles goed overdenkend is het echter niet te verwonderen. Mevrouw de Barsannes en haar zoon hebben Frankrijk en tal van vreemde landen bereisdmijn man heeft dus genoeg van reizen. Terwijl ik O, ik zou zoo gaarne gaan reizen. De inrichting van het kasteel zou mij minder zwaar zijn gevallen, als ik eens geheel alleen met hem op reis was zou ik mogelijk mijn akelige beschroomdheid ook hebben afgelegdJa, „waarschijnlijk" niet „zeker" want toen mijn man mij zoo kortaf zei, zooals hij gewoonlijk spreekt, „Sabine ben je dan nog geheel en al een kindbleef ik zwijgen, als een klein kind in de wieg. Als huwelijksgeschenk heeft vader de kamer van Herbert laten bemeubelen en ook die van mij en mijn kleine salon, een vorstelijk geschenk. De kamer van Herbert, grenzende aan die van de markiezin is zeer groot. Men heeft die voor zien van antiek behangsel, waarop eenige schoone schilderstukken prachtig uitkomen en antieke meubelen. Het is rijk, deftig, voornaam, zoo rijk en voornaam, dat ik eene eerbiedige buiging maakte, toen ik er voor 't eerst binnenkwam. Wat doe je nu vroeg Herbert. - Wel, men gevoelt, dat dit het verblijf is van een afstammeling der oude kruisridders en daarom maak ik, onwaardige, een buiging Vader en André, die er bij tegenwoordig waren, begonnen luidkeels te lachen Maar een zekere plooi in het voorhoofd van Herbert bewees mij, dat het antwoord hem niet aangenaam aandeed, zoodat ik nu mijn buigingen voor een betere gelegenheid bewaar. Bij mij in de kamer geen deftigheid of voor naamheid. Het is er rijk en bevallig. Ik wilde eenvoudige tapijten an allen hebben ze geroepen De kamer van een jonge vrouw kan niet gelijk zijn aan die van een jong meisje I Do kamer van de markiezin van Barsannes moet er anders uitzien dan die van eene gewone dorpelinge. Wordt vervolgd. Gedrukt by LANGBViSLD DE H.001J, Xcxol

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 2