H.H. Gebruikers! Sigaren Pionier-Margarine „De oude Rooker" Superphospkaat, in uitsluitend 1ste soort Geëmailiesrd. R ij n d a k p annen. DAKPANNEN. KLOMPEN. 32 cent per pond a contant, M. WIEIMNGA, Verkooping Strandgoederen. HOUTWARE N, Verkrijgbaar bij A, DR08 Albzn. FEUILLETON. Markiezin Sabine. Zuivere REUZENSJALOTTEN, ADELBERT II, Verboden IJ. KOPPEN. PRIMA A. DROS Albz. dat hij een winkel heeft geopend Voorts nog alle soorten Borstelwerk. Eigen gerookt Spek HORLOGES, REGULATEURS, en WEKKERS, Rookt het merk 30 cents tabak. Dros Co. publiek verkoopen J. JAC. EAB. 50 cent per 5 kop. J. SP1GT, Koogerveld, Texel. de donkerbruine Stamboekhengst eieren te zoeken of overpaden te maken op het land van Wel tevreden. is van uitstekende kwaliteit, kost 45 cent per pond, geeft prachtige cadeaux en is voor Oosterend en omstreken verkrijgbaar bij bij 10 p. 38 ct. p.p. 5 39 40 P. DIJKSEN, ïn de Beurs. Overal verkrijgbaar. Dagelijks aan de pakhuizen te Oudeschild en de Cocksdorp ver krijgbaar tot concurreerende p r ij z e n. De BURGEMEESTER van Texel zal op Dinsdag 2 April 1907, '3 morgens KR/a uur in het Logement „de Oranjeboom" te den Burg een partij Battings, balken delen, planken, platen, schroten, mijnstutten, stukken rond hout, 1 vat hars, 1/3 ton teer, 2 sloepen 4 flesschen Amijl-alcohol en hetgeen meer zal worden aangeboden. Alles behoorlijk verkaveld liggende op verschillende plaatsen bij de Strandvonders. Catalogussen zijn te bekomen ter Secre- terie vanaf 2S Maart 1907, tegen betaling van f 0.25 per stuk. Aan den af braakhandel einde Weverstraat steeds voorradig: in verschillende afmetingen, waarvan een partij 1 X 2Vs duims schrootwerk om op te ruimen a 70 ct. per 100 voet. Groote en klei ne kozijns, deuren, roode en blauwe pannen, een partij harde tegels, enz., enz. Yerder zware DEUREN van 9 tot 13 voet lang en 4 tot 5 voet breed, geschikt voor tillen en bodems in hokken. Een prachtige collectie EIKEN PALEN kantrecht in verschillende lengte, uitstekend geschikt voor net heining- werk, hengsels, kruishengsels, muurankers, alles zoo goed als nieuw, s p o t p r ij s. Om op te ruimen een partij Mijnstutten. Binnenkort in lossing afbraak, eenpartij draineerbuizentegen scherp concurreerende prijzen, waarvoor bestellingen liefst zoo spoedig mogelijk worden ingewacht. Aanbevelend, Amsterdamsclie Bank 3 ct. Mona (Havanna Uitschot) SVa Modern en Flor de Java 2 ALLE PRIMA DROOG. Deze merken zijn zeer aan te bevelen. Vrij naar 't Fransch door A. B. 45 Dikwijls werd ze [opgeschrikt door het geluid van een naderend rijtuig of door het opvliegen van een troep vogels uit de struiken langs het voedpad. Eindelijk moe van 't wachten rolde zij haar werk op. Zij zullen de arme mijnheer Ambremont hebben willen gezelschap houden tot aan het diner dacht zij. Op het kasteel zal mijn schoonmoeder als zij uit haar middagslaapje ten minste reeds is ontwaakt, wel bezig zijn met het lezen van brieven, waartoe ze den laatsten tijd weinig tijd heeft, laat ik maar weer een weinig in mijn dagboek noteeren Plotseling sprong zij op. Bello stond eensklaps op zijn pooten en wilde weg snellen, maar Sabine greep hem bij zijn halsband en mompelde.- Sst. Bello SstAls zij het zijn komen ze wel hier, en zijn ze het niet, een ander behoeft onze schuilhoek niet te kennen. Niemand zal ons hier vinden. De hond ging weer liggen, nog steeds vastgehouden door Sabine die onbewegelijk bleef staaD, en zelfs zich niet zoo veel durfde bewegen dat zij haar schrijfboek hetwelk zij in de hand hield, opborg.j Sabine boog zich naar den hond en fluisterde De meester, Bello. Koest. De wandelaars waren nu dichtbij. Zij naderden langzaam, want zoo nu en dan bleven zij zelfs staan, zoo druk waren zij met elkaar in gesprek. Ze waren nog maar enkele meters van haar verwijderd en de jonge vrouw wilde juist haar hoofd door het gebladerte steken, toen haar gelaat doodsbleek werd. Neen oom, het is geen gebrek aan vertrouwen, zei Herbert, u heeft mijn hnwelijk zoo veel in uw vermogen was Ondergeteekende levert bij vooruit bestelling verschillende soorten Schipper fl. J. BRUIN. TER DEKKING BESCHIKBAAR vnu de afd. Texel der Holl. Maatsch. van Landbouw. DEKGELD f 10, waarvan f 5 bij den eersten sprong te voldoen en f 5 na geble ken drachtig zijn der merrie. De Hengst wordt gestald door den Heer P. KIKKERT Jaczn., in de NVeezenboet aan den Schilderweg. HET BESTUUR. M. REUVERS, de Cocksdorp, Maart 1907. KOFFIE. 