Gratis aaniedereen Rijmelen. Behangselpapier. fl. fl. Gebruikers iiwiaiii AARDAPPELEN. Een BURGERS E1T.R. RIJWIEL Het eerste adres! „BOTHA" M. WIERINGA, R ij n d a k p annen, DAKPAN NEN. eene flinke Dienstbode, Voor billijken prijs Handel in Behangselpapier. HUIZENDE J. LEEN, Burg-Texel. FEUILLETON. Markiezin Sabine HORLOGES, REGULATEURS, en WEKKERS, Wilt gij een goed gebruikt Rijwiel, bezie dan de door mij geëmailleerde en vernikkelde RIJWIELEN, die ik voorradig heb. Po Ider-a a rdappel en En een groote partij GRONDVERF HOUTWAREN!, GOEDKOOPSTE ADRES J. LEEN, Rurg-Texel. PUIKE FRIESCHE AARDAPPELEN, Burg. P. PLAATSMAN. HET NIEUWE MODEBLAD Wilt gij werkelijk een goed en goed koop Rijwiel koop dan niet anders dan Heden ontvangen puik beste T exelsche Friesche en Zeeuwsche AARDAPPELEN. Ter dekking beschikbaar op alle werkdagen de goedgekeurde premiewaardige stamboekhengst op de hofstede Vianen Eijerland. bij K. LIPS, Waalderstraat P. DALMEIJER, eenige gebruikte rijwielen, alle op nieuw geëmailleerd en vernikkeld, zonder gebreken, te zien bij J. JAC. KAB. r) Een verklaring uit Alkmaar. dames hebben zich reeds geabonneerd op tegen den fabelachtig lagen prijs van f 0,55 per drie maanden (f 0,SÖ franco per post). Algemeene waardeering ondervindt Het Nieuwe Modeblad onder alle standen, we gens de fraaie, doch vooral doelmatige toi letten, daarin weergegeyen, alsmede de gra vures van handwerken daarin opgenomen. Weldra vangt het nieuwe kwartaal van Het Nieuwe Modeblad aan. Aan elk nummer wordt toegevoegd een uitvoerig patronenblad. Zij, die een bij uitnemendheidpractisch, zeer fraai en uiterst goedkoop Modeblad wenschen, kunnen zich bij de Uitgevers van deze courant abonneeren. leveren kan niemand, maar voor een kleine winst de uitgezochte Behangselpapieren, Banden en Hoekstukken van 1907 levert Agent voor Texel M. A. KU1JPEB, Parkstraat. Tevens in voorraad DRAINEERBUIZEN van verschillende wijdte, prijzen scherp concurreerend. Aanbevelend, J. Ph. BAKKER, Weverstraat Dekgeld f 5,— bij de eerste dekking, met veulen nog t 5, GARRITSEN. Vrij naar 't Fransch door A. B. 42 O, ik weet wel, dat men mij niet zonder geld zal wegzenden, ik weet wel, dat het mij tot mijn laatsten snik aan niets zal ontbreken, de Barsannes vergeten de hun bewezen diensten niet, maar ik zal niet meer op het kasteel zijn, ik zal niet ieder oogenblik mevrouw de markiezin of wat nog erger is, mijn kleine mijnheer Herbert zien, en daarom vervloek ik U, ja ifc ver vloek UI Ik haat u, van af het eerste oogenblik dat ik u ken. Zonder u zou mijn kleine Herbert metter tijd wel getrouwd zijn met miss Eidel, van wie hij zoo zielsveel hieldGoudgele haren als het koren, groote blauwe oogen, lelieblanke teint, rozenroode lippen, een houding en manieren als een koningin Ha, dat was nu een ware markiezin 1 Geheel buiten adem hield Colette op. Zij beleedigde mij en wondde mij diep maar haar blik, die voortdurend op mij gericht was, drukte zulk een innige smart uit, dat ik mijzelf bedwong en koel ten antwoord gaf Dat was een ware markiezin, dat is best mogelijk, maar wat haar ontbrak was de adel des harte. Wanneer men werkelijk bemint, verbreekt men de verloving niet terwille van het ellendige geldIk wil u echter nog dit zeggen, dat ik ondanks uw ongerechtvaardigde haat voor mij, ik niet zal trachten mij te wreken. Men moet elkaar vergiffenis schenken, welnu ik geef het u van ganscher harte. Ik verzeker u, hoor dat goed, dat noch mijne schoonmoeder, noch mijn man iets van mij zullen ver nemen over hetgeen ik hier nu pas heb geboord en opgemerkt. De oogen van Colette schitterden. Bedriegt ge mij niet? vroeg zij ODge- loovig. Horlogemaker, Goud- en Zilversmid, Weverstraat. Reparatiën aan alle Uurwerken onder garantie. Lage prijzen met 2 jaar schriftelijke garantie. Beleefd aanbevelend. Ondergeteekende levert by vooruit bestelling verschillende soorten Schipper fl. J. BRUIN. J. KILJAN Jz.. Rijwielhersteller. GEVRAAGD in een burgergezin. Loon f 1,75 per week en bewassching. Adres LANGESTBAAT 75, HELDEB PUIK PUIK BESTE te koop, Ontvangen een ruime keuze Lage pryzen. Stalen op aanvraag. voor schuren, stekken, enz., van restanten a 5 pond f 1. Aanbevelend, Burg. Huis- en Bij tuig schilder, Ik bedrieg u