I. Maats. v. Landt afd. Texel. M. WIERINGA, BOEKDRUKKERIJ - BOEKHANDEL Mooi Nederland Markiezin Sabine. Dp. H„ F. MINKEMA, HELDER, HOOFDGRACHT 64. Liefhebbers HORLOGES, m REGULATEURS, en WEKKERS, PARKSTRAAT—BURG OP TEXEL. Gevraagd: een KNECHT in huis, Publieke Verkooping. Deurwaarder C. DE WIJN zal, op publiek verkoopen Prijs 90 Cent. ALBÏÏM FEUILLETON. Ondergeteekenden betuigen hunnen dank voor de gunst en het vertrouwen, hetwelk zij in het afgeloopen jaar mochten ondervinden. Voor het komende jaar nemen zij de vrijheid zich weder met vertrouwen aantebevelen. Eene ruime voorraad KANTOOR- en WINKEL BOEKEN/VOTA 'S, K'i'ITANTIÊN, REKENING?\P1ER en meer andere zakenmet den aanvang van het Nieuwe jaar benoodigd, is voorhanden. Tot levering van Boekwerken, Couranten en Tijdschriften en het plaatsen van advertentiën in andere Couranten, houden zij zich beleefd aanbevolen, LANGEVELD DE ROOIJ. Een verklaring uit Alkmaar. De niet afgehaalde en overge bleven goederen, bestaande in: '9°7- GEVESTIGD Uitsluitend OOR-, NEUS- en KEELZIEKTEN Spreekuur 12VS1V3. van een heerlijken kop koffie worden drin gend uitgenoodigd eens een proef te nemen met de koffie, door de firma ALES MEIJER Co. te Amsterdam in den handel gebracht. Deze koffie is volgens de nieuwste weten schappelijke methode zoodanig gebrand, dat alle aromatische bestanddeelen, die anders bij het branden en bewaren vervliegen, be houden blijven en tegen de inwerking der lucht beschut worden. Deze wijze van bran den geeft aan do boon een heerlijken, vollen smaak, en daar de prijs niet duurder is dan die van gewoon gebrande koffie, den gebrui ker tevens eene aanzienlijke besparing. Want met S1/* ons van ALEXMEIJER's koffie komt men even ver als met 5 ons ge woon gebrande. Deze koffie is steeds versch verkrijgbaar te: den Burg Oosterend de Waal bij A. DR08 Albz. Wed. P. KUIPER. C. DUINKER. J. C BRUIJN- 2 H.H. Scbapenhouders die deel willen nemen aan de Collectieve inzending van Schaap- vee naar de te houdeu tentoonstelling te 's-Gravenhage, worden verzocht aangifte te doen bij het bestuur, teneinde nu reeds het gewenschte type te kunnen aanduiden, flet bestuur voornoemd, H. W. KEESOM, Voorz, Jac. KIKKERT Nz., Secr. N. B. De leden der aid. worden er op attent gemaakt dat inwonende zonen beneden den leeltijd van 25 jaar lid kunnen worden tegen betaling van 12 contributie. üorlogemakcr, Goud- en Zilversmid, Weverstraat. Reparatiën aan alle Uurwerken onder garantie Lage prijzen met 2 jaar schriftelijke garantie. Bcdeefd aanbevelend. liefst met de boerderij bekend, om met Eebruari of Maart in dienst tc treden. bij T. ZEG KL P. H. Polder Texel. De opinie van iemand uit Alkmaar heeft waarde voor ons, vooral wanneer die ver- klaring gelijk deze gebaseerd is op een werkelijke ondervinding. De heer H. de Veer, Omval Stompe Toren te Alkmaar, meldt onsMet groot genoegen zal ik Foster's Rugpijn Nieren Pillen aan iedereen die aan de nieren lijdt, aanbevelen. Ik heb ze zelf ingenomen en er een uitstekend resultaat mee bekomen, ruim een jaar sukkelde ik met hevige pijn in den rug en in de rechterzij, die zich uitstrekte tot in de lendenen en beenen. Ik was doorloopend zwaar vermoeid en had immer hoofdpijn en een door en door afgemat gevoel. De urine kwam zeer moeilijk en pijnlyk met zeer kleine hoeveelheden, de lucht daarvan was zeer onaangenaam. Ik was bang dat zich nog meer complicaties in deze ziekte zouden voordoen, toen ik tot mijn geluk bekend raakte met uw Pillen. Toen ik ze drie weken geregeld had inge nomen, gevoelde ik mij oneindig veel beter, van de pijn kon ik weinig of niets meer be- merken en ofschoon ik thans nog niet volkomen genezen ben, kan ik toch niet nalaten te zeggen, dat uw geneesmiddel mij veel goed gedaan heeft en hoop ik door het gebruik hiervan binnenkort geheel en al hersteld te zijn. 21 Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goeddunkt. De bovenstaande oprechte, eenvoudige getuigenis bewijst dat wanneer de nieren aangetast zijn, de rug zwak wordt; de pijn komt voort uit de nieren, die in het onderste gedeelte van den rug geplaatst zijn. Pleisters en zalven kunnen deze pyn niet verhelpen, daar ze de nieren welke de smart veroor zaken niet bereiken. Foster's Rugpijn Nie ren Pillen bereiken de nieren zelf en zijn een speciaal middel voor nieren en blaas. Verzeker u dat men u de echte Foster Rugpyn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer H. de Veer gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handtee- kening van James Foster voorkomt. Zy zyn te den Burg verkrijgbaar by de firma Wed, P. Kuiper, drogist. