LEVERWORST in „de Beurs". LANGE VELD DE ROOIJ MEDAILLON-PORTRETTEN. Prima STUIFKALK STUCADOOKKALK. M. WIERINGA, HET LANDBOUWKANTOOR HORLOGES, REGULATEURS, en WEKKERS, FEUILLETON. Markiezin Sabine 12 stuks 50 Cents. Kunnen volgens elk portret gemaakt worden voor het dragen in Broches en Medaillons, het hechten op Menu's, Verlovingskaarten, Brieven, Felicitatiekaartjes, enz., enz. Bestellingen worden aangenomen in onzen Boekwinkel. Advertentiebureau voor alle bladen. SUPERPHOSPAAT, PATENT KALI, CHILISALPETER, ZWAVELZURE AMONIAK, alsook LANDBOUWKALK Wed. JAN Jz. BRUIN, Een merkwaardig geval te Den Helder. te ALKMAAR levert wekelijks, onder Openbare Contróle, tegen s c li e r p concurreerende prijzen. Vertegenwoordiger voor Texel J. C. ROEPEETde Veen", bij den Burg. Dagelijks aan huis verkrijgbaar en helder witte Ook per vat verkrijgbaar. Beleefd aanbevelend. Parkstraat. Horlogemaker, Goud- en Zilversmidj "Weverstraat. Reparatiên aan alle Uurwerken onder garantie. Lage prijzen met 2 jaar schriftelijke garantie. Beleefd aanbevelend. Alex Meijer's Koffie. Gebrand volgens systeem Prof. Liebig. Heerlijk aroma. Bijzonder voordeelig in het gebruik. ALEX MEIJER Co., Amsterdam. Vrij naar 't Fransch door A. B. 36 Hij noodigde hem zelfs uit ook eens op „Latour" te komen met mijn vader, die uitnoodiging vind ik recht aangenaam. Toen hij zag dat wij opstonden om heen te gaan, gaf hij zoo duidelijk zijn leedwezen daarover te kenneD, en het was zoo duidelijk op zijn gelaat te lezen dat hij het oprecht meende, dat ik toegaf om nog eenige oogen- blikken te blijvendie oogenblikken werden mij recht goed betaald, dat is zeker! Een ware opoffering, is het niet, kleine markiezin zei de kolonel mij de hand reikende. En toen hij zag, dat ik de mond opende, om tegen die bewering op te komen, ver hinderde hij mij te spreken door te zeggen Ja, ja, ik weet wel, dat H door uw goed hart U voelt aangetrokken tot mijn ellende, maar ik weet ook bij ondervinding, dat de jeugd niet houdt van oude knorre potten als ik. Vergezelt die pop van een Ondine de Briges haar vader wanneer deze, hetgeen hoogst zelden geschiedt, eens een bezoek op Latour brengt En toch wanneer men door ouderdom en ongesteldheid ge durende drievierde deel yan het jaar aan zijn leunstoel is gekluisterd, is het zoo recht aangenaam eens een frisch gelaat te zien, een jonge stem te hooren of vroolijk gelach en lichte tred. Dank mijn kind dat ge mij dat genoegen verschaft. Zacht voegde hy er aan toe Waarlijk, ik was geboren om groot vader te zijn en wat zou ik dan veel ge houden hebben van een kleindochter als U. Ik had medelijden met hem een traan kwam in mijn oogen, hij zag die, en weer op zijn gewonen barschen toon ver volgde hij Kom, u gaat toch zeker niet weenen, omdat ik zulke dwaasheden verkoop We hebben nu al genoeg over mij gesproken, laten we nu eens over Cobanon praten Hij aanbidt u de goede jongen! een mede dinger van HerbertAls hij uit het dorp terugkomt, plaatst hij zich voor mij als een trouwe hond, en het eerst wat hij dan vertelt isMevrouw de kleine mar kiezin heeft dit of dat gezegd aan de oude moeder Durand Mevrouw de kleine mar kiezin heeft oude wijn gebracht aan die of die ziekeenz. enz. En gedurende die geheele opsomming denk ik menigmaal „Hoe kan de oude markiezin dit alles toe staan Want ik ken haar, mijn oude vriendin, zij is niet teergevoelig en evenmin houdt zij er van zooveel weg te geven. Mijn schoonmoeder is zeer goed, maar zij heelt gelijk in de eerste plaats er aan te denken Barsannes er weder bovenop te krijgen. Wat mij aangaat, ik houd mij alleen maar bezig met