33 33 tegengehouden, dat herinnert u zich nog wel. Waartoe zou het dienen nog mee,r te spreken over die pijnlijke zaken Pijnlijke zakenik heb dus goed geraden. Mijn arme jongen je bent niet gelukkig. Gelukkig! (eD zijn stem klonk zeer bitter) ik heb het geluk dat ik zochtde rust van mijn moeder, geld, de herstelling van Barsannes, maar de trots van den echtgenoot, de liefde die de vreugde van hét leven uitmaakt, die ken ik niet, die ontbreekt mij nog altijd en zal mij altijd blijven ontbreken. Beschroomd en linksch a's een dorpskind, onwetend en vroom als een kostschoolmeisje, Sabine is geen vrouw, het is een kind. Ik heb haar nooit bemind en zal haar ook nooit beminnen. Herbert je bent onrechtvaardig en wreed Onrechtvaardig! Ik wou dat ik het was, want dan was herstel mogelijk! Wreed dat ben ik niet... Sabine is gelukkig. Gelooft ge dat waarlijk, Herbert Ja, zeker, zij Het overige deel van het gesprek kon Sabine niet meer hooren, de wandelaars waren reeds te ver verwijderd Het pad was weer eenzaam geworden. De vogels, door de wandelaars gestoord, waren weder hun gezang begonnen, doch Sabine, die zich nog pas zoo had verlustigd in hun schoone gezang, hoorde ze niet weder. Luider en krachtiger dan al die geluiden klonken haar in de ooren de woorden door Herbert gesproken. En welke woorden Het schrijfboek bleef geopend op haar knieën liggen en zonder zich eenigzins te haasten, als in een droom schreef zij de volgenderegels: „ik heb het geluk dat ik „zocht: de rust van mijn moeder, geld,de „heretelling van Barsannes, maar de trots „van den echtgenoot, de liefde die do vreugde „van het leven uitmaakt, die ken ik niet, „die ontbreekt mij nog altijd en zal mij „altijd blijven ontbreken. Beschroomd en „linksch als een dorpskind, onwetend en De ODdergeteekende bericht aan dc geachte ingezetenen van Texel in de Nieuwstruat op de nollebol, aan den Burg, Voorts vele soorten IJZERWAREN, als Graven, Schoppen, Vorken, Tobbes, Em mers, Hamers, Nijptangen en Zagen. Verschillende soorten Krammen, Geëmail leerde Waschketels met fornuis. Ook voorhanden een groote partij punt- draad, glad heiningdraad en een groote partij Spijkers in verschillende afmetingen en asphalt, enz., enz. A.s. Maandag wachtende een partij Zondagsmorgens na 10 uur gesloten. Minzaam aanbevelend, voorheen Rietdekker. nc^^n^Dit vak wordt thans uitgeoefond door mijn zoon. bij 5 en 10 pond Horlogemaker, Goud- en Zilversmid, Weverstraat. Reparatiën aan alle Uurwerken onder garantie. Lage prijzen met 2 jaar schriftelijke garantie. Beleefd aanbevelend. „vroom als een kostschoolmeisje, Sabine „is geen vrouw, het is een kind. Ik heb „haar nooit bemind en zal haar ook nooit „beminnen." Dat was het, wat „hij" zei op het voetpad toen ik hem wachtte, om hem welkom te heeten. Mijn antwoord op dit gezegde is: Ik ben van lage geboorte, ik ben beschroomd en linksch, een kind, maar de dorpel'nge, het kind, bezit meer fierheid en gevoel van eigenwaarde dan de markiezin van Barsannes. Meer fierheid, want ze zou liever langs den weg hebben gaan zitten steenen te kloppen, dan zich zelf te ver koopen voor enkele goudstukken, meer gevoel van eigenwaarde, want nooit zouden haar lippen tegen iemand hebben kunnen zeggen: „ik bemin U" zonder dat de be kentenis niet uit het hart kwam, de liefde is daarvoor te heilig Mijnheer de markies Herbert van Bar sannes, ik eindig met deze woorden, die ik U binnen korten tijd naar het hoofd zal werpen Gij zijt een lafaard en een bedrieger Sabine hield op en verborg hot gelaat in haar handen. Haar smart was verschrik kelijk, haar verontwaardiging grenzeloos. Sabine, die anders de oogen vol tranen kreeg bij het aanschouwen vaD een ster vende vogel of het lezen van eene aandoen lijke scène, Sabine weende nu niet. Sabine vergat uur en tijd en bleef zoo in gedachten verzonken zitten, totdat een felle bliksemschicht, bijna onmiddelijk ge volgd door een ratolende donderslag, haar plotseling het hoofd deed opheffen. De donkere wolk, waarop Laurens haar gewezen