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één off 10,— voor zes doozen. WOENSDAG 16 JANUARI 1907,des namid dags ten 5 ure, in het Caié „den Burg", te den Burg op Texel, teu verzoeke van de Verlotingscommissie van „Texel's Belang", gevestigd te Texel, Een volledig Slaapkamer-AmeublemoDt, een Naaimachine, een Gramaphone, twee Bedspreien, smaakvolle Dameshandwerken en hetgeen meer zal worden aangeboden. Een nuttig geschenk is de Geïllustreerde Scheurkalender Deze kalender geett elk en dag een gezicht uit ons schoon land, keurig gedrukt, het plaatje groot circa 6 bij 9 cM. met duidelijk datumcijfer. Elk blaadje is in twee kleuren gedrukt. Elk eerste van iedere maand heeft een prachtig, In driekleurendruk uitgevoerd landschap, welke dit jaai direct naar de natuur in kleuren 2 totagrafivrd zijn. Tweemaal in iedere m<ia id heeft men een reproductie van een schilderij 1 an oudo of moderne meesters, groot circa 9 bij 12 cM., keurig uitgevoerd. Dus in 't geheel 353 mooi uitgeuoerde plaatjes in een kleur 12 keurig gekleurde plaatjes 24 reproducties uan Meesterwerken. Alles bevestigd op keurige, crigineele SchildeD. De LUXE-UITGfiVE geheel gedrukt op fijn KUNSTDRUKPAPIER f 1.50. waarin elk blaadje bewaard kan worden, ook de groote plaatjes, op dezelfde wijze als prentbriefkaarten is tevens verkrijgbaar a 50 cent. Uitgave en druk S. BAKKER Jz., KOOG-ZAANDIJK. n eiken goedea Boekhandel te verkrijgen Vrij naar 't Fransch door A. B. 24 Ik keek hem aan. Welk eene verwarring, gemengd met droefheid lag over zijn gelaat verspreid, ik beloofde mij zelf voortaan elk gesprek te vermijden, waarin het woord geld moest worden gebez'gd. Mijn arme Herbert heeft er zulk een hinder van dat hij het geld van mij heeft, ik heb dat Dooit zoo goed begrepen als nu na dit gesprek, maar met mijn liefde zal ik die wonde wel genezen. Onze bezoeken zijn afgeloopen een zorg minderen we zijn ook bij de dames Darnal geweest, een succes Toen ik gisteren de lijst schreef heb ik mij nog eens als Sabine Gueldry moeten voordoen. Wie is dat, Darnal vroeg de mar kiezin verachtelijk de neus optrekkende. Eerst was ik verwonderd over haar minder goed geheugen... Martha wasmijneere-dame. Daarop heb ik, zoüder dat ik vermoedde dat zij ontwetendheid voorwendde, haar met veel zwier gezegd Het zijn de directrices van het post kantoor. O ja, een sukkelende dame en een leelijke dame. Mevrouw Darnal is verlamd. Wat Martha aangaat over haar uiterlijk kan ik niet oordeelen daar ik zelf niet mooi ben, maar zij is behoorlijk en welopgevoed. Ik hield eensklaps op Op de lippen van mevrouw de Barsannes speelde een glimlach, maar weinig merkbaar, maar ik merkte die op en begreep dat zij er mee bedoelde dat ik nu juist niet de beste beoordeelaarster was op het punt van welopgevoedheid. Nu is het waar,ik ben niet in haar stand opgevoed I Beschroomd zweeg ik stil. Ziet ge, lieve Sabine, zei de markiezin toen, door geen bezoek bij de dames Darnal af te leggen, zou de omgang met die dames eenvoudig zijn afgebroken, hetgeen mij, dat moet ik je bekennen, zeer veel genoegen zou doen. Ik was er zoo van in de war, dat ik iets ik weet niet recht wat stamelde. De markiezin hernam Ja, u zoudt er mij groot genoegen mee doen. Hier is het aristocratische element zeer weinig vertegenwoordigd, daarom zullen we dan ook zeer weinig bezoeken ontvangen, tenminste gedurende de eerste 3 of 4 jaar, toch is de mogelijkheid niet uitgesloten dat we nog zoo nu en dan bezoek ontvangen van de bewoners der kasteelen uit den omtrek, ik zou verre van blij zijn als we dan eene postambtenare op bezoek hadden. Begrijpt U Zeker ik begreep het goed, zeer goed zelis, en ik hoopte dat Herbert mij te hulp zou komeD, en ik vrij zou zijn een antwoord te geven. Maar neen. Bij de tafel gezeten waarop eenige dassen lagen, scheen hij geheel op te gaan in de keuze van een er van. En toch op zijn gelaat, dat ik reeds begon te kennen, zag ik