de uitdeeling Vader en André geven mij daarvoor veel. Zij hebben de verdiensten van al die gaven. Ondankbare vlegels en luiaards die armen bromde de kolonel Enkelen misschien wel. Maar als ze oud en gebrekkig zijn dient men ze toch te helpen. Het zijn toch ook kinderen van God! Och kom, meent ge dan dat die zich nog met ons bemoeit O, Kolonel, riep ik levendig uit, ge zult later wel inzien dat ge dwaalt als Als wat. Kom, wat drommel, ik ben toch geen menscheneter, spreek op. Als ge ook tot hem wederkeert. O, wat keek hij mij vreemd en spottend aan. God, zei by, is, als hij bestaat, te ver van ons verwijderd, dan dat mijn stem tot hem zou kunnen doordringen, kleine mar kiezin. Hij luistert alleen naar engelen, maar spot met oude wolven als ik. DwalingdwalingDe stem van de engel is veel zwakker dan die van den wolf, die zich bovendien veel minder dik wijls laat hooren. Juist daarom luistert hij in de eerste plaats naar den wolf, die mogelijk niet voor de tweede maal roept, terwijl de engel steeds nabij blijft Kolonel, ik raad u, wendt u tot hem En Hij zal mij genezen vroeg hy spottend. Dat weet ik niet, maar wel weet ik dat uw last u gemakkelijker te dragen zal vallen. Vraag maar aan Andre of ik U bedrieg. Sabine heeft gelijk, kolonel, zei André ernstig. De kolonel bleef eenige oogenblikken in gedachten verzonken voor zich uit zien, en toen ik nog eens bij hem aandrong het te beproeven zei hij eindelijk Goed, ik zal het beproeven, als ge mij tenminste kunt verzekeren, dat het niet die drommelsche abt is die u heeft opge dragen mij eens den les te lezen. De abt Falhés neen zeker niet.., Hij is hier al een paar maal aan huis geweest, maar ik houd niet van de zwart rokken. Cobanon kent het consigne en laat hem dus niet binnen. De abt Falhès is een heilige, riep André uit. Hij heeft zeer goede posten laten loopen en zich hier ia dit gat opgesloten, waar hij leeft als een bedelaar, en het weinige dat hjj nog heeft aan de ongeluk- kigen geeft. Kent u hem Dat zou ik gelooven. Hij is een oud vriend van mijn vaderHet is een ver standig goed onderwezen man, en even nederig als geleerd. Sabine en hij willen samen beproeven de kerk weder wat meer in aanzien te brengen, Ik bloosde sterk en wierp een verwijtende blik naar André. De kolonel merkte dit op. O, o, wat zou je dan willen doen, klein markiezinnetje P O, daar zullen we later nog wel eens over praten, zei ik, opstaande, het is nu al meer dan tijd voor ons om heen te gaan. Hij hield echter aan. Komaan, gauw wat, ik ben nieuws gierig, met enkele woorden kunt u mij uw plannen toch wel even vertellen. Als u weigert bel ik Cobanon, en geef hem bevel de poort te sluiten. Ge zijt dan mijn gevangene. Ik glimlachte en verklaarde hem vlug, wat we alzoo wilden daarstellen een ver gaderzaal voor do ouderen, een school voor de kinderen Dat zijn waarlijk groote dingen riep de kolonel uit, want men heeft dan niet alleen geld noodig maar noch zooveel meer, en wat wildet ge nu nog meer? Verder dachten wij er aan de kerk op te knappen, waardoor ook de dorpelingen Wij publiceeren het volgende geval omdat wij denken dat het vooi vele per sonen te Den Burg die aan dezelfde kwaal lijdenvan belang kan zijn. De heer D. Klut, wonende Vlamingstraat 54 to Deu Helder meldt ons: Hot is reedB veertien jaren dat ik aan de nieren geleden heb. Doorloopend had ik als gevolg hier van onuitstaanbare pijn iu het smalle ge deelte van den rug en deze pijn kromp soms op tot in de schouderbladen. Slechts met de grootste moeite kon ik mijn werk verrichten, want ik was aanhoudend ver moeid en lusteloos, vooral 's morgens