LANGEVELD DE ROOIJ MEDAILLON-PORTRETTEN. DAKPANNEN. Pannen Voorradig 3000 rooie en 2000 blauwe, M. WIERINGA, HEERENPAKKEN, R ij n cl a k p annen. een Huis en Erf. S. JCeijser T>z. HORLOGES, REGULATEURS, en WEKKERS, FEUILLETON. Markiezin Sabine 12 stuks 50 Cents. Ivminen volgens elk portret gemaakt worden voor liet dragen in Broches en Medaillons, het hechten op Menu's, Verlovingskaarten, Brieven, Felicitatiekaartjes, enz., enz. Bestellingen worden aangenomen in onzen Boekwinkel. Advertentiebureau voor alle bladen Uit de hand te koop beste kwaliteit "Verder om opteruimen een partij Marmeren Platen, Te gels en extrikken. Voor ouden van dagen. Vraagt de Nieuwe stalen uoor welke U omgaand opzicht worden uerstrekt. Qroote keuze. 10 korting uoor contant. W. L. BAKKER lz., Oosterend. Ondergeteekende levert bij vooruit bestelling verschillende soorten Schipper fl. J. BRUIN. Te bevragen bij P. WUIS, Haven —Texel. Horlogemaker, Gond- en Zilversmid, "Weverstraat. Eeparatiën aan alle Uurwerken onder garantie. Lage prijzen met 2 jaar schriftelijke garantie. Beleefd aanbevelend. Vrij naar 't Fransch door A. B. 34 Vastberaden droogde ik mijn tranen en opende ik het raampje om mijn gloeiend gelaat aan de koude lucht bloot te stellen en zoo af te koelen De paarden hadden snel geloopen, zoodat het kasteel reeds in de verte zichtbaar was. Nog enkele minuten en we zouden er weder aankomen. Wat zon ik nu aan mijn schoonmoeder zeggen Hoe zou ik worden ontvangen Ternauwernood had ik den tijd er over na te denken, want al zeer spoedig reden we de groote laan in en hield het rijtuig voor het kasteel stil. Laurens, die het portier opende, zei op mjjn vraag waar de bewoners van het kasteel waren: Mjjnheer de markies en mijnheer de baron zijn bijna platzak van de jacht terug gekomen en maken nu toilet voor het ontbijt, mevr. de barones is aan't schrijven in de bibliotheek, de kinderen maken in den tuin een kolossale sneeuwpop en mevr. de markiezin is sedert enkele minuten in de salon. Op den drempel van de salon verscheen zij dan ook plotseling toen ik snel de vestibule doorliep. Zij scheen niet best geluimd. Waar ben je toch zoo lang gebleven, Sabine zei zij. Reeds meer dan 2 uur wacht ik op uw terugkomst. Ik ben wat opgehouden op de villa. Zij wierp mij een nijdigen blik toe, maar vroeg kalm Ge zult zeker wel alles gevonden hebben, wat ik wenschte, is het niet O ja, alles. Welnu, ga dan maar gauw een ander costuum aan doen, ge hebt daar nog juist den tijd voor. Zij ging de salon binDen. Ik volgde haar, want, ik gevoelde het, de verklaring moest nu dadelijk plaats hebben. Mijnheer Allot komt van avond en vader en André komen ook, zei ik vast beraden. Daar de uitnoodiging alleen aan André gericht was, wilde vader eerst niet. maar hij is op mijn aandrang bezweken. Daarom ben ik zoo laat. De markiezin keerde plotseling baar toornig gelaat naar mij toe. Hoe, ge hebt Men moet niot denken dat men te oud is om vorliobting te bekomen en te worden genezen van een ziekte en geen beter bewijs van de waarheid dezer beworing iran geleverd wor den dan door de onderstaande verklaring die aanduidt dat verlichting en genezing van ziekten afhangen van een oordeelkundig gevolgde behandeling. 11 De heer P. Jaspers, wonende Vijverstraat 21 to Harlingen meldt ons Voordat ik met uw uitstekende Poster's Rugpijn Nieren Pil len kennis maakte, heb ik ongeveer een jaar geleden aan hevige steken in de linkerzij, en vlijmende pijn in den onderrug. Deze pijn was zoo erg, dat ik mij met in mijn bed durido omkeeren, ik rustte te voren, toen ik naar bed ging. Ik had eveneens zeer veel binder van een moeilijke en pijnlijke waterloozing en daar mijn pijn eerder erger dan minder werd, begon ik mij ernstig ongerust te ma ken. Want wanneer men op mijn leeftijd van zeven en zeventig jaar komt, gaat men niet meer zoo lichtvaardig over een ongesteld heid heen. Toen