AlexMeijer'sKoffie <JCantoor- Sc/irijf6oe(ïen Enkhuizer Almanakken, Boekhandel Parkstraat. VERHURING Wed. P. KUTPER. M. WIERINGA, AANBESTEDING. OPROEPING. een flinke Dienstbode. Boekh. Parkstraat. HORLOGES, REGULATEURS, en WEKKERS, FEUILLETON. Markiezin Sabine G. J. O. D; DIKKERS, De Vereeniging ONS BELANG N.V. Het Landbouwkantoor „Noordholland", Alkmaar. Eene zeldzame mooie collectie werd ontvangen in den publiek verhuren worden aanbesteed. «Het amoveeren en wederop- «bouwen van eene woning te de Waal.« wenscht aan te besteden: Gevraagd met 1 April op Donderdag 31 Januari 1907, 's avonds 7 uur, in „het Loodsmanswelvaren" aan den Hoorn, van HA. 1 04 70 Weiland „de Gasthuisput" 0 27 60 „het Honderdje" 0 70 80 „St. Annaland" 1 12 60 „Lage Oude Hoorn" 2 09 80 „het Kerkeland over den Oudenweg" 0 40 60 „Hooge Oude Hoorn" 152 30 „de Outerskoog" 0 20„het Westerkerkhol" Eigendom der Xed. Herv. Kerk aan den Hoorn. HA. 0 75— Weiland„het Kerkeland" (zuidkant) 0 75— „het Kerkeland" (noordk.) 0 65„de Groote Geest" naast Kerkeland (zuidkant) 0 65„de Groote Geest" annex (noordkant) 0 90 20 „de Geest" 1 19 40 „het Tonneke" 189 90 „Rammenland" 0 43 38 „de Hoogjes" (westelijk 10120 „Teunis List [deel) 122 70 „Varkenskoog" Eigendom van de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente van den Hoorn. 0 97 90 HA. Weiland „'t Hooge" polder den Hoorn. Eigendom van A. Burger. 1 17 90 HA. Weiland „de Laankoog" pol der „de Hemmer", tegen den Wester weg en Laan weg. Eigendom van C. Jbz. Boon. Inlichtingen ten kantore van Deurwaar der C. DE WIJN, te Texel. gebrand volgens systeem Prof. Liebig is te den Burg steeds versch verkrijgbaar bij Horlogemaker, Goud- en Zilversmid, Weverstraat. Reparatiën aan alle (Jurwerken onder garantie. Lage prijzen met 2 jaar schriftelijke garantie. Beleefd aanbevelend. Vrij naar 't Fransch door A. B. 30 Uw schoonmoeder!... Als u haar verdedigt zijt ge aan haar gelijk. Ja nog slechterAls u niet zijt als zij, zult u later ondervindenHaar dat ik zoo tot u spreek is uw eigen schuld, want u vraagt mij welke redenen ik heb voor mijn han delingen Maar die zijn niet op mij van toe passing. Ik heb U niets gedaan. Neen maar u is rijk, en de rijken, de aristocraten verfoeien den boer. Hier in 't land zijn ook rijken en aristocraten, welnu, denken die aan ons 's Winters, de tijd wanneer de armen het het zwaarst te verantwoorden hebben, zijn zij te Parijs om zich te vermaken. In den zomer zijn ze hier enkele maanden om weder nieuwe krachten te verzamelen. Men ziet hen met hun rijtuigen en hun paarden langs de wegen of in het bosch, maar dat is ook alles. Dat onze velden overstroomen en wij bijna van gebrek omkomen, trekken zij zich niet aan, dat laat hun koud. Zij zijn de koningen Is dat goed Is dat rechtvaardig? Is ons bloed dan niet even veel waard als het hunne Het is meer waard vervolgde Bridford op somberen toon. Zij hebben wit bloed in de aderen, het bloed van nietsdoeners en wij, wij hebben werkmans bloed, echt rood. Zij zijn de zwakken en wij de krachtigen Eens zullen ze alleen moeten staan en zichzelf helpen en dan De rijken zijn niet zoo slecht als ge wel denkt, mijn vriendmaar daarover nu met u te twisten zou nutteloos zijn, want ge zijt verbitterd en daardoor eenigzins verblind. Voor wij echter scheiden wil ik u nog even