duidelijk, dat geen enkel woord van ons gesprek hem ontging. Ik was dus alleen voor den strijd en antwoordde met bevende stem O, als het alles is omdat u vreest dat Martha hier op het kasteel zal komen, kunt u gerust zijn, Martha gaat nooit uit oi bijna nooit. Ik moet er bijvoegen dat zij uitstekend onderwezen en zeer goed opgevoed, andera beter in een salon, dan op een kantoor op haar plaats is. Zoo, meent ge? Nu maar dat komt er minder op aaD, lieve, als js mij nu genoegen wilt doen, breek dan de omgang met haar ai. Je zult bij de GosseliDs en de Briguee een jonge vrouw en een jong meisje vinden die zeer goed mejuffrouw Darnal zullen kunnen vervangen. Het was mij niet langer mogelijk mij in te houden. Nooit, riep ik uit, nooit zal iemand Martha kunnen vervangen. Sedert den dood van die goede zuster Maria Bernaud, die mij heeft opgevoed heb ik geen vriendin gehad zoo lief, zoo trouw en zoo gods dienstig... Ik houd van Martha daar is alles mede gezegd en ik hoop dat zij eens, zeer spoedig misschien, het geluk zal hebben Aan de geheele uitdrukking van het gelaat van de markiezin bemerkte ik, dat ik mij onvoorzichtig had uitgedrukt in die laatste woorden. Zij vroeg mij geen nadere verklaring, ten bewijze dat zij zeer goed de verborgen beteekenis er van begreep, zij beproefde ook niet met mij er over te twisten, doch wendde zich tot Herbert met de woorden De keuze van die das heeft zulk een haast niet, zei zy ongeduldig, het was beter dat je eens naar ons gesprek luisterdet en je oordeel eens gaaft. Hij sloeg de oogen op en wij keken elkaar aan Wat las hij in de mijnen Veol, zonder twijfel, want na een korte aarzeling antwoordde hij Mijn Hemel, moeder u heeft ongelijk gehad met dat te willen, mejuifr. Darnal is tot op heden de eenige viendin van Sabine geweest, hot is dus zeer natuurlijk dat zij er op gesteld is ook haar een bezoek te brengen. Een bezoek verbindt ons tot niets, en Sabine zal, als ze van tijd tot tijd ook mevrouw de Gosselin en juffrouw de Briges ontmoet, waarvan u spreekt, spoedig eene vergelijking kunnen maken.' Ha, ik wist het wei, Herbert had alles gehoord. Het is goed, zei de markieziD, schrijf „Darnal." Een succes I heb ik geschrevoD, maar ik heb nu eens den hulp van den een en dan weder van den ander noodig gehad, maar hoe zal het zijn als moeder en zoon samen werken, wat zal Sabine dan kunnen doen P Welnu, zij zal met kracht het hart van haar man aanpakken. Zij zal zich tccder, lief en geduldig tooneD, en do kracht voort komende uit de genegenheid, zal eindelijk de zwakheid overwinnen. Tenminste dat hoop ik. Op die wijze spreek ik mijzeii van tijd tot tijd moed in. Waarlijk ik bewonder mij dat ik zoo goed aan mij zelf een klontje suiker weet te beloven, dat ik misschien nooit zal proeven Ik was droevig en terneergeslagen toen ik heden om 2 uur in het rijtuig stapte, in mijn liefste zijden japon. Herbert kwam naast mij zitten zonder een woord te zeggen, Ik verwachtte dat hij toch wel iets omtrent mijn toilet zou zeggen, maar hij zei niets, geen enkel woord. Nauwelijks gezeten zei hij op zijn gewone rcherpen toon „Voort Tom" en de paarden snelden als een pijl uit den boog de laan door. Het was prachtig mooi weer, maar ik had er nu geen gevoel voor, zoozeer wr.s ik van streek door die handelwijze van Herbert, toen ik evenwel in do verte do schoorsteen van de iabriek en onze villa kon zieD, veranderde alles, ik vergat mijne teleurstelling om enkel te denken aan do verrassiog welke wij vador bereiddo door nu te komen, terwijl hij ons dien dag niet thuis yerwacht had. Wat waren vader en Andró blij, toen ik zachtjes de deur van hun bureau opende on hun om den hals viel. Waar ga je zoo keurig uitgodost heen vroeg vader, mij blijkbaar met be wondering beschouwende. De gewone gelegenheids-bezoeken afleggen, waartoe jonggehuwden verplicht zijn, gat Herbert ten antwoord. Wel ik hoop dat men jo een compli mentje zal maken over je vrouw.., Is ze nog gezond on vroolijkmijn kleino Sabine? Onwillekeurig koek ik naar Herbert. Vader die dit opmerkte begon to lachen. Ha, mijn jongen, men wacht uw lof tuitingen, de mijne zijn nu alleen niet voldoende. (Wordt vervolgd. Martrukt bu LANGEVELD i DE ttCI IJ, l'ojel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4