had, was over komen drijven en hing nu boven haar. De vogels zongen niet meer, de stormwind huilde door het geboomte, en deed de zware boomen kraken. Sabine anders zoo bang voor storm en onweder, scheen thans daarvoor geen vrees te koesteren, maar haar gelaat was bleeker dan het zeker ooit van vrees had kunnen zijn. Onverschillig voor hot gevaar bleef zij DEN BURG IS DANKBAAR -r— Hoe kunnen wij anders dan dankbaar zijn voor openhartige verklaringen, gelijk 'de onderstaande, door personen uit onze omge ving gegeven, voor ons welzijn. Want dit woord van Urk zal een hulp zijn voor velen onzer te Den Burg. De Heer R. Oost, scheepstimmerman te Urk meldt onsSedert geruimen tijd heb ik geleden aan een vlijmende pijn in de lendenen, gepaard met een vermoeid gevoel, dat zich vooral 's morgens bij het opstaan in hevige mate openbaarde. Het scheen mij toe, dat mijn beenen hun dienst zouden weigeren. Ik had veel last van benauwd heden en zweetingen, die zonder aanleiding plotseling opkwamen, en daar ik veel hinder had van het zuur, had ik sedert lang mijn eetlust verloren. Wegens zwakte had ik mijn werk geheel moeten neerleggen en ik begon me ernstig ongerust te maken over mijn ziekte, toen men mij aanraadde Foster's Rugpijn Nieren Pillen eens te probeeren. Hoe groot was mijn vreugde en verwondering toen ik reeds na vier dagen een groote ver lichting waar kon nemen. Met den dag nam mijn beterschap toe, en thans weet ik niet hoe ik het heb, want ik kan niets meer van de vroegere pijn bemerken. Ik gevoel me veel sterker en opgeruimder en zou wel ieder nier lijder dit heilzame geneesmiddel willen aan bevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Hebt gij ooit getwijfeld dat Uw nieren de oorzaak Uwer ziekte waren,? Hebt gij pyn in den rug, in het hoofd of in deleden? Lijdt gij aan rheumatiek, zwakte van het hart of waterzucht Is Uw urineloozing te weinig of te veelvuldig en is Uw water vermengd met steen of bezinksel Gevoelt gij U immer vermoeid, terneergeslagen en prikkel baar? Denk er eens over na. 3 Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpyn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer Oost gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar by de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f10,voor zes doozen. eenige oogenblikken onbewegelijk zitten, met een bittere lach om de lippeD, somber stonden haar oogen, zij luisterde naar don strijd der ontketende elementen roDdom haar. Misschien zonder het zich zelf te bekennen, hoopte zij, dat de bliksem haar als slachtoffer zou kiezen, 0 het zou zoo goed, zoo heerlijk zijn niet meer te lijden, niet meer te denken Dikke regendroppels die begonnen te vallen, herinnerden haar weder aan de werkelijkheid. Op het kasteel kon mon haar wel eens missen en zich ongerust over haar maken. Laurens zou dan ver tellen waarheen ze gegaan was, en men zou zich haasten bij haar te komen. Zij gevoelde zich niet in staat Herbert nu te ontmoeten, en het was dus beter maar te trachten onopgemerkt in het kasteel te komen. Morgen.., Sabine vervolgde haar gedachten niet Opstaande rolde het potlood, waarvan zij zich bediend had om in haar dagboek te schrijven, op den grond, maar dat boek zelf, waar was dat Het was maar licht, en dus gemakkelijk door den storm mee te voeren. Als hot door den wind tusschen de struiken was gewaaid, zouden de regen en de takken het wel geheel verscheuren, was het naar de beek gewaaid, dan zou het ongetwijfeld worden medegesleurd en door do raderen van den molen van Bridford wel totaal vernietigd worden. En zonder zich te bekommeren over baar dagboek, dat zooveel herinneringen aan het verledene bevatte die haar nu verschrik kelijk schenen, verliet zij haar schuilplaats. Op het voetpad aangekomen koek zij nog eens om naar dat plekje, dat tot dus verre haar lievelingsplekje was geweest, en nu het graf van al haar hoop, met vasten tred begaf zij zich daarop naar het kasteel. Do storm woedde met al zijn hevigheid, weerlicht verblindde haar meermalen de oogen, terwijl ratelende en knetterende de donderslagen olkaar onafgebroken opvolgde. Wordt vervolgd.) Gedrukt hij LAN GEVELD 4 DE UCKUJ Texel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4