verhalen dat uw reden tot ongenoegen niet op mij betrekking hebben. Ik heb het roode werkmansbloed in de Notaris te Texel, zal, op ZATERDAG 3 FEBRUARI 1907, 's avonds 7 uur, in het „Wapen van Amsterdam" te Oosterend, voor den tijd van 6 jaren, 1° voor Mej. de Wed. W. Koppen en kinderen, H. a. c. 1 65 90 Weiland „Huiskoog" 135— „Lange Akker 0 04 60 Huis en Schuur 0 41 80 Weiland „Hooge Zaaiker" 162 20 „Lage Zaaiker" 14190 „Lage Huiskoog" 0 94 90 „Spijkdorpskoog" 1 35 50 „Trijnjansdijkstal" 0 92 70 „Kampje" 194— „Verbenue" 1 1010 „Surefan" 0 06 20 Schuurtje 1 10 80 Weiland „Kaapsveld" 0 72 20 „Sandkoog" 0 74„Waardke" 2° voor deD heer Aris Ellen, Ongeveer 90 aren bouwland „de Geest" in 11 kavels. en 3° voor den heer K. Duinker, 0.48,75 Welland, zijnde 't Noordel. deel van „Pieter Rijsland", Alles gelegen in polder Oosterend. Op Woensdag 6 Februari a.s., des avonds 7.30 uur, zal in het Hotel „d'Oranjeboom", namens den heer Jb. Bakker te Bargen, Bestek en teekening liggen ter inzage bij den bouwkundige M. A. TE NUYL, die tevens inlichtingen verstrekt. Aanwijzing Donderdag 31 Januari, des middags 12 uur. Allen, die iets te verderen hebben van, verschuldigd zijn aan, of borgtochten onder zich hebben, ten laste van wijlen den Heer PIETER RE1JERSZOON KEIJSER, in leven Koopman, gewoond hebbende te don Burg op Texol, en aldaar overleden 14 November 1906, worden verzocht daarvan betaling of opgave te doen aan de execu- trice testamentaire Mejuffrouw J. A. ZUN- DFRDORP of ten kantore van den notaris CLAUDE H. DE BOER, beiden te den Burg op Texel, voor of op 1 Maart 1907. 9500 KG. AM. KOEK gebr. 160 X 75 KG. MAIS 30 X 50 KG. HAVER Monsters en biljetten worden ingewacht voor of op 7 Februari bij W. ZEGEL, P-H-Polder-Texel, waar tevens inlichtingen zijn te verkrijgen. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld dat krachtens besluit heden door de Alge- meene Vergadering der Vennootschap ge nomen met ingang van heden eervol ont slag is verleend aan den heer JOH. C. DE WIT, Directeur der Vennootschap. Namens den Raad van Commissarissen, H. MELCHERS, Voorzitter. Adr. WAGEHAKER, Secretaris, De Directeur, G. W MELCHERS. Alkmaar, den 23en Januari 1907. tegen hoog loon. Adres: M. A. LAXGEVELD, Binnenburg. aderen, mijn ouders waren ook landlieden. Levendig hief hij het hoofd op. Ik weet het, ik weet hetzei hij 1 En u zoo rijk schaamt u er niet voor Er voor schamen. Maar Bridford waarvoor houdt ge mij. Mijn uitroep was zoo waar, dat de mole naar onwillekeurig de hoed afnam en die zenuwachtig in zijn handen ronddraaide. Dan, stamelde hij, ben ik een nietswaar dige, een beest Reeds sedert eenigen tijd was Tony terug met een kom water. Een natte compres had ik om mijn hand gedaan. Lachend stak ik Bridford de hand toe. Alle3 is vergeten, en ik reken er op, dat ge mij nu niet meer uit den weg zult loopen. Afgesproken dus, ik ga naar huis, want ik heb mij al zeer verlaat. Tot weerziens. Tot weerziens, mevrouw de markiezin. Mevrouw Sabine, Mevrouw Sabine! Dat klinkt beter Bridford. Van dien dag af heb ik alle harten ge wonnen. Rood bloed te hebben en daar ronduit voor uit te komen, dat schijnt een prachtig middel te zijn. „Alle harten gewonnen" schreef ik maar dat is toch nog niet geheel waar. Dat van Colette, de keukenmeid biedt nog steeds tegenstand. Het blijft