bij het opstaan, en wanneer ik me bukken moest, kon ik me door de hevige pijn haast niet meer oprichten. Ik had veel hinder van duizelingen en schemeringen voor de oogen en gevoelde me zeer droefgeestig en terneergeslagen, toen mijne aandacht getrokken werd door de genezingen door Foster's Rugpijn Nieren Pillen verkregen. Ik liet dadelijk een doosje halen en ben blij U te kunnen berichten dat ik na het gebruik van twee doosjes een enorme verlichting bekomen heb. De pijn in den rug was bijna geheel verdwenen en mijn geheele gestel was verkwikt. Om zeker te zijn geheel te worden genezen, zal ik thans nog een doosje Uwer Pillen innemen en bij voorkomende gelegenheid zal ik ze met vertrouwen kunnen aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig u het pu bliek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Rugpijn duidt aan, dat er een overmatige hoeveelheid urine-zuur in het lichaam is. Dit vergif veroorzaakt de urine-ongesteld- heden want het verstopt niet alleen de nieren, doch belemmert tevens de kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelijkertijd brengt het de prikkeling en ontsteking der blaas met zich mede. Het urinezuur is de hoofdoorzaak der blaas ontsteking, van stoornis der urine, van het verlies van eiwitstoffen enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen lossen het urinezuur op en helpen de nieren om het op natuur lijke wijze af te voeren. 13 Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Klut gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt fran co na ontvangst van postwissel a f 1,75 yoor één of f 10 voor zes doozen. er meer door zouden worden aangetrokken. In het koor wenschten wij een geschilderd raam, verder een orgel op de galerij Een orgelEn wie zal dat bespelen Cobanon, die in zijn jeugd 3e clarinettist is geweest André begon te lachen, en zei; U vergeet mijn zuster, kolonel, zij is een uitstekende musicienne. Ja, ja, ik word zonder twijfel wat vergeetachtig, maar ik verzeker u, dat ik nog nooit piano-rauziek op Barsannes gohoord heb. Ik gevoelde dat ik bloosde Sedert ik getrouwd ben heb ik inderdaad nog geen enkele maal mijn mooie Pleyel, die ik altijd met zooveel liefde aanschouw, geopend. Ik geloof, dat mijn man en mijne moeder niet veel van muziek houden, zei ik eenigzins bedremmeld, maar wanneer ik eenmaal een orgel heb, zal ik mij in de kerk daarvoor schadeloos stellen. Dus een orgel en een geschilderd raam zoudt u gaarne willen hebben Maar kom, dat ia toch zoo buitengewoon niet is het wel Helaas het is altijd nog te duur, want er is voor anderen zaken al zooveel noodig. Wat is de prijs vroeg hij kortaf. De prijs? Wel, het raam ongeveer 1000 k 1200 francs, het orgel 2000 als men een goed instrument verlangt. Hij bleef eenige oogenblikken nadenken, terwijl wij die reeds stonden om heen te gaan, hem vol verwondering aankeken. Nu tot weerziens kolonel, zei ik eindelijk, toen ik zag dat zijn gedroom wat lang bleef aanhouden. Ik vrees werkelijk dat ons bezoek u wat veel vermoeid heeft. Hij sprong van zijn stoel op, hetgeeD hem een kreet van pijn deed slaken. Vermobid, uw bezoekHet bewijs van het tegendeel is, dat ik u uw bezoek zal betalon, kleine markiezin, die zoo'n uitstekende geneeskundige zijt voor mij. Hij opende nu eon der laden van zijn schrijftalel die in zijn onmiddelijke nabijheid stond en haalde er verscheidene bank biljetten uit die hij mij glimlachend over handigde met de woorden Ziedaar, daar is genoeg voor raam en orgel beide. Wordt vervolgd.) Gedrukt bu LANGEVJSLi) A UK UUiUJ Texel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4