ik met uw pillen begon, kon ik reeds dadelijk de goede werking daarvan bemerken en nadat ik één doosje hud ge bruikt, was er een groote verbetering in miju toestand gekomen. Ik keude inijzoll niet meer en ik kon haast niets meer van de vroe gere pijn bemerken. Gaarne zal ik de goede eigenschappen van dit probate geneesmiddel bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bo venstaande waar is en maebtig u het pu bliek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Hoop voor bejaarde lui. Honderden ouden van dagen van 70 tot 90 jaar zijn radicaal ge nezen van nier- en blaasziekten door Posters Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel verlicht en geneest volkomen de nieren van oude, zoowel als van jonge lui. Het is een eenig en speciaal middel voor de nieren. Yerzeker U dat men U de echte Poster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Jaspers gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt lran- co na ontvangst van postwissel a f 1,75 yoor één of 1 10 voor zes doozen. Juist doende alsof ik niets hoorde, ver volgde ik In zijn buitengewone nederigheid stelde vader zich voor, dat u zich schaamde hem aan uw tafel te laten aanzitten bij uw adelijke gasten, iets dat naar het scheen vroeger al eens had plaats gehadik heb hem moeten uitleggen, dat dit een mis verstand was, dat het niet anders dan een misverstand kon zijn, daar ik u zelf had verteld dat hij geheel vrij was. Het zou immers al te afschuwelijk zijn, vindt u ook niet, wel de dochter en haar geld te nemen, en de vader te verstooten, eDkel omdat hij een werkman is Als er soms kinderen mochten zijn, maar ik kan dat bijna niet gelooven, die zoo weinig fierheid en liefde bezitten, dat ze zoo iets zouden kunnen doorstaan, zulk eene beleediging zouden willen doorstaan, ik Sabine, dat weet ik, zou dat nooit willen Gedurende eenige seconden ontmoetten onze blikken elkaar... Zij kon in mijn oogen een onwrikbaar vaste wil lezenik las in de hare zoowel verwondering als toorn, maar zq sprak geen woord, onge twijfeld omdat de tijd ei haar toe ontbrak, want de deur ging open en de kleine baronnetjes en baronnesjes stoven de kamer binnen roepende O, mevrouw Sabine, we wisten dat u weer thuis waart, kom nu eens gauw naar onze sneeuwman zien. Wat is hij uitstekend geslaagd! Dadelijk gaan wij hem met sneeuwballen bombardeeren, en u zult ons daarbij helpen is het niet Ik beloofde „straks" te zullen helpen, en ik zou mij misschien wel hebben laten meesleuren naar den zoo goed geslaagden sneeuwpop, als de koude stem van mevr. de Barsannes zich maar niet had laten hooren, en deze niet gezegd bad Haast je toch een weinig, lieve, je moest een uur geleden al gekleed zijn ge weest, neem uw groene japon, de blauwe staat u minder goed. En ik heb de groene japon genomen, ofschoon ik weet, dat spreekt vanzelf, dat juist de groene mij minder goed kleedt. Was dat een wraak Misschien wel Een zeer minne wraak inderdaad Zonder echter er iets van te zeggen, bemerkte ik toch wel aan het fronsen van zijn wenkbrauwen dat Herbert het ook niet mooi vond. Des avonds liep alles goed af. De mar kiezin kent haar wereld veel te goed, om een ongewensche gast minder net te ont vangen. Zij plaatste vader aan mijn rechter zijde en kolonel d'Ambremont aan mijn linker. Werkelijk, ik mag die oude brombeer van een kolonel wel, zijn toon is ruw, zijn bewegingen zijn wel eens wat plomp, maar in den grond geloof ik, dat hij een goed mensch is, die alleen maar verbitterd is door zijn eenzaamheid en zijn pijnen. Ik heb opgemerkt, dat hij evenmin als ik met mejuffrouw de Tournemiaire die hij reeds sedert lang kent (men beweert en ook Herbert bevestigde mij dit, dat zij indertijd tevergeefs heeft getracht mevrouw de Am- bremont te worden) overweg kan. Als zij van Emile Rousseau spreekt, verward hij die Emilie met de kat Emile en omgekeerd. Ik lachte in mijn vuistje