nog maar altijd even hard, evenals haar mager hoekig gelaat. Verouderd in den dienst der Bar- sanneB is Colette eene persoonlijkheid geworden op het kasteel. De markiezin en Herbert zijn zeer aan haar gehecht, de dienstboden vreezen haar en wat de dorpelingen betreft, wat die van haar denken is gemakkelijk te begrijpen als ik zeg dat zij haar „de weerwolf" noemen. „De weerwolf" is weduwe. Sedert den dood van haar man, dien ze tot gekwordens toe beminde, heeft zo alle vroolijkheid verloren. Niets kan dit marmeren gelaat meer in beweging brengen, behalve do zaken der Barsannes. Colette zou zich voor haar meesteresse of haar meester laten ophangen als dit noodig was. Van het oogenblik af waarop ze arm waren, heeft ze hen gediend zonder een centime loon te ODtvangen en ik zou er niet gaarne op willen zweren, dat ze ook niet meermalen van haar eigen spaarpenningen de al te lastige leveranciers heeft betaald. Herbert die geboren is, toen zij reeds op het kasteel was, is haar alles, hij is haar Godheid. Ik heb haar nooit in do kerk gezien en geloof niet, dat zij ooit de handen vouwt voor een gebed, maar zeker geloof ik, dat ze gaarne zich op de knieën zou werpen voor haar meester, en al wat op deze be trekking heeft is haar heilig. Maar hoe is dat te rijmen dat Colette ondanks al mijn pogingen om dit te veranderen zoo tegen mij is? Want ik merk het maar al te goed dat onder haar ecrbiedbetuigingen een ware antipathie voor mij yerborgen is, en ik denk soms wel eens als ik „de weerwolf' goed beschouw, dat ik Herbert gehuwd heb„rood bloed" moet zich niet ver eenigen met „wit bloed." Halt, Colette Wij hebben den markies en zijn titel niet gezocht dat weet je zeer goed. Wij waren zeer kalm en zeer ge lukkig, veel kalmer en gelukkiger, dan wij het ooit weder zullen zijn, maar mevr. de Barsannes is dio zachte rust komen verstoren door haar huwelijksaanvraag. En geloof me Colette ik was eerder bedroefd dan verheerlijkt, dat de keuze op mijn persoontje was gevallen, Ik had liever iemand gehad met wien ik samen kon werken, die de zorgen met mij kon deelen. Van een edelman en een kasteel, neen Colette, daar heb ik nooit van gedroomd zelfs. En nu ik dien edelman werkelijk bemin, zou ik zonder eonige spijt Bar sannes en zijn pracht achterlaten om in het huisje van Silvaine do boerin, te gaan wonen. Misschien zou uw edele meester dan ook een edeler gebruik maken van zijn „talenten". Het trotscho devies van zijn voorvaderen zou hem niet ieder oogen blik er aan herinneren dat hij „zeer hoog" staat en hij zou zich niet voorstellen zich De tlnnkbaarheid van een bewoner van Schiermonnikoog. Uit dankbaarheid voor de verkregen welda den en met den wensch dat velen nut mogen trekken van zijne ondervinding, machtigt ons een inwoner van Schiermonnikoog zijne volgende verklaring te publiceeren. De heer T. G. Mellema, schipper te Schier monnikoog, deelt ons medeSedert verschil lende jaren heb ik geleden aan een nierziekte waardoor ik veel te lijden had aan een hevige rugpijn. Steeds ging ik gebukt onder een afgemat gevoel, dat mij zeer terneerdrukte; vooral 's morgens bij het opstaan deed zich deze vermoeidheid sterk gevoelen. Ik werd erg geplaagd door duizelingen en benauwd heden, waarbij plotselinge zweetingen door koude rillingen gevolgd werden. Mijn maag was veelal