niet, alleen voeg ik er een voorwaarde aan toe. En die is Dat ge mij toestaat u te verzorgen. Gij N ooit 1 Naar ik zie neemt ge niet alle noodige voorzorgen, zoodat uw kwaal er sneller door wint. Een regelmatige behandeling zal haar gang doen vertragen en uw lijden kan meer dragelijk worden gemaakt. Nooit, nooit Zonder verder er op aan te staan, opende ik de deur om weg te gaan, maar een doffe kreet deed mij weder terugkeeren de ver moeienis en de angst hadden de wilskracht van Colette gebroken, zij was in zwijm gevalleD Toen zij een paar minuten later weder bij kwam, keek ze mij verwonderd aan. Gevoel je je nu weer wat beter vroeg ik. Ja. Wil ik Jeannette bij je laten komen Neen. Heb je nog iets noodig Neen. Welnu, rust dan nog maar een weinig uit, mevrouw de Barsannes komt niet voor 5 uur terug. Ik wilde heengaan, maar zij riep mij terug. Als ik toegeef aan hetgeen ge wenscht belooft ge mij dan niets te vertellen Ik zweer het u bij mij al wat mij lief is, bij mijn liefde voor markies Herbert, zei ik langzaam. Ben je nu tevreden, Colette Ja, gaf ze kortaf ten antwoord. Even later vervolgde zij op zenuwacb- tigen toon. Nu doe dan maar wat go wilt, als je er zooveel pleizier in hebt mij te zien lijden. O, wel een genotToen ik enkele oogen- blikken later weer bij Colette terugkwam, voorzien van all<s wat ik rioodiir had voor een geschikt verhand, was ik re ht blij, van zuster Maria zulk uitstekend onder richt in het verbinden van dergelijke wonden M. A. KUIPER. Aan den afbraakh&ndel einde Weverstraat steeds voorradig: in verschillende afmetingen, waarvan een partij 1 X 21/» duims schrootwerk om op te ruimen a 70 et. per 100 voet. Groote en klei ne kozijns, deuren, roodo en blauwe pannen, een partij harde tegels, enz., enz. Verder zware DEUREN van 9 tot 13 voet lang en 4 tot 5 voet breed, geschikt voor tillen en bodems in hokken. Een prachtige collectie EIKEN PALEN kantrecht in verschillende lengte, uitstekend geschikt voor net heining- werk, hengsels, kruishengsels, muurankers, alles zoo goed als nieuw, s p o t p r ij s. Om op te ruimen een partij Mijnstutten. Binnenkort in lossing afbraak, een partij draineerbuizen, tegen scherp concurreerende prijzen, waarvoor bestellingen liefst zoo spoedig mogelijk worden ingewacht. Aanbevelend, van bereide verven in alle kleuren, venster en spiegelglas, lakken en vernissen, olie, terpetijn, wrijfwas, enz. En tot opruimen van de restanten grijze grondverf is weder gereedgemaakt tot ver koop. Profiteert van de gelegenheid, daar deze verf zeer sterk is, heeft groote weer stand tegen den buitenlucht, is sterker als iu den handel de fabrieksvorven. 5 pond t 1,00. Dunlop Bakkers Van Erp Coventry Continental in alle maten voorhanden, tot zeer concur reerenden prijs. Aanbevelend, M. A. KUIJPER. ontvangen te hebben, want zoo verschrik kelijk als die van Colette had ik ze nog niet onder de oogen gehad. Vreezende om zichzelf te verraden, ge bruikte Colette niet die middelen welke anders voor die verschrikkelijke ziekte worden gebruikt. Op die wijze had de kanker een gemakkelijke prooi en kon zij snel haar doodend werk vervullen. Op verschillende plaatsen was het vleesch reeds geheel van de beenderen verdwenen. Ter wijl ik bezig was met de gruwelijke wonden te verbinden, kon ik niot nalaten de groote wilskracht van Colette te bewonderen, die ondanks al de pijn tocb, toch voor aller oogen haar kwaal had weten te verbergen. Toen ik eindelijk gereed was met het verbinden, bleef ik nog even in gedachten verzonken staan. De scherpe stem van Colette riep mij tot de werkelijkheid terug. Is bet klaar? vroeg zij. Nu gauw ging dat waarlijk niet. Neen, maar in 't vervolg zal het veel vlugger gaan en ook minder pijnlijk, naar ik hoop. Wat heb ik je pijn moeten doen, arme Colette t Wat hindert dat Ik houd mij aan de voorwaarden van onze overeenkomst, houd u er ook aan, dat is voldoende Een scherp antwoord lag mij op de lippen, maar ik hield ze in, en ging zondor iets te zeggen heen, en begaf mij naar den tuin. De miskenning die ik weer had ondervonden en do zelf beheerschiDg die van mij geeischt was, had mij zoo aange daan, dat ik versche lucht en eenzaamheid en beweging vooral noodig had 1Ik liep zoo snel de groote laan