toen ik dat opmerkte, maar hij bemerkte dit zeker, want eensklaps wendde hij zich tot mij met de woorden Och markiezinnetje, als het zoo door gaat wordt ik nog gek, kom mij toch te hulp bid ik U Nu ik heb hem geholpen, want ik heb hem op een ander onderwerp voor hun gesprek geholpen. Yader, die ik er mede op de hoogte bracht lachte luidkeels. Ons hoekje aan tafel vormde een vermakelijk groepje en menigeen benijdde ons dit. Ja ik moest bekennen al mijn droefheid en onrust van dien morgen waren verd wenon bij de gedachte aan mijn overwinning De eerlijke werkman nam zijn plaats in aan de tafel der edellieden en de „kleine Sabine" was in staat do trots der markiezin te kortwieken. De Briges zijn sedert een week terug. Herbert vertelde mij dat hun kapitaal zoo zeer is verminderd, dat zo in het midden van 't seizoen Parijs hebben moeten ver laten om zich niet al te diep in de schulden te moeten steken. De vader schijnt blij weer op het land terug te zija, de dochter daarentegen is een levend klaaglied Bals en concerten te moeten missen en mogelijk zelfs eene echtgenootzich hier op het land te moeten begraven, in dit land der wolven Ja, wolven, dat is zoo, Men heeft er 2 zeer groote opgemerkt aan de andere zijde van de rivier, en er worden ook reeds een tiental lammeren vermist in een dor kleine gehuchten niet ver van hier. Herbert recht blijTwee wolven 1 een echte jacht! Hij is van morgen al zeer vroeg vertrokken met mijnheer de Briges en de sehooue Ondine, die in de wolken is als ze schieten hoort. Een vreemde smaak voor een vrouw 1 Wat een verschil met mij, die al beef als ik maar met een flobertbuks hoor schieten IIk schrijf dit nu hier wel neer, maar zou het niet gaarne vertellen, uit vrees dat Herbert en mevrouw de Barsannes mij zouden uit lachen En dan „de voorouders" zouden die van verontwaardiging over zulk een lafheid niot uit hun vergulde lijsten komen, om haar die nu hun naam draagt te berispen Wat zouden zij wel gezegd hebben als zij thans eens leefden en zagen dat ik mij vol afschuw afwendde van de ongelukkige bloe dige slachtoffers van Herbert, wanneer deze van de jacht thuiskomende mot nog warme bloedige diertjes m(j tegemoet komt. Maar waar praat ik nu over Er is nu immers geen sprake van vogels, doch van twee groote wolven, en hoe teergevoelig ik ook mag zijn, voor wolven heb ik niet zooveel medelyden, en ik heb Herbert dan ook van harte een „goede jacht" toege- wenscht, hetgeen Herbert echter niet aange naam wap, het schijat, dat men nooit aan een jager „goede jacht" moet wenschen (iets om te onthouden teneinde te voor komen dat Herbert zijn wenkbrauwen fronst). Daarna ben ik mijn gewone be zoeken in het dorp gaan afleggen en toen ik daarvan terug was, ben ik aan het werk gegaan, dat ik aan den goeden abt Falhès beloofd heb. Na het ontbijt wachtte mij een aange name verrassing. André had een bood schap in do buurt van 't kasteel en toen zijn werk af was kwam hij natuurlijk even bij ons aan. Hij bracht voor mij mee een lange brief van Martha, en een groote bouquet rozen van vader, terwijl hij voor de markiezin een prachtige Camelia in een keurige pot van fijn Sóvre-porcelein mee bracht. „Als dank voor het diner" dacht ik. Verrukt over dit geschenk had mevrouw de Barsannes dadelijk Vader en André uitgenoodigd togen den volgenden Zondag, daarop gaf ze zeer genadig mij de vrijheid door te zeggen Als je eens een wandeling in den tuin gingt maken met uw broeder, Sabine, het is heerlijk weder. Haastig ben ik opgestaan, het was zulk een prachtig weder, dat ik groote lust had niét alleen in den tuin maar verder, voel verder, waarhoen ook te gaan Zouden we niot liever eene wandeling in het bosch maken? Ik zal dan wat hulst plukken. Herbert heeft vergeten die yoor mij mee te brongen. Wordt vervolgd.) (indrukt bij LANGEVKLJJ Dit itOlUJ A'eicl.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4