van streek en mijne eetlust had ik gaandeweg verloren. Dikwijls was mij we gens mijne ziekte het werken totaal onmo gelijk geworden en daar ik reeds meermalen tevergeefs behandeld was vreesde ik dat mijn kwaal ongeneeslijk was. Op aandiingen van een mijner kennissen maakte ik gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen cn dit was mijn redding, want deze voortreffelijke pillen hebben mij mijne gezondheid teruggegeven. In de hoop dat velen tuerdoor geholpen mo gen worden, geef ik het bovenstaande bericht en ik acht mij verplicht U mijn dankbaarheid voor dit merkwaardig geneesmiddel kenbaar te maken. 5 Ik ondergeteekende verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig u het pu bliek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Verwaarloos nooit een pijn in den rug.Het is het spit zegt gij, en gaat vanzelf weg, zoo als het gekomen is, maar dat is niet zoo want al schijnt het weg te gaan, het komt veel ern stiger terug. Deze pijn in den rug is gewoon nierziekte en de natuur waarschuwt u op deze wijze dal uw nieren hun plicht niet doen en niet op de gewone w(jze de onzuiverheden afvoeren van het bloed dat ze filtreeren moe ten. Het bovenstaande is een overtuigend bewijs daarvan. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft dezelfde die de heer Mellema gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt tran- co na ontvangst van postwissel a t 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. zelf te vernederen, wanneer hij ook aan zijn leven een doel gaf of wanneer hij met de armen in aanraking kwam. Vernederen En dan te moeten denken, dat mijn goede Herbert die steeds van zijn jeugd af is voorgehouden altijd maar die dwaze trots op zijn naam Dikwijls komen mij do woorden van „de beer" weer in de gedachtenDe aristo craten zijn de koningen" Is dat goed. Is dat rechtvaardig Neen, het is niet goed en evenmin recht vaardig Als God zekere personen door geboorte en geld oen overwicht overanderen geeft, geschiedt dit zODder twijfel niet opdat deze de zwakken en lijdenden als van uit de hoogte zullen aanzien maar integendeel dat zij hun invloed en rijkdom zullen ge bruiken om het lot der misdeelden, die in zekeren zin onder hun hoede zijn gesteld, te verzachten. Er zou niets dan goed te doen zijn als op dit kleine plekje waar wij leven alle kasteelbewoners zich vereenigden om ge zamenlijk goed te doen 1 Op het dorp is geen school, zeker toch een nuttige zaak. De kindoren moeten minstens een half uur gaans afleggen voor ze aan de school zijn, zoodat hot uit de school wegblijven niets ongewoons is, onder weg is zooveel te zien, en er zijn zooveel dingen die ze liever doen dan in school zitten. Ik heb er al eens met den abt Falhés over gesproken, zoo ook over het oprichten van een vergaderzaal, waar de mannen gezellig samen konden zijn, waardoor zo uit de vieze kroeg bleven, waar nu hun oenigo vergaderplaats is. Daar in zulk een zaal zouden wij en vooral Herbert veel goeds kunnen doon, We zouden daar goede boeken ter lezing kunnen geven, comedie-voorstellingen organiseeren tot uit spanning en leering dier ongelukkige wezens. En zou die bezigheid niet veel beter zijn dan jagen en visschen?.., Wordt vervolgd.) öadrukt by LANGKVBLU t I))' K.U IJ Icxel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4