door, dat ik, toen ik bij de poort kwam geheel buiten adem was, en om adem te scheppen even moest gaan zitten op een oude, halt vermolmde bank. Do vogels in de boomen zingen vroolijk, terwijl mijn hond, die mij gevolgd was, luid bluffend rondom mij sprong. Alles rondom mij zag er vroolijk uit on ik... ik gevoelde mij beklemd, en steods klonk mij in do ooren het gezogdo van Colette: De opinie van iemand uit Alkmaar heeft waarde voor ons, vooral wanneer die ver klaring gelijk deze gebaseerd is op een werkeljke ondervinding. De heer H. de Veer, Omval Stompe Toren te Alkmaar, meldt onsLet groot genoegen zal ik Foster's Rugpijn Nieren Pillen aan iedereen die aan de nieren lijdt, aanbevelen. Ik heb ze zelf ingenomen en er een uitstekend resultaat mee bekomen, ruim een jaar sukkelde ik met hevige pijn in den rug en in de rechterzij, die zich uitstrekte tot in de lendenen en beenen. Ik was doorloopend zwaar vermoeid en had immer hoofdpijn en een door en door afgemat gevoel. De urine kwam zeer moeilijk en pijnlijk met zeer kleine hoeveelheden, de lucht daarvan was zeer onaangenaam. Ik was bang dat zich nog meer complicaties in deze ziekte zouden voordoen, toen ik tot mijn geluk bekend raakte met uw Pillen. Toen ik ze drie weken geregeld had inge nomen, gevoelde ik mij oneindig veel beter, van de pijn kon ik weinig of niets meer be merken en ofschoon ik thans nog niet volkomen genezen ben, kan ik toch niet nalaten te zeggen, dat uw geneesmiddel mij veel goed'gedaan heeft en hoop ik door het gebruik hiervan binnenkort geheel en al hersteld te zijn. 21 Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De bovenstaande oprechte, eenvoudige getuigenis bewijst dat wanneer de nieren aangetast zijn, de rug zwak wordt; de pijn komt voort uit de nieren, die in het onderste gedeelte van den rug geplaatst zijn. Pleisters en zalven kunnen deze pijn niet verhelpen, daar ze de nieren welke de smart veroor zaken niet bereiken. Foster's Rugpijn Nie ren Pillen bereiken de nieren zelf en zijn een speciaal middel voor nieren en blaas. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer H. de Veer gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handtee- kening van James Foster voorkomt. Zjj zijn te den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed, P. Kuiper, drogist. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één off 10,— voor zes doozen. steeds voorradig:. „Haren goudgeel als het koren, groote blauwe oogen, lelieblanke teint, houding als een koningin O, zij zij zou een ware markiezin geweest zijn I" Een uur geleden had ik mijzelf nog weten te beheerschen, maar thans liet ik mij ge heel meeslepen door mijn droeibeid, moede loosheid en ongerustheid, en voor de eerste maal in mijn leven verlangde ik er naar schoon te zijn schoon als „zij" Hoeveel tijd ik daar zoo met droevige gedachten bezig ben gebleven weet ik niet. Het geraas van een rijtuig op den weg deed mij uit mijn droomerij wakker schrikken, en toen ik plotseling mijn hoofd ophief, bemerkte ik Herbert bij mij, terwijl het rijtuig verder reed met mevrouw de Bar sannes. Mijn man stak mij de hand toe en keek mij eenigzins ongerust aani Dat is aardig van je, Sabine, ons tegemoet te komen. Maar welk een dwaas heid om in dezen tijd van 't jaar daar op die bank te gaan zitten Je ziet zeer bleek, een zware verkoudheid zal het gevolg zijn van dio onvoorzichtigheid. Geef mij maar een arm en laat ons gauw naar huis terug gaan. Toen neen ik gaf hom geen arm vergetende dat we in het vrije veld waren, ook mijn gewone „zedigheid" ver getende wierp ik mij om zijn hals en sta melde terwijl ik hem hartstochtelijk kuste: Zeg mij of je van mij houdt, zeg mij of je mij bemint, bid ik je. Ik geloof dat Herbert meende dat ik gek werd, want met een snelle beweging duwde hij mij van zich af, daarna schaamde hij zich zeker over dien ongegronden vrees, want hij haalde mijn hand ondor zijn arm en trok mij mot zich do laan in en vroeg gejaagd Wat is er toch gebeurd, Sabine, dat ge zoo opgewonden bent? Ik ben zeker dat ge, nadat ge geweigerd hebt met ons moo to gaan, go u in dion tusschentijd bobt verveeld. (Wordt vervolgd.) Gedrukt bij LANGEVKLD